توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400454
رشد 4 درصدی اقتصاد ایران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
معاون اجرایی رئیس جمهوری استان های مرکزی و البرز را آخرین مقاصد رئیس جمهوری و هیئت دولت در مرحله نخست سفرهای استانی اعلام و اظهار کرد: استان مرکزی هفته دوم آبان میزبان رئیس جمهوری و و هیات دولت خواهد بود.

به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری معاون اجرابی رئیس جمهور عصر امروز در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه عکس دولت در جمع خبرنگاران درخصوص سفر بعدی رییس جمهور به استانهای کشور گفت: ان شاءالله رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید هفته اول آبان که احتمالا دوم آبان خواهد بود به استان مرکزی خواهند رفت.

شریعتمداری ادامه داد: از ماه های پیش مقدمات این سفر تهیه شده و نیازهای این استان نیز مورد شناسایی قرار گرفته است. امیدواریم این سفر پر خیر و برکت باشد.

وی استان البرز را به عنوان آخرین مقصد سفر کاروان تدبیر و امید در مرحله نخست سفرها عنوان کرد و افزود: پس از اتمام این سفر مدل جدیدی را در دور دوم سفرها آغاز می کنیم و سفرهای دور دوم سفرهای پایش فعالیت های اقتصادی دولت خواهد بود که رئیس جمهوری این فعالیت ها را مورد توجه قرار خواهند داد.

معاون اجرایی رییس جمهور درباره دستاوردهای دولت اظهار داشت: انعکاس خدمات چند میلیون کارشناش و کارمند در سراسر کشور در این نمایشگاه امری مقدور و ممکن نیست اما دوستان و همکاران ما تلاش کردند تا در همین فرصت محدود و در همین جای محدود با  استفاده از ابزارهای گوناگون و هنر و خلاقیت بخش قابل ملاحظه ای از این خدمات و نتایج حاصل از این تلاش ها در سطوح مختلف در سطح کشور را در این جا به نمایش بگذارند که این موفقیت را به همکارانم در نهاد ریاست جمهوری تبریک می گویم و امیدوارم در سال های آتی بتوانیم با همین روحیه و استفاده از فرهنگ و هنر در انعکاس خدمات دولت خدمتگذار به مردم شریف موفق تر عمل کنیم.

وی افزود: طبیعی است که انعکاس وضعیت کور توسط رسانه ها خصوصا رسانه ملی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری در جلسات مختلف دولت در محضر ایشان قرار گرفته از مسایل مهمی است که در سال های آینده هم باید به آن توجه ویژه شود.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه هم در حوزه دستاوردهای ناشی از اتخاذ سیاست های صحیح دولت در حوزه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی نکات ارزشمندی است.

شریعتمداری با بیان این که جای خالی بخش انتخابات را در نمایشگاه دیدم که در سال 94 یکی از مهمترین توجهات ملت شریف ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان ملت بود که از همه کوره راه های موجود مردم خود را به  ساختمان پارلمان رساندند و انتخابات باشکوهی را رقم زدند که به نظر می آید در ادامه مسیر همکاری گسترده دولت و مجلس می تواند دستاوردهای ارزشمندی را در حوزه های گوناگون داشته باشند.

وی ادامه داد: در حوزه سیاست‌ها، در سیاست‌های اقتصادی دستاورد مهم دولت خروج از رکود تورمی و رکود و حرکت به سمت هنر اقتصادی است.

شریعتمداری تصریح کرد: دو سال پیاپی رشد منفی 6.8 و 1.9درصدی اقتصاد کشور که ما را در یک بحران تمام عیار اقتصادی در شروع فعالیت دولت قرار داده بود و با تکیه بر مقاومت ملت ایران در مقابل تحریم‌های وحشیانه و ظالمانه نظام سلطه علیه این ملت، این دولت هم با بکارگیری ابزارهای مربوط به اقتصاد مقاومتی که توجه به امکانات درون بود و پتانسیل های موجود، شاید مهمترین آنها استفاده از نیروی کارآمد ، خلاق و مبتکر در عرصه های گوناگون اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بود تلاش کرد تا این بحران تمام عیار را به شرایط مطلوبی تبدیل کند به گونه ای که حتی در دو سال اول که همچنان تحریم های ظالمانه علیه این ملت اعمال می شد و این تحریم ها چسبید به کاهش قیمت جهانی نفت و به پایین تر از 30 دلار در هر بشکه نفت که تغییر فاحش در درآمدهای دولت بود رشد منفی اقتصاد را به رشد مثبت ابتدا به 3 درصد و در 94 که وضعیت وخیم درآمدی بود به یک درصد  و در چهار ماه نخست امسال با 4.4 درصد رشد نزدیک کند.
 
کلمات کلیدی : رشد اقتصادی+دولت یازدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.