توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461664
شاخص بورس ۲۴ واحد رشد کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۲۴ واحد رشد کرد.

به گزارش تسنیم؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 1189 میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش 236 میلیارد تومان در 104 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 24 واحدی در ارتفاع 78 هزار و 132 واحد قرار گرفت.

بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای رمپنا، خپارس و وبانک شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، ومعادن و اخابر با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 8 واحد، کل (هموزن) 57 واحد، قیمت (هموزن) 45 واحد و شاخص بازار دوم 228 واحد رشد و شاخص آزاد شناور و بازار به ترتیب 3 و 14 واحد کاهش یافتند.

همچنین نمادهای معاملاتی شرکتهای بانک ملت، سایپا، ماشین سازی اراک، پلی اکریل، ایران خودرو و زامیاد پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی امروز بورس اوراق بهادار بودند.

بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 691 میلیون ورقه به ارزش 444 میلیارد تومان در 48 هزار نوبت، آیفکس 2.6 واحد افت کرد و در ارتفاع 896 واحد قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : بورس تهران + بازار بورس + شاخص بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.