نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305964
آیین‌نامه برخورد با تبلیغات‌ماهواره‌ای در راه تصویب
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۳
معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو گفت: آئین نامه‌ای به مجلس فرستاده‌ایم و در انتظار تصویب آن هستیم تا با تبلیغات ماهواره‌ای طبق ضوابط برخورد کنیم.

دکتر اکبر عبدالهی اصل در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه هر محصولی که از ماهواره تبلیغ شود پروانه‌اش باطل می‌شود گفت: آئین نامه‌ای به مجلس فرستاده‌ایم و با تبلیفات سوء محصولات کشورهای مختلف و شبکه های آنها برخوردی جدی می کنیم.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در هیچ نقطه از دنیا قانونی وجود ندارد که دارو احتیاج به تبلیغ داشته باشد. در مورد داروهای OTC و برخی از ملزومات مجاز هم همینطور است.

عبدالهی اصل اضافه کرد: وقتی ما شبکه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسیم تبلیغاتش را هم به رسمیت نمی‌شناسیم، اگر هر محصولی مجاز به تبلیغ باشد (مثل محصولات آرایشی و بهداشتی) و تبلیغش از این شبکه‌ها پخش شود؛ در صورتی بی‌ارتباط به ما خواهد بود که برای آن کشور تبلیغ کند یعنی به زبان آنها و در شبکه‌های آنها تبلیغ می‌کند در غیر این صورت طبق ضوابط با آنها برخورد می‌شود.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو گفت: آئین نامه‌ای هم در این خصوص برای مجلس فرستاده‌ایم و در انتظار تصویب آن هستیم.
 
کلمات کلیدی : تبلیغات ماهواره‌ای
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۱۰:۰۳
همچین می گن هیچ جای دنیتا انگار از همه دنیا خبر دارند . نه عزیم فروشنده کالا باید اجازه داشته باشه تو هر شبکه ای که دلش می خواد تبلیغ کنه . اون می خواد کالاش رو بفروشه . (3289140) (alef-11)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۴۳:۵۵
خيلي هم خوب...بي زحمت در رسانه هاي داخلي نيز از زمان تبليغات چيبس و پفك و بانك داخل هم كم كرده به تبليغات اخلاق و آداب اجتماعي هم بپردازيد. (3289213) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.