ترزا می: ترامپ اهمیت ناتو را درک می‌کند

2 بهمن 1395 ساعت 9:46


نخست وزیر انگلیس گفت که براین باور است رییس جمهوری آمریکا اهمیت و اعتبار ناتو را درک می‌کند اگرچه وی پیشتر گفته بود که این ائتلاف نظامی دیگر منسوخ شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ترزا می، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز گفت: من مطمئنم که آمریکا اهمیت همکاری ما را در اروپا برای تضمین دفاع و امنیت جامع می‌فهمد.

نخست وزیر انگلیس احتمالا در بهار 2017 با دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا دیدار می کند.

ترزا می همچنین به ترامپ پس از مراسم تحلیف تبریک گفت و ادامه داد: با توجه به تمام حرف‌هایی که تا به امروز زده شده، می‌دانم که آمریکا و انگلیس به دنبال بهتر کردن و پیشبرد روابط خاص خود و همکاری با یکدیگر برای مردم هستند. من در جریان سفرم به واشنگتن درباره این مسائل با رییس جمهوری آمریکا صحبت می‌کنم.

پیش از برگزاری مراسم تحلیف ترامپ به دو روزنامه اروپایی گفته بود که ناتو مشکلاتی دارد و اینکه ائتلافی منسوخ است و سیاست گذاری‌ آن مربوط به سالیان دور است که باید اصلاح شود. او گفته بود کشورهای عضو به اندازه کارهایی که برایشان می شود، هزینه پرداخت نمی کنند.

در همین حال، بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس گفت که پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک چالش بسیار بزرگ است و ادامه داد: ما در انگلیس به دنبال ثبات، عظمت و امنیت در جهان با همکاری رییس جمهوری آمریکا هستیم.


کد مطلب: 437265

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcepf8enjh8xwi.b9bj.html?437265

الف
  http://alef.ir