نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506790
ریزگردها باعث شد بسیاری از مردم از خوزستان بروند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اصلی‌ترین مساله برای توسعه و حرکت کشور منابع مالی است و اکنون دولت در بدترین شرایط مالی قرار دارد، گفت: دولت با برنامه‌ریزی خوب ،علی رغم مشکلات مالی فراوان در حال انجام کارها است.

به گزارش ایسنا، حبیب الله کشت زر در مراسم کلنگ‌زنی فاز نخست طرح جامع آبرسانی شهرها و روستاهای جنوب شرق خوزستان که هفتم شهریورماه در بهبهان برگزار شد، اظهار کرد: تحولاتی که در زمان آقای شریعتی در خوزستان رخ داده، در طول دوران گذشته بی‌سابقه است و اکنون در شرایطی کار می‌کنیم که دولت در بدترین شرایط مالی قرار دارد.

وی افزود: در حال حاضر 90درصد بودجه دولت جاری است و تنها 10درصد از این بودجه بودجه عمرانی است. از این 10 درصد بودجه عمرانی دولت، بیش از 90 درصد اوراق مشارکت است که دولت از آن استفاده می‌کند. وقتی دولت در چنین شرایطی است، چه انتظاری باید از دولت داشت.

نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت با برنامه‌ریزی خوب ،علی رغم مشکلات مالی فراوان در حال انجام کارها است و اصلی ترین مساله برای توسعه و حرکت منابع مالی است اما دولت در بدترین شرایط مالی قرار دارد.

کشت زر عنوان کرد: خوشبختانه با معرفی وزرای توانمند به مجلس، بهترین تعامل میان مجلس و دولت وجود داشته و اکنون نیز وجود دارد. هیچ مجلسی در دوران گذشته مانند مجلس کنونی با دولت‌ها تعامل نداشته است. از 17 وزیری که دولت به مجلس معرفی کرد، 16 وزیر تایید و وزیری که رای نیاورد نیز به دلیل خواسته‌های نمایندگان خوزستان بود.

وی گفت: آقای بیطرف نیز یکی از وزرای بسیار خوبی بود که دولت به مجلس معرفی کرد اما نمایندگان مجلس خوزستان به جمع‌بندی نرسیدند و به ایشان رای ندادند. کدام مجلس است که تعامل این چنینی با دولت داشته باشد که به همه نمایندگان معرفی شده دولت جز یک نفر رای مثبت دهد.

نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در رابطه با مسایل و مشکلات دولت که نیاز به وام یا مسایلی دیگر دارد، مجلس در کنار دولت بوده و هست زیرا همه یک هدف دارند و آن هم توسعه و ترقی نظام است. با انسجام وحدت می‌توانیم با دشمنان کشور مقابله کنیم. امروز همه باید همدلی و همراهی را در اولویت خود قرار دهیم.

کشت زر ادامه داد: این‌که به دنبال ایجاد تفرقه میان دولت و مجلس باشیم، هنر نیست بلکه به ضرر نظام است. همه باید در کنار هم تلاش کنند تا مشکلات حل شود.

وی عنوان کرد: ریزگردها یک معضل بزرگ برای استان خوزستان بود که باعث شد تا بسیاری از مردم از خوزستان بروند اما با مصوبات خوب دولت بخش بزرگی از مشکل کانون‌های ریزگردهای درون استان در حال حل شدن است. مصوبه فرودین ماه دولت در بحث آب و فاضلاب در استان کار بسیار بزرگی است و باید در این زمینه به مردم خوزستان تبریک گفت.

نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بالای 80درصد منابع دولت جمهوری اسلامی متعلق به استان خوزستان است و باید با توجه به این حجم از منابع به استان توجه شود. با نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های خوب استاندار خوزستان و برگزاری جلسات با آقای نوبخت، استان خوزستان پس از استان تهران در بحث اعتبارات استان دوم کشور است.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان + ریزگردها + گرمای هوا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۹:۳۱:۳۸
سلام. بنده بدلیل شرایط بد جوی از جمله کار در گرما و خصوصاً غبار و ریزگرد مدت کمی بیشتر از یکسال است که از خوزستان به ... مهاجرت کردم . خدایی که الان میفهم زندگی یعنی چه مهمتر اینکه بلحاظ مالی هم پیشرفت کردم . به گذشته و زندگی در اهواز فکر میکنم بیاد میارم که چه لحظاتی از عمر و زندگی خود و فرزندانم را تباه کردم . به هر حال تغییر خوب است . (4539337) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۵:۲۱:۵۳
فقط ۲۵ درصد بودجه از منابع نفتی پراکنده در نوار ساحلی و عمق دریای جنوب است. بقیه بودجه نتیجه دسترنج ملت ایران و از مالیات است. (4540012) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.