توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463003
روند افزایشی حجم بارش های کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
حجم بارش‌های کشور از ابتدای مهرماه سال گذشته تا امروز یکشنبه ۲۷ فروردین ماه جاری، به ۲۰۵ میلی‌متر رسیده است.

به‌گزارش ایسنا، آمار بارندگی از ابتدای آغاز سال آبی جاری یعنی ابتدای مهرماه گذشته تا امروز شنبه ۲۷ فروردین ماه جاری، در اثر بارش‌های مؤثر بهاری در نقاط مختلف کشور به ۲۰۵ میلی‌متر رسیده است که این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۰۴ میلی‌متر، صفر درصد و در مقایسه با متوسط ۴۸ ساله ۱۹۹ میلی‌متر سه درصد افزایش داشته است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران، بیشترین میزان بارش‌ها در حوضه‌های آبریز اصلی کشور مربوط به حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۳۴۶ میلی‌متر بارش است که در مقایسه با مدت مشابه در سال آبی گذشته ۳۴۱ میلی‌متر، ۱ درصد و نسبت به مدت مشابه متوسط ۴۸ ساله ۳۲۶ میلی‌متر ۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین در مدت زمان یاد شده، حوضه‌های آبریز دریای خزر ۲۷۴ میلی‌متر، دریاچه ارومیه ۱۸۲ میلی‌متر، قره قوم ۱۷۰ میلی‌متر، فلات مرکزی ۱۴۰ میلی‌متر و مرزی شرق ۵۷ میلی‌متر بارندگی داشته‌اند.

بیشترین ارتفاع بارش‌ها در کشور مربوط به ایستگاه چهلگرد در استان چهارمحال و بختیاری با ۱۲۳۶.۵ میلی‌متر و کمترین بارش‌های کشور مربوط به ایستگاه محمد آباد در استان یزد با ۱۷.۲ میلی‌متر بوده است.

بر این اساس، حجم بارش اول مهر تا پایان ۲۷ فروردین معادل ۳۳۷ میلیارد و ۸۴۶ میلیون مترمکعب است.
 
کلمات کلیدی : هواشناسی + وضعیت هوا + بارش باران و برف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.