توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431152
حجت‌الاسلام حیدری ابهری:
«سرزمین عددهای قرآنی» بهانه‌ای برای خواندن از قرآن
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
نویسنده کتاب «سرزمین عددهای قرآنی» گفت: در این کتاب عددها را بهانه کردیم تا از قرآن بخوانیم شاید در دل آن چند قصه قرآنی نیز مطرح شود.
 
به گزارش الفِ کتاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری از انتشار کتاب «سرزمین‌های عدد قرآنی» خبر داد و گفت: این کتاب با رویکرد بیان برخی مفاهیم قرآنی از سوی انتشارات «کتاب نیستان» منتشر خواهد شد.
 
وی افزود: در بیان مفاهیم قرآنی برای بچه‌ها یک اشکال داریم و آن هم این است که می‌خواهیم با یک بهانه با آنها صحبت کنیم. یعنی شما نگاه کنید می‌بینید که همه ناشرانی که می‌خواهند کار دینی منتشر کنند یک دوره قصه‌های قرآنی دارند که خب وقتی یک بچه قصه‌های قرآن را از ناشر «الف» خوانده دیگر به خواندن کتاب قصه‌های قرآنی ناشر «ب» توجهی نشان نمی‌دهد این سبب می‌شود که بچه‌های ما خیلی مطالعات قرآنی نداشته باشند.
 
این نویسنده که کتاب «محمد(ص) مثل گل بود» او به شمارگان 200هزار نسخه رسیده در ادامه گفت: اما یک تجربه‌ای مسیحیت داشته که می‌آیند بهانه‌های گوناگونی را برای مطالعه انجیل ایجاد می‌کنند مثلا یک مرتبه می‌آیند می‌گویند قصه‌های انجیل، یک مرتبه می‌گویند بایدهای انجیل، بار دیگر می‌گویند میوه‌های انجیل و ... این طور بهانه‌های مختلفی درست می‌کنند تا از انجیل حرف بزنند، اینطور بچه صد کتاب هم از انجیل یا قرآن بخواند موضوع برایش تکراری نمی‌شود.
 
حیدری ابهری با اشاره به کتاب «سرزمین عددهای قرآنی» گفت: در این کتاب عددها را بهانه کردیم تا از قرآن بخوانیم شاید در دل آن چند قصه قرآنی نیز مطرح شود، مثلا 950 سال عمر نوح را می‌خوانیم.
 
او اضافه کرد: پشتوانه این کار این بوده که بتوانیم محتواهای گوناگون را به بچه‌ها برسانیم و در قصه‌های  قرآنی گیر نکنیم. 51 عدد را در این کتاب ذکر کرده‌ایم البته تعداد اعداد بیشتر بوده ولی آنهایی که می‌شد برای بچه‌ها عنوان کرد را در این کتاب در 10 خط توضیح داده‌ایم.
 
این نویسنده گفت: اعداد همه در قرآن ذکر شده و صراحت آیات است و به روایات رجوع نشده است. دلم می‌خواهد موضوعات دیگر را سوژه کار کنم زیرا من دنبال نوشتن یک کتاب از قرآن نبودم در حالی که با نوشتن قصه‌های قرآنی خیلی از مفاهیم قرآن کنار گذاشته می‌شود، مثلا با رویکرد عددهای قرآنی می‌توان مفهوم توحید را برای بچه‌ها بیان کرد در حالی که این مفهوم قصه‌ای ندارد.
 
او در پایان گفت: در بیان مفاهیم قرآنی برای بچه‌ها محصور به قصه‌های قرآن نشویم و با این روش می‌توان از ابتدای دوره تحصیلی برای بچه‌ها کتاب قرآنی تولید کرد بدون اینکه گفته شود کتاب قرآن است و این تا پایان دبیرستان می‌تواند ادامه پیدا کند.
 
بر اساس این گزارش کتاب «سرزمین عددهای قرآنی» اثر حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری با تصویرگری شهرزاد عباسی در 112 صفحه در قطع وزیری با قسمت 30هزار تومان از سوی نشر کتاب نیستان روانه بازار کتاب شده است.
 
 
کلمات کلیدی : انتشارات نیستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«سرزمین عددهای قرآنی» بهانه‌ای برای خواندن از قرآن
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته