توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476486
اردوغان دیدار نمایندگان آلمان از اینجرلیک را مشروط دانست
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۳
رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه ای از اعطای مشروط مجوز به نمایندگان پارلمان آلمان برای بازدید از پایگاه هوائی اینجرلیک در این کشور خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد که تنها با حصول شرایطی می تواند به نمایندگان پارلمان آلمان اجازه بازدید از پایگاه هوائی اینجرلیک در کشورش را بدهد.

اردوغان در مصاحبه با روزنامه حریت در این باره گفت: در میان نمایندگان پارلمان آلمان، برخی هستند که آشکارا از تروریست ها حمایت می کنند.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: به کسانی که آشکارا از تروریست ها حمایت می کنند و یا با آن ها همکاری می کنند نمی توانیم خوش آمد بگوئیم.

وی در ادامه افزود: هم اکنون وزرای خارجه دو کشور در حال بحث و بررسی این موضوع با یکدیگر هستند و بر اساس نتیجه این نشست تصمیم خواهیم گرفت.

لازم به ذکر است، روابط میان دو کشور ترکیه و آلمان ماه گذشته و به دنبال حمایت برلین از پناهندگی تعدادی از نظامیان ترکیه ایِ متهم به دخالت به کودتای نافرجام ۱۵ جولای سال گذشته در این کشور رو به سردی بیشتری گرائید.
 
کلمات کلیدی : اردوغان+آلمان+اینجرلیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.