توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350397
حضور احتمالی ۱۶۸ نماینده در فراکسیون امید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳
رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با اشاره به موضوع میثاق نامه لیست امید در تهران گفت: میثاق‌نامه لیست امید در تهران درباره فراکسیون امید است

به گزارش تسنیم، محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در مجلس دهم و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در مراسم تقدیر از اساتید دانشگاه خوارزمی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص این که چند درصد برای حضور در جایگاه ریاست مجلس شانس دارد اظهار داشت: این مسئله درصدی نیست و باید فراکسیون‌های مجلس تشکیل شود و سپس درباره آن تصمیم‌گیری شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که برخی می‌گویند رقابت بین شما و آقای لاریجانی برای ریاست مجلس فضای مجلس را دوقطبی می‌کند گفت: رقابتی در کار نیست موضعمان را بارها اعلام کردیم که همان شکل‌گیری مجلس تعاملی‌ است و همه فراکسیون‌ها و تمامی نمایندگان باید در آن مشارکت داشته باشند.

عارف در همین زمینه گفت: در عین حال وقتی برای جایگاه و پستی ۲ یا ۳ نفر کاندیدا باشند قطعا با سازوکاری به یک نفر می‌رسند که این مکانیسم می‌تواند تفاهم، رای‌گیری یا ریش سفیدی باشد.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به این سوال که برخی می‌گویند رقابت اصلی ریاست مجلس بین شما و آقای لاریجانی است، تصریح کرد: اولا ممکن است نامزدهای دیگری هم باشند کسانی که فکر می‌کنند توانایی دارند باید کاندیدا شوند و از الان نمی‌توانیم این مسئله را پیش‌بینی کنیم لذا باید فراکسیون‌ها تشکیل شود و مجلس در این خصوص تصمیم گرفته و بهترین را انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره مصادره ۲ هزار میلیارد از پول‌های بلوکه‌ شده ایران از سوی آمریکا نیز گفت: بنده از مواضع بسیار روشن و محکم دولت در این زمینه تشکر می‌کنم که آن را تعبیر به دزدی کردند که واقعیت هم همین است و امیدواریم از طریق نهادهای حقوقی و بین‌المللی مسئله دنبال شود.

عارف درباره رابطه ایران با آمریکا در شرایط پسابرجام گفت: خطوط قرمز ما در سیاست خارجی مشخص است و به غیر از رژیم غاصب صهیونیستی که آن را به رسمیت نمی‌شناسیم با سایر کشورها در چارچوب منافع ملی‌مان اهل تعامل و گفتگو و مذاکره هستیم اما تسلیم قولدوری و زورگویی نمی‌شویم.

منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ سوال دیگری مبنی بر این که گفته می‌شود اعضای لیست امید تهران میثاق نامه‌ای را برای حمایت از ریاست شما در مجلس امضا کرده‌اند گفت: اولا گفتمان اصلاحات در یک فرد متوقف نمی‌شود زیرا گفتمان اصلاحات فردی نیست یک رویکرد است و ما گفتمان انقلاب را در آن دنبال می‌کنیم.

وی افزود: در زمینه میثاق نامه‌ای هم که گرفته‌ایم اصل موضوع این است که همه دوستانی که در لیست امید می‌آیند در مجلس هم بر مبنای فراکسیون امید شرکت کنند طبیعتاً در هر مورد هم براساس نظر فراکسیون انتظار داریم همه عمل کنند.

عارف در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که فراکسیون اصولگرایان ظاهرا با ۱۷۰ عضو شکل گرفته است، فراکسیون امید چه تعداد از نمایندگان را به خود اختصاص داده است گفت: ما دنبال تشکیل فراکسیون امید هستیم آخرین آمارمان از مرحله اول و دوم انتخابات حضور احتمالی ۱۸۰ عضو در این لیست است.

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در همین زمینه ادامه داد: متاسفانه بعضی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب عدد ۱۲۴ را که برای مرحله اول انتخابات بود مطرح کردند که باعث خوشحالی رقبای ما شد که البته ما هم از خوشحالی آنان خوشحال شدیم، ولی تا ۱۶۸ نفر پتانسیل عضویت در اعتلاف امید را دارند.

وی اضافه کرد: بخشی از مستقلین هم اعلام آمادگی کردند زیرا در لیست ما مستقلین و برخی از اصولگرایان هم حضور داشتند و خود آقای لاریجانی در لیست ما در قم بود اما این که چه افرادی بمانند و یا نمانند حق نمایندگان است و انشا الله بعد از تشکیل فراکسیون تعداد نهایی اعلام می‌شود.
 
کلمات کلیدی : عارف+فراکسیون امید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.