نظر منتشر شده
۲۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277353
ويكي ليكس:
چك 16هزار پوندی برای علي مهاجرانی
بخش خبری الف، 30 خرداد 94
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۹
بنابراسناد خارج شده از سيستم الكترونيكي سفارتخانه هاي عربستان سعودي، اين كشور هزينه تحصيل برخي از وابستگان مقامات سياسي سابق ايران را تامين مي كند.

به گزارش "الف" به نقل از ويكي ليكس (لينك)، در سندي كه روز گذشته به همراه حدود ۶۰ هزار سند ديگر از مجموع نيم ميليون سند خارج شده از سيستم الكترونيكي وزارت خارجه سعودي، منتشر شده است، آقاي عطاء الله مهاجراني وزير اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامي در نامه اي به سفارت سعودي در لندن درخواست كرده كه اين كشور هزينه تحصيل فرزند وي در مقطع دكتري را متقبل شود و اين كشور نيز با اين درخواست موافقت كرده است.

بنابراين سند، فرزند آقاي مهاجراني قصد داشته در دانشگاه وارويك در شهر كاونتري تحصيل كند.

هزينه تحصيل ۴ ساله (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵) در مقطع دكتري براي نامبرده، حدود ۶۵ هزار پوند بوده كه براي يك سال حدود ۱۶ هزار پوند (۱۲۱۱۵ پوند هزينه تحصيل به اضافه ۴۲۵۶ پوند هزينه زندگي) است.

در سند مذكور اشاره شده كه بنابر موافقت با اين امر، "چك اول" به مبلغ ۱۶ هزار پوند با شماره ٣٠٥١١٢ وتاريخ ٢٠١٢/١/٢٣ كشيده شده و ضميمه سند شده است. در سند مورد اشاره مشخص نشده كه در قبال چه كاري سعودي قرار بوده اين هزينه را تامين كند.

جستجو در سايت دانشگاه وارويك نشان مي دهد كه فردي با نام علي مهاجراني (لينك) در مقطع دكتري در سال هاي اخير در گروه مديريت و سيستم هاي اطلاعاتي اين دانشگاه ثبت نام كرده و تحصيل مي كند.


ترجمه سند ديپلماتيك مذكور به شرح زير است:

دولت عربستان سعودی
وزارت امور مالی ریاض
موضوع: صدور چک مرتبه اول، برای بورسیه تحصیلی پسر وزیر سابق فرهنگ ایران
حضرت والا وزیر خارجه پادشاهی
سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
با توجه به دستور حضرتعالی به شماره ۵۳۶۸۴ و تاریخ ۱۳/۱۱/۱۴۳۲ هجری، مبنی بر موافقت با درخواست دکتر عطا مهاجرانی (وزیر فرهنگ سابق ایران) به ارائه بورسی تحصیلی برای پسرش (علی) جهت ادامه تحصیل در مرحله دکترا در بریطانیا از طریق هدیه مالی توسط سفارت مملکت سعودی در لندن برای پرداخت هزینه‌های تحصیل ایشان؛

و با توجه به تلگرام جناب آقای نماینده وزرات خارجه در امور اقتصادی و فرهنگی به شماره ۱۱/۲/۲۱/۳۱۹۵۲ و تاریخ ۲۶/۱/۱۱۴۳۳ هجری و همراه با نامه‌های ارائه شده توسط نامبرده که از دانشگاهی که او (شخص بورس شده) در آن تحصیل خواهد کرد، متضمن بر اینکه دانشگاه محل تحصیل دانشگاه ارویک (WARWICK) در شهر كاونتري بریتانیا و اینکه مبلغ هزینه‌های تحصیل وی ۱۲۱۱۵ پوند برای یک سال تحصیلی که چهار سال تحصیلی ادامه خواهد داشت (از سال ۲۰۱۱-۲۰۱۵) به علاوه مبلغ ۴۲۵۶ پوند برای پوشش هزینه‌های اسکان برای یک سال تحصیلی که در مجموع (برای هر چهار سال) ۶۵۴۸۴ پوند می‌شود (شامل هزینه تحصیل و هزینه اسکان برای چهار سال)، که از این بخش هزینه سال اول تحصیل پرداخت می‌شود.

به ضمیمه چک به شماره ۳۰۵۱۱۲ و تاریخ ۲۳/۱/۲۰۱۲ میلادی به رقم ۱۶۳۷۱پوند معادل شانزده هزار و سیصد و هفتاد و یک پوند، که طبق دستور سفارت دولت عربستان در لندن صادر شده و شامل مبلغ دفعه اول پرداخت به نامبرده (شخص بورس شده) است تقدیم می‌شود. این چک در وجه سفارت صادر شده که با ارائه گواهی‌های پرداخت و هزینه‌کرد، قابل کارسازی خواهد بود.

* با توجه به کامنت های منتشر شده در زیر مطلب که برخی بینندگان محترم در صحت و سقم ادعای ویکی لیکس تشکیک وارد کرده اند، الف اعلام می کند، آمادگی انتشار هر گونه پاسخ و یا مطلب متقنی که در رد این خبر باشد(از سوی خود آقای مهاجرانی و یا افراد دیگر) را دارد.
کلمات کلیدی : ويكي ليكس
 
م ج
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۱۷:۵۰
خسته نباشيد آقايان محترم (2979039) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۴:۳۱
از اسم بورسیه، بجز نخبگان و ممتازین، بیزارم.
حالا چه بورسیه عربستان به فرزند مهاجرانی باشه و چه بورسیه احمدی نژاد به طرفدارانش که امید او برای انتخابات بعدی هستند.
وقتی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد ، در دانشگاه تهران بورسیه میشود، وحشتناکترین حالت موضوع است. (2979488) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۵۱:۱۳
انچنان از دانشگاه تهران نام ميبريد كه انگار رتبه اين دانشگاه چندمه درسته هركسي كه لياقت داشته باشه بايد جاي خوب تحصيل كنه وشما انچنان دانشگاه ازاد ميكوبين كه چقد از لحاظ توليد علم باهم فرق دارن همشون تعطيلن عمو جوش نزن (2979782) (alef-2)
 
بیژنگ
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۵۶:۳۸
چقدر مسئولین ایران پیگیر هستند؟ راستی بورسیه های دولت قبل چی شد که یادتون افتاد خبری از ویکیلیکس بگیرید (2981197) (alef-8)
 
رها
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۸:۱۵:۰۱
عزیزم واقعیت رو قبول کن فرافکنی نکن.

خداییش اگه همین مطلب رو در مورد وزیر احمدی نژاد دیدیه بوده واکنشت همین بود؟ (2985364) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۱:۱۲:۰۲
حداقل از پول ملت خرج نشده (2994357) (alef-13)
 
سیامک
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۴:۰۱:۳۲
این دانشگاه آزاد و دانشگاه تهران رو از کجا آوردی ؟ په ربطی داشت به موضوع ؟
دانشگاه تهرانیها همه باسوادن و دانشگاه آزادیها همه بیسواد ؟
کمتر مزخرف بگین (2983507) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۰۴:۰۴
این پسرش چقدر بیسواد بوده نتونسته یک بورس دکترا که راحت میشه گرفت تو خارج بگیره (2979527) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۶:۰۴
وهابیها چقدر بذل و بخشش دارند ..... و در مقابل چی میخوان ؟ هیچ گربه ای به خاطر خدا موش نمیگیره (2979697) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۰۱:۱۵
دوست عزیز فعلا معلوم نیست که داستان اصلی چیست ولی موضوع بورس تحصیلی اختصاص به عربستان ندارد هزاران نفر از کشور ای اروپائی، کانادا، امریکا ،بورس گرفته اند ودرحال حاضر نیز می گیرند. صرف این موضوع نمی تواند کسی را متهم کند هر جند اصولا نام آقای مهاجرانی با عنوان وزیر ارشاد سابق در این ماجرا صورت خوشی ندارد و وی باید در این مورد توضیح دهد (2980055) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۱:۰۴:۴۸
دوست عزيز همه ي كساني كه بورس ميگيرن ميدونن كه خود شخص بايد براش درخواست بده نه باباجونش!!! ما خودمون تحصيل كرده انگليس و بورسيه بگير از دانشگاهشون هستيم يه جا اسم بابامون رو نيورديم!!!! (2981794) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۴۱:۵۲
16 هزار پوند را ضربدر هر پوند دست بالا می گیرم 5000تومان بکن ببین میشه چند ملیون تازه 3 سال پیش ارزش پوند کمتر از این هم بوده بعد این مبلغ رو مقایسه کن با پولی که احمدی نژاد می خواست باش دانشگاه تاسیس کنه هردو کار زشته اما این کجا وآن کجا ! (2981153) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۴۳:۵۳
این نامه برای 3 سال پیش بوده که ایشون هیچ سمتی نداشته!! (2981161) (alef-8)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۵:۲۹:۲۰
خوب معلومه واسه چی حمایت میکنن
اینها همانطور که از داعش که دشمن شیعه و اسلام است حمایت میکنن و پول خرج میکنن از اونایی که در دوران فتنه میخواستن تا جمهوری اسلامی رو نابود کنند هم حمایت میکنن (2982008) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۵۶:۵۴
دوست بزرگوار جناب « م ج » .... نه حضرتعالی و نه دیگران ، آیا از خود پرسیدیه اید در چنین مقطعی چرا باید عربستان اقدام به انتشار چنین سندی بنماید؟ و اصلا چرا باید ما به راست بودن « این به اصطلاح سند » اعتماد نمائیم؟
----------------------------------------------------------
رژیم سعودی هیچ فرقی با رژیم صهیونیستی ندارد لذا از هر کوشش برای ایجاد تفرقه در جمهوری اسلامی دریغ نخواهد نمود . (2980034) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۲۰:۰۶
متاسفانه اصلاحطلبان از سیاست و روش بی بی سی در اسیر کردن غضای روانی مردم خیلی راحت سو استفاده میکنند.
کاش سایت الف بدون اوردن اسم مهاجرانی این خبر را با عنوان یک وزیر دولت سابق میزد
اصلاحطلبان میریختند به زمین و زمان ناسزا میگفتند که اصولگراهای فاسد و ... و یعد یهو اسم مهاجرانی را میزد اونوقت اینها سنگ روی یخ میشدند که چقدر افتاب پرستند. (2980146) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۲۹:۵۹
دستمزد دمیدن در تنور فتنه 88!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دمشون گرم ولی دست به نقدن!!!!!!!!

