توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463814
آزمایش DNA از خانواده شهدا منا در عربستان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴
مشