نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356670
نامه اعتراضی پدر پاشایی به رامبد جوان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
واکنش ها به برنامه شب گذشته «خندوانه» همچنان ادامه دارد و پس از صحبت‌ها و کنایه‌های مصطفی پاشایی (برادر مرتضی پاشایی)، این بار پدر خواننده «یکی هست» در نامه‌ای که برای انتشار در اختیار ما قرار گرفته است، نسبت به عوامل و دست اندرکاران این برنامه واکنش نشان داد.

به گزارش وب‌سایت موسیقی ما،  واکنش ها به برنامه شب گذشته «خندوانه» همچنان ادامه دارد و پس از صحبت‌ها و کنایه‌های مصطفی پاشایی (برادر مرتضی پاشایی)، این بار پدر خواننده «یکی هست» در نامه‌ای که برای انتشار در اختیار ما قرار گرفته است، نسبت به عوامل و دست اندرکاران این برنامه واکنش نشان داد.

ناصر پاشایی پس از پخش برنامه شب گذشته «خندوانه» که با دعوت از چند بدل مرتضی پاشایی، خبرساز شد، نامه‌ اعتراض آمیزی را منتشر کرده است که در ادامه آنرا می‌خوانید:

شما به خیل عظیم طرفداران مرتضی پاشایی بی‌حرمتی کردید

با سلام به عزیزان دلم

دیدیم که در برنامه‌ای طنز در یکی از شبکه‌ها با دعوت کردن از چند نفر از اشخاصی که الگوی خود را مرتضی عزیزم معرفی کردند حواشی جدیدی بعد از گذشت حدود دو سال از پرواز فرزندم ایجاد شد.

دو نکته در اینجا قابل تامل است؛

اولا اشتباه برنامه سازان و مجری برنامه ای که مد نظر است در اینست که درک کردن احساس مردمی که به مرتضی عشق میورزیدند کار ساده ای نیست و از عهده هر شخصی بر نمی آید . و این سوال که شما چرا مرتضی پاشایی را اسطوره خود میدانید سوال بجا و صحیحی نیست . تفاوت دیدگاههای به ظاهر روشنفکرانه ای که بدنبال دلایل جامعه شناسانه و منتقدانه این هستند و دید گاه مردمی که عاشقانه مرتضی را دوست دارند که میلیونها نفر هستند در اینست که عشق دلیل نمی خواهد ، اینکه مرتضی نغمه غم انگیزِ وجود انسانها را شنیده بود و با صدای آسمانی و ملودی های کم نظیرش ترکیبی دلنشین را به مردم ارائه می داد .

خوشبختانه مردم کشور ما بسیار ریز بین و نکته سنج و دقیق هستند و صداقت در رفتار و گفتار و آثار هنرمندان را بسیار خوب میفهمند . مرتضی پاشایی نمونه کامل یک فرد صادق و درستکار و مهربان بود که بی هیچ" شو " و تظاهری کارهای خیرخواهانه ای انجام میداد که حتی در بعضی موارد خانواده اش هم از آن اعمال خیر بی خبر بودند که ما در عصر جاری کمتر کسی را اینگونه میبینیم حال اینکه قصد برنامه ساز و مجری برنامه مذکور از اختصاص دادن یکی از قسمتهای این برنامه به موضوع مرتضی پاشایی چه بوده خداوند شاهد و عالم است اما این نکته محرز است که در برنامه دیشب عمدا یا سهوا به خیل عظیم طرفداران مرتضی پاشایی بی حرمتی شد و اینگونه برداشت شد که مجری برنامه قصد در تخریبِ عشقِ طرفداران میلیونی مرتضی پاشایی دارد .

امیدواریم عوامل برنامه ساز توضیحی برای رفع سو تفاهم در این خصوص داشته باشند.

همیشه دوستتون دارم

ارادتمند ناصر پاشایی
 
کلمات کلیدی : رامبد جوان
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۲۰:۳۵
با سلام
در برنامه خندوانه موضوع اصلی الگو قرار دادن شخص خاصی نبود، بلکه موضوع اصلی از یاد بردن شخصیت و استعدادهای شخصی خود افراد با پنهان کردن خود در نقاب شخص دیگری بود که این امری منفی است و باعث از دست رفتن استعداد این عزیزان است. به هر حال با سخنان آقای رامبد جوان موافقم. (3725568) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۵۹:۰۳
خوب چرا پاشایی هستند افراد زیادی که یک عده سعی دارند مثل آنها بپوشند حرف بزنند وحتی فکر کنند ! (3725769) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۳۹:۳۹
بابا اينقدر بزرگش نكنين خدارحمتش كنه اما چقدر در مدح يك خواننده ميسرايد (3725616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۴۰:۱۹
جناب آقای ناصر پاشایی . این که مرتضی پسر شماست و شما تا ابد دوستش خواهید داشت برای من قابل احترام و قابل قبوله ولی مرتضی نه الگوی کامل و نه یک اسطوره و نه دارای صدای آسمانی و نه دارای ملودی های کم نظیر بود . لطفا اغراق نکنید . (3725617) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۴۱:۰۷
حق با رامبد بود. (3725621) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۳:۴۱:۵۴
اصلا هم بي حرمتي نشده است. (3725623) (alef-3)
 