بچه هام خوب میدونن کجا سرمایه بذارن!!!!!!!!!!! (2980594) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۱:۴۴:۰۱
کاش ویکی لیکس اسناد روسیه و مزدورانش رو هم منتشر کند.
امیدوارم اون روز نام ها را مانند آنچه الان در تیتر می بینیم کامل ذکر شود.
هرچه مال خودتان است می شود:
م.ا
م.ر
ب.ز
ح.ب
وی.کیو
دبلیو.سی
و..............
و هر چه مال دیگری است می شود:
علی مهاجرانی
مهدی هاشمی
و...................
کاش همیشه شفاف باشید. (2981835) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۴:۳۲:۲۷
نمایندگانی از رحیمی پول تو جیبی میگ رفتند و یا از دیگران چک پول چرا به این راحتی اسم شان ر ا منتشر نکردید؟؟؟ فقط دیواری از این بی نوا که دستش از همه جا کوتاه است کوتاه تر نبود؟؟؟
رسم مردانگی اینست که اول تحقیق میکردید و یا جوابیه او را میخواندید بعد برای خودتان میبریدید و میدوختید. با همه این حرف ها مهاجرانی را دوست داریم او یک دانشمند و نخبه و فرزند ایر ان عزیز است و یک موی او به تمام این بی سواد ها و دهاتی های تازه بدوران رسیده میار زد . (2981965) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۵۶:۳۱
اسناد همه را منتشر کنید تا ببینید چه کسانی در این کشور دارند با پول دیگران در خارج تحصیل می کنند . (2980818) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۲:۱۲:۴۹
حداقل با پول ديگران تحصيل مي كنند نه اينكه عده اي در اين مملكت با ماليات خودمون و ثروت ملي با رانت بورسيه مي شوند. (2981890) (alef-8)
 
فراز
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۷:۵۹:۱۹
ظاهرا بدهکار هم شدیم بچه بیدار شوید باور کنید دشمنی عربستانی ها با ایران عزیز بیشتر از اسرائیلی هاست . کاری که مهاجرانی به عنوان تئوریسین جناح اصلاحات انجام داده همانند کار منافقین که در زمان جنگ با صدام هم پیمان شدند میباشد . تعصب کورتان نکند لطفا . بد بد است و توجیه پذیر نیست (2984232) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۷:۱۷:۰۲
قربان! ویکی لیکس اسناد ادعایی زیادی دارد که ممکن است بقیه اش به مذاق شما خوش نیاید!

این سایت افشای اسناد، آن چنان هم که تصور می کنید معتبر نیست ها! (2982058) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۸:۱۹:۳۹
ویکی لیکس برای همه آزاده تو برو بگرد ببین چی گیر میاری (2982142) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۷:۱۲:۳۱
سیستم اطلاعات کشور باید این قبیل ایرانی ها را نجات دهد. باید تلاش کند کدورتها و اختلافات برطرف شود و این افراد به دامان ملت برگردند. (2982050) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۴:۳۰:۲۳
شما بايد قبل از انتشار از واقعيت مطلب مطمئن شويد نه اينكه اول منتشر كنيد بعد بگوييد اگر سند متقنى در رد آن داريد بياوريد.
اين همان كارى است كه ١+٥ با ايران مى كند اول يك گزارش از منافقين را رو مى كند بعد به ايران مى گويد ثابت كن كه دروغ است.

و لا يجرمنكم شنئان قوم ان لا تعدلو اعدلو هو اقرب لتقوى (2983615) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۳:۵۶
مزدور که هستن ولی میدونی ادم از چی میسوزه ازاینکه ازبین این همه کشور که میتونست مزدورشون باشه مثلا مزدور امریکا .این رفته مزدور عربستان شده .اونم کشوری که مزدورای دیگش داعشن .اینه که جگرادمو اتیش میزنه (2979903) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۲۱:۳۳
وقتی جمهوری اسلامی به خدمتگزاران خود پشت می کند، نبايد انتظاری جز اين داشته باشد. ضمنا کشورها بورسيه هائی برای دانشجويان در نظر می گيرند و مسئله ای عادی است. دولت های غربی برای جذب نخبگانی که عملکرد نظام آنها را فراری می دهد، سالهاست نه تنها شهريه پرداخت می کنند، بلکه هزينه زندگی ايشان را هم تقبل می نمايند. می توان فهرستی از فرزندان مسئولين نظام را هم تهيه نمود که بورسيه آمريکا و شرکا شده اند. آنها چه پاسخی دارند؟ (2979053) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۱:۴۰
ذقيقا. بنده زماني كه ايران بودم بخش فرهنگي سفارت فرانسه جهت تحصيل در مقطع دكتري دانشگاه گرونوبل فرانسه دانشجويان ايراني را بورسيه ميكرد. كه البته من و دوستم به دليل نداشتن حد نصاب نمره زبان فرانسه نتوانستيم از اين بورس استفاده كنيم. (2979468) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۶:۲۷
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بنده حرفی ندارم (2979494) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۷:۰۸
خدمت گزار؟!!! (2979496) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۱۱:۳۲
به نظر شما به خدمتگزاری که به ملت خود پشت می کند و با ترس از پیگیری تخلفاتش از کشور فرار می کند باید جایزه داد؟!!! (2979568) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۰۹:۳۳
نمونه تخلفات برای شخص ایشان را اگر سراغ دارید برای ما هم بگویید ، سپاسگزار خواهم شد. یعنی اختلاس های میلیاردی داشته که رو نشده؟ یا فقط جرمش اینه که نظراتش باب طبع دوستان نیست؟ (2980539) (alef-2)
 
بیرجند
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۴۶:۱۸
می شود طور دیگری هم دید.کسیکه تواین مملکت وزیر معاون رئیس جمهور ونماینده مجلس بوده چقدر پاک خدمت کرده که برای خرج بچش ازابروی خود استفاده کرذه واینو مقایسه کنید با بعضی معاونین زندانی وغیرزندانی{البته این کار کاملا متداول در دنیاست کشور ماهم خرج خیلی ها رو می ده بدون اینکه من وتو بدونیموالزاما کاری هم ازاونا نمی خواد) (2980645) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۷:۱۳:۵۶
خيانت رو كه نميشه توجيه كرد بورسيه كشورهاى خارجى در دانشگاه هاى خودشونه مثلا بورسيه مثلا كشور فرانسه در دانشگاه هاى فرانسه فرانسه نمياد بودجه تحصيل در انگلستان رو بپردازه فرضا (2982054) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۳:۱۱
شما خیلی باهوشی ها ! این که معلوم هست کشورهای غربی سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی را در دانشگاه های خودشان بورسیه میکنند.
نکته عجیب این هست که چرا برای تحصیل یک نفر در بریتانیا، باید یک کشور عربی هزینه تحصیل وی را بپردازه؟!
شما که با سوادی، به ما توضیح بده چطوری اینطوری میشه؟! (2979629) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۸:۵۲
بورسیه عربستان شدن خیلی جالبه (2979662) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۷:۱۱
مثل اینکه دوست عزیزمان جای خیانتکار با نخبه اشتباه گرفتن چرا میخوای گرفتن پول کثیف از عربستان رو ماست مالی کنی واقعا بد بخته که از عربستان گدایی میکنه واقعا اینا روزی وزیر بودن (2979707) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۸:۱۹:۳۷
یعنی تو نمی گرفتی..... (2982141) (alef-8)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۴۲:۱۰
سرکار سرباز ولایت ، آن قسمت از اسناد ویکی لیکس که مربوط به ریاست جمهوری آقای فالیباف بعد از احمدی نژاد طبق نظر مقام معظم رهبری بود مطالعه فرموده اید؟
نمی خواهم وارد بحثی بی ثمر شوم فقط منظورم این بود که حیله های پیچیده دشمن را درک کنید و بیهوده احساسی نطر ندهید و طیف گسترده ای از هموطنان را پیاده نظام وهابی و از این قبیل عناوین ننامید آن هم به استناد مظالب و اسنادی که مثل مورد بالا دروغ بودن بسیاریشان ثابت شده است. (2979980) (alef-2)
 
