توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495045
آملی لاریجانی: آمریکا فورا شهروندان ایرانی در بند را آزاد کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۳
رئیس دستگاه قضا گفت: به آمریکایی‌ها می‌گوییم، فوراً شهروندان ایرانی دربند زندان‌هایشان را آزاد کنند، نگه داشتن آنان در زندان بر خلاف مقررات بین‌المللی است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه عالی مسئولان قضایی به بیانیه روز گذشته کاخ سفید و رییس جمهور آمریکا که مطالبی را در خصوص ایران و به ویژه مسئله محاکماتی که در جمهوری اسلامی ایران در جریان است، منعکس کرده بود اشاره کرد و گفت: چهل سال است که آمریکایی‌ها حقوق مردم ما را پایمال می‌کنند و ما متقابلا به آنها می‌گوییم که شهروندان بی‌گناه ما را در زندان‌های خود نگه داشته اید این کارها خلاف قانون و خلاف عرف و خلاف قوانین بین المللی است.

وی گفت: به اموال عمومی مردم ما به بهانه‌های واهی دست‌اندازی کرده‌اید، یک کسی در لبنان مورد تعرض قرار می‌گیرد و یا یک انفجاری در لبنان رخ می‌دهد این را به نظام جمهوری اسلامی وصل و اموال جمهوری اسلامی ایران را توقیف می کند که این دزدی آشکار است.

رییس قوه‌قضاییه گفت: آمریکایی‌ها مثل همیشه احساس قلدری می‌کنند و می‌خواهند با این روش‌ها به مردم کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران ظلم کنند.

وی  در ادامه گفت: ما در اینجا به آنها می‌گوییم شما فورا شهروندان ایرانی در بند در زندان‌های آمریکا را فورا آزاد کنید که این کار برخلاف مقررات بین‌المللی است که آنها را به اتهامات واهی در زندان نگه داشته اید.

آملی‌لاریجانی گفت: همچنین اموال جمهوری اسلامی ایران را بر خلاف موازین و بصورت یک راهزنی و دزدی آشکار توقیف کرده‌اید و آن را آزاد کنید و حقوق ملت ما را به خودشان برگردانید، کشور ما باید به اموال خودش دسترسی داشته باشد و این کار باید سریعا انجام شود.

وی گفت: بنابراین ادعاهای آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران بی معناست.
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۱:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۲:۲۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۱۵:۴۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۵:۴۰
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۰۹:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۸ ۱۲:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۲:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : آملی لاریجانی + قوه قضاییه + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.