توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486441
بیانیۀ توئیتری نخست وزیر کانادا خطاب به مسلمانان جهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا به مناسب حلول عید سعید فطر، این عید بزرگ را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر کانادا عید فطر را در توییتر خود و نیز با صدور بیانیه ای رسمی تبریک گفت.

ترودو در پیام توئیت خود نوشت: «عید مبارک! بهترین آرزوهای من برای مسلمانانی که امشب «عید الفطر» را جشن می گیرند.»
در بیانیه نخست وزیر کانادا نیز آمده است: امروز با غروب آفتاب، مسلمانان کانادا و سراسر جهان «عید الفطر» را جشن می گیرند، که به فستیوال شکستن روزه (افطار) شهره است.

ترودو تصریح کرد: «عید الفطر» یکی از مهم ترین تعطیلات مذهبی برای جامعه مسلمانان است و نشانه ای برای پایان یافتن ماه مبارک رمضان. این زمان شکر گذاری برای رشد معنوی و رحمتی است که در این ماه مبارک دریافت شده است. دراین مناسبت، خانواده و دوستان برای حضور در نماز ویژه صبح گردهم می آیند، و با یکدیگر خوش آمد و هدایا اهدا می کنند و سخاوتمندانه به دیگران بخصوص آنهایی که از نیک بختی اندکی برخوردار بودند، غذاهای تدارک دیده شده جشن را قسمت می کنند.

در بیانیه نخست وزیری کانادا آمده است: «تنوع فرهنگی کانادا یکی از بزرگترین و مستحکم ترین منابع افتخار ما محسوب می شود؛ امسال درحالی که یکصدو پنجاهمین سالگرد کنفدراسیون خود را جشن می گیریم، ما مشارکت و مساعدت فوق العاده با ارزش جامعه مسلمانان برای ساختن کشورمان را ارج می نهیم.»

ترودو در پایان این بیانیه نوشت: «از جانب خانواده، سوفی (همسر نخست وزیر کانادا) و من، بهترین آرزوها را به تمامی آنهایی که عیدالفطر را جشن می گیرند، ابلاغ می کنم. عید مبارک!»

نخست وزیر کانادا درحالی پیام تبریک به مناسبت عید فطر داد که در کشورهایی همچون اسپانیا، کویت ، سوریه، صربستان، لبنان، مالزی امروز یکشنبه عید فطر اعلام شده و در برخی کشورها عید فطر فردا دوشنبه خواهد بود.
 
 
کلمات کلیدی : نخست وزیر کانادا + عید فطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.