irani
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۲:۱۴
خدمتگزار؟! احتمالا باید یه سری به فرهنگ لغت بزنید (2979738) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۳:۳۷
وقتی سفارت عربستان و کشورهای غربی عاشق چشم و ابروی فرزندان اصلاحات میشوند نشانه چه چیزی میتواند باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2979748) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۳۵:۴۴
معمولا بورسیه های علمی دانشگاههای معتبر از طریق بودجه خود دانشگاه صورت میگیرد.
و بورسیه هایی که از سفارتخانه های دولت های دیگر داده می شود عجیب و غیر عادی و شاید مشکوک هستند مانند بورسیه هایی که سفارت فرانسه به دیگران می دهد (2979949) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۳:۳۰
واقعا با این همه مثبتی که به کامنت بالا دادند ایمان اوردم متعصبترین افراد اصلاحطلبانند باعث تاسفه اینهمه انکار حقیقت چون طرف از جناح شماست. (2980118) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۲:۰۰:۵۱
من اصلاح طلب هستم و این کار زشت را محکوم می کنم.
به شما اطمینان می دهم که شهامت پذیرش اشتباه یک یا چند تن از اعضای اصلاحات در بسیاری از فعالان این جناح وجود دارد.
اما دوست گرامی، براستی در بین اصولگرایان چه؟
چند درصد از اصولگرایان شهامت پذیرش خطاهایی که عواقب و عوارضش بارها به کشور و مردم صدمه زده وجود دارد؟
آنچه اینک می گویم یک خواسته ی فراجناحی و بعنوان مطالبه ی بخشی از مردم است.
چند درصد از اصولگرایان به خبط حمایت از احمدی نژاد اعتراف کرده و بابت همراهی با جریانِ بانیِ آن همه صدماتِ دیپلماتیک و فسادِ اقتصادی و تنش های سیاسی جبران ناپذیرِ ناشی از 8 سال حکومت اصولگرایی مطلقِ کابینه ی مجریه و مقننه از مردم عذرخواهی کردند؟
براستی چند درصد!؟
مگر موج بی پایان آن همه اختلاس مربوط به دولت مورد وثوق اصولگرایان نبود؟
پس چرا به جای شهامت پذیرش خود را کنار کشیدید و از زیر بار مسوولیت شانه خالی کردید؟
حرف بسیار است، فعلا این را پاسخ دهید. (2981861) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۵:۰۰
یعنی اگر به من و شما هم پشت کرد حق داریم از دشمن قسم خورده ایران گدایی کنیم آن هم برای تحصیل فرزند؟! پس شرفت و غیرت ایرانی که نه حتی غیرت انسانی کجاست؟!!! (2980126) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۶:۳۴
بله خدمت میکرد برید شکایات مستند و محکومیت اخلاقی این اقا را ببینید. منشی و کارمندان زنش را که فریب این اقا را خورده بودند ببینید.
جالبه فعالین ازادی و حقوق زنان اصلاحطلب هیچ انتقادی هم نکردند به ایشان تعصب کورتان کرده (2980133) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۲۷:۵۹
کاش نام فرد نویسنده این کامنت هم گذاشته میشد تا در مورد کامنتش بهتر میشد نظر داد، کسی که علمش را دارد نیازی به بورسیه این رژیم را ندارد (2980172) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۱۳:۲۶
هركس ازدستگاه ظلمه اعانه بگيرد در حكم ايادي آن دستگاه است حال عنوانش بورسيه باشد يا كمك هزينه تحصيلي ويا هر چيز ديگر خواه پسر اين آقا باشد يا آقازاده اي ديگر .سگ زرد برادر شغال است .همه خائن به مملكت هستند وبايد يك روز در مقابل ديدگان مردم ايران بويژه خانواده محترم شهدا كه پاره هاي تنشان را تشييع كردند در پيشگاه عدل الهي پاسخگو باشيد. (2980335) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۲۹:۵۲
وقتی جمهوری اسلامی به خدمتگذاران خود پشت می کند؟؟؟

جالبه طلبکار هم هستند خیلی عذر می خوایم (2980402) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۴۹:۵۶
یعنی این متن برای دفاع از ایشان بود؟!!! (2980485) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۵۱:۲۸
به نظر شما تا خدمتی انجام نشود، آیا آنها گیج و منگ هستند که پول مفت را به این افراد بدهند، به نظر شما این خدمت چیه (2980491) (alef-2)
 
هاشم
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۳۰:۱۶
اين مقايسه كاملا نامربوط بود. من هم ارشد و دكترا امريكا بودم. از جيب هم يك ريال پول ندادم. دانشگاه به أزادي تحقيق و تدريس شهريه را معاف ميكرد و يك حقوق بخور نمير هم ميداد. اين كاملا شائع است. اما اين چه ربطي داره به اين كه پدر يك دانشجو (با عنوان وزير سابق) از يك سفارت خارجي پول بگيرد براي بچه اش. شرم آوره. (2980595) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۲۲:۴۸
الف محل جولان ضد انقلاب (2980725) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۰:۳۳:۵۱
به شماها كي پول مي ده كه تو سايت الف هميشه موافق با سياست هاي غربزده ها لايك بزنيد دست شما ها براي همه رو شده ،كسي كه اين رو نفهميده واقعا خنگه؟؟؟؟؟مثل قاتل ندا آقاسلطان!!شما هم مأموريتين داريد. (2981738) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۰:۵۳:۴۶
خيانت بوي بدي داره. درست مثل بويي كه از متن شرم آوري كه در دفاع از يه عمله وهابي ها نوشتي! (2981774) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۳:۲۱:۳۸
یعنی از نظر شما اصلاح طلبان اشکالی نداشته که منافقین از صدام پول گرفتند چون نظام به آنها پشت کرده بود؟ کسانی‌ هستند که ممکن است ظلمی بهشان شده باشد اما هیچ گاه یک دلار از دولت های خارجی‌ درخواست هدیه نکردند و با کار و تلاش زندگی‌ خود و خانواده شان را در خارج از کشور میچرخانند. فراموش نکنیم سه سال پیش دقیقا مصادف با زمانی‌ بود که همین دولت عربستان طبق اسناد همین ویکی لیکس به آمریکا فشار می‌ آورد که به ایران حمله کند. آیا واقعا رفاقت حزبی این همه مهم است که حتا امنیت ملی‌ را می‌ شود فدای آن‌ کرد و چنین بی‌ آبرویی که هر جای دنیا اتفاق می‌افتاد همه محکوم می‌ کردند را چنین ماله کشی‌ کرد ؟ (2981925) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۵:۳۴:۳۵
خدمتگذار؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
این که شخصی توسط دولت های غربی بورسیه بشه خیلی فرق میکنه تا این که با پول اینها که دشمن شیعه ها هستن بور سیه بشه (2982011) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۲۸:۲۷
چه جالب !!! (2979088) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۵۳:۰۵
با اسناد بعدی جالب تر هم میشه. (2980809) (alef-2)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۱:۲۷
عطا ما را به چه قیمتی فروختی ؟؟؟
شما که همیشه از فزهنگ ایرانی دم میزدی .... (2979098) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۲:۳۸
بنظر من منافاتی نداره که شما ریشه ی خودت رو حفظ کنی ولی وقتی در مضیقه ی مالی افتادی رژیم مفتخور عربستان که نمیدونه اونهمه پول رو چطوری خرج کنه رو هم تیغ بزنی. ببین اگه من و تو و مهاجرانی زرنگ و رند نباشیم و اونا رو ندوشیم عوضش پولاشون رو به بمب آمریکایی تبدیل و روی سر مردم یمن و سوریه و عراق میریزن. فقط نکته اینجاست که دیگه توی ورطه ی نوکری شون نیفتی (2979430) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۳:۳۳
تو مملکت اسلامی ما چی میگذره

لطفا یکی توضیح بده این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2979115) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۵:۰۷
والذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات (2979122) (alef-13)
 
