توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486856
گوشی‌های هوشمند کاربران را خِنگ‌ می‌کند
بخش دانش و فناوری الف،6 تیر96
محققان دانشگاه آستین تگزاس می‌گویند گوشی‌های هوشمند توانایی ما را برای تفکر و تمرکز کاهش می‌دهد، به خصوص زمانی که آن را خاموش می‌کنیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
به گزارش خبرآنلاین، همگان اعتیاد به گوشی موبایل را اذعان دارنداما محققان مدرسه McCombs با مطالعه روی 800 دارنده موبایل به این نتیجه رسیدند که نزدیک بودن به گوشی همراه تاثیرات منفی بر توانایی‌های شناختی ما می‌گذارد. هدف اصلی این طرح، بررسی توانایی مغز برای نگهداری و پردازش داده در هر زمان بر اساس دوری یا نزدیکی به گوشی هوشمند بود.

از کاربران خواسته شد تا برخی گوشی‌های خود را روی میز بگذارند، برخی آن را داخل جیب بگذارند و برخی نیز در اتاق مجاور قرار داده و وارد اتاق جدید شوند تا به پرسش ها پاسخ دهند.

نتیجه این شد که کسانی که به گوشی خود نزدیک‌تر بودند تمرکز برای تفکر در مقایسه با کسانی که بدون گوشی بودند، نداشتند.

تمرکز برای انجام کار توسط کاربر بسته به دوری یا نزدیکی از گوشی هوشمند بستگی پیدا کرد و کاربر بدون گوشی بهتر مغز خود را برای پردازش و محاسبه آماده می‌کرد تا کاربری که گوشی‌اش روی میز بود.

آدریان وارد مسوول تحقیق مذکور می‌گوید فرایند نیاز به چیزی برای فکر کردن هنگام حل مسئله باعث می‌شود منابع شناختی ذهن شما محدود جلوه کند و به همین دلیل وابسته نشان دادن ذهن خود به گوشی کنار دست‌تان در نهایت منجر به عدم تمرکز و حل مسئله می‌شود.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+گوشی‌های هوشمند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.