نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371708
نوبخت درباره حذف بودجه دفاعی کشور: اصلا پولی وجود ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
سخنگوی دولت درباره حذف بودجه دفاعی کشور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت درباره پیشنهاد دولت مبنی بر حذف تبصره ۲۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور اظهارداشت: بعد از برجام، بخشی از دارایی های ما از حداقل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار که به نوعی در امریکا بلوکه شده بود، آزاد شد.

وی افزود: ما این پول را دریافت و سال گذشته از آن استفاده کردیم و عملکرد بودجه سال گذشته بر پایه تبدیل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار یعنی معادل حدود ۵۲۰۰ میلیارد تومان بود که استفاده شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در آن زمان نمایندگان درحال تکمیل لایحه بودجه ۹۵ بودند و تصور کردند که این بودجه استفاده نشده است لذا عینا همان عددی که ما سال گذشته به ریال تبدیل و استفاده کردیم مجددا در بودجه امسال لحاظ کردند.

نوبخت ادامه داد: بنابراین نمایندگان به اندازه ۵۱۰۰ میلیارد تومان بودجه دفاعی را بالا بردند و این براساس منابعی است که پارسال به بودجه آمده و استفاده شده است.

وی بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه توضیح داده شد که ما نباید عدد واهی را به نیروهای مسلح حواله کنیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: اگر قرار است بنیه دفاعی ما تقویت شود باید پولی در این رابطه وجود داشته باشد و اصلاحی که مد نظر دولت است اینکه این پول (۵۰۰۰ میلیارد تومان) سال گذشته استفاده شده است و در حال حاضر اصل پول وجود ندارد.

نوبخت ادامه داد: اگر منابعی باشد ما هم به تقویت بنیه دفاعی اعتقاد داریم و همیشه از تقویت بنیه دفاعی دفاع می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: قرار شد در اصلاح بودجه این عدد (۵۰۰۰ میلیارد تومان) به شکل واقع بینانه اصلاح شود و ما از هرگونه تقویت بنیه دفاعی متناسب با واقعیت های کشور دفاع می کنیم.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+بودجه دفاعی کشور
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۱:۲۶:۳۹
همه پولها را بعنوان حقوق و پاداش و وام و حق اوقات فراغت فرزندان و مراسم افطاری مسئولان و سفرهای خارجی و .............. را برای خود و دوستان خرج کرده اند و حالا با خوشحالی و خنده می فرمایند برای دفاع از کشور و نظام و مردم پولی نیست (3820227) (alef-11)
 
امیر حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۱:۴۱:۱۴
این صحبت اقای نوبخت ( که اصلا پولی وجود ندارد ) من را یاد صحبتهای گذشته وزرای نفت و دارائی در مورد تامین پول یارانه نقدی انداخت و البته حالا خوشبختانه همه ملت ایران می دانند که این اقایان با پولها چه می کنند که پولی برای پرداخت یارانه نقدی و هزینه های دفاعی کشور وجود ندارد و اما چون تعداد کثیری از دوستان اقای ح . ف همواره در اولویت دریافت وام های ارزی با سود صفر درصد هستند جای اعتراض هم باقی نمی ماند (3820241) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۱:۴۱:۳۵
حالا یه عده می نویسن پول فیشها را بگیرید بدید ارتش !!! (3820243) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۲:۱۹:۴۳
شما تا ایران رو تبدیل به لقمه ای آماده برای کدخدا نکنید ، ول کن نیستید ... (3820279) (alef-11)
 
و
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۲:۵۰:۳۱
اِ اصلا پول وجود نداره؟ براي امور دفاعي ؟
پس چطور براي حقوقهاي ميلياردي و صد و هشتاد ميليوني وجود دارد؟
يك سوال از آقاي نوبخت و معاونان و وزرا؟ انصافا حقوق شما آنقدر نيست كه كفاف تان را بكند ؟آيا نمي توانيد نيمي از حقوق خود را نگيريد تا به به پرداختهاي بسيار ضرور و هزينه هاي مهم كشور كمك كنيد؟
چرا مقداري از حقوق زياد خود را (كه حداقل سي چهل ميليون مي شود ) براي پرداخت حقوق به كساني كه چندين ماه و سال حقوق بهشان نداده اند ولي همچنان بيچاره ها از ترس اخراج شدن ناجوانمردانه و نخوابيدن چرخ كارخانه و كار گاه و اداره دارند با زجر كار مي كنند و شرمنده زن وبچه هاشون هستند اختصاص نمي دهيد ؟
در حقتان ظلم مي شود؟
كفريات پيش مي آيد؟
حقوق بشر خانواده تان بهم مي خورد ؟

شما كه وقتي ميخواستيد بيائيد مي گفتيد به همه مشكلات كشور آگاه و براي همه شان برنامه داريد چرا باز مثل آن قبلي ها بگردن قبلي ها و آمريكا و آسما ن و خشكسالي و حاجي فيروز مي اندازيد؟
شما هم دروغ هاي بزرگ ميلياردي مي گوئيد
هركدامتان هيچي نشود چندين ميليارد پس انداز و كارخانه و شركت و املاك و مستقلات و ..داريد چه غمتان از نداشتن مردم و سوختنشان
فقط بعضي از شما مي گوئيد كه چون بعضي از جوانان تو خيابان مثلا گوشي عوض مي كنند پس وضع زندگي مردم توپ است
نه عمو
مردم نجيب و صبورند وگرنه شما اينطوري با خيال آسوده و شكم و جيبي پر نمي تاختيد
مردم اگر جوانشان يك گوشي در سال عوض كند ازهمه توان خو د مايه مي ذارند ويا همان جوان را به كار و فعلگي وا مي دارند تا مثلا حالا كه نمي توانند براي بچه شان ماشين ميلياردي تهيه كنند تا آنها در خيابانها ويراژداده ئ براي مردم خطر و ناراحتي بيافراينند حداقل حسرت يك گوشي مدل جديد مدرن تر ولي پائين قيمت در دلشان نماند
فهمديد دد جان ؟
بعيد مي دانيم فهيمده باشيد يعني برايتان مهم نيست اصلا و تو فكر ما مردم نيستيد براي همين نه مي بينيد ما را و نه مي شنويد دادمان را (3820329) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۳:۳۶:۲۰
اصلا پولی وجود ندارد چون همه رو دادیم به عنوان حقوق به مدیران تا مدیریت کنند (3820407) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۲۳:۵۱:۱۹
خوب اگر پولی وجود ندارد...جرا می خواهید با اصلاح بودجه حذفش کنید...بگذارید باشد بعد آخر سال میشه جزو درامدهای محقق نشده...میره جزو کسری بودجه ...حالا یه دفعه دیدی محقق شد...یکم تو این وضعیت توان دفاعی حال و روزش بهتر بشه..یادتون باشه اگر دشمن حمله کنه انصافا دیگه از خنده های آقای ظریف کاری ساخته نیستا..داعش خنده رو حروم می کنه بعد پخ ... پخ (3820451) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۰:۴۵:۰۸
5000میلیارد تومن که چیزی نیست.الان دکترهای متخصص کع حدود۵۰۰۰نفرند ماهانه یک میلیارد تومن از دولت کارانه میگیرند.یک ماهش رو برای امنیت کشور نگیرند! (3820530) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۰:۴۶:۳۲
با وجود ، مدیران و پزشکان حرام خورر نجومی مگر پولی باقی میماند؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! مجلس چه، انتظاراتی از دولت دارد. دولت پول ها را می گیرد توی جیب مدیران نجومی می ریزد و عذرخواهی تحویل مردم می دهد. (3820532) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۳:۳۶:۱۱
یه پولی هم که ازاد میشه فورا باید صرف کارای نظامی بشه در این وضغیت رکود؟ ایا درسته؟ (3820654) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۷:۰۴:۵۹
این دولت تمام سعی خودشو یرای زمین زدن این کشور داره انجام میده (3820696) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۷:۱۱:۳۵
چطور پول برای بخور بخور خودتون وجود داره,اما برای دفاع از کشور نه (3820701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۷:۵۷:۳۸
اینم از خوبیهای برجامه (3820748) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۰۹:۳۱
"این پول (۵۰۰۰ میلیارد تومان) سال گذشته استفاده شده است و در حال حاضر اصل پول وجود ندارد." این جمله مصداق بارز جمله معروف " خزانه خالی است " میباشد . البته احتمالا" این پول صرف پاداشهای میلیونی و وامهای میلیاردی دولتی ها شده و واقعا" با عرض شرمنده گی اصلا چیزی برای ملت باقی نمانده. (3820761) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۲۰:۳۷
1.7 میلیارد که ازاد شد کجا رفت. این که از طریق دادگاه بین المللی داشت به سرانجام میرسید نیازی به دخالت دولت نبود که هاپولی کردید (3820902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۴۵:۳۹
برجام برجام که میگفتید این بود؟؟؟کارتون به جایی رسیده که از بودجه دفاعی کشور اونم در زمانی که تروریسم منطقه رو به آتش گشیده کم میکنید بعدش هزار تا توجیه میارید (3820948) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۹:۵۷:۵۷
یک میلیاردو هفتصد میلیون دلار را به ریال تبدیل کردید و بعد هم ان را به بوجه نظامی تبدیل کردید !!!!!!!!!!! (3820972) (alef-11)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۰:۳۰:۵۹
آقای نوبخت , نوبری والله چی شد افزایش 12 درصدی تورم کارمندان ؟گنه کرد دربلخ آهنگری.....
در حالی که همه دشمنان برای ضربه زدن به ایران دندان تیز کرده اند شما میفرمایید بودجه دفاعی نداریم ؟
بنظر شما یک کارمند که مدرک کارشناسی مهندسی در نفت داره و32 سال سابقه کار ودر جنوب کشور وتوهوای 50 درجه داره کار میکنه چقدر باید حقوق بگیره ؟سه سال از عمر دولت میگذره تازه دارین قوانین جدید در باره تعیین دریافتیها و......تدوین میکنید.نه برنامه ریزی شما درسته ونه برنانه نویسی شما.سالها بود که تفاوتی بین حقوق کارکنان دولتی در جنوب با سایر مناطق داشت الان سه ساله این اختلافات برداشتهشده وکسی دیگر تمایل به کار در جنوب رو نداره (3821073) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.