نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452358
سید حسن خمینی و تکلیف دفاع از حضرت امام
امیر معلمی/18 اسفند 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴


"شما از کجا می دانید سبک زندگی امام چه بوده؟! آن اتاقی که شما را می‌برند و نشانتان می دهند، خانه امام نیست. آن دفتر ملاقات‌های امام بود. من بیشتر از این وظیفه ندارم درباره زندگی امام و خانواده امام توضیح بدهم...خانه آقای هاشمی 570 متر بود اما باغ هایی که در اختیار امام بود در جماران بالای سه-چهار هزار متر بود!"
(1)

"اگر گفتم سه هزار متر در اختیار امام بوده، منظورم این نبوده که منزل امام سه هزار متر بوده بلکه چنان که می‌دانیم جماران تنها منزل امام نبوده بلکه مقر رهبری نظام بوده و با توجه به موقعیت جنگ آنجا یک سری مراکز امنیتی بوده که درمانگاه، اقامتگاه محافظین، دفتر امام، حسینیه امام و کارهایی که امام به‌عنوان رهبر انقلاب داشتند، در آن محوطه انجام می‌گرفته است".


اینها سخنان فاطمه هاشمی در جمع دانشجویان و توضیحات بعدی او  درباره حرفهای جنجالی اش می باشد.
هرچند این توضیحات خانم هاشمی از سنگینی صحبتهای اولیه اش علیه امام می کاهد اما بدون شک هر خواننده منصفی را به این نتیجه می رساند که این  توضیحات بیش از آنکه عذرخواهی و تصحیح خطای ایشان  باشد به نوعی سرپوش گذاشتن بر آن و فرار از پاسخگویی در مورد ادعاهای مطرح شده است که به جهت پخش مکرر این اتهامات در شبکه های اجتماعی و رسانه های معاند، تبعات آن باقی والبته ادامه دار خواهد بود.

مهمترین اتهام فاطمه هاشمی به امام چه بود؟

برخلاف ظاهر کلام خانم هاشمی که امام را به تجمل گرایی متهم کرده بود ؛ اتهام اصلی به حضرت امام توسط ایشان  ریا و نفاق!! است تا تجمل گرایی، آنجا که او می گوید:" شما از کجا می دانید سبک زندگی امام چه بوده؟! آن اتاقی که شما را می‌برند و نشانتان می دهند، خانه امام نیست. آن دفتر ملاقات‌های امام بود" تهمتی که یقینا آنقدر سنگین هست که می توان به سکوت موسسه نشرآثار حضرت امام و شخص سید حسن آقا خمینی اعتراض نمود و نکاتی را به آنها متذکر شد:

- اتهام ریا و پنهان نگه داشتن واقعیت زندگی امام  که توسط خانم هاشمی مطرح شده برای مردمی که از جان و مالشان در راه انقلاب گذشته اند اتهام قابل چشم پوشی نیست که بشود با سکوت از کنار آن گذشت بی شک همه این جان فشانی ها توسط این مردم به فرمان امامی بوده که مانند خود آنها زندگی می کرد و تفاوتی با آنها نداشت اما امروز که چنین اتهام سنگینی از سوی همسایه ی امام مطرح می شود از جنابعالی و بقیه اعضای بیت انتظار می رود که مشخص کنند بالاخره امام چگونه زندگی می کرد؟ اگر این حرفها دروغ است چرا باید پاسخ قاطعی به این اتهامات داده نشود؟

اینجا دیگر حق شخصی شما در میان نیست که بخواهید از آن چشم پوشی کنید بلکه مسئله ی اتهام به بنیانگذار جمهوری اسلامی و حتی بالاتر از آن ، زیر سوال بردن اهداف انقلاب و حکومت جمهوری اسلامی  است و جای تعجب دارد که  شخص جنابعالی به سادگی از کنار آن عبور نموده و سکوت را بر روشنگری ترجیح داده اید.

جناب سید حسن آقای عزیز

حتما یادتان هست که چند سال پیش مشابه چنین اتهامی توسط یک سایت دانشجویی به شخص شما درمورد تجمل گرایی وارد شد که موجی از اعتراضات  و تخطئه نویسنده مطلب را در پی داشت.
 از رییس جمهور وقت گرفته تا بسیاری ازمسئولین نظام و اعضای بیت و موسسه نشر آثار امام به میدان آمدند تا از شما دفاع نمایند، تا حدی که مرحوم توسلی در دفاع از شما و خانواده گرانقدرتان در جلسه مجمع از فرط عصبانیت دچار ایست قلبی شدند. اما عجیب است که امروز همان اتهام و حتی بالاتر ازآن، یعنی تهمت نفاق! به حضرت امام وارد می شود و همه در سکوتی تاسف برانگیز براحتی از کنار آن می گذرند!
اینجاست که باید از شما پرسید  آیا شان شما بالاتر بود یا شان حضرت امام ؟ آیا اتهام به شما زیر سوال بردن اهداف انقلاب بود یا اتهام به بنیانگذار انقلاب؟ پس چگونه است که آنجا در دفاع از شما همه به میدان می آیند ،اما این بار همه سکوت می کنند.
به نظر شما  مردم با این دوگانگی چگونه  کنار بیایند و شائبه سیاسی کاری آن موسسه را به ذهن خویش راه ندهند؟ و چنین برداشت نکنند که آنجا چون این اتهام از سوی مخالفان فکری شما مطرح شده بود باید نویسنده تخطئه می شد و اما این بار چون این اتهام از سوی نزدیکان خانوادگی شما مطرح شده باید سکوت کرد؟