123
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۰:۴۱:۴۰
با کدام معیار طاغوت را تشخیص دادی (2981753) (alef-8)
 
majid
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۳۷:۴۷
دولت اصلاحات (2979141) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۹:۴۶
با پول ملت نبوده بیخودی ذوق زده نشید (2979665) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۶:۳۹
اما کارگزار اصلاحات که بود البت از این دست وطن فروشها این جریان کم نداشته که الان دارن اونور اب برای اربابان خارجیشون قمیش میان (2980134) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۳۰:۴۹
اینجور بورسیه ها معمولا حالت سرمایه گذاری داره (2980407) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۴۲:۵۲
من نه اصلاح طلبم نه اصول گرا ولی فقط می خوام توجه دوستان را به این نکته جلب کنم که عطا از لحاظ آلیاژ شخصیتی خیلی پیچیده و مرموزتر ازاین داستانها بود...اول انقلاب بیار و ببر منافقین بود....بعد، انقلابی حزب اللهی شد بعد اصلاح طلب شد حالا هم که ندیم فرزندان ابن عبدالوهاب گردید......ی جورایی مرد هزار چهره......در دوره خاتمی هم که اون داستان عشق و عاشقی پیش آمد که حتی دست به دامن قاضی مرتضوی شد.....این فرد خط قرمز ندارد.....غیر قابل پیش بینی است ....ی وقت هم برا رهبر ج.ا.ایران در خارج از کشور رجز خوانی می کرد که به این لطایف الحیل جواز ورود به ایران را بگیره....بعد از اینهم خدا می دونه....سلطنت طلب....رجوی.....داعش.......وشاید هم اصول گرای پیرو ولایت مطلقه فقیه.......تعجب نکنید..... (2980235) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۱:۴۸
به به اصلاحی ها!!! (2979166) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۱۵:۱۶
دلواپس نشو، پول از جیب من و تو داده نشده از جیب وهابی داده شده. (2980707) (alef-2)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۱:۵۶
چرا طوری تیتر می زنید انگار رشوه گرفته. اولا بعد از وزارتش بوده. دوما بورس تحصیلی بوده. الان خیلی از مقامات صاحب منصب دارای بورس تحصیلی بودند و ایراد هم نیست. (2979168) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۶:۳۸
بورس از عربستان؟ (2979913) (alef-2)
 
هستی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۰۹:۱۳
دوستان اصلاح طلب کلاه وطن فروشی رو بزارید بالاتر.
تا کی می خواید خودتون رو بزنید به اون راه (2980329) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۴:۲۵:۵۰
به فرض فردی اصلاح طلب سابق این کار را کرده باشد که معلوم نیست حقیقت باشد و باید حرف او را شنید . از هستی خانم هم بعید است که اینطور گستاخانه و بی ادبانه اظهار نظر کند و با احمقانه ترین شکل یک جمعیت 30 میلیونی( لا اقل) را با توهین بدرقه کند. (2981962) (alef-8)
 
یک وطن فروش
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۱۰:۵۵
دوستان اصلاح طلب و وطن فروش عزیزم به خدا روی هر چی وطن فروشه رو سفید کردید (2980332) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۵۶:۰۰
مرد حسابی از کی تا حالا بابا نامه بنویسه شهریه دکترتی پولی پسرم را بدین اسمش شده بورسیه.روی‌ منافقین خلق را در تهصب حزبی روسفید کردید. (2981009) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۲:۳۶
آیا شرف چیز خوبیست؟ (2979170) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۵۳:۵۷
با انتشار یاقی اسناد جوابتان را خواهید گرفت. (2980812) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۲:۵۲
و به نظرتون در ازای این بذل و بخشش چی داده؟ (2979172) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۳:۳۷
از حول حليم تو ديگ نيفتيم ! انتشار گزينشي اسناد ويكي ليكس و تكذيب الباقي منصفانه نيست
البته از اقاي مهاجراني بعيد نيست (2979174) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۴:۵۹
مدارك كامله و دوست دارم صحبتهاش رو بشنوم ولى از ته دل ازش متنفر شدم (2979180) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۵:۴۸
حداقلش اینه که خیلی شفاف درخواست کمک کرده نه مثل بعضی ها که برای دانشگاه ایرانیان از بیت المال پول غارت کردن و نه مثل خیلی از بورسیه های تحصیلی (2979188) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۳۸:۴۷
امیدورام در اینده از این وزرا نداشته باشیم
مخصوصا وزارت خارجه (2980445) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۳:۴۸:۱۷
شفاف؟ شما ها مثل این که اصلا نمی‌ دانید ویکی لیکس چیست. افشای مفاسد بسیاری از مسئولین کشور های مختلف از طریق انتشار چنین مدارک محرمانه ای‌‌ تاکنون باعث محاکمه‌ و استعفای بسیاری از عوامل فساد اقتصادی در بسیاری از کشورها بوده. فکر میکنم تا اینجا ایران تنها کشوری است که بعضی‌ به خاطر هم حزب بودن دفاع هم از چنین فردی می‌ کنند. (2981934) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۴۶:۳۶
لابد این آقازاده پس از پایان تحصیلات با عنوان اصلاح طلب و یا معتدل پستهای مدیریتی عالی را به دست خواهد آورد.!!!!!!!!! (2979192) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۴۸:۰۳
این اقا زاده و خانواده اصلا ایران نیستند که بخواهد پست بگیرد. (2980800) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۵۶:۱۳
پدر این اقا زاده و کل خانواده 16 یا 17 سالی می شود که اساسا در ایران نیستند .بنا بر این بابت پست و مقام جای نگرانی نیست. (2980816) (alef-2)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۲:۵۲
وطنت رو مفت فروختی عطا. (2979219) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۶:۱۳
بگذار تا بگریم ، چون ابر در بهاران (2979236) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۶:۳۳
لابد داره و هزینه میکنه دیگه ...
به این میگن پدر زحمت کش و مهربون (2979240) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۷:۵۰
دسته اي از داخل ميخوريد و دسته اي دست در جيب بيگانه دارند

اما آن كجا و شما كجا (2979242) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۰:۵۸:۰۵
چه با حال هرکسی به کشور در هرزمینه ای خیانت کند بهش بورس میدن سیتیزن میشه.... ......... (2979244) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۷:۵۳
قابل توجه بعضی ها. (2979296) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۲:۰۵
خیلی چیزهای دیگر نیز در اسناد وکی لیکس است چرا آنها را منتشر نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون به ضررتان است مگه نه (2979315) (alef-2)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۲:۴۹
سلام
حالا این را چه کسی ماله کشی می کند؟ آقای مهاجرانی هم باید بداند که تشتش از روی پشت بام افتاده.مدافعان قلیلش هم نمی توانند از او دفاع کنند. (2979320) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۵۵:۲۶
تعداد كامنت ها رو بشمار بعد از قلّت طرفداران ايشون دو بزن جناب رياضيدان (2980283) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۳:۰۰
بنده خدا دستشو دراز کرده برای هزینه چهار سال اونا هزینه یک سالو گذاشتن کف دستش (2979322) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۴:۱۴
ببین این چه خدمتی برای اونا انجام داده

که

1 انتظار جبران داشته

2 اونا هم با این چک خدمت وزیر فرهنگ ایران رو جبران کردن (2979330) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۵:۱۸
به برخی مسئولان ایران پول برسد فرقی ندارد از پول نفت بیت المال باشد یا پول یک کشور بیگانه (2979337) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۷:۵۴
این جماعت واسشون مهم نیست با چه کسانی دست دوستی میدن.فقط پیشبرد اهدافشون واسشون مهمه. (2979354) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۲۵:۲۶
دقیقا حالم از هر چی اصولگرا و اصلاح طلب و دلواپس و پایداری و سبز و بنفش و ... بهم میخوره. همشون فکر جیب خودشونند همشون به فکر منافع خودشونند. (2980731) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۰۰:۱۵
کلا هدف وسیله را تو جیه می کند. همه جا .همه وقت. (2980826) (alef-2)
 
پیام
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۸:۱۲
اینها همون اصلاح طلبانی بودند که قصد اصلاح ایران رو داشتند!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2979356) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۸:۳۴
از اقای عطا الله مهاجرانی بعید است چنین کاری کرده باشد- من که باور نمی کنم که عطا الله مهاجرانی اینقدر خام بوده باشد، انسان باهوشی است ، آدم خرفتی نیست!!
ضمنا این نامه چرا نام و امضا و مهر ندارد؟؟؟!! (2979358) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۴:۲۱
اتفاقا چون آدم باهوشیه خوب تیغشون زده. دمش گرم. یک تار مو از خرس غنیمته (2979439) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۰۱:۳۰
چون ویکی لیکس می داند در مملکت ما کلی طرفدار دارد! (2979516) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۱۶:۲۵
اونوقت شرکت ایشون در مراسم صهیونیستها از پختگیه ایشون بوده؟ (2979599) (alef-2)
 
