توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437237
کارگران پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کنند
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از پوشش بیمه بیکاری همه کارگران حادثه دیده پلاسکو خبر داد و گفت: کارگران بیکار شده با مراجعه به اداره کل رفاه واقع در خیابان حافظ نسبت به دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کنند.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی صبح امروز در جریان بازدید رئیس جمهوری از ساختمان فرو ریخته پلاسکو اعلام کرد: به منظور کاهش آلام مردم در گام نخست از فردا صبح کارگران بیکار شده پلاسکو می‌توانند به اداره کار وزارت رفاه در خیابان حافظ مراجعه و برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به ساماندهی سریع‌تر افراد بیکار شده تاکید کرد که تنها کارگران بیمه شده تامین اجتماعی می توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

ربیعی همچنین از برقراری سریع مستمری آتش‌ نشانان شهید و تقبل هزینه‌های تکمیلی درمان آتش نشانان آسیب دیده از سوی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: مستمری آتش نشانان شهید از امروز بدون تشریفات اداری برقرار می‌شود و برای این امر ماموران ما به منزل آنان مراجعه می‌کنند.

بر اساس قانون تامین اجتماعی، کلیه بیمه شدگان تامین اجتماعی که قبلا شاغل بوده و بدون میل و اراده  خود از کار بیکار شده‌ باشند با با داشتن حداقل یک سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه سهم کارفرما می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

بیمه شدگانی که به‌علت بروز حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله، آتش‌سوزی، سیل و جنگ بیکار می‌شوند، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری نیازی به داشتن سابقه پرداخت حق بیمه برای مدت زمان خاص ندارند و حتی اگر در روز اول کار بر اثر این حوادث بیکار شوند با رعایت سایر شرایط مقرر می‌توانند مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.

بیمه شده بیکار، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری باید حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ بیکاری موضوع را به واحد کار و امور اجتماعی ذی‌ربط اطلاع دهد و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا کار مشابه آن اعلام کند.

میزان پرداخت بیمه بیکاری، براساس شرایط و مقررات قانونی و سابقه کار برای کارگران متاهل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه و برای کارگران مجرد حداقل شش ماه و حداکثر ۳۶ ماه است.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران + بیمه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.