توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500328
واکنش چین به تهدید ترامپ علیه کره شمالی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
به دنبال تهدید دونالد ترامپ علیه دولت کره شمالی، چین نسبت به بدتر شدن شرایط تنشهای کره هشدار داد.

به گزارش فارس، به دنبال تهدید دونالد ترامپ علیه دولت کره شمالی، چین نسبت به بدتر شدن شرایط تنشهای کره هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به دنبال تهدید دونالد ترامپ علیه دولت کره شمالی، چین نسبت به بدتر شدن شرایط تنشهای کره هشدار داد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا در هشداری شدیداللحن به کره شمالی گفته بود که واشنگتن تهدیدهای این کشور را با «آتش و خشم» پاسخ خواهد داد.

وی گفته بود: «بهتر است کره شمالی بیش از این تهدید نکند. آنها با آتش و خشمی مواجه خواهند شد که دنیا هرگز قبلاً به چشم ندیده است.»

ساعاتی بعد از هشدار شدید رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی، یک مقام ارتش این کشور گفت کشورش در حال بررسی حمله موشکی به نواحی اطراف «گوام» است.

یک سخنگوی ارتش خلق کره در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد گفته این کشور آماده است سرزمین‌های آمریکا در جزیره گوام را هدف حمله موشکی قرار دهد.

چین از بازیگران کلیدی در زمینه بحران شبه جزیره کره محسوب میشود چرا که بیشترین نفوذ و روابط را با دولت کره شمالی طی دهه های گذشته داشته است.
 
 
کلمات کلیدی : چین+کره شمالی+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.