سحر
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۳:۲۷
یعنی مهاجرانی برای خاطر خدا رفته اونور آب که باورت نمیشه ؟ مزدوری که شاخ و دم نداره (2979632) (alef-2)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۲۷:۱۵
کارنامه ننگین اصلاحات با رفتن وزیر ارشادش در دامن دشمنان لو رفت و قابل دفاع نیست و حالا سعودیها افتخار پرداخت شهریه آقازاده اش را بعهده گرفته اند تا خوب تربیت بشه و خوب برایشان خدمت کند (2979654) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۲:۱۱
از به باد رفتن 700 میلیارد دلار در دوره 8 ساله آن مرد رفته واختلاس معاونانش باید دفاع کرد؟ امیر المومنین می فرماید هر کس به عیب های خودش بنگرد ، از به عیب های دیگران نمی پردازد. (2980111) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۲۶:۵۰
باز این وزیر استیضاح شده، بعد از رفتن پول خواسته مثل خاوری نبوده که از فرودگاه فراریش دادند. (2980736) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۱۹:۰۴
مطمئنا الان طرقدارای اصلاحات کاملا متعصبانه از کار ایشون دفاع میکنن.نظرتون رو جلب میکنم به کامنتها. (2979360) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۴:۰۲
من یک اصلاح طلب هستم و معتقدم هرکس که اشتباه، خطا و یا جرمی مرتکب شده است میبایست پاسخگو باشد و اگر جرمش حقوقی و یا کیفری باشد میبایست محاکمه شود و متناسب با جرمش عدالت بر او جاری شود. اصلاح طلبی یعنی همین، اصلاح روش ها و شیوه های اشتباه.
آیا اصولگرایان نیز چنین می ادیشند؟ یا اینکه اشتباه و جرم همکیشان خود را مخفی میکنند و اگر آن اشتباه یا جرم آشکار شد آن را به هر شکل ممکن توجیه میکنند حتی با توسل به تاریخ صدر اسلام. (2979486) (alef-13)
 
رضا زندیگان
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۷:۰۰
هموطن عزیزم
درود برشما.. بهترین تعریف ساده و شیوا از تفکر و منش اصلاح طلبی واقعی را قلم زدید. (2979705) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۵۷:۴۷
من یک اصولگرا هستم و معتقدم هرکس که اشتباه، خطا و یا جرمی مرتکب شده است میبایست پاسخگو باشد و اگر جرمش حقوقی و یا کیفری باشد میبایست محاکمه شود و متناسب با جرمش عدالت بر او جاری شود. اصولگرایی یعنی همین، پایبنیدی به اصولی مانند عدالت و انصاف و...
آیا اصلاح طلبان نیز چنین می ادیشند؟ یا اینکه اشتباه و جرم همکیشان خود را مخفی میکنند و اگر آن اشتباه یا جرم آشکار شد آن را به هر شکل ممکن توجیه میکنند؟ مانند فتنه 88 (2979804) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۰۳:۴۰
من نیز اصلاح طلبم و الگوهای من برای اصلاح طلبی امام علی (ع) و امام حسین (ع) هستند. آنگاه که امام علی (ع) در برابر زیاده خواهی برادرش از بیت المال ایستاد و آنگاه که امام حسین (ع) در برابر تحریف دین در مقابل یزید و یزیدیان سربلند و با افتخار ایستاد.
تاریخ اسلام را خوانده ام و میدانم که در رکاب پیامبر گرامی اسلام کسانی شمشیر میزدند که مقابل امام عزیز ما امام علی (ع) صف آرایی کردند و ایشان را آزردند.
تاریخ اسلام را خوانده ام و میدانم که در رکاب امام علی (ع) کسانی شمشیر میزدند که مقابل امام شهید ما امام حسین(ع) صف آرایی کردند و ایشان را به شهادت رساندند.
ما مسلمانیم و درس مسلمانی آموخته ایم (2979822) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۲۰:۰۸
آیا آقای خاتمی از سپردن وزارت ارشاد به چنین فردی عذرخواهی کرده؟

آیا ایشان نسبت به دروغ تقلب در انتخابات مجازات که هیچ، یک عذرخواهی ساده انجام داده؟ (2980147) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۱۹:۵۶
آیا احمدی نژاد بابت مشایی ورحیمی وبقایی واختلاسگران دولت 8 ساله اش مثل بابک زنجانی وخسروی وبرداشت پول بابت تاسیس دانشگاه عذر خواهی کرده ؟! (2981089) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۷:۱۵:۰۰
اول گناه طرف رو ثابت کن! بعد سخنرانی کن درباره اش!
حالا ویکی لیکس یه چیزی گفت.
دیروز هم درباره اونوری ها گفته بود ما عقل کردیم گفتیم حرفش معتبر نیست!
حالا فردا درباره بمب اتم از خودش سند درست می کنه، بیا و درستش کن!!


آخر عقل هم چیز خوبی است (2982055) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۲۰:۱۴
بی جهت نیست که جناب مهاجرانی این قدر در مجالس جشن سعودی برای انها خوش رقصی می کرد و دم تکان میداد
خدایا چرا عده ای نمیخوان قبول بکنن که تفکر اصلاح طالبان چیزی جز وطن فروشی و تسلیم پذیری درچنته نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2979365) (alef-2)
 
علی کریمی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۳۶:۵۶
من قبل از شنیدن توضیحات آقای مهاجرانی اظهر نظر نمی کنم. (2979422) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۰۷:۰۷
چه کاره خوبی !!
شما همیشه اینجوریه دیگه ؟!!!!!!!
مثلا وقتی بقایی رو هم بردن زندان همین جمله وکامنتو گفتی دیگه
یا وقتی دولت الان تقصیراتو میندازه سردولت قبلی همین جمله رو میگی دیگه (2980078) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۲۱:۲۸
خطاهای دولت نهم ودهم رو مردم با تمام پوست واسخونشون حس کردند وهنوز هم دارند حس می کنند این اصلا قابل مقایسه با گرفتن پول یک شهریه تحصیلی نیست ! (2981096) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۴۴:۵۱
این چک که مال سه سال قبل و آقای مهاجرانی 16 ساله تو ایران مسوولیتی نداره. (2979442) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۵۳:۵۶
ربطی به مسئولیت داشتن یا نداشتن نداره مسئله چیز دیگه است. (2980025) (alef-2)
 
آرمین
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۰:۰۲
تاسف..... (2979460) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۱:۱۳
دوست دارم بمیرم....دیگه خسته شدم از این همه خیانت و فساد و بی غیرتی و وطن فروشی ...بابا من زندگیم سخت میچرخه سخت.... (2979463) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۱۴:۰۵:۴۲
اافتضاحی دیگرازاصلاح طلبان.وای اگرمهاجرانی اصولگرابودچه نمی کردندکدخداپسندان (2986436) (alef-8)
 
سارا
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۲:۵۰
مهندس غرضی:اصولگرایان نمیتوانند مردم را نگه دارند و اصلاح طلبان نمیتوانند کشور را نگه دارند.... (2979478) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۳:۰۶
آقا یعنی همه مطالبی که ویکی لیکس منتشر کرده معتبره؟ (2979480) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۳۵:۵۶
در این مورد مستنداتش رو هم که گذاشته برادر! (2980210) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۲۳:۰۶
یعنی اگر چند وقت دیگه یه سندی مثلا دال بر همکاری ایران با تروریست همونطور که آمریکا ادعا می کنه بده بیرون شما صد در صد قبول می کنی ؟! (2981100) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۵۳:۳۰
ببین چه کسایی تو این مملکت مسئول بودند.... (2979483) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۹:۳۰
در زمان پیامبر مکرم اسلام کسانی مسئولیت داشتند که بعدها در مقابل امیر مومنان صف آرایی کردند و در مقابل امام حسین شمشیر بدست شدند. آیا میشود گفت چه کسانی در دوره پیامبر مسئول بودند؟ بی شک خیر (2979774) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۵۰:۴۰
....و هستند.ظاهرا بازم سند هست.همین یکی نیست. (2980805) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۷:۵۴
بودند!حالا که نیستند از مملکت فراری شون دادیم! (2984277) (alef-13)
 
