نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453086
سرکنسول ایران در استانبول مطرح کرد:
به ترکیه نروید، ناامن است/ ترکیه، ترکیه سابق نیست، تغییر کرده/ آنتالیا مسائل خاص خود را دارد
بخش اجتماعی الف،‌ ۲۱ اسفند ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
 "اینجا نیایید!" این جمله  را سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول خطاب به هموطنان ایرانی گفت و افزود:"ترکیه، ترکیه سابق نیست، تغییر کرده  و نا امن شده است، اگر کار ضروری ندارید به ترکیه سفر نکنید."

به گزارش الف،وی در این گپ و گفت که به مدت 80 دقیقه به طول انجامید ضمن اشاره به آتش زدن تریلی های ایرانی و به قتل رساندن راننده های آنها در جنوب شرق ترکیه، اضافه کرد: دولت ترکیه علیرغم پیگیری های ما غرامتی به خانواده های رانندگان پرداخت نکرده است. در ماه های اخیر، کشور ترکیه در سه حوزه های مختلف با مشکلات و چالش های زیادی مواجه بود، ایرانیان مقیم در ترکیه نیز از این وضع بی آسیب نماندند؛ مجروح شدن 7 شهروند ایرانی در حادثه بمب‌گذاری شهر وان، کشته شدن شمس‌الدین رسایی در بمب‌گذاری 15 مهر ماه در شمدنیلی بدون جبران خسارت از سوی دولت ترکیه، کشته و زخمی شدن دو ایرانی در استانبول به دست تبهکاران، کشته و مجروح شدن بیش از 20 نفر از ایرانیان طی عملیات‌های تروریستی، حمله به اتوبوس و کامیون‌های ایرانی و کلاهبرداری متعدد تجار و شهروندان ترکیه‌ای از شهروندان ایرانی و برخورد تبعیض‌آمیز دستگاه‌های دولتی و قضایی ترکیه با مال‌باختگان ایرانی تنها بخش کوچکی از اتفاقاتی است که اخیرا برای هموطنانمان در این کشور رخ داده است.

به گزارش الف،‌ علیرغم همه این هشدارها دیلی صباح چند روز پیش نوشت: عید امسال ۳۰ هزار ایرانی به ترکیه سفر می‌کنند.

تشریح  شگرد کلاهبرداران برای اخاذی از مسافرین ایرانی

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول در گفتگو با میزان با تشریح  شگرد کلاهبرداران برای اخاذی از مسافرین ایرانی گفت: آنها با شناسایی افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند به سراغ آنها رفته و می گویند ما می توانیم با 50 میلیون تومان شما را به فلان کشور اروپایی ببریم و می گویند تا زمان انجام نهایی کار امکان اسکان شما را هم فراهم کرده ایم و می توانید به طور رایگان اقامت کنید.

اسدزاده ادامه داد: آن فرد هم این سخنان را می پذیرد و در محلی که به او پیشنهاد شده مستقر شده و 50 میلیون تومان هم می دهد و وقتی که آن فرد می خواهد خارج شود می گویند باید 50 میلیون دیگر هم بدهی تا کار تو را درست کنیم.

وی با بیان اینکه گروگان گیران در مرحله بعدی با خانواده آن افراد تماس می گیرند، اظهار داشت: آنها به خانواده ها می گویند ما فرزند شما را گروگان گرفتیم و باید 50 میلیون تومان بفرستید تا این فرد را آزاد کنیم و خانواده ها هم به ناچار این پول را می دهند ولی این افراد گروگان را آزاد نمی کنند.

اعضای باندی که ایرانیان را گروگان گرفته بودند دستگیر شدند

اسدزاده با بیان اینکه در این مرحله خانواده ها به وزارت خارجه متوسل می شوند و مسئله گروگان گیری را شرح می دهند، اظهار داشت: وزارت خارجه هم با پلیس ترکیه تماس می گیرد تا مسئله پیگیری شود و اخیرا هم باندی را گرفتند که چند ایرانی را گروگان گرفته بودند و از خانواده آنها اخاذی می کردند و پلیس توانست اینها را شناسایی و گروگان ها را آزاد کند.

