نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499492
امضای قرارداد با فرانسه برای تامین قطعه هواپیماهای ATR
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقص فنی هواپیمای ای تی آر این شرکت اعلام کرد: ایران ایر سعی می‌کند حداکثر تلاش خود را برای تحقق اصل رعایت ایمنی به عنوان یکی از اولویت‌ها به کار گیرد.

به گزارش تسنیم، روابط عمومی ایران‌ایر اعلام کرد: «هواپیمای ATR72-600 یکی از ایمن ترین هواپیماهای کوتاه برد است و مورد توجه ایرلاین های مطرح جهان برای مقاصد کوتاه می باشد. با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی، کشورهای اروپایی حداکثر استفاده از این هواپیمای پیشرفته را برای انجام پروازهای کم هزینه در برنامه پروازی خود دارند. در ایران نیز در حال حاضر فرودگاه‌های حاشیه دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب و جزایر آن بیشترین تطابق را در این زمینه دارا می باشند.

از سوی دیگر نقص فنی در تمام طول عمرپروازی یک هواپیما در هر تایپی ممکن است پیش آید که شرکت های هواپیمایی تدابیر لازم از جمله تامین قطعات ونیروی انسانی متخصص را برای رفع آن پیش بینی می نمایند. در خصوص هواپیماهایATR نیز،برراساس مذاکرات و قرارداد منعقده بین "هما"و کارخانه هواپیماسازی فرانسوی- ایتالیاییATR ،تامین قطعات این هواپیما تداوم داشته و خواهد داشت.

شایان ذکر است نقص فنی پیش آمده در هواپیمای ATR با رجیستر «TA» در مسیر مشهد به گرگان در شب گذشته (چهاردهم مرداد) مشکلی نبوده که نیاز به تعویض قطعه داشته باشد واین هواپیما پس از بررسی های لازم توسط متخصصین فنی «هما» (پانزدهم مرداد) فرودگاه گرگان را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک نموده است و در حال حاضر آماده سرویس دهی برای انجام پرواز بعدی خود می باشد.

بار دیگر تاکید می گردد رعایت ایمنی همواره اولویت اول هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) است که سعی می کند حداکثر تلاش خود را در جهت تحقق این اصل داشته باشد.»
 
کلمات کلیدی : فرانسه +تامین قطعه هواپیماهای ATR
 
France
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۵:۱۷:۲۷
هواپیما نو !!؟!!!؟ (4509100) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.