جناب سید حسن آقای بزرگوار

اگرچه این اتهام خانم هاشمی برای نسل اول و دوم انقلاب که مشی و روش امام را از نزدیک دیده و با آن امام عظیم الشان زندگی کرده اند یک ادعای توخالی است اما برای نسل سوم و نسلهای بعدی یک شبهه و ادعای ساده نبوده و یقینا در بدبینی و تردید آنها به صداقت رهبرا ن انقلاب موثر است و به همان اندازه که  متحجران می توانند در تحریف انقلاب و امام موثر باشند چنین ادعاهایی نیز می تواند در تحریف حقیقت موثر باشد پس شایسته بود همانگونه که در تحریف نظرات حضرت امام در باب آزادی و جمهوریت حساس هستید ( که قابل تقدیر است) در اینگونه مسائل هم حساس باشید تا حقیقت شخصیت آن امام امت برای همیشه از همه جهت تحریف نشده باقی بماند که تحریف امام یعنی تحریف انقلاب و جمهوری اسلامی.

در آخر باید این نکته  را به شخص شما و موسسه نشر آثار متذکر شد که به علت عدم دفاع مناسب و  تقدم بعضی ملاحظات گروهی و خانوادگی، بر دفاع از حضرت امام ، جریانات و گروه های دیگری این وظیفه را به عهده گرفته اند که متاسفانه خیلی به مبانی فکری و نظری حضرت امام آشنایی نداشته و چهره ای را از ایشان در جامعه ترسیم می نمایند که با شخصیت  آزاد اندیش ایشان هم خوانی ندارد که در این امر  یقینا قصور وکوتاهی شخص شما و آن موسسه کمتر از آن گروه ها نبوده و نخواهد بود پس بهترین کار برای جلوگیری از چنین تحریف هایی از سوی هر گروه و جریانی ورود به موقع و بدون ملاحظه شما  در دفاع از آن شخصیت  همیشه زنده  است.

1- 9 اسفند / سخنرانی در جمع دانشجویان
2- 13 اسفند – مصاحبه با جراید پیرامون سخنانش در جمع دانشجویان
 
کلمات کلیدی : فاطمه هاشمd+زندگی امام +خانه امام+سید حسن خمینی
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۳۳:۱۲
بعد از فوت آیت الله هاشمی , اصلاح طلبان باید سید حسن رو به عنوان رهبر خودشون انتخاب کنند , کاریزمای خوبی دارن ایشون و محدودیت های آقای خاتمی رو هم ندارن (4192742) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۶:۱۴
هاشمی رفسنجانی هیچگاه رهبر اصلاح طلبان نبوده و خودش هم اصلاح طلب نبوده است. فرض شما اشتباهه. در سال 76 هم به ناطق نوری رای داده در سال 84 هم اومده به عنوان گزینه غیر اصلاح طلب در انتخابات شرکت کرده
رفسنجانی رهبر کارگزاران بود و همین اقای روحانی هم اصولگرای راست محسوب میشه (4192783) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۴۴:۱۶
درود بر سيد حسن (4193001) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۶:۵۶
خانم هاشمی که توضیح دادن و همه هم میدونن قضیه چی بوده و ایشون چی گفته البته واقعا درک میکنم که نزدیک انتخاباته ولی برادرانه بهتون بگم این روش جواب که نمیده هیچی نتیجه برعکس میده یه کم خونسرد باشید منطقی تر این دو سه ماه رو سر کنید بهتره. (4192787) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۵۵:۰۶
چه ربطی داشت؟ (4193025) (alef-2)
 
خخ
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۸:۵۵
چه انتظاری داری
نویسنده محترم نمی داند اعضای موسسه نشر امام چه کسانی هستند
انتظار عجیبی از بعضی هادارید (4192794) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۴:۳۲
الان حرف شما چه ربطی به متن خبر دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا اینطوری هستید شماها ؟؟؟؟؟ (4192863) (alef-2)
 