وی با بیان اینکه عده ای از ایرانیان گرفتار این باندها خطرناک می شوند و مورد اخاذی قرار می گیرند تاکید کرد: توصیه ما این است که هموطنان به هر کشوری که می خواهند بروند در همان ایران ویزای آن کشور را بگیرند و اگر می خواهند مثلا به آلمان بروند در همان ایران ویزای آلمان را بگیرند و از طریق  ترکیه عمل نکنند چون اینجا گرفتاری هایی خاص خودش را دارد.

اسدزاده، بیان داشت: اکثریت ایرانیان مقیم ترکیه در استانبول مستقر هستند که شامل همه گروه ها اعم از نخبگان و افراد عادی می شوند.

وی با بیان اینکه حضور در ترکیه خطراتی دارد، خاطر نشان کرد: عده ای از ایرانیانی که برای گردش به ترکیه می آیند برخی مسائل ایمنی را که از طریق سفارت و یا سرکنسولگری به آنان گوشزد می شود را رعایت نمی کنند و بعضا مدارک مهم و یا اشیاء قیمتی شان مفقود می شود.

اسد زاده با اشاره به اینکه گروه های زیادی در ترکیه هستند که پول ها و گذرنامه  افراد ایرانی را مورد سرقت قرار می دهند، اظهار داشت: هموطنان در این موارد تنها جایی را که می توانند مراجعه کنند سرکنسولگری است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول با بیان اینکه کنسولگری برای افرادی که قبلا از بلیت خود عکس گرفته بودند می تواند چاره اندیشی کند، بیان داشت: در این مورد دیگر مشکلی برای بلیتشان نیست و فقط یک برگه عبور باید برایشان صادر کنیم که با این کار به فرودگاه می روند و با آن پروازی که داشتند بر می گردند.

وی افزود: کسانی که گذرنامه شان را مفقود می کنند شش ماه طول می کشد تا مجددا گذرنامه بگیرند، مضاف براینکه، یک عده ای هم هستند که وقتی به ایران می آیند گذرنامه شان را می فروشند و گذرنامه ای دیگر می گیرند.

اسدزاده بیان داشت: برخی از افرادی هم که گذرنامه شان را می فروشند تلاش دارند تا با تهیه گذرنامه و ویزای جدید به کشوری دیگر بروند.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: مثلا فردی که گذرنامه کشوری را با ویزای جعلی می گیرد و به سنگال می رود تا از آنجا به آمریکا برود، در همان سنگال متوجه می شود که گذرنامه و ویزای این فرد جعلی است و در همان فرودگاه هم دستگیرش می کنند.

افراد با ویزای جعلی دادگاهی می شوند

سرکنسول ایران در استانبول با بیان اینکه با مشخص شدن جعلی بودن ویزا فرد دادگاهی می شود، اظهار داشت: در این جا یا به حبس محکوم می شود یا با چشم پوشی به کشورش بازگردانده می شود.

وضع زندگی ایرانیان در کمپ ها اسف بار است

اسدزاده با بیان اینکه عده ای از افرادی که به ترکیه می آ‌یند پس از ورود به سازمان ملل مراجعه می کنند و برای پناهندگی ثبت نام می کنند، بیان داشت: در این مرحله ابتدا اعراب و سوری ها رسیدگی شده و سپس نوبت به ایرانی می رسد و ایرانی ها سرگردان هستند و به صورت اسفباری در  کمپ ها زندگی می کنند چون فکر می کنند در غرب به آرزوهایشان خواهند رسید ولی وقتی هم که به انجام می روند به آلت دست غربی ها تبدیل می شوند.

