نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454374
نگاهی به تحرکات انتخاباتی گروه احمدی نژاد
بخش تعاملی الف - بهروز ساریخانی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶


فعالیت های انتخاباتی جبهه تندروهای مدعی اصولگرائی تقریبا کمی بعد از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و اعلام برخی مواضع و فاصله گزاری های روشن و صریح جناب روحانی, با استراتژی تخریب, عملا آغاز گردید و در فاصله 4 سال گذشته این روند با وجود تذکر رهبری در یک نوبت, بدون کمترین وقفه ادامه داشته است.

چندی پیش تذکر مجدد رهبری در مورد عدم صلاحدید نامزدی آقای احمدی نژاد جهت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری, مدت بسیار کوتاهی باعث این خوش بینی شد که ظاهرا تصمیم نظام بر آنست که در فرصت 4 سال آتی, این امکان به آقای روحانی داده شود که در شرایط همراهی مجلس جدید و با کابینه ای جوانتر و مصمم, برنامه های متعدد معوقه اعلام شده دور نخست را عملیاتی نموده و به پاره ای از ضعف و کاستی های این دوره نقطه پایان گذارند.

اما تحرکات اخیر آقایان مشائی, بقائی و احمدی نژاد, با توجه به سابقه تخصص بی مانند ایشان در نظام دادن به تخریب دیگران, باعث پیدایش این شائبه شده که مجموعه ناهگون گروههای تندرو مدعی اصولگرائی تصمیم دارند در شرایط اختلاف گروه ها و شخصیت های استخواندار جبهه محافظه کار, برنامه سال 84 را بازتولید نمایند. پیش بینی راست های تندرو درباره امکان ریزش رای آقای روحانی البته بی دلیل نیست. نارضایتی قابل توجه مردمی ناشی از کم و کاستی های دولت اول جناب روحانی, بعلاوه روند جدی غیرسیاسی شدن اقشار آگاه جامعه, دانشجویان و . . . امکان ریزش آراء ایشان را نامحتمل نمی نماید.

بدین ترتیب بنظر میرسد در گام نخست باید با تعدد نامزدهای منتسب به جبهه اصولگرایان, بکمک توپخانه تازه نفس ( و البته مبتکر و بی مسئولیت), مجموع آراء بنحوی شکسته شود که انتخابات به دور دوم کشیده شود. در پایان این دوره, ظاهرا باید کار گروه جدید تخریب به پایان رسیده و اصولگرایان با تجمع حول یک نامزد واحد, با استفاده از پایگاه رای ثابت جناح اصولگرا در ادارات و نهادهای گوناگون تبلیغاتی, مذهبی, نظامی، انتظامی, امنیتی و . . . آقای روحانی را با یک اکثریت جزئی شکست دهند.

مسلما نیت هر یک از گروههائی که در این برنامه مشارکت می نمایند کاملا متفاوت است. اما بنظر میرسد " سه تفنگدار" پیش بینی میکنند که ممکن است این بار نیز قضایا بصورتی پیش رود که بزرگان, مانند سال 84 مجبور به تمکین از ایشان شده و آب رفته دوباره به جوی بازگردد.

اما یک نکته ممکن است تمام این نقشه ها را بر آب نماید و آن عدم همراهی رجال سرشناس و میانه رو محافظه کار، مثل آقایان علی لاریجانی، علی مطهری, محمدرضا باهنر، احمد توکلی و . . . است که هم اکنون نیز از ائتلاف با تندروهای مدعی اصولگرائی استنکاف ورزیده اند.

بهرجهت بنظر میرسد برای جبهه بشدت پراکنده همه آنان که براستی پیگیر اصلاح امور جامعه و ایرانی آباد, مستقل, آزاد و سربلند هستند، آزمون و انتخاب دشواری در پیش باشد.
 