علی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۹:۳۱
بعضی دوستان مطلب را نخوانده کامنت میگذارند،عمو جان مقاله در مورد چراغونی پارسال نبودها!!!! (4192922) (alef-2)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۰:۲۸
حسن خمینی از حق دفاع کرده و می کند...جتما دختر رفسنجانی حرف درست زده که حسن خمینی چیزی نمی گوید...درود بر حسن خمینی نوه محترم امام (4192770) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۲۶:۵۳
خوب ما هم همین را می خواهیم سید حسن اقا بیاید و بگوید حرف فاطمه هاشمی درباره امام درست است (4192976) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۵۴:۰۲
سلام
امام فردی ساده زیست و انقلابی بودن.
(4193022) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۴:۰۰:۲۱
حرف درستی زده؟ یا چون میخواسته پدرش رو هم تبرئه کند امام را تخطئه کرده؟ یعنی سیدحسن تشخیص نمیدهد که نوه امام است نه نوه آقای هاشمی؟ یا چون خودش هم ساده زیستی امام را تأیید نمیکند نمیتوانسته در دل و زبانش از امام دفاع کند؟
بهرحال فکر میکنم خود امام هم نسل ما را فرزندانش میدانست پس خودمان دفاع میکنیم. اگر سیدحسن نماینده خوبی از خانواده امام نیست جایش را به برادر دیگری بدهد که از جان و دل امام را نه فقط جدش که مقتدای خودش بداند. (4193031) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۰:۲۹
مشکل از شماست که توقع دارید رهبر یک کشور، تشکیلات امنیتی و محافظتی و خدماتی نداشته باشه. چرا نباید داشته باشه؟ رهبر کشور باید بهترین امکانات و خدمات رو در خدمت داشته باشه. (4192771) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۴:۰۱:۵۱
هیچ تناقضی ندارد که اتاقهای زندگی امام ساده باشد ولی دستگاه امنیتی زیادی کنارش باشد. مشکل در این است که خانم هاشمی ساده زیستی امام رو زیر سؤال برده. (4193035) (alef-2)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۱:۵۷:۵۰
سید حسن خمینی را لطفا مصادره نفرمایید. ایشان متعلق به همه ایرانیان هستند. (4192791) (alef-2)
 
بنده ی دیگر خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۵:۰۰:۰۱
ارزونی خودتون ... ما بنده خدائیم و به او توکل می کنیم (4193127) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۰۴:۰۵
سید حسن عاقلتر از آن است که پشت نقاب طرفداری از بیت امام چهره واقعی شما و عمق کینه و دشمنی شما را از مرحوم هاشمی وبیت ایشان را تشخیص ندهد برو این دام بر مرغ دگر نه (4192806) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۶:۳۲
پنهان کردن زندگی خصوصی از مردم هیچ مشکل اخلاقی یا دینی ندارد و معادل ریاکاری هم نیست . بنا بر این نسبت دادن این مطلب به امام توهین محسوب نمی شود. سبک زندگی یک نفر تنها اتاق محل زندگی اش نیست. (4192825) (alef-2)
 
حقیقت جو
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۷:۱۶
چرا از نوع برخورد معترضی که بطور بسیار زننده اقای هاشمی را به تجمل گرایی متهم کرد و خانم هاشمی را وادار به جواب اینگونه کرد نگفتید

بهرحال داشتن مال حلال توسط هیچ فردی جرم نیست
انچه منکر است تحصیل مال نامشروع و استفاده از مقام برای کسب مال است (4192829) (alef-2)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۰:۴۰
موسسه بیشتر جنبه سیاسی بر خود گرفته است (4192834) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۳۷:۱۰
چرا باید افرادی صرفا بدلیل وابستگی های خونی به بزرگان دین و سیاست و ....... ، از امتیازات فوق تصور ویژه ای در تمام امور کار و زندگی و ...... بهره مند باشند ، آیا این امر در تضاد آشکار با عدالت و شایسته سالاری و ..... نمی باشد . (4192871) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۲:۴۸
سلام
تاریخ تکرار حوادث گذشته است . آنجا که میبینیم برای .... مجبوریم سکوت کسانی را که متولی امور هستند ببینیم و تحمل کنیم !!؟ آنجا که رودربایستی های قوم و خویشانه جفای به نظام اسلامی را که خونبهای شهیدان گرانقدری در طول دیکتاتوری یکصدوپنجاه ساله طاغوتیان میباشد !!؟ آنجا که ....
( دو چیز تیره عقل است خاموشی به وقت گفتن وگفتن به وقت خاموشی) (4192906) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۲:۵۵:۰۶
ما با این نوشتار چه چیزی رو می خواهید ثابت کنید ، یک صحبت عادی مطرح شده تشکیک بوجود اومده بعدشم اصلاح شده . وای به حال شما......... (4192910) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۲۳:۵۵
خدا نکنه یه کس دیگری غیر از خانواده هاشمی به امام توهین کنه و یا تحریف کنه اونوقت سه سوت اقای انصاری و سید حسن بیانیه میدن اما حالا شتر دیدی ندیدی (4192973) (alef-2)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۶:۱۵:۱۹
دقیقا (4193273) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۳:۵۴:۴۹
متاسفانه عده ای از دوستان کامنت گذار صرفا بخاطر طرفداری کورکورانه از سید حسن و خاندان هاشمی و مخالفت کودکانه حاضرند چشمشان را به روی هر حقیقتی ببندند و حقایق را انکار کنند. (4193024) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.