س. امامی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۰۸:۱۲
یک نظر :همزمانی دادگاه ومحکومیت الف با این افشا گری انسان را به یاد یکی از فیلم های سینمایی دهه هفتاد می اندازد ...
یک سوال :از نظر سایت الف ومدیر محترمش اسناد ویکی لیکس همشون از یک درجه صحت برخوردارن یا اینکه ذهن ونظر ودیدگاه ما این درصد رو تعیین میکنه (2979549) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۱۱:۵۲
اینا ضعف دستگاه های اطلاعاتی رو میرسونه
یه وزیر با کشورهای دشمن بده و بستان داشته باشه و کسی نفهمه (2979573) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۳۹:۳۸
وزیر نبوده دوست عزیز این نامه مربوط به سه سال پیشه که ایشون خارج هم بوده اونجا زندگی میکنه کلا ارتباطی هم با کشور نداره (2980222) (alef-2)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۵:۴۳:۳۷
شما اصلا خوندی این ماجرا مربوط به چه وقتی بوده؟ هیچ سمتی نداشته و 16 سال هست از ایران رفته. به خدا حرف نردن مالیات نداره. (2980469) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۱۴:۱۰
علاوه بر این ادم اون اقای علیرضا نوری زاده هم حسابی از عربستان سعودی بهش میرسه و علیه کشور تا میتونه سخنرانی میکنه جالبه که به دموکراسی معتقده ولی هر جا پای مناقع حکومت سعودی در میان باشی حسابی ازشون حمایت میکنه خدا میدونه اون دیگه چقدر میگیره (2979584) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۳۵:۵۵
آیا اسناد ویکی لیکس در مرود دیگر موضوعات رو هم قابل استناد و انتشار میدانید؟
جوری از این سند نام میبرید که قطعیت ان را صد در صد میدانید. خوانندگان در اظهار نظر ها کمی صبوری پیشه کنند بر اساس یک خبر غیر موثق که نمی توان اینچنین اظهار نظر قطعی کرد .
شما می توانیداز اقای مهاجرانی متنفر باشید و به ایشان انتقاد داشته باشید ولی این دلیل نمیشود در انشار اخبار غیر موثق اینجنین ذوق زده شده و تقوا را رعایت نکنید. (2979695) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۴۱:۳۵
از کسایی که از پول مملکت بورس نا حق می گیرند که بهتره (2979730) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۳۷:۰۱
از دشمن بگیری که بعد براش جبران کنی بهتره؟!!! خدایی به کجا میریم ما؟؟ (2980213) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۰:۴۶:۳۶
نه خیلی بده به همون نسبت که از خیانت کار بگیری ومجبور باشی بعدن براش جبران کنی ،حتی در حد دادن یک رای! (2981278) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۵۰:۱۲
مستر الف در سایت ویکی لیکس از بقیه مسئولان پاکدست نظام مقدس شخص دیگری نیست آیا؟البته اگرم از دوستان و رفقای شما باشه افترا هست حتما (2979779) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۵۲:۰۸
با شناختي كه من از مهاجراني دارم ، قطعا" ايشان چنين درخواستي نكرده و تمام اينها سناريوي جهت تخريب ايشان بوده و يا كه هست (2979789) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۲:۵۵:۳۲
سلام
بنده قصد حمایت از کسی را ندارم. فقط سوالم این است که اگر من الان بروم به سایت ویکی لیکس، در این سایت، خیلی ساده می توان نام افراد را جستجو کرده و مطالبی درباره آنها بدست آورد.، آیا هر چیزی که در آن سایت قرار دارد از نظر شما معتبر است؟ یا فقط آنچه درباره اصلاح طلب ها وجود دارد معتبر است؟ (2979797) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۰۵:۲۸
اقای احمدی نژاد قبلا گفته بودند که اسناد ویکی لیکس جنبه حقوقی ندارند. البته جای پرسش و پیگیری رو باز میکنند. (2979832) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۱۲:۳۰
بورسيه شدن تحصيلي به ذات خودش مشكلي نداره ولي اگركسي بابتش وطن فروشي كنه حتما نابخشودنيه.
حالا سايت محترم الف شماهم بدون غرض بقيه موضوعات راهم افشا ميكني؟
اگه براتون خوشايندنباشه اونوقت نميگي اين ويكيليكس صهيونيستيه؟
شب دراز وقلندر بيدار. (2979855) (alef-2)
 
بهزاد
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۱۶:۰۹
سلام
بابا شاید ملیتشو عوض کرده
شایدم از قبل سعودی بوده ما خوب بررسی نکردیم (2979870) (alef-2)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۱:۴۱
با سلام لطفا اگر اسنادي مربوط به جناح اصول گرا هم منتشر شد انرا منتشر كنيد (2979897) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۶:۳۰
با همه این حرفها من عاشق اقای مهاجرانیم و متاسفم که این نظام تحمل این فرد فرهیخته وبا سواد رو نداشت (2979912) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۲۷:۵۴
بازم دست پيش رو گرفتى الف واسه ماله كشي وتخفيف جرم دوستان پشت پرده نوچه هاى عالجناب
سرخ پوش ؟ كسي كه هزينه هاى سايتت رو مى پردازه وساير مزايا رو !؟

اجرت با مهدى وفائزشون !! (2979918) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۳۶:۲۶
چند روز دیگه معلوم مبشه مثل عکس آقای ظریف در دانشگاه جعلی است واقعا از بعضی آدم ها هر چیزی بر میاد این برای مردم ثابت شده (2979954) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۳۷:۲۹
شما که به نیروهای انقلاب برچسب ضد انقلابی می زنید خودتان با دست خودتان همه دوستان انقلاب را دشمن کرده اید و به دامان بیگانگان هل می دهید (2979964) (alef-2)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۵۱:۰۸
بسمه تعالی
جناب آقای توکلی سلام
شما که خوب می دانید دانشگاه های اروپا و آمریکا سعی دارند که از کشورهای مختلف کمک مالی بگیرند تا به افرادی به هردلیل بورس بدهند. دولت ایران قبل از انقلاب چنین سیاستی را داشت.
خود شما هم که بورسیه بودید؟
من بعنوان مثال در معطع دکترا در انگلیس مشغول بودم که بعدا" دانشگاه به من اطلاع داد که چون بودجه بورس را دولت خاصی داده است و آنها با هزینه آن برای پروژه حقیر بدلیل اینکه ایرانی بودم و از امام خمینی (ره) حمایت می کردم موافق نیستند و من مجبور شدم کارم را ناتمام رها کنم و به ایران برگردم. (2980012) (alef-2)
 
قرتاسي
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۳:۵۹:۲۷
اون بنده خدا كه هنگ شده و نوشته داخل مملكت اسلامي چه مي گذره (2980045) (alef-2)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۰۷:۵۷
خوب داده بورسش کرده دولت ایران که پول نداده اگر شما فکر کنید کسی در راس است باید بچه اش درس نخواند خوب دولت عربستان داده از مردم ایران نبوده مثل دولت نهم ودهم که باز بیاید برای مردم دست تکان بدهد (2980087) (alef-2)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۰۸:۴۳
بعیده این یک سند واقعی باشد. چون هم مهاجرانی آدم هوشمندی است و از این کارها نمی کند و هم اینکه مبلغ هم عدد بالایی نیست (در مقابل اختلاس های کلان) که ارزشش را داشته باشد!
در ضمن حتی اگر تاریخ ها درست باشد مربوط به بعد از دوره وزارت در زمان خاتمی است!
دلواپسان بهتره بگردند چیزهای بهتری پیدا کنند! (2980092) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۲:۳۴:۱۹
مال بعد حوادث سال 88 هست
مزد کودتای مخملیشونه (2981905) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۱۰:۳۸
این حامیان جریان اصلاحات و فتنه هم دیگه شورش را در آورده اند،‌ طرف از عربستان سعودی پول گرفته برای تحصیل، میفهمید،‌ چطوری روتون میشه از او حمایت کنید یا کارش را توجیه کنید !!!!!!!!!! (2980100) (alef-2)
 
آزاده
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۰:۳۳:۲۱
خوب پول گرفته برای تحصیل، چیه مگه؟!!! در ضمن باید نگاه کنید ببینید اون بورسیه در اصل چی بوده. خیلی از کشورهای عربی برای خارجیا بورس تعریف میکنن، تا بعد از درس خوندن به مدت چند سال در دانشگاههای اون کشور تدریس کنن. مثلاً یکی از نزدیکان من با استفاده از یکی از بورسهای بین المللی کویت دو سال در هاروارد پست داک خوند، و بعد چهار سال در یکی از دانشگاههای کویت تدریس کرد. کجای این بورسیه گرفتن مورد داره، من نمیفهمم. (2982514) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۳۴:۳۵
خيلي هم كار خوبي كرده تا چشاتون درآد .... (2980205) (alef-2)
 
علی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۴۸:۰۷
حالا که تا این مرحله رفتید لطف کنید تحقیق کنید چک را ذینفع نقد کرده است یا نه ؟ (2980258) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۴:۵۷:۰۶
ای کاش الف به صحت این سند اطمینان داشت بعد به فکر خدشه دار کردن شخصیت آقای مهاجرانی می افتاد.
اولا ساپرت مالی و حمایت از شهروندان یک کشور توسط سیستم حکومت کشور دیگر مختص عربستان و عطاا.. مهاجرانی نیست.در همین کشور خودمان مخالفین صدام جین جین در ایران زندگی می کردند و به بهترین شیوه حمایت می شدند و زندگی می کردند.برای نمونه در شهرستان سنقرو کلیایی در روستای قمام بالای هزار نفر اسکان داده شده بودن که بهترین امکانات برایشان مهیا شده بود و تنها مفت خوری می کردند و از امکانات کشور استفاده می کردند.زمانی که برای آنها اتوبوس اسکانیا تهیه شده بود ما مردم روستا مثل بز و گوسفند تنها وسیله رفت و آمدمان به شهر وانت بود.
ثانیاً بنده در صحت این سند بشدت مشکوکم.دلیلم هم این هست که پس از حمله عربستان به یمن بی بی سی یک بحثی راجع به این موضوع داشت که آقای مهاجرانی هم یکی از شرکت کنندگان بود و سیاستمداران عربستان را سرزنش کرد.بعید است کسی اینچنین از طرف کشوری ساپرت مالی شود و علیه آنها موضع بگیرد.
آقای مهاجرانی فردی دانا و با استعداد و توانمندیه که احتیاج به پول این وآن ندارد. (2980291) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۳۱:۳۵
آیا ویکی لیکس معتبر است ؟ آیا ویکی لیکس اگر اطلاعاتی در خصوص سایر افراد منتشر کند ، شما باز نشر می دهید ؟ بهتر نیست با آبروی مومنان بازی نکنید . (2980601) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۶:۳۲:۴۵
اگر ویکی لیکس معتبراست چرا فیلتر است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2980607) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۸:۳۵:۰۶
واسه ما که بازه ، واسه شوما فیلتر سرخوده :) (2982171) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۳۳:۵۲
زنی که نخواهی و طلاقش بدی میره شوهر جدید پیدا می کنه
بالاخره زندگی خرج داره (2980758) (alef-2)
 