گروه های تروریستی در ترکیه فعال هستند/ مواظب باشید

وی با توصیه به افرادی که به منظور گردشگری به ترکیه سفر می کنند اظهار داشت: این دسته از افراد نیز باید هوشیار باشند زیرا بعد از کودتا ناامنی در ترکیه زیاد شده و گروه های تروریستی در اینجا فعال هستند و هر لحظه امکان انفجار وجود دارد و خشک و تر با هم می سوزند.

دولت ترکیه تاکنون بابت کسانی که در اینجا کشته شده اند هیچ غرامتی نداده است

وی خاطر نشان کرد: دولت ترکیه تاکنون بابت کسانی که در اینجا کشته شده اند به خانواده های کشته شدگان هیچ غرامتی نداده است.

ممکن است ایرانیان با بدرفتاری مواجه شوند

اسدزاده با اشاره به اینکه به دلیل در پیش بودن ایام نوروز مسیر زمینی ورود به ترکیه دارای ازدحام است، اظهار داشت: توصیه من به افرادی  که به صورت زمینی و از مرز بازرگان می آیند این است که چون الان فصل مسافرت های نوروزی است و عده زیادی در صف می ایستند ممکن است با بدرفتاری مواجه شوند.

تریلی های ایران را آتش زدند و غرامت ندادند

اسد زاده با بیان اینکه مناطق جنوب شرق ترکیه ناامن است و تاکنون چند دستگاه از تریلی های ایرانی را آتش زده و رانندگان آن را کشته اند، اظهار داشت: دولت ترکیه در این مورد هم هیچ غرامتی به خانواده این افراد نداده است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول با بیان اینکه از زمانی  که ترکیه وارد حمایت از مخالفین بشار اسد شده است تغییر کرد و ناامن شده است بیان داشت: این ناامنی به صنعت ترکیه آسیب زده و توصیه می کنیم اگر هموطنان  کار ضروری داشتند به اینجا سفر کنند.

سرقت پاسپورت ایرانیان در فرودگاه!

وی با تاکید بر اینکه امنیت سفرهای هوایی بیشتر است، خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه از مقامات ترکیه ای خواسته ایم با مسافران ایرانی به طور شایسته برخورد کنند، اما در فرودگاه شاهد برخورد بد هستیم و دیدیم در همان فرودگاه گذرنامه افراد مفقود می شود، زیرا در آنجا انواع پناهنده ها هستند و چون منبع ارتزاقی ندارند سعی می کنند از افرادی که  حواسشان نیست دزدی کنند.

آنتالیا مسائل خاص خود را دارد

وی با بیان اینکه در ایام عید مسافران زیادی به ترکیه می آ‌یند، خاطر نشان کرد: این اتفاقات در فرودگاه زیاد رخ می دهد چنانچه مناطق ساحلی مثل آنتالیا هم مسائل خاص خود را در پی دارد.

100 زندانی ایرانی آزاد شدند

اسدزاده در خصوص اتباع ایرانی در بند زندان های ترکیه گفت: اینجا 250 زندانی در یکی از زندان های استانبول داشتیم که تقریبا 100 نفر آنها آزاد شدند.

به صورت دوره ای با مجوز قوه قضائیه ایران از زندان های ترکیه بازدید می کنیم

وی با بیان اینکه ما به صورت دوره ای با مجوز قوه قضائیه ایران و با هماهنگی سفارت از زندان ها بازدید داشته و به آ‌نها سر می زنیم، عنوان کرد: ما با زندانیان صحبت می کنیم و کمک های مختلف اعم از نقدی و غیره را به آنها می رسانیم و مشکلات آنها را پیگیری می کنیم و اگر جرمشان سبک باشد نسبت به آزادی آنها اقدام می کنیم.

قانون جدیدی در ترکیه که مدت زمان زندانی عده ای از زندانیان را کم می کند

وی با بیان اینکه دولت ترکیه بعد از کودتا افراد زیادی را بازداشت کرده است، بیان داشت: قانون جدیدی در ترکیه به تصویب رسیده که مدت زمان زندانی عده ای از زندانیان را کم می کند تا زودتر آزاد شوند که این قانون شامل مجرمین مواد مخدر،‌ قتل و جرم های سنگین از این قبیل نمی شود.

جرم اکثر 150 نفری که در زندان استانبول هستند قاچاق مواد مخدر است

اسدزاده با اشاره به اینکه جرم اکثر 150 نفری که در زندان استانبول هستند قاچاق مواد مخدر است، خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه ما با ترکیه قرارداد استراد مجرمین داریم اما ترکها همکاری نمی کنند و این مستلزم انجام مذاکرات است تا به تعهداتشان عمل کنند.

اسدزاده در پایان خاطر نشان کرد: در طول کودتای ترکیه موردی از دستگیری ایرانیان نداشته ایم.
 
 
کلمات کلیدی : گردشگری + مسافرت + ترکیه
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۲:۱۵:۱۱
کو گوش شنوا!!!!!!! (4197326) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۳۲:۴۱
آره ما باس بریم عراق و سوریه و افغانستان. جاهایی که جنگهای وسیع داخلی باشه. ترکیه چیه مثلا؟ فقط چند انفجار توسط پ.ک.ک. در طول سال؟ این چیزا که برامون مثل ترقه میشه. دست مسئولین مون درد نکنه که میگن بریم عراق و سوریه و افغانستان که خطرات حسابی داشته باشه. مرسی مسئولین. (4197551) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۴۶:۴۷
واقعا باعث تاسفه !چرا که ترکیه از هر زمانی برای تضییع حقوق ایران و دشمن سازی بر علیه کشورمان کوتاهی نکرده.بعد عده ای انگار نه انگار سالانه مبالغ هنگفت و سرسام آوری را به جیب ترکیه میریزند! هیچ عقل سلیمی دشمن خود را تقویت نمیکند (4198282) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۷:۱۵
شما لطف کن بگو کجا بریم سفر؟ (4198724) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۳۰:۵۴
چرا نمی خواهید باور کنید که واقعا خیلی ها عاشق ترکیه هستند از جمله خود من . عاشق مردم ، فرهنگ ، زبان و موسیقی و فرهنگش . خودم هم البته تورک ایران هستم . (4198799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۰۸:۲۲
همان طیفی که مدام دم از ایران و وطن و.. می زنند، به کشور ترکیه می روند و ارز را هدر می دهند. (4197398) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۷:۳۸
شما برو کربلا . توو کار بقیه دخالت نکن (4197754) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۳۵:۵۵
چه ربطی داشت ؟ (4198913) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۳۶:۱۳
شما بیا یه گوشه کشور مثلا قشم یا کیش رو منطقه آزاد کن بعد ببین پول ایرانیا بازم میره خارج و تو جیب دشمن یا نه؟

بابا همه مردم مثل شما فکر نمیکنن. کی میخای بفهمید؟ (4198380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۵:۱۹
ناراحتی شما از این است که عده ای دم از وطن و ایران و .. می زنند نه اینکه به ترکیه می روند و ارز را هدر می دهند!

چرا اوردن اسم وطن و ایران و ... ایتقدر به برخی فشار می اورد؟ (4198719) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۸:۵۶
ارز را فرزندان مسوولین میبرند اروپا و آمریکا و کانادا و... عزیز دل. شما اونها را نمیبینی. پولهای کلان که به تاراج رفت.
حیف که چشمتان را بستید و فقط دهانتان بازه (4198728) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۰۸:۲۲
نه اق بروید و خوش باشید حج که نیست کسی علیهش کمپین تشکیل بده . اونجا هم اصلا پولش نمیره واسه داعش (4197399) (alef-13)
 
حقیقت جو
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۱۵:۵۰
چرا مردم ما مجبورند برای چند روز تفریح از کشور خارج شوند و با این خطرات مواجه شوند (4197414) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۵:۳۰
احسنت (4198720) (alef-3)
 