ایلار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۰:۴۰:۳۹
اتفقا بی احترامی شده یعنی چی که رامبد جوان از پوشش مرتضی پاشایی بر تن هوادارانش ناراضی بود و درهنگام پرسیدن سوال از یکی از هواداران گفت که تو از نزدیک ندیدی چطور باور می کنی ودرضمن هنگامی که پسر کوچولو ۶ ساله روی صحن اومد بهش گفت ما که شما رو می خندونیم چرا خودتونو شبیه ما نمی کنید و این ها شامل یم بی احترامی و حسودی به مرحوم مرتضی پاشایی هستش (3726483) (alef-13)
 
مسعود
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۱:۱۶
با سلام آقای رامبد جوان هیچ اشتباها نکرده و تلاش نمود تا به همه بفهماند که باید خودمان باشیم .آیا این اشتباه است ؟اگر من همین امروز همانند پیامبر و یا شخص دیگری لباس بپوشم آیا جامعه من را خواهد پذیرفت؟خواهشمند است تعصب نداشته باشیم. (3725701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۶:۳۸
رفتار رامبد جوان نشان از نوعی سردرگمی داشت .ایشون توضیح نمی دهند چرا کسی که از تیپ یک جوان خواننده ایرانی که مرحوم شده اگر تقلید کند کار خوبی نیست ؟ بیشتر ادای روشنفکری بود که نزد والدین برای فرزندان هست نه چیزی در خور نشان دادن به مردم (3725707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۳۴:۵۱
خیل عظیم طرفداران کجا بود بابا؟؟یه تعداد بچه بهش علاقه داشتن که اونام کم کم دارن فراموش میکنن. (3725722) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۳۴:۵۷
مثلا چه بی حرمتی شده؟ (3725724) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۱۴:۳۶:۴۱
اولا که حق با رامبد بود.دوما که نامه ایشون اولا داشت اما دوما نداشت!! (3725731) (alef-3)
 
وحيد
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۹:۴۱:۴۹
وااي برشما كه كارتون به جايي رسيده كه داريد نامه ي يك پدر داغديد رو مسخره ميكنيد
رامبد بايد بيشتر رو موضوع تمسخر و جوك سازي يه عده بيكار كار ميكرد نه تقليد (3727372) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۲۱:۴۸:۵۸
مگه کی بود پاشایی ؟؟؟؟؟؟چرا الکی بزرگش میکنید (3726343) (alef-13)
 
معصومه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۶ ۲۳:۰۴:۲۹
رامبد حرف اشتباهی نزد و هیچ بی حرمتی ای ام نکرد...فقط گفت خودشون باشن...منم پاشایی رو دوس دارم....ولی دلیل نمیشه برم ی کلاه بزارم ی عینک و صداشو تقلید کنم....اون بچه 6 ساله ک حتی سنشم نمیدونس داشت ادای مرتضی خدابیامرزو در میاورد...اصن معنی شعری ک خوندو نمیفمید فقط خوونوادش تو مخش پر کرده بودن...ی بچه 6 ساله چرا باید با اهنگ پاشایی گریه کنه...خیلی مسخره ست....خیلی (3726405) (alef-13)
 
نحوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۰۱:۳۶:۳۷
خانوادۀ محترم مرحوم پاشایی، ‏
درگذشتگان محترم‌اند، اما آن‌چنان مقدس نیستند که نشود مانع از الگوسازی‌های نادرست شد. همان جوانانی که امروز از شادروان مرتضی پاشایی ‏تقلید می‌کنند، چند سال دیگر، وقتی اندکی بزرگ‌تر شوند، او را از یاد می‌برند. فقط افسوس می‌خورند که بخشی از عمر گران‌قدر خود را با ‏الگوپذیری بیهوده، به هدر داده‌اند. خانوادۀ پاشایی بهترین و ارزشمندترین کاری که می‌توانند بکنند، این است که با پیامی بخردانه این جوانان را به ‏مسیر درست بازگردانند. سال‌ها بعد این گم‌کردگان هویت، از مرتضی پاشایی چیز زیادی به یاد نخواهند آورد، اما شاید از شما به نیکی یاد کنند. اگر ‏نمی‌توانید در این وظیفۀ اجتماعی سهمی برعهده گیرید، لطفاً مانع‌اش نشوید.‏ (3726513) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۱:۰۳:۱۵
صدای آسمانی آخه؟!!!!
تو رو خدا انقددد قدیس سازی نکنینننن (3726718) (alef-13)
 
farese.hejaz
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۶:۰۸:۲۸
با سلام و احترام.به نظر بنده این روش یه تقلید کورکورانه و دور از عقل و خرد است. هر انسانی در این دنیا به دنبال الگوی مناسب هست. اما تشخیص این الگو با شناخت امکان پذیر است. آخر یه خواننده معمولی مثل همه خواننده های دیگه چطوری میتونه اسطوره اخلاق بشه!!!!به قول رامبد جوان اسطوره اصلا می دونید یعنی چی؟ چرا ما ایرانی ها بعد از مرگ هر شخصیتی به دنبال تقدیس وی می گردیم. مرتضی پاشایی هم یه انسان معمولی خواننده بود که رفت. روحش شاد... (3727081) (alef-13)
 