رسول
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۷:۳۵:۳۰
اون موقع که ایشون تقاضای بورسیه از کشور عربستان رو دادن هنوز عربستان کشور دوست و برادر بودن وبین این کشور و ایران شکر آب نشده بود ایشون میتونست اون زمان همین تقاضا را از کشور خودمون داشته باشه که استخفرالله یا از کشورهای اروپایی ولی تقاضای ایشون از یه کشور مسلمان بوده که فک نکنم موردی داشته باشه ... من طرح این موضوع رو در ادامه پرونده ساز ی به جامانده از دولت قبل قلمداد میکنم (2980764) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۲۸:۴۱
این چه حرفیه چون که اگه یه کم تاریخ رو مطالعه کنید می فهمید که دولت سعودی از ابتدا با انقلاب و دولت شیعه مخالف بودن
حتی امام خمینی در مورد ملک عبدالله گفته بود که اگر من صدام رو ببخشم هیچ گاه حاضر نیستم ملک عبدالله رو به خاطر جنایاتش ببخشم
حتی شما کشتار جمعی دولت سعودی را که حجاج ایرانی رو قتل عام کرده بود رو فراموش کردید

در پایان خواهش می کنم به خاطر حمایت ازاشخاص و جریان های اصلاح طلبی دولت سعودی را مسلمان نخوانید (2981115) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۳۳:۲۷
تنها کسی که فکر میکرد سعودی ها دوست ما هستند هاشمی رفسنجانی بود که مدام به ملاقات پادشاه عربستان میرفت
والا ملت ما از همان اول با این دولت کثیف مخالفت میکرد (2981139) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۲:۳۲:۳۷
جالبه مال زمان حوادث 1388 بوده و مزدشو از عربستانی ها گرفته (2981904) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۸:۱۹:۲۱
تقاضای یک وزیر برای بورسیه کردن فرزندش از یک کشور شبه متخاصم خیلی خیلی فرق دارد با تقاضای شخصی حتی پسر همان وزیر.
این جریان را مقایسه نکنید با یک تقاضای عادی. من هم دخترم و همسرش از طریق سایت job تقاضای کار و بورس داشتند و با توجه به مدرک و سطح علمی و رشته تحصیلی به راحتی موفق به این کار شدند. ولی نه ویکی لیکس نوشت و نه ایرادی به آن وارد شد.
آقای وزیر سابق که تنها یک وزیر ساده هم نبود و به نوعی تئوریسین گروه خاصی هم بود ، می دانست تبعات گرفتن چنین بورسهایی چیست و چگون گریبانش را می گیرد و حال باید پاسخگو باشد بخصوص در مورد لطماتی که به آن گروه خاص از طریق علم کردن این کار پر اشتباه وارد خواهد شد.
لزوما توضیح می دهد که نویسنده این سطور هیچ علقه و سمپاتی خاصی به هیچ گروهی ندارد و تنها تحلیل خود را درخصوص مورد قلمی کرده است (2980883) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۲۸:۰۵
اگه اسناد اسراییل دربیاد می‌فهمید که چندتا آقا زاده به خرج اسراییل الان دارن در اروپا و آمریکا و کانادا درس می‌خوانند . (2981112) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۳۹:۱۸
ما آخر نفهمیدیم اسناد ویکی لیکس قابل استناد هست یا نه. اون جاهایی که به ضررمون باشه، می گیم قابل استناد نیست. وقتی به نفعمون هست، از هر چیزی معتبرتره. یک بام و دو هوا که نمی شه (2981150) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۴۴:۲۵
الف اگه درست هم باشه این اسناد تاریخ چک نشون می ده که این پول 2012 به ایشون پرداخت شده که ایشون هیچ سمت رسمی ندارن و هیچ نفوذی هم نه در افکار عمومی نه در جریانات سیاسی ندارن. یه آدم عادی هستن. (2981165) (alef-8)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۹:۵۴:۱۴
مرگ بر دولت سعودی که از اول مخالف دولت شیعی بود
ودر ادامه کار هایش از فتنه گران 88 که قصد داشتن راه انقلاب رو کج کنند و به امام حسین بی احترامی کردن حمایت کرد (2981187) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۰:۰۰:۳۱
ايا الف حاظر است پاسخ مهاجراني را هم منعكس كند؟ (2981201) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۰:۰۱:۵۶
اين مشكل ساختاري و ناكارامدي نظام است كه اينهمه فساد در ان رخ مي دهد،
چرا در نروژ و سويس فساد نيست؟ (2981205) (alef-8)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۰:۲۹:۴۴
گرفته که گرفته.نوش جونش.آقایون فرزندانشون رو با پول ما ملت میفرستن تحصیل لااقل این از اونا کنده. (2981243) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۰:۳۳:۱۵
بالاخره نفهميديم به ويكي ليكس اعتماد كنيم يا نه؟ (2981250) (alef-2)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۱:۳۰:۴۷
من نمیدونم منظور از این به اصطلاح افشاگری چیه !!ا شاید باید مهاجرانی از دوران وزارت علوم وقت دولت خدمتگزار درخواست میکرد و مثل اون 3000 تا بورسیه دیگه غیر قانونی میگرفت .حداقل این بورسیه چنو هزار دلاری از جیب من و امثال من نرفته .. (2981356) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۲:۰۲:۰۱
پول يا مفت گرفتن وقتي عادي شود همه مي گيرند از وزير سابق گرفته تا نماينده مجلس و بورسيه گرفتن و .... فكر نمي كنم چيز غيرعادي باشد! (2981418) (alef-8)
 
ازمابهتران
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۲:۰۹:۵۶
جالبه که بعضی ها چه راحت دارن توجیه می کنن! (2981433) (alef-8)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۲:۵۷:۴۱
عربستان خودش ذلیل غربیهاست اینها چقدر حقیرند که از عربستان نوکر درخواست می کنند (2981509) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۳:۲۷:۱۹
آقاي رسول، كي رسم بوده كه يك مقام رسمي كشوري از كشور ديگر حتي اگر به اصطلاح شما برادر بوده ، تقاضاي امتياز خاص بكند مگر اينكه قصد و غرض و مرض ويژه اي داشته باشد
هرچند در سوابق مهاجراني و فاميلشان كديور چنين چيزهايي بوده و.لي تعجب در خاتمي بود كه با آنهمه ادعاي خوبي مردمي كساني را كه ضد مردم و كشورشان بودند و سوابقشان هم معلوم بوده را به مردم و فرهنگ و شهداي ما تحميل كردند اين يعني خيانت ،همانطور كه احمدي نژاد هم همين خيانت را كرده (2981568) (alef-2)
 
حسن
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۳:۴۸:۱۴
میلیارد میلیارد مثل بعضیهااز بیت المال اختلاس نکرده که .درخواست کمک هزینه تحصیلی کرده خیلی هم کار خوبی کرده چشم بدخواهان ..... (2981613) (alef-8)
 
محمد دشتی
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۲۳:۵۲:۱۱
الف از شما بعید بود به چنین سندی استناد کنی
من خودم مخالف فکر و عملکرد ایشونم اما انصاف رو باید رعایت کرد
آیا اگه این سایت فی المثل مدرکی علیه من و شمای نوعی منتشر می کرد باز بهش استناد می کردی
آیا این سند محکمه پسنده (2981626) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۰:۳۹:۱۰
خداراشکرمثل موارددزدیهای کارگزاران پاکترین دولت تاریخ ازجیب ملت نبوده،درضمن یک امرکاملا شخصیه فکرکنم گرفتن بورسی ازیک کشوردیگه ربطی به کسی داشته باشه به خصوص که ایشان درآن زمان درمسندقدرت نبوده اند (2981749) (alef-2)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۲:۵۹:۴۷
بابا جون اون بعد از وزارتش گرفته بود
بعدشم مگه از جیب بیت المال داده
از جیب عاغایون وهابی بوده
جهت اطلاع دوستان دلواپس (2981920) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۴:۲۱:۵۰
من نمی دانم تا چنذ وقت پیش همین صدا و سیما خدمان سایت ویکی لیکس را کار صهیونیستها قلمداد کرد ، حالا چی شده به این سایت استناد می کنید
مردم از این سیاتهای یک بام و دو هوا بیزارند ، بهر حال ایم جور بورسیه شدن بهتز از بورسیه شدن زمان دولت قبل (2981960) (alef-8)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۴:۵۶:۵۰
مسئولان سایت! احیانا اگه اقای مهاجرانی جوابیه ای داشته باشه، شما چاپ می کنید؟ (2981994) (alef-8)
 
اصغر
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۵:۲۲:۱۴
خوشم میاد این سعودی ها خوب به دشمنای شیعه و جمهوری اسلامی میرسن
اون از حمایت از داعش اینم از حمایت از کسایی که تو فتنه 88 شریک بودن در ضمن دولت سعودی یکی از متحدان آمریکا هم هست (2982004) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۷:۱۰:۵۲
اصلا کاری به آقای مهاجرانی و دیگران ندارم.
بازی در زمین ویکی لیکس خطرناک است.
به گذشته نگاهی بیندازید. همین ویکی لیکس مثلا اسنادی را علیه ایران منتشر کرده بود.
امروز به مذاقتان خوش می آید . منتشرش می کنید.

