نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414369
دستگیری ۷۰۸ مزاحم نوامیس و مخل امنیت در تهران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۹
رئیس پلیس تهران گفت: در طرح های امنیت و آرامش محلات و بوستان های پایتخت در هفت ماه گذشته 708 مجرم شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش میزان، سردار حسین ساجدی نیا، با اشاره به اجرای 20 مرحله از طرح امنیت و آرامش در محلات و بوستان های شهر تهران گفت: در همین راستا در  7 ماه امسال  708 مزاحم نوامیس و مخل نظم و امنیت اجتماعی دستگیر و به مقام قضائی معرفی شدند.  
 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با اشاره به اجرای 20مرحله طرح ارتقا امنیت و آرامش در محلات شهر تهران به صورت شبانه روزی و ضربتی، گفت: این طرح ها که از ابتدای امسال آغاز شده است بنا بر درخواست شهروندان و در راستای دستگیری مخلان نظم و امنیت عمومی در سطح شهر تهران است.
 
ساجدی نیا افزود: اجرای این طرح در جهت پاسخگویی به مطالبات شهروندان و بر اساس دغدغه ها و نیازهای مردم صورت گرفت که با هدف برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی، هنجارشکنان اجتماعی، متعدیان به حقوق شهروندی، مزاحمین نوامیس مردم، افراد شرور، اراذل و اوباش و به طور کلی افرادی که با اعمال خلافکارانه و نامتعارف خود موجبات سلب آسایش و آرامش شهروندان را فراهم می کنند در دستور کار قرار گرفته است.
 
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه معیار اجرای این طرح گزارشات مردمی و خواسته های شهروندان تهرانی و شکایات ارائه شده به پلیس بود، عنوان داشت: گزارشات مردمی ابتدا اخذ و ضمن تجزیه و تحلیل، مناطق جرم خیز در آن رصد و پس از تایید آغاز شد.
 
سردار ساجدی نیا، با اشاره به اینکه ماموران پلیس پایتخت در طرح مذکور ضمن حضور مقتدرانه در محلات پایتخت با هرگونه ناهنجاری اجتماعی و افرادی که با انجام رفتار های نامتعارف باعث ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان می شوند؛ برخورد می کنند،گفت: در همین راستا 20 مرحله عملیات از سوی ماموران پلیس های تخصصی پایتخت در بوستان ها و محلات تهران به اجرا درآمد که طی آن مزاحم نوامیس، هنجارشکنان نظم و امنیت محلات و خرده فروشان مواد مخدر بازداشت شدند.
 
وی در ادامه با تاکید بر محدوده و محلات اجرای طرح های مذکور ازجمله محدوده سرکلانتر های یازده گانه پلیس پایتخت، تصریح کرد: متهمانی که در این طرح ها بازداشت شده اند، پس از انتقال به مقر پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ضمن پالایش، تشکیل پرونده و انجام تحقیقات مقدماتی، افراد سابقه دار با هماهنگی هایی که با مقام قضائی صورت گرفته جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به جرایمشان به دادسراهای مربوطه معرفی شدند.
 
سرتیپ پاسدار حسین ساجدی نیا اظهار داشت: در این عملیات ها 708 متهم بازداشت شده که از این تعداد قابل توجه ای از این متهمان پس از بررسی سوابق و تفهیم اتهام راهی مرجع قضایی شده اند و مابقی آنان پس دریافت تذکر به قید تعهد آزاد شده اند و این در حالی است که در بازرسی از وسایل همراه متهمان چندین قبضه سلاح سرد، مقادیری مشروبات الکلی، مقادیر معتنابهی مواد مخدر، محصولات ضد فرهنگی و تعداد قابل توجهی اموال مسروقه کشف و ضبط شده است.
 
وی این اطمینان را به شهروندان و هشدار را به افراد بزهکار داد که پیگیری طرح امنیت و آرامش در محلات شهر تهران که یک طرح کارشناسی شده است و به جد در دستور کار پلیس قرار دارد و اجرای آن از سوی پلیس های تخصصی و یگان های پشتیبانی و عملیاتی در روز های آتی نیز ادامه خواهد داشت.
 
ساجدی نیا ابزار امیدواری کرد که با اجرای طرح های مذکور در آینده نه جندان دور نتایج مثبت حاصل از اجرای طرح امنیت و آرامش در محلات پابتخت که قطعاً به افزایش امنیت پایدار و ارتقاء ملموس احساس امنیت در جامعه کمک شایانی خواهد کرد، را شاهد باشیم.
 
رئیس پلیس پایتخت در پایان با بیان اینکه تلفن 110 در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی می باشد، از شهروندان و خانواده های محترم تهرانی خواست تا هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمت ها، نزاع و درگیری شدید دسته جمعی، شرارت، عربده کشی و تظاهر مستانه را به مركز فوریت های پلیسی 110 تهران بزرگ اطلاع و یا با حضور در پایگاه های پلیس امنیت و یا مراکز انتظامی اعلام كنند تا در دستور کار اقدامات ماموران  قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : دستگیری اوباش+مزاحم نوامیس+مخل امنیت+تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۰۹:۲۰:۳۴
هر چند گاهی ، اوباش دستگیر می شوند و مدتی بعد ، عده دیگری از اوباش ، چرا این قافله ، تمامی ندارد ؟ آیا در بین این دو مدت ، عده جدیدی به جمعشان ، اضافه می شوند ؟ فکر اساسی باید کرد . (4018402) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.