توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421442
تصویب دکترین جدید امنیت سایبری روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۷
روسیه دکترین جدیدی را درباره امنیت سایبری تصویب کرده است.

به گزارش تسنیم، روسیه  دکترین «‌ امنیتی ‌» جدیدی را با هدف پاسخ به تهدید حملات سایبری و همچنین « نفوذ » کشورهای خارجی که « ارزش های معنوی و اخلاقی سنتی روسیه » را تضعیف می کند، اتخاذ کرد.

پیش نویس این دکترین که به تصویب ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه رسیده است، در زمینه « امنیت اطلاع رسانی و اطلاعات » جهت گیری های مهمی به کشور می دهد. این پیش نویس عملا دکترین سیاست خارجی را که هفته گذشته توسط رئیس جمهور روسیه امضا شد تکمیل می کند.

هدف از این دکترین به ویژه « توسعه سامانه کنترل ملی » اینترنت روسیه است. ولادیمیر پوتین از زمان انتخاب دوباره خود به عنوان رئیس جمهور در سال 2012، ‌در چارچوب مبارزه با افراطی گری، قوانین کنترل بر اینترنت را تقویت کرده است.

پیش بینی درگیری های نظامی  که می تواند به استفاده از فناوری های رسانه ای منجر شود از دیگر اهداف این دکترین است. این دکترین دفاع از حاکمیت، ثبات سیاسی و اجتماعی و تمامیت ارضی روسیه را شامل می شود.

با توجه به  افزایش تهدیدهای سایبری علیه روسیه که برخی از آنها اهداف نظامی را دنبال می کند، این دکترین  امکان «‌ بهبود امنیت سایبری ارتش روسیه » را ممکن می سازد.
در این پیش نویس همچنین به « گرایش رسانه های خارجی به افزایش انتشار مطالب با لحن منفی درباره سیاست روسیه » اشاره شده است.

هدف از این دکترین مقابله با « تحت تأثیر قرار دادن مردم روسیه به ویژه جوانان و از بین بردن ارزش های معنوی و اخلاقی سنتی روسیه است.»از دیگر اهداف این دکترین، کمک به روزنامه نگاران روس است  که با «‌ تبعیض آشکار  و مانع تراشی در فعالیت های حرفه ای خود در خارج از کشور مواجهند.»
 
کلمات کلیدی : امنیت سایبری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.