رضا- تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۱۶:۱۴
به جای این اخطارها، جلوی تبلیغات مخابرات را بگیرند که همین امروز 3 پیامک برای سفر به ترکیه برای بنده اومده است. (4197416) (alef-13)
 
محمد ایرانی
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۲۴:۳۳
اصلا چرا تعدادی از ایرانی ها میخواهند به کشورهای دیگر پناهنده شوند و یا مهاجرت کنند؟ چرا هیچ ترکیه ای به عنوان توریست به ایران سفر نمیکند ولی اینهمه ایرانی به ترکیه سفر میکنند؟ (4197430) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۳۷:۵۲
فک کنم همه دلیلشو میدونن. ‌‌‌جای سوال نداره؟؟؟در مورد اینکه چرا اونا نمیان بازم همه دلیلشو میدونن (4197452) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۱۹:۳۹
به جرم جاسوسی دستگیر میشوند
شما به هر کشوری سفر کنید به عنوان پول به شما نگاه میکنند نه جاسوس و احترام بیتشری نسبت به کشور خودمان برای شما قائلند (4197531) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۴:۰۱
برای همین نگاه پولکی است که جاسوسان هر وقت اراده کنند در ترکیه کودتا راه می اندازند (4197740) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۳۴:۰۳
پول نداریم بریم ترکیه وگرنه ما هم میرفتیم . هرچقدر هم امن نباشد امن تر از ایران است .
هم امنیت بیشتری دارد وهم ازادی .
کاش پول داشتیم ومی رفتیم وچند روزی بعضی قیافه ها را نمی دیدیم .
قرار است برویم شمال . از حالا شمالیها چاقو هایشان را برایمان تیز کرده اند تا در امنیت کامل گوشهایمان را از بیخ ببرند . البته جسارت به شمالیها نباشد چرا که شرق وغرب وجنوب هرجای ایران که بروی وقتی مسافر باشی با چاقوی دیگری گوشت را می برند . اگر نرخ تورم واقعی مثلا ده درصد باشد نرخ تورم توریستی 75درصد میشود وتوریست برها در امنیت کامل هر چیزی را به هر قیمتی دلشان خواست عرضه خواهند نمود .
حالا کشور نا امن چگونه است ؟
شهر وان نزدیک مرز ایران قرار گرفته وبخاطر کردها امنیت زیادی ندارد . چند وقت قبل که به ولایتمان رفته بودیم . زمینی رفتیم وان و2روز اقامت داشتیم . شب اول بعد از صرف شام دریک رستوران که قیمتهایش باعث تعجبمان شده بود واز ایران ارزانتر بود درحال قدم زدن به سمت هتل بودیم که شنیدم گارسوت رستوران صدامیزند : آبی آبی یعنی برادر برادر . ایستادم و کمی مشوش شده بودم که چه اتفاقی افتاده . پسر جوان وقتی رسید گفت شما یک بطری کوچک اب معدنی سفارش داده بودید ولی وقتی میزتان را جمع کردم متوجه شدم استفاده نفرمودید لذا صاحب رستوران گفت سریع برو پیدایشان کن وپول اب معدنی را به انها پس بده . وپول را پس داد ورفت .
درامنیت کامل ایران در حوالی رامسر رفتیم رستوران وسفارش غذا دادیم . ماهی سفارش داده شده بوی تعفن میداد ودرپاسخ فرمودند این ماهیها بویشان اینگونه است ولی مزه انها عالیست ؟؟؟؟؟؟ انگار تو عمرمون ماهی نخوردیم .
وقتی رفتیم حساب کنیم عددی را اعلام کرد که باتوجه به اینکه عمری سرمان تو حساب بوده تعجب کردم . پرسیدم لطفا جزئیات صورت سفارش مارا بگوئید . ؟ با دستپاچگی وتند تند سفارشات را گفت وعلیرغم اینکه معلوم شد دارد اضافه درخواست میکند مبلغ قبلی را درخواست کرد که باعث شد عصبانی بشوم واعتراض کنم که حد اقل به شعور مشتری احترام بگذارید .
شام نزدیک نور و تکرار ماجرا . در سفرهای شیراز واصفهان ومشهدنیز همچنین ..... در تبریز سفارش کباب بناب دادیم کوبیده اورده و وقتی اعتراض کردیم میگوید شما فارسها نمیدانید که بناب چیست وایراد میگیرید . ومتوجه نشد که ما هم آذری هستیم . ودر واقع تاوان امنیت ایران را میدهیم و............
اینجا سرزمین امنیتها است ودزدها در امنیت کامل میدزدند اینهمه اختلاس و حیف ومیل بیت المال ورانت و بی عدالتی .
خدا یا نجاتمان بده (4197444) (alef-13)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۴۰:۴۹
آقای سرکنسول عزیز این اخطارو باید هفته های گذشته میدادید نه الان که همه برنامه ریزی کردن واسه سفرشون!!!!بنظر میاد الان گفتید که اگر اتفاقی افتاد بگید خوب ما که اعلام کردیم.کاملا برنامه ریزی شده. (4197459) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۳:۴۸
ایشان هیچ چیز جدیدی نگفتند . خوب کسی که می خواهد ویزای قاچاق بگیرد باید در امنیت باشد ؟ بحث مفقود شدن گذرنامه هم که همیشه بوده . (4198411) (alef-13)
 
