توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 327708
باز هم ادعاهای تکراری عادل الجبیر علیه ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان تاکید کرد: روابط این کشور با ایران نیاز به میانجی ندارد، ریاض موضع خود را به خوبی می داند و ایران هم به درستی می داند که چه انتظاراتی از او داریم.

به گزارش تسنیم، وزیر خارجه عربستان با تکرار ادعاهای پیشین خود علیه ایران، تصریح کرد کشورهای زیادی برای وساطت بین تهران و ریاض پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش رسانه های منطقه، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان تاکید کرد: روابط این کشور با ایران نیاز به میانجی ندارد، ریاض موضع خود را به خوبی می داند و ایران هم به درستی می داند که چه انتظاراتی از او داریم.

عادل الجبیر که کشورش با حمله به یمن بیش از ۶ هزار نفر را کشته و در امور کشورهای دیگر منطقه دخالت می‌کند و با صدور تروریسم به سوریه، جنگ ویرانگرانی را علیه این کشور به راه انداخته، مدعی شد که ایران از تروریسم حمایت می‌کند و از ۳۵ سال پیش علیه کشورهای عربی دشمنی می‌ورزد.

وزیر خارجه عربستان در عین حال افزود که کشورهای زیادی پیشنهاد وساطت بین ایران و عربستان داده‌اند ولی موضع ما در قبال ایران واضح است.

الجبیر که در حاشیه کنفرانس همکاری‌های «هندی ـ عربی» در بحرین صحبت می‌کرد، مدعی شد که برخی از موسسه‌ها در ایران در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارند.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر+عربستان+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.