نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507034
فرانسه مطرح کرد؛
احتمال رایزنی با ۱+۵ درباره توافق مکمل برجام و برنامه‌ موشکی ایران
بخش خبری الف، 9 شهریور 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
فرانسه روز چهارشنبه پیشنهاد داد موافقتنامه هسته ای سال 2015 ایران با قدرت های جهان ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ) می تواند از طریق « رایزنی های آینده » درباره دوره پس از سال 2025 و پرداختن به موضوع توسعه موشک های بالستیک ایران تکمیل شود.

براساس موافقتنامه هسته ای بین ایران و شش کشور آمریکا ، روسیه ، فرانسه ، چین ، انگلیس و آلمان اکثر تحریم های بین المللی علیه ایران در ازای اعمال محدودیت هایی طولانی مدت بر برنامه هسته ای این کشور لغو شد.

­ایران موافقت کرد دست‌کم برای مدت یک دهه اکثر سانتریفوژهای خود را که از آنها برای غنی سازی اورانیوم استفاده می شود ، کنار بگذارد و ذخایر اورانیوم کمتر غنی شده خود را به طور قابل توجهی کاهش دهد. ایران همچنین با اعمال محدودیت هایی بر برنامه های موشکی بالستیک خود برای مدت هشت سال موافقت کرد.

اگنس روماته - اسپانیه Agnes Romatet-Espagne در کنفرانسی خبری گفت :« رئیس جمهور ( امانوئل مکرون ) 29 اوت به طور ضمنی گفت موافقتنامه وین می تواند از طریق کار روی دوره پس از سال 2025 و کار جدی روی استفاده از موشک های بالستیک، تکمیل شود.»

وی با اشاره به اظهارات مکرون افزود :« این کار می تواند موضوع رایزنی های آینده با شرکای ما باشد.»

آمریکا ، انگلیس ، فرانسه و آلمان بارها درمورد آزمایش های موشکی بالستیک ایران به سازمان ملل متحد شکایت کرده اند که مدعی اند بدون توجه به قطعنامه سال 2015 سازمان ملل متحد در تایید موافقتنامه هسته ای انجام می شود.

دیپلمات ها گفتند اظهارات مکرون که در آن همچنین تاکید کرد این موافقتنامه « خوب» است در بحبوحه نگرانی ها در پاریس درخصوص خروج دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این موافقتنامه مطرح شد.

ترامپ موافقتنامه هسته ای ایران را بدترین موافقتنامه ای نامیده که تاکنون درباره آن مذاکره شده است.

ترامپ دستور بازنگری در این موافقتنامه را صادر کرده است که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما درمورد آن مذاکره شده بود. متحدان آمریکا ازجمله فرانسه نگرانند واشنگتن از این موافقتنامه خارج شود و ایران نیز اقدامی تلافی جویانه انجام دهد ، روندی که می تواند باعث تشدید بی ثباتی در خاورمیانه شود.

روماته - اسپانیه تصریح کرد :« موافقتنامه وین درباره برنامه هسته ای ایران برای امنیت منطقه ای و بین المللی و همچنین منع تکثیر (هسته ای) ضروری است. هیچ جایگزین معتبری برای این موافقتنامه وجود ندارد.»
 
کلمات کلیدی : فرانسه+برجام+مکمل برجام+برنامه موشکی+۵+۱
 
Estonia
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۳:۱۴:۴۶
فرانسه همیشه نقش پلیس بد را خوب بازی میکند و همیشه هم باج اقتصادی را میگیرد، و متاسفانه دولتمردان ما چه راحت بازار کشور را به این پلیس بد میدهند (4540574) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۳:۳۱:۳۴
فرانسه وسایر زور گویان غلط کردند وایران زیر بار زیاد خواهیهای ناحق نباید برود (4540588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۲۳:۴۳:۲۹
ظاهرا مقامات فرانسوی بدنبال گرفتن امتیازات بسیار سنگین تری نسبت به امتیازات خودروئی و نفتی و هواپیمائی و ....... که تاکنون گرفته اند هستند و شاید هم مانند نوبت قبل موفق شوند . (4540600) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۰:۲۱:۵۸
به عنوان کسی که تو اروپا زندگی میکنم عرض میکنم ...فرانسه بیخود کرده ...ایران اگه توان نظامیشو از دست بعد سوریه بعدی میشه ... حتی اپوزیسیون خارج کشور هم قبول نداره که کشور بدون توان نظامی باشه (4540634) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۰:۲۸:۰۰
پس این سیب و گلابی های برجام کی میاااااااد؟؟؟؟ (4540641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۰:۳۶:۰۸
فرانسويهاي دو دوزه باز وقتي تاريخ را بخوانيد ناپلئون هم به كشور و ملت
ايران يجورايي خيانت كرده است ... قراردادهاي پژو و رنو را با اين نان به
نرخ روزخورها باطل كنيد . (4540646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۰:۴۸:۵۶
این همون برجام ۲ و ۳ که آقای روحانی گفته بودن... (4540658) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۱:۴۹:۵۵
نباید دولت فعلی در برابر شیاطین تسلیم شود و مذاکره کند .
نباید مسیر تحقیقاً هیچ دولت قبل را ادامه دهد .
ما این نوع از عزت خفت بار و ذلیلانه را نمیخواهیم . (4540729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۲:۰۱:۱۷
برجام که تصویب شد و گذشت اما قرار بود مذاکرات فقط در مورد قضیه هستی ای باشه .

"ایران همچنین با اعمال محدودیت هایی بر برنامه های موشکی بالستیک خود برای مدت هشت سال موافقت کرد"


جدای از اون من همه خانوادم توی آمریکا و کانادا و...... نیستن .بلکه ایران زندگی میکنیم . خواهشا مسولین جوری رفتار کنن که اگه فردا جنگی شد و اونا رفتن پیش عزیزای دلشون من مجبور نشم با دست بیل از خودم و خانوادم دفاع کنم . (4540731) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۰۲:۰۸:۳۳
امریکا همین را هم اجرا نکرده است. (4540734) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.