توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384452
مهار آتش‌سوزی جنگلهای گرگان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: آتش سوزی که صبح امروز در جنگلهای هزار پیچ گرگان رخ داده بود، ساعت ۱۲ ظهر امروز با تلاش ماموران آتش نشانی و منابع طبیعی گلستان مهار شد.

محمد رضا آریانفر در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه آتش سوزی در زمینی به مساحت حدود ۴۰۰۰ مترمربع اتفاق افتاد، اظهار کرد: نتوانستیم علت دقیق حادثه را متوجه شویم و مشخص نیست که این حادثه به صورت عمدی اتفاق افتاده یا سهوی، ولی اگر حضور مردم و نیروهای امدادی پس این حادثه نبود، آتش گسترش بیشتری پیدا می کرد.

وی با بیان اینکه در این آتش سوزی، جنگل آسیب جدی ندیده است، افزود: این آتش سوزی در عرصه ای اتفاق افتاد که در سنوات گذشته نیز در آنجا آتش سوزی اتفاق افتاده بود و پس از آن منابع طبیعی آنجا را با نهال کاری احیا کرد. ولی از آنجایی که نهال های آنجا رشد آنچنانی نداشتند و علف های زیادی به وجود آمد، لذا بستر برای آتش گرفتن دوباره این عرصه به وجود آمد. در این آتش سوزی تنها چند نهال و درختچه و ۱۵ درخت سوزنی برگ در آتش سوختند.

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان به شهروندان و مسافران توصیه کرد: تا حد امکان از روشن کردن آتش در جنگل خودداری کنند و اگر آتشی روشن کردند، آن را بدون خاموش کردن، رها نکنند و اگر اتفاقی نیز در جنگلها مشاهده کردند می‌توانند با شماره تلفن ۴ رقمی ۱۵۰۴ تماس بگیرند و به ماموران منابع طبیعی گزارش دهند.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی+جنگل گرگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.