توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457938
ابراز نگرانی وزیر دفاع آمریکا درباه ایران و روسیه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
وزیر دفاع آمریکا با مطرح کردن ادعاهای همیشگی مقامات آمریکایی درباره ایران یک بار دیگر ایران را «حامی تروریسم» خواند.

به گزارش فارس، «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا امروز جمعه در لندن مدعی شد: «ایران به رفتار خود به عنوان صادرکننده تروریسم ادامه می‌دهد و همچنان از فعالیت‌های شبه‌نظامی حمایت می‌کند».

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهاراتی که وی در سال 2012 میلادی در خصوص ایران مطرح کرده بود و ایران را «تهدید اصلی» خوانده بود که آمریکا با آن مواجه است، گفت: «در آن زمان که درباره ایران صحبت کردم، من فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا بودم».

وی افزود: «در آن زمان ایران صادرکننده اصلی تروریسم بود و صادقانه بگویم، این کشور حامی اصلی تروریسم بود و امروز نیز همچنان به آن رفتار خود ادامه می‌دهد».

این در شرایطی است که آمریکا و متحدانش هر چند وقت یکبار ادعاهای مشابهی را علیه ایران مطرح می‌کنند. در همین راستا، عربستان سعودی و اردن نیز در بیانیه‌ای مشترک پس از پایان دیدارهای ملک سلمان با مقامات اردنی، از آنچه «دخالت‌های تهران در امور داخلی کشورهای منطقه» خوانده شد، ابراز نگرانی کرده و ایران را به حمایت از تروریسم و فتنه‌انگیزی در منطقه متهم کردند.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه اظهارات خود در لندن درباره فعالیت‌های مسکو نیز صحبت کرده و گفت، آمریا نگران حضور روسیه در افغانستان و تعاملات این کشور با نیروهای طالبان است.

متیس در این رابطه گفت: «من قصد ندارم این مطلب را بگویم که این تعاملات تا حد ارائه تجهیزات و تسلیحات نظامی افزایش یافته اما قطعا آنچه روس‌ها در افغانستان در حال انجام آن هستند ما را نگران می‌کند.»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد البته هنوز قصد ندارد پیشنهاد افزایش نظامیان آمریکایی در افغانستان را مطرح کند.
 
کلمات کلیدی : وزیر دفاع آمریکا + ایران و روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.