توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356797
تمرین مشترک دریایی نیروی دریایی ایران و هند
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۲
 فرمانده منطقه یکم امامت نداجا گفت: تمرین مشترک نیروی دریایی کشور هند و جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

به گزارش مهر، امیر دریادار حسین آزاد پیش ازظهر جمعه در جمع خبرنگاران گفت: تمرین مشترک امروز بین نیروی دریایی کشور هند و ایران به سرفرماندهی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران به منظور تبادل و انتقال اطلاعات فی مابین کارکنان هر دو نیروی دریایی و انتقال تجربه هر دو نیروی دریایی و همچنین نشانگر عملیات مشترک در صحنه دریا برای حفظ صلح و امنیت پایدار در منطقه به کمک کشورهای منطقه است.

وی اظهارداشت: طرح ریزی و اجرا به کمک یگان های شناور سطحی و پروازی و کارکنان با تجربه و ماهر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در صحنه آبهای خروجی خلیج فارس، تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند درحال انجام است.

دو ناوشکن و یک بالگرد از نیروی دریایی هند و دو ناوشکن جمهوری اسلامی ایران شامل ناوشکن های جماران و الوند و ناو پشتیبانی لجستیکی تنب و بالگردهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه قریب به ۶۰۰ نفر ازکارکنان ماهر نیروی دریایی ایران و قریب به ۴۰۰نفر از نیروی دریایی هند در کانال خروجی تنگه هرمز و شمال اقیانوس هند تا بندر راهبردی جاسک تمرینات مشترکی را انجام می دهند.
 
کلمات کلیدی : ایران+هند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.