توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 298891
پاسخ وزارت بهداشت به ادعای عجیب سعودی‌ها
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۸
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه ادعای رسانه‌های سعودی مبنی بر این که وزیر بهداشت کشورمان در کنفرانس مطبوعاتی با همتای سعودی خود حادثه منا را امری خارج از کنترل و خواست خداوند دانسته است، به شدت تکذیب کرد.

پایگاه خبری – اطلاع رسانی وزارت بهداشت تأکید کرد، براساس گزارش‌های دریافتی از عربستان، در تمامی مذاکرات با مسؤولین عربستان تاکید شده است که حادثه منا ناشی از خطای انسانی و کم تجربگی مسؤولین مربوطه و قابل پیشگیری بوده است؛ و ارتباط آن به قضا و قدر غیر منطقی است.

پیشتر روزنامه سعودی الریاض در خبری عجیب ادعا کرده بود: "وزیر بهداشت ایران از تلاشهای عربستان و همکاری و پاسخگویی در تعامل با حادثه و ارائه همه خدمات بهداشتی و امدادرسانی به همه مجروحان تمجید کرد، و گفت که دشواری مأموریت دولت عربستان و تلاشهایش در ارائه خدمات در موسم حج را درک می‌کند" .. و "این حادثه امری خارج از کنترل بود و ما تسلیم خواست و اراده خداوند هستیم."
 
کلمات کلیدی : فاجعه منا+وزیر بهداشت+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.