نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448154
هیأت مذاکره‌کننده حج ایران به عربستان رفت
هیأت مذاکره‌کننده حج ایران به عربستان اعزام شد تا مذاکرات دوجانبه مقامات حج دو کشور فردا (پنجم اسفندماه) در جده آغاز می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
به گزارش ایسنا، سفر هیات ایرانی به دعوت رسمی وزارت حج عربستان و در تاریخ از پیش تعیین‌شده صورت گرفته است. ترکیب هیات اعزامی ایران تا این لحظه اعلام نشده، اما حمید محمدی - سرپرست سازمان حج و زیارت - گفته است در صورت انجام توافق اولیه با مسؤولان حج عربستان برای اعزام زائران ایرانی به حج ۹۶، تیم دیگری متشکل از مسؤولان هواپیمایی، رییس مرکز پزشکی حج هلال احمر،‌ مسؤول حوزه آی.تی سازمان حج و زیارت، مسؤولان اجرایی حوزه مسکن و تغذیه برای مذاکرات اجرایی به عربستان اعزام می‌شوند.

ایران قبلا در نامه‌ای که به دنبال دعوت رسمی وزارت حج عربستان برای این کشور فرستاده بود، شروط و خواسته‌های خود را که تامین امنیت و حفظ شأن زائران ایرانی و همچنین تحقق حقوق زائران جان باخته در فاجعه منا است، اعلام کرده بود.

در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار زائر ایرانی در نوبت سفر حج تمتع هستند که طبق اعلام وزارت حج عربستان برای افزایش سهمیه کشورها با توجه به پایان پروژه توسعه مسجدالحرام، ایران درصورت به نتیجه رسیدن مذاکرات، درخواست اعزام ۸۰ هزار زائر برای حج تمتع ۹۶ را مطرح خواهد کرد.زائران ایرانی تحت تاثیر قطع روابط سیاسی عربستان با ایران و بدعهدی این کشور در قرارداد حج، سال گذشته از حج واجب محروم شدند.
 
کلمات کلیدی : اعزام حجاج +عربستان+ ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۵۲:۰۴
چرا منت کشی بگذاریداونا التماس کنند عربستان به پول حاجی های ایرانی محتاجه (4172272) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.