توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425042
عرضه بازی محبوب نینتندو برای گوشی‌های هوشمند
بخش دانش و فناوری الف،27 آذر95
شرکت نینتندو بعد از یک دهه نادیده گرفتن دنیای بازی های هوشمند سرانجام نسخه ای از بازی سوپرماریو را برای اجرا بر روی تلفن های همراه عرضه کرده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
 فارس به نقل از اسپک، بازی سوپرماریو از اوایل دهه 1980 میلادی عرضه شد و در سراسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرد. این بازی تا به حال تنها برای کنسول‌های بازی خود شرکت نینتندو عرضه می شد و با تولیدات دیگر شرکت ها سازگار نبود.

حالا نینتندو برای اولین بار بازی مذکور را با تولید شرکت دیگری سازگار کرده است و کاربران آیفون و آی پد می توانند بازی یاد شده را بر روی گوشی و تبلت خود اجرا کنند.

بر اساس آمار رسمی بیش از نیم میلیارد کپی از بازی یاد شده که اولین بار در سال 1981 عرضه شد در سراسر جهان به فروش رفته است. بازی یاد شده از چنان شهرتی در ژاپن برخوردار است که شینزو آبه نخست وزیر این کشور در زمان حضور در مراسم اختتامیه المپیک تابستانی ریو لباسی شبیه به ماریو شخصیت اصلی این بازی بر تن کرد تا برای دوره بعدی المپیک در ژاپن تبلیغ کند.

پایان مقاومت شرکت نینتندو برای عرضه بازی سوپرماریو به منظور استفاده بر روی تولیدات شرکت های دیگر نشان دهنده نفوذ گسترده گوشی ها و تبلت ها در جهان امروز است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+گوشی‌های هوشمند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.