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۰:۱۸:۱۲
واقعا متاسفم اقای جوان .پاشایی یک اسطوره به این خوبی را زیر سوال ببرید واقعا متاسفم با این برنامه مسخره ات (3728047) (alef-13)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۳۳:۰۶
دقیقا حق با آقای رامبد جوان بود، ضمنا پدر محترم آقای پاشایی حقیقت را باید پذیرفت هرچند تلخ (3734629) (alef-3)
 
روشنا
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۰۱:۱۴:۳۵
واقعا خودتون دو دقیقه بشینید فکر کنید کجای مرتضی پاشایی اسطوره بود دقیقا ؟؟
ایشون فقط یک خواننده ای بودن که به بیماری سرطان مبتلا شدن و متاسفانه مثل خیلی از جوان های کشورمون که که بر اثر سکته یا مثل خیلی کودکانی که بر اثر سرطان فوت میکنن فوت کردند
شرط می بندم نصف بیشتر کسانی که میگن مرتضی اسطوره بود بعد از مرگش با اهنگ های دل انگیز این مرحوم اشنا شدند
به هر حال منی که که این کامنت رو گذاشتم دشمن ایشون نیستم بلکه طرفدار پرو پاقرص موزیک های ایشون هستم
ان شاالله روحش همیشه قرین رحمت باشه (3738889) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۱۱:۰۳:۳۶
دقیقاموافقم منم بعدازفوتشون بااهنگاشون اشناشدم..وبه نظرم هیچ بی احترامی نشده.ایشون که فوت کردندخدارحمتشون کنه.چرابایدجوونای ماخودشونوشبیه ایشون کنندوخودواقعیشون نباشن.به نظرمن این وظیفه خانواده ایشون بود که اقای جوان به بهترین شکل انجام دادند.وحتمااقای جوان بااینکه میدانستندباانتقادخیلی ازطرفداران مواجه خواهندشداین کارراانجام دادند .احسنت به ایشان که وظیفه اصلی اگاه سازی جوانان برایشان مهمترازجذب مخاطب به هرقیمتی است. (3743368) (alef-13)
 
مهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۶:۲۹:۵۶
سلام عزیزان..حرف آقای رامبد جوان، مبنی بر اینکه خودمون باشیم و سعی کنیم شخصیت جدید بسازیم نه تقلیدی رو قبول دارم .. اما روش ارایه این پیام خیلی بد بود..کاش نامی برده نمیشد و یا تصویری پخش نمیشد..روح مرحوم پاشایی شاد .. (3745974) (alef-13)
 
سهیلا
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۲:۲۶:۳۰
همینهایی که الان مرتضی رامسخره میکنن وبه نامه پدرش میخندن یادشون رفته که مسلمونی تومسخره کردن وجوک گفتن درموردآدمی که ازدنیارفته چه کارزشتیه همشونم میگن مامومن ومسلمونیم بهرحال مسلمونی روازیادبرده اییم وتمامش ادعایی بیش نیست مثلاهمین فاطمه خانم باتمسخرمیگه صدای آسمانی آخه ؟ توازکجامیدونی آسمانی بوده یانبوده مگه به قول خودرامبدباهاش زندگی کرده بودی ؟ یابارامبدزندگی کردی که ازش طرفداری میکنی وقدیس سازی میکنی که همه حرفاش درسته اونم یه بازیگروکارگردانه مثل بقیه مرتضی هم یه خواننده بودمثل همه خواننده ها ولی درموردآسمانی بودن یانبودن هرکسی فقط خدا میتونه حکم بده وازآخرت هرکسی هم فقط خداخبرداره نه هیچ کس دیگه پس الکی درموردکسی قضاوت نکنیم .وفکراون دنیای خودمون باشیم. (3811654) (alef-13)
 
نبض احساس
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۱:۰۹
اون دسته ازدوستانی که آهنگهایی که ازمرتضی بعدازمرگش اومده رابه تمسخرمیگیرن متاسفانه بایدبگم ازبیسوادی وبی اطلاعیشونه چون هرخواننده ای ترانه هایی رامیخونه وبعدتنظیم میکنه ومیده بیرون مرتضی این آهنگهاروخونده بودوفرصت تنظیم وپخش وتکمیلش روپیدانکرده بودکه پس ازفوتش دوستان وخانواده ش این کاروکردن لطف کنیداولیه چیزی روتحقیق کنیدبعدمسخره کنید وجوک سازی کنید درمورداسطوره بودن هم هرموقع خدانکرده سرطان گرفتید وباوجوددردورنج فراوان همچنان بانیرو وامیدبه زندگی وکارتون ادامه دادید وحتی ازروزقبل محکمتروباایمان تربودید اونوقت میتونیدبگیدمرتضی اسطوره نبود وگرنه باید بپذیریدکه ماننداودیگرنخواهدآمد روحش شاد. (3813521) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.