توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458562
رشد ۳۲ واحدی شاخص بورس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۲ واحد رشد کرد.

به گزارش تسنیم؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد 631 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 116 میلیارد تومان در 54 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 32 واحدی در ارتفاع 77 هزار و 616 واحد قرار گرفت.

بیشترین تاثیر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روزجاری به نام نمادهای شیران، شبریز و بترانس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی رمپنا، جم و کگل با افت خود مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز متعادلی را پشت سر گذاشتند به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 11 واحد، کل (هموزن) 103 واحد، قیمت (هموزن) 81 واحد و شاخص آزاد شناور 81 واحد رشد و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب 11 واحد افت و 261 واحد افزایش یافتند.

همچنین نمادهای معاملاتی شرکتهای پلی اکریل، سایپا، ایران خودرو، بانک ملت و ماشین سازی اراک پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی امروز بورس اوراق بهادار بودند.

بر اساس این گزارش؛ در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 196 میلیون ورقه به ارزش 46 میلیارد تومان در 24 هزار نوبت، آیفکس 0.6 واحد افت کرد و در ارتفاع 886 واحد قرار گرفت.
 
کلمات کلیدی : بورس تهران + بازار بورس + شاخص بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.