توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417168
توافق آمریکا و چین درباره کره‌شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۸
یک دیپلمات شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا و چین بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه کره شمالی به خاطر آزمایش هسته‌ای ماه سپتامبر به توافق رسیده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، یک دیپلمات ارشد شورای امنیت امروز چهارشنبه تاکید کرد: آمریکا و چین موافقت کرده‌اند تا تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی به خاطر آزمایش اتمی در ماه سپتامبر وضع کنند ولی روسیه اقدام نهایی را به خاطر بررسی بیشتر پیش نویس، به تاخیر انداخته است.

این دیپلمات که نامش فاش نشده، تصریح کرد: چین احتمالا می تواند روسیه را متقاعد کند تا با اعمال تحریمهای جدید موافقت نماید. احتمالا شورای امنیت اوایل هفته آینده درباره پیش نویس این قطعنامه رای گیری خواهد کرد.

متن پیش نویس این قطعنامه به 3 عضو دیگر دائم شورای امنیت یعنی فرانسه، بریتانیا و روسیه تحویل داده شده است.

یک دیپلمات دیگر شورای امنیت نیز گفت: 5 عضو دائم شورای امنیت به دستیابی به توافق بر سر پیش نویس قطعنامه نزدیک شده اند. مساله مهم این است که چین و آمریکا با اعمال تحریم‌ها موافقت کرده اند و اکنون مساله اصلی روسیه است.

2 دیپلمات دیگر شورای امنیت نیز تایید کردند که چین با اعمال تحریم‌های جدید موافقت کرده ولی روسیه ملاحظاتی دارد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+چین+کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.