توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454580
جزئیات مذاکرات ترامپ و محمد بن سلمان درباره ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۹
کاخ سفید در بیانیه‌ای نوشت که رئیس‌جمهوری آمریکا و جانشین ولیعهد عربستان در دیداری بر همکاری راهبردی بادوام و مستحکم دو کشور تأکید کردند.

به گزارش فارس، کاخ سفید در بیانیه‌ای به دیدار «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور اشاره کرد و نوشت: روز گذشته در کاخ سفید، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور بر حمایت خود از یک همکاری راهبردی بادوام، مستحکم و گسترده بر اساصس منافع مشترک و تعهد به ثبات و رفاه منطقه خاورمیانه تأکید کردند.

در ادامه این بیانیه اینگونه نوشته شده است: «آنها به تیم‌های خود دستور دادند تا گام‌های بیشتری را در خصوص طیف گسترده‌ای از ابعاد سیاسی، نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به منظور تقویت بیشتر و بهبود روابط راهبردی عربستان-آمریکا در راستای منافع هر دو کشور، کشف کنند».

کاخ سفید تأکید کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا و جانشین ولیعهد عربستان بر اهمیت تقابل با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و همچنین ادامه ارزیابی و اجرای سختگیرانه برجام تأکید کردند.

طبق این گزارش، ترامپ بر تمایل خود برای رسیدن به یک راه‌حل جامعه، منصفانه و بادوام برای درگیری‌های صهیونیست‌ها و فلسطینیان و ادامه رایزنی‌ها برای کمک به رسیدن به راه‌حل‌هایی برای موضوعات منطقه‌ای تأکید کرد.

بن سلمان نیز بر همکاری ریاض و واشنگتن برای مقابله با تکفیری‌های داعش و دیگر سازمانهای تروریستی که تهدیدی برای همه کشورها هستند، تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، رئیس‌جمهوری آمریکا حمایت خود از ایجاد یک برنامه جدید آمریکا-عربستان برای سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم در چهارسال آینده تأکید کرد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، محمد بن سلمان، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.