سرلك
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۴۵:۳۳
ما كه وسعمون به مسافرت نميرسه،ولي شنيدم مسافرت تركيه با هتل 5ستاره با شام و نهار و صبحانه ووووو! از سفر به كيش و حتي شمال هم ارزونتر درمياد.با اين تفاسير چطور ميشه مردم رو مجاب كرد كه نرن؟1 (4197474) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۳۵:۲۵
گرانترین غذای کیش با ارزانترین غذای هر جای دنیا و حتی کشور خودمان از لحاظ کیفیت برابری میکند و کلا غذاهای کیش هیچ طعمی ندارند و مهم نیست گوشت میخورید یا مرغ در هر صورت هر دو یک طعم را دارند هر چند در کیش برای مسافران بیشتر از جاهای دیگر ایران احترام قائلند ولی باز هم نسبت به جاهای دیگر دنیا قابل قیاس نیست .
معمای ارزانی قیمت تور دبی و ترکیه نسبت به کیش بماند که هیچگاه حل نمیشود
کلا در ایران اگر از یک چیزی زیاد استقبال بشود به جای ارائه کیفیت بهتر سعی در گران کردن ان را دارند
در شمال کشور هنگام تعطیلات یک ویلای 100 متری بسار کثیف را شبی 500 هزار تومان هم به شما نمیدهند یعنی 3 شب 1500 هزارتومان فقط هزینه محل خواب ... خوب بنده ترجیح میدهم همین پول را بدهم و به جای باز شدن پنجره بمحل سکونت به دریای خزر به دریای مدیترانه باشد مادامی که قیمتها یکی است و در خیلی موارد دریای مدیترانه ارزانتر (4197556) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۵:۴۹
ایرانیها تنبل هستند . به جای کار کردن و دادن خدمات می خواهند با کمترین تلاش یک شبه پولدار شوند . (4198415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۴۲:۵۴
اینا که تبلیغاته! شما توجه نکن
ولی کلا ترکیه چون خیلی ارزون تر از مقاصد خارجی دیگه است و متاسفانه بعضی از مردم ایران عشق این رو دارن که مسافرت خارج برن ( مهم نیست که این خارج ترکیه باشه و پولی که میپردازن مستقیم بره تو جیب داعش) حاضرن حتی وام بگیرن با سودهای بالا و برن ترکیه (4197566) (alef-3)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۷:۲۸
من که به مشهد می روم .(البته ساکن مشهد هستم !!) (4197846) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۷:۰۱
فکر نمی کنید گفته های جناب کنسول هم کمی بوی تبلیغات می دهد تا این پول به قول شما نصیب داعش نشود ؟ (4198417) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۲۷:۴۴
عزیزم این مهملات چیه داری میگی
اگر ترکیه حامی داعش هست ، ایران و روسیه یعنی الان دارند با داعش و حامی داعش صلح می کند ؟؟؟؟؟
تا حالا به مسخره بودن دروغ خود فکر نکرده اید ؟؟
ترکیه طرفدار داعش است ولی با داعش دارد می جنگد ، داعش هم ترکیه را ناامن کرده
ایران دارد با داعش می جنگد ولی در ژنو دارد با معارضان سوری و ترکیه مذاکره جهت صلح می کند ؟؟؟؟
خواهش میکنم فقط فکر کنید (4198791) (alef-13)
 
