توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465033
آملی لاریجانی: نیروی انتظامی ارتباط تنگاتنگی با قوه قضاییه دارد/غفلت ها ما را احاطه کرده و باید پرده غفلت را برداریم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
رییس قوه قضاییه گفت: نیروی انتظامی بر حسب قانون ارتباط تنگاتنگی با قوه قضاییه دارد و تفاهم خوبی هم بین این دو بوده است. تفاهم بین دو دستگاه باعث ارتقای امنیت در کشور خواهد بود.

به گزارش ایسنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در اختتامیه بیست و دومین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا که صبح امروز در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن شهادت امام موسی کاظم (ع) و تشکر از فرماندهان نیروی انتظامی که امنیت را برای مردم به ارمغان آورده‌اند، اظهار کرد: امنیت در کشور یک نیاز اساسی و یک مسئولیت بسیار عظیم و خدمت گسترده بر عهده نیروی انتظامی است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی بر حسب قانون ارتباط تنگاتنگی با قوه قضاییه دارد و تفاهم خوبی هم بین این دو بوده است. تفاهم بین دو دستگاه باعث ارتقای امنیت در کشور خواهد بود. امروز نیروی انتظامی در مرزها استقرار دارد و باعث امنیت مردم است.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: با دشمنی همه دشمنان امروز قوه قضاییه و دادستان ها در راستای امنیت کشور تاثیر مثال زدنی دارند.

آملی‌لاریجانی گفت: در درون کشور اشراری به محله‌ای هجوم می‌آورند و شما هستید که مردم را نجات می دهید. قاچاقچیان در کشور جوانان را در مرگ بارترین شرایط قرار می دهند و شما هستید که کمک می کنید. خدمت شما هر قدمش نفعی است برای مردم و هر قدمی که برای امنیت در کشور برمی‌دارید، عبادت است.

وی افزود: غفلت ها ما را احاطه کرده و ما باید پرده غفلت را برداریم و راهش توجه است. شما در سفره عظیم الهی نشستید و حیف است که توجه نداشته باشید؛ لذا خدمت به مردم باید مورد توجه باشد.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایرای مردم تعیین‌کننده هستند، اما در چارچوب اخلاق. در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی آمده که این نظام مبتنی بر توحید است. فرق دارد که ما در چنین نظامی خدمت کنیم یا نظام لیبرال دموکراسی که یک روز اوباما و یک روز ترامپ را روی کار می‌آورند. در انتخابات آمریکا دیدید که اخلاق و ارزش‌های انسانی تنها چیزی بود که قربانی شد.

وی بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی خدمت کردن عبادت است. ما اگر در این نظام خدمت کنیم یکی خدمت به استقرار نظام جمهوری اسلامی که عبادت است و دیگری کمک به خلق است. خدمت به مردم بزرگترین عبادت است. فرق است بین شما و نیروی مسلحی که جنایت می‌کنند. شما نیروی مسلح جمهوری  اسلامی هستید، شما افراد متدین هستید. اگر در گوشه و کنار کوتاهی می بینید از خود ماست. نظام جمهوری اسلامی بستر را فراهم کرده برای کسانی که زندگی می کنند و نفس کمک به نظام جمهوری اسلامی عبادت است.

آملی‌لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی در مقام عمل و شعار حمایت از مستضعفین را گفته است. دشمنان ادعای دفاع از  مردم فلسطین را داشتند ولی مردم را می کشتند. در یکی دو روز اخیر نخست وزیر اسراییل می گوید که بهترین ارتباط با سعودی ها را دارد. جمهوری اسلامی تا هر مقدار که توانایی داشته در مسیر تحقق اهداف مردم منطقه گام برداشته، کمک به سوریه و یمن و عراق را ببینید؛ لذا خدمت به نظام جمهوری اسلامی  عبادت است.

رییس قوه قضاییه گفت: نیروی انتظامی وظایف مهمی دارد و در قانون سال 69 و در اصلاحات سال 90 وظایفی بر عهده این نیرو گذاشته شده است. در ماده 3 این قانون آمده که هدف از تشکیل نیروی انتظامی استقرار امنیت و تامین آسایش عمومی و فردی و نگهبانی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی در قلمرو کشور ایران است. قانون آمده وظیفه نیروی انتظامی را با آرمان‌ها و اهداف جمهوری اسلامی به هم متصل کرده است.

وی افزود: مبارزه با مواد مخدر هزینه‌های بسیاری برای کشور داشته و متاسفانه برای اینکه دنیا به جمهوری اسلامی کمک کند فقط به تشکر خشک و خالی بسنده می‌کند. در افغانستان مواد مخدر چندین برابر شده و این کمکی است که کشورهای سلطه به ما کردند، ولی جمهوری اسلامی با اقتدار ایستاده و از افتخارات نیروی انتظامی مبارزه با مواد مخدر است. با اینکه از وضعیت راضی نیستیم ولی با مجاهدت هایی که داشتیم بسیار اثربخش بوده است.

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه پیشگیری از جرایم  بر عهده نیروی انتظامی هم است که وظیفه مهمی است، گفت: در نظام جمهوری اسلامی هر دستگاهی وظیفه‌ای دارد، ولی نیروی انتظامی در خدمت رسانی به مردم و حفظ نظام جمهوری اسلامی وظیفه خطیری دارد.

وی گفت: نیروی انتظامی و قوه قضاییه و دیگر دستگاه ها اگر بخواهیم وظایف مان را انجام دهیم باید در یک چارچوب معقول و الهی آن را انجام دهیم تا وظیفه نظام جمهوری اسلامی انجام داده شده باشد و  این کار حل نمی شود مگر اینکه ریشه ها را حل کنیم. نظام جمهوری اسلامی بر پایه توحید می چرخد و نگاه توحیدی ریشه همه چیز است. اگر می خواهیم زندگی مان نورانی باشد چرخش به سوی توحید و توجه به حق تعالی باید داشته باشیم.

رییس قوه قضاییه در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب، گفت: ما در مسیر حرکت به سمت حق هستیم. اگر انسان با توجه و علم جلو رفت حق تعالی عواملی به او نشان می دهد که این عوامل در تمام مسایل با اوست.
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۷:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۲۰:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۷:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۲۲:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۱۸:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۹ ۱۶:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۱:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۸ ۱۲:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۲:۰۵
 
 
کلمات کلیدی : آملی لاریجانی+نیروی انتظامی +قوه قضاییه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.