توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370746
راز شکل گیری زمین برملا می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
دانشمندان ساختارهای عظیم بسیار داغ و شاید مذابی را در دل زمین کشف کرده اند که احتمالا از روی آنها می توان پی به راز شکل گیری این سیاره برد.

به گزارش مهر، دو ساختار صخره ای بسیار عظیمی که به تازگی شناسایی شده اند به بزرگی دو قاره هستند و دانشمندان این احتمال را می دهند که نه تنها بسیار داغ بلکه حتی به شکل مذاب باشند. آنها موقعیت این ساختارها را در نیمه راه سطح تا مرکز زمین عنوان کرده اند.

دانشمندان بزرگی هر یک از این ساختارها را به بلندی تا ۱۰۰ کوهستان اورست عنوان کرده اند که تصور می شود هر یک از موادی تشکیل شده باشند که معمای شکل گیری زمین را برای دانشمندان آشکار می سازند.

یکی از این دو ابرساختار در زیر اقیانوس آرام واقع شده و دیگری نیز در زیر آبهای اقیانوس اطلس.

دانشمندان اعلام کرده اند که این ساختارهای عظیم دقیقا از نقطه ای شروع می شوند که جبه زمین به هسته آن می رسد.

این ساختارهای خاص از هر جهت برای دانشمندان جالب توجه هستند زیرا گمان می رود حاوی موادی باشند که در نقاط دیگر زمین یافت نمی شوند. در واقع آنها فکر می کنند که این ساختارها متفاوت از سنگهای صخره ای اطرافشان باشند.

این یافته جدید توسط دانشمندان دانشگاه آریزونا صورت گرفته است. آنها به دنبال درک این واقعیت هستند که چنین ساختارهای عظیمی چگونه شکل گرفته اند.

جزئیات کامل این کشف جدید در ژورنال Nature Geoscience منتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : آفرینش+زمین+خلقت+دانش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.