نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422619
ادعای سیا درباره کمک سایبری روسیه به پیروزی ترامپ
بخش دانش و فناوری الف،20 آذر95
اوباما رییس جمهور آمریکا دستور داده تا در مورد حملات سایبری و تلاش دولت های خارجی برای تاثیرگذاری بر انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور تحقیق شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۴
 خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، بررسی ها و ارزیابی های تازه سازمان جاسوسی سیا که قبل از صدور این دستور انجام شده نشان می دهد که روسیه در انتخابات آمریکا دخالت داشته است.

سیا هفته قبل گزارش خود در این زمینه را در اختیار سناتورهای آمریکایی نیز گذشته است که در بخشی از آن تصریح شده: کاملا مشخص است که روسیه به دنبال انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا بوده است.

این گزارش با گزارش های قبلی اطلاعاتی دولت آمریکا تفاوت دارد که در آنها ادعا شده بود نهادهای اطلاعاتی از دخالت در سیستم انتخاباتی آمریکا به منظور کاهش اعتماد عمومی به آن مطلع شده اند و صراحتا اتهامات بی سابقه ای را متوجه دولت روسیه می کند.

با توجه به برخی اختلاف نظرها در سطوح بالای سیاسی دولت آمریکا در مورد انتشار علنی گزارش مذکور جمع بندی وجود ندارد و از سوی دیگر ممکن است افشای این گزارش بر توان و قابلیت های دولت آمریکا برای استفاده از ابزار متنوع موجود برای پاسخ گویی به روسیه تاثیر بگذارد.

در این میان واکنش ترامپ به این گزارش هم جالب توجه است. تیم وی در این زمینه گفته است: این ها همان افرادی هستند که گفتند صدام دارای سلاح های کشتارجمعی است. این پاسخ کنایه ای به دروغگویی دولت آمریکا در مورد زرادخانه سلاح های کشتارجمعی دولت بعثی عراق است که بهانه ای برای حمله دولت بوش به آن شد.

در بخش هایی از گزارش یاد شده به شواهدی اشاره شده که ثابت می کند روسیه شبکه های رایانه ای متعلق به هر دو حزب آمریکا را هک کرده، اما تنها اطلاعاتی را افشا کرده که باعث آسیب دیدن دموکرات ها و نامزد آنها یعنی هیلاری کلینتون شود.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ امنیت سایبری
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۳:۳۳:۲۶
حالا دیگه می گردند بدنبال کسی که گند کاری و بی عرضگی و شکست خودشان را بگردن اون بیندازند (4060072) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.