توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 309324
روس‌ها برای سوآپ نفت و گاز با ایران در تهرانند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۸
نمایندگان شرکت روس‌نفت روسیه برای سوآپ گاز، نفت‌خام و فرآورده‌های نفتی با مقام‌های نفتی کشورمان مذاکره کردند.

به گزارش ایسنا، وزارت نفت اعلام کرده است که نمایندگان شرکت روس‌نفت، روز چهارشنبه به‌منظور مذاکره برای سوآپ گاز، نفت‌خام و فرآورده های نفتی به وزارت نفت آمدند و در این زمینه مذاکره کردند؛ قرار است با تشکیل کمیته‌ای، مذاکرات دو جانبه در این زمینه ادامه پیدا کند تا دو کشور بتوانند اقدام به سوآپ کنند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در دیدار ٢٩ مهرماه با الکساندر نواک، وزیر انرژی در تشریح محورهای مذاکرات نفت و گاز با همتای روس خود گفته بود: دو کشور در این زمینه امکانات خوبی دارند. ایران می تواند از روسیه در شمال ایران گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی دریافت کند و در جنوب به مشتریان روسیه گاز، نفت خام و فرآورده های نفتی تحویل دهد.

معاون امور بین‌الملل وزیر نفت نیز یک هفته پس از آن دیدار با بیان این که مذاکرات سازنده و مفیدی بین وزیران نفت و انرژی روسیه در تهران انجام شده است، تصریح کرد: شرکتهای روسی بسیار علاقه مند به حضور در پروژه های ازدیاد برداشت و توسعه میادین نفت و گاز در ایران هستند.
 
کلمات کلیدی : روسيه ، سوآپ ، ایران و روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.