فردا یک سند در می اورد از خودش و مدعی می شود که بعله، ایران دارد بمب اتم می سازد!! (2982047) (alef-8)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۷:۱۷:۴۴
اين كار خيانت به ملت است و اين شخص خائن به مملكت است. (2982059) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۸:۴۳:۳۸
راستي چرا ويكيلي ليكس فيلتر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر معتبر نيست به زعم شما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2982188) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۹:۱۵:۱۲
دوست گرامی در سراسر جهان موسساتی هستند که به تحصیل دانشجویان کمک میکنند من حتی در بین کارکنان کشور کسانی را سراغ دارم که ماهیانه از انها دریافتی دارند متاسفانه به سبب انکه مردم عادی از این منابع آگاهی ندارند یا ارتباطی ندارند این منابع معمولا به افرادی میرسد که که آگاه از این نابع هستند و به زد و بندهای گرفتن ان آشنا هستند که عمدتا برادران شاغل در وزارت امورخارجه هستند حتی در میان سران کشورهای دیگران کسانی هستند که از این بورسیه ها استفاده کرده اند (2982267) (alef-8)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۹:۱۷:۳۷
اینجوری که نامه با تاکید بر پدر دریافت کننده بورس و نه شخص بورسیه نگارش شده خودش جای تامل دارد و مشکوک می زند. نکته دوم هم این که این نوع بورس مثلثی را من اولین بار است که می بینم که کشور الف به فردی از کشور ب بورس بدهد که در کشور ج تحصیل کند. الله اعلم! (2982272) (alef-8)
 
عادل
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۰۹:۵۴:۵۶
عزیزان اگه همه مدارک این سایت صهیونستی را معتبر بدانیم پس بایست خیلی از موارد را در انقلاب و دوران جنگ و ... با دیده شک بنگریم. و تکلیف خود را با این سایت روشن کنیم اگر صادق هست همه را نشر دهیم و اگر دروغ هست که نباید استفاده ابزاری کنیم و هر موقع نیاز داشتیم به این سایت استناد کنیم. ممنون (2982395) (alef-8)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۰:۱۵:۳۷
در زمان آقای خاتمی و هاشمی رابطه با عربستان خوب بود و ایشون هم توی اون دوره وزیر ارشاد و در واقع مدیر امور حج و زیارت بوده اند.الان هم که ظاهرا یکی از اعضای شورای گفت و گوی ملک عبدالله هستند بعد از وقایع 88 هم که ایشون دیگر قید برگشت را زده اند پس با روابط قبلیشون این بورسیه را گرفته اند. نکته مثبت اینه که ایشون پول را اختلاس که نکردهاند و در قبالش خیانتی هم بر عیله منافع ملی نکرده اند... یک پولی را از یک دولتی گرفتهاند که این پولها به هیچ جاییش بر نمی خوره
بعد از جریان سوریه اینگونه روابط ایران و عربستان منفی شده و الا قبلش که اینها خادم الحرمین بودند...
در کل من نکته منفی نمی بینم مگر اینکه یک عده بخواهند مچ گیری سیاسی کنند ... (2982455) (alef-8)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۲:۴۳:۵۱
دقیقااا.ادزدی که نکرده.از اعتبار خود استفاده کرده.این پول را باید کشور خودمان تقبل می کرد ولی متاسفانه .... (2985185) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۱:۰۲:۱۸
مهاجرانی هم دقیقا مثل رجوی به آغوش دشمن ایران رفت، این چنین آدمی در پست وزارت فرهنگ بود. (2982635) (alef-8)
 
کاظم
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۱:۵۳:۴۸
سلام
ببخسید این آقا اسمش علی مهاجرانی هست یا عطاءالله مهاجرانی؟؟؟؟ (2982904) (alef-2)
 
سيد محمد
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۲:۰۵:۱۹
والله العلى العظيم در مسلمانى شما شك بايد كرد. شما در ماه رمضان در سايتتان مطلبى را منتشر كرديد از قول يك سايت مشكوك و ابروى مسلمانى را برديد. نميدانم اعتقادى به أخرت داريد يا خير. اما بايد بتوانيد جواب داشته باشيد اگر اين مطلب دروغ باشد. (2983000) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۵:۰۳:۴۰
اگه سايت ويكيليس مشكوك بود دور سفارت مثل منطقه كاملا نظامي نميكردن تا صاحب سايت كه پناهنده شده بگيرن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ امان از اين مردم ايران كه حزب بازي پدرشون در آورده و نميفهمن و حاضر نيستن حرف حق قبول كنن (2985241) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۵:۰۴:۵۰
پس چرا عربستان سايت ويكيليس فيلتر كرد؟؟؟؟؟؟؟؟ شما نميخواد از وهابي كه سر ميبره حمايت كني داستان واقعي است مهاجراني قرار است در وقت مقتضي پاسخ بده (2985244) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۲۳:۰۵:۲۳
آقا زاده اصلاح طلب ایرانی و عربستانی...
خدا قسمت کنه...
ما باید در خارج ظرف بشوییم و تحصیل کنیم. آنوقت آقایان دو قورت و نیم هم از ما طلب کارند.
دم ویکی لینکس گرم (2984707) (alef-13)
 
n.t
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۱:۵۹:۴۸
باسلام و عرض ادب به تمامی بزرگواران ؛
علت پخش این سند به نوع دولت حاکم وقت ایران عزیزمان مربوط میشود..
هرگاه چند حزب یا جناح سیاسی بخواهد قدرت حزب حاکم را به زیر بکشد اسناد سوخته خود را از طریق پرداخت های گوناگون ،اسناد سوخته را منتشر میکنند.. مثل اسناد هیتلر یا سازمان سیا... یا هر سازمان و گروهی که بالاترین تاثیرگذاری را بر افکار عمومی متشنج کردن و تنفرآمیز کردن حکومت وقت. خواهد کرد.... همه میدانیم دولت وقت از سیاستهای دولت اصلاح طلب هاشمی و مهاجرانی وموسوی خط مش می‌گیرد پس انتشار این اسناد که باز شدن و پخش آن در دستان حزب مخالف است مسئله ی عجیب و دور از انتظاری نیست. (2985142) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۰۲:۴۱:۲۸
این نشان دهنده پاکی اقای مهاجرانی هست که در دوران وزارت مثل بعضیها دزدی نکردن و بعد از رانده شدن از کشور از اعتبار سابق خود استفاده کرده اند.چون کشور ما ایشان را مجرم میداند و هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند.در ضمن فراموش نشود بعد از وزارت ایشان بوده. (2985181) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۱۲:۰۴:۰۶
درود بر مسئولين پاك اين نظام
ننگ بر خائنين و دروغگويان (2986013) (alef-8)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۱ ۱۷:۲۰:۱۶
دفتر علي‌اکبر ولايتي مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري طي اطلاعيه‌اي ادعاي منتشره در سايت ويکي‌ليکس را تکذيب کرد. (2987060) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۰۸:۳۵:۵۴
از این ادمها الان چند نفر دیگه تو دولت هستند؟؟؟ چند سال دیگه اسناد اونا رو میشه ؟؟که الان اینطوری سنگ امریکا وانگلیس به سینه می زنند؟خیانت جالبه بعضی ها از خیانت های او وخدمتهایش به انگلیس دفاع هم می کنند مزدور وطن فروش مگه شاخ ودم داره؟؟؟ (2988315) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۲ ۱۰:۳۶:۵۵
نکته مهم توی نظرات اینه که همه دغدغه اشون اینه که این دولت واون دولت کنن یه نوع تعصب بیجا و کورکورانه هر دولتی که کارش درست نبود نباید ازش طرفداری کرد. واما نکته دوم دولت سعودی وهابی صهیونیستی عربستان با چه نیتی از یه لندن نشین داره حمایت می کنه به نیاتش اصلا توجه نمیشه وخیلی سطحی داریم می بینیم درصورتیکه اصل موضوع اینه که هر اقدامی که علیه ایران صورت بگیره این عربستان پشت اون پنهان وآشکار قرار داره.
و در پایان خواهشا کمتر این دولت اون دولت کنیم طرفدار حق باشیم و با تعصب غلط راه را برای سوء استفاده سودجویان باز نکنیم.هیچ دلیلی نداره وقتی به شخصی رای دادیم در همه حال ازش طرفداری کنیم. (2988609) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۵ ۲۱:۱۷:۴۵
کاری به مهاجرانی و... ندارم و نمی دانم این اسناد اصالت دارد یا نه، مهم این است که الان با دست خودشان دارند یکدیگر را رسوا می کنند. این کار خداست که همیشه گفته ایم «خدا جای حقی نشسته» است. (2998745) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.