امیر
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۳:۵۵:۵۵
ترکیه ما تا دهات خودمونم نمیتونیم بریم (4197496) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۰۶:۳۴
یعنی در ایران بمانیم امن است؟! (4197514) (alef-3)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۱۳:۰۴
قرار بود عزت به پاسپورت ایرانی برگردد (4197522) (alef-3)
 
همشیره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۲۶:۲۳
موضوع عزت پاسپورت نیست اخوی. (4198043) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۲۷:۵۵
میدانید چرا مردم اینقدر به ترکیه میروند؟ میخواهند احوالات شخصی خود را در تعطیلات بدون مزاحمت و آقا بالاسر که در ایران یک رویه است تجربه کنند. حالا شما هی هشدار بده ، بهتره مزاحمت برای مردم را کم کنید!!! تا نتیجه اش را ببینید. (4197542) (alef-3)
 
ابوطه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۵:۰۴:۲۹
آقا خجالت هم خوب چیزی است که برخی آن را ندارند. (4197601) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۴:۵۹:۵۷
اینجا که اجازه برگزاری کنسرت هم نمیدن حاجی بمونیم برا چی؟ (4197592) (alef-3)
 
Alireza
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۵:۰۸:۴۱
برید ببیند چیکار کردید که ایرانی ها آباد کننده آنتالیا و دبی و ایروان و ... شدن (4197606) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۵:۴۸:۵۹
احتمال اینکه یک نفر در مسافرت عید در جاده های ایران خدای نکرده کشته یا مصدوم بشه در تصادفات، چندین برابر بیشتر از مسافرت به ترکیه است با این جاده ها و ماشینهای تولید داخل. (4197669) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۰:۳۱
صبحها باید سرود جمهوری اسلامی در آنتالیا نواخته شود تا ایرانیان سرخوش یادشان نرود که تحت لوای جمهوری اسلامی هستند (4197834) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۰۹:۳۶
شمال که چند میلیمتر ساحل کثیف و بدون امکانات در میان چندصد کیلومتر ساحل شخصی،یا ساحل فلان سازمان یا ارگان در اختیار مسافران هست که همان هم پولی شده،ترکیه هم میدونه هر چقدر هم ایرانی ها رو اذیت کنه بازهم شرایط و قیمت مسافرت به ترکیه واسه یک ایرانی از مسافرت به چند میلیمتر ساحل شمال بهتر است.پس دلیلی نداره خودشان را به زحمت بیندازند.... (4198204) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۲:۰۶
نگاهی به پروازها به مقصد دبی و ارمنستان و ترکیه بیاندازید با این سئوال چه شده که ایرانیان با قبول هزینه مبادرت به این سفر ها میکنند ؟ جوابش را همه میدانند اما قرار نیست که گفته شود . (4198223) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۱۶:۳۷
من سه شب هتل سه ستاره گرفتم برا ی اصفهان با همین پول میشه 4 شب هتل 4 ستاره گرفت ترکیه. بنا بدلایلی مجبورم سفر داخله برم وگرنه ... (4198482) (alef-13)
 
آسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۰:۰۲:۵۵
کدوم کشورو جای ترکیه میشنهاد میدید ؟لطفا اسم ببرید فقط (4200659) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.