توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415187
امام جمعه تهران: ما به مسائل آمریکا وارد نمی‌شویم اما آن‌ها با وقاحت ما را تروریست می‌خوانند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۸
خطیب موقت جمعه تهران گفت: در این وضعیت هوا همه باید مراقبت کنیم؛ خودروها باید سالم و دارای معاینه فنی باشند و کمتر تک‌سرنشین باشیم.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام محمد امامی کاشانی طی سخنانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به ایام اربعین حسینی یادآور شد: اربعین به معنای چهلم، واژه و لغتی است که در بسیاری از احادیث آمده است؛ از مهم‌ترین اربعین‌ها، اربعین امام حسین(ع) که فرشتگان تا چهل روز بر امام حسین(ع) گریه کردند. البته عدد چهل در موارد دیگر هم فراوان آمده است.

او افزود: ما باید در پیشگاه خدا احساس شرمندگی کنیم که عمرهایمان بالاست و این همه گناه داریم. چهل سالگی را باید خیلی مورد توجه قرار دهیم و به این سن عظمت بدهیم.

اهم سخنان حجت الاسلام امامی کاشانی به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

* اربعین سیدالشهدا یک شعار دینی است، برخی علما گفته‌اند همانطور که بسم‌الله‌الرحمان‌الرحیم شعار شیعه است، زیارت امام حسین(ع) هم شعار شیعه است که از زمان امام سجاد(ع) آغاز شده است. خوشا به حال کسانی که این روزها در کربلا هستند.

 *{با اشاره به موضوع آلودگی هوای تهران} در این وضعیت هوا همه باید مراقبت کنیم؛ خودروها باید سالم و دارای معاینه فنی باشند و کمتر تک‌سرنشین باشیم. باید بر سالخوردگان و بیماران و کوکان ترحم کنیم و به جامعه بی‌اعتنا نباشیم.

*{ با اشاره به احادیثی از امام علی (ع) } امام علی(ع) درباره آخرالزمان} "من می‌بینم در آینده فتنه‌هایی مثل پاره‌های شب تاریک بیاید و کسی نتواند جلوی این فتنه‌ها بایستد و پرچمی نباشد که جلوی این فتنه‌ها برافراشته شود. این فتنه‌ها خواهد آمد و با برنامه است." در واقع امام علی(ع) تعبیرش از این جمعیت این است که این‌ها جمعیت‌هایی هستند که درندگی و هاری‌شان شدید است و جامعه را به سمت درندگی و هاری می‌برند.

*الان در زمانی به سر می‌بریم که دنیای استکبار به همه جا حمله کرده است.

* ما طبق گفته رهبری در مساله ریاست جمهوری آمریکا وارد نمی‌شویم و برای ما هم مهم نیست. مهم این است که آمریکا چه می‌کند و تاکنون با ایران و کشورهای اسلامی چه کرده است.

*الان می‌بینیم با تمام وقاحت می‌گویند ایران را تحریم کردیم با وقاحت به سازمان ملل نامه می‌نویسند ایران را حامی تروریسم می‌دانند ولی خودشان ملت‌ها را به خاک و خون می‌کشند و داعش‌ها را این ها تربیت کردند.

* الان یمن و سوریه و افغانستان گرفتار تروریسم است و مادر و پدر تروریسم استکبار جهانی هستند، اما ایران را متهم می‌کنند. در برابر این‌ها روایتی در مورد انتظار فرج است. انتظار فرج با صبر و عبادت ممکن است. این کلمه صبر به معنای استقامت است. یعنی نباید در برابر عربده‌کشی‌ها ترسید و عقب‌نشینی کرد، باید محکم ایستاد. نصرت پروردگار هم در همین است‌.

* این جمعیت در اربعین انعکاس خاصی در دنیا دارد. به ویژه در برابر این خون‌ریزی‌ها، جمعیت‌های میلیونی به سمت حسین حرکت می‌کنند. ارزش صفاتی کربلا بالاتر از کعبه و مسجدالنبی است، چون شجاعت و ایثار و همه ویژگی‌های انسانی در کربلا به بالاترین نقطه خود رسید.

*تحقق همه ارزش‌های انسانی در زمین کربلا رخ داد. این شعار و عظمت برابر حرکت‌های استکبار آموزنده و ارزنده است. خداوند همه زائران را به سلامت بدارد.
 
کلمات کلیدی : امامی کاشانی + نماز جمعه تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.