کلمات کلیدی : بهروز ساریخانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۰۵:۳۸
از بی نظمی حاکم بر فضا و گوشه و کنار معلومه مملکت را هم چگونه اداره میکردند (4205323) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۰۸:۵۰:۳۳
متنی کاملاً غرض‌وورزانه (4207602) (alef-11)
 
علی محمود ابادی
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۲۲:۱۳:۰۷
با سلام ؟ هر دولت وحکومت و جناحی نیاز به الترناتیو و هم اورد دارد ؟
اما ادبیات چهارسال گذشته دولت( نه تدبیر نه امید) نشان داد که خیلی هم تندروها مقصر نیستند ؟ وقتی مسئولین ارشد جناح حاکم منتقدین خودشان را مسخره می کنند و توهین می کنند شما چه توقعی از دیگران دارید/ حرمت مسجد وامام زاده را باید متولی ان نگه دارد وقتی... پیروزی درسال 92 است و کرسی های ریاست را ارث پدری خودش می داند و بروکرات های چهار ستاره را بعد از 8 سال انزوا بر گرده جامعه ... .... وضع ما میشود همین ؟
اگر قرار است دریک چامعه ای عدل وانصاف واخلاق وقانون رعایت شود همه باید پای بند باشند ؟ واین یعنی چامعه پذیری سیاسی که ما ایرانی های استبداد زده از دوره ..... صفویه وقاجار وپهلوی با مقوله جامعه پذیری سیاسی قرن ها فاصله داریم ؟

در طی قرن ها در این خاک گهرخیز همیشه یک عده می خواستند ارباب باشند وبقیه رعیت وامروز هم همان روز است /
سهم رعیت مالیات دادن و رای دادن و .... سکوت در برابر ناکارآمدی سیاست ها و بروکراسی منقرض شده دولتی است ؟
سهم ارباب ها بالانشینی ودرشت گویی و دشنام های دیپلماتیک به منتقدین دادن و تصاحب امتیازات ویژه اقتصادی وادرس های اشتباهی دادن و طلبکار بودن ... است .
یا حق (4209879) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۰۱ ۱۰:۵۲:۴۲
اجازه دهید همه تفکرات باشند تند رو کند رو بگذارید مردم انتخاب کنند مگر سال 84 معین و مهر علیزاده هم نبودند. پس هی اراجیف بنافید مردم از کسانی که سابقه 15 تا 20 ساله در مجلس داشته و هیچ کاری نکرده اند خسته اند (4212345) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۰:۱۲:۲۴
والا ما که دیدیم دولت روحانی و روزنامه های اصلاح طلب طرفدارش،طی سه سال و نیم گذشته مرتب دارن از احمدی نژاد و دولتش انتقاد میکنن و سعی میکنن تمام مشکلات موجود رو گردن احمدی نژاد بندازن.اون وقت شما دارید احمدی نژاد رو به تخریب دیگران متهم میکنید؟ادم خوبه یه کم هم منصف باشه. (4214716) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۰:۲۲:۴۷
رئیس جمهور اگه یک دوره باشه بهتره چون همه ثابت کردند در دور اول خوب بودند در دور دوم خراب کاری کردند. من که میخوام به یک فرد جدید رای بدم.... (4218118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۸ ۰۸:۴۵:۱۴
انتخاب من فقط روحانی (4220616) (alef-11)
 
ساسان
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۲۲:۴۹:۵۸
من از طرف آقای احمدی نژاد و یارانش، بابت اینکه بار دیگر موجب احیاء کابوس بر جایگاه و زندگی باندهای قدرت و ثروت در نظام گردیده و موجب خراب شدن عید ایشان گردیده است، پوزش می خواهم، اما تاریخ نشان داده که این شتری است که در نهایت و دیر یا زود بر در خانه کسانی که با زور شمشیر و یا خیانت به اعتماد مردم بر زندگی مردم مستولی شده و هم آزادی و هم مال و جان ان ها را پایمال منافع و مطامع خود کرده و می کنند، می خوابد. (4227580) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.