توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302731
تراشه اینتل، قلب‌ تپنده آیفون۷ می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۵
شرکت اینتل هزار نفر از کارکنان خود را برای طراحی تراشه جدید ۷۳۶۰ LTE به کار گرفته است. این تراشه بر روی مدل تازه آیفون نصب خواهد شد.

در حال حاضر در گوشی های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ پلاس، از تراشه های Qualcomm ۹X۴۵ LTE استفاده می شود. اما اینتل قصد دارد در آیفون ۷ از پردازنده های جدید و قدرتمندتری بهره بگیرد.

استفاده از این تعداد کارمند اینتل برای طراحی یک تراشه جدید کم سابقه بوده و نشانگر اهمیت موضوع برای شرکت مذکور است. اینتل اگر چه در زمینه طراحی تراشه های مورد استفاده در رایانه های شخصی رتبه اول را دارد، اما در حوزه تلفن همراه و تبلت و ... نتوانسته این رتبه را حفظ کند.

برخی منابع هم می گویند اپل از اینتل خواسته تا تعداد زیادی از کارکنانش را برای طراحی تراشه های مذکور به کار بگیرد تا مطمئن شود در زمان عرضه آیفون ۷ کمبودی از این بابت پیش نخواهد آمد.

گفته می شود اپل تعدادی از مهندسان خود را به شهر مونیخ فرستاده تا بر نحوه تولید تراشه های ۷۳۶۰ LTE نظارت کند. مهم ترین مزیت این تراشه افزایش سرعت پردازش و کاهش مصرف انرژی است. این تراشه ها از نوع ۱۴ نانومتری است.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+اپل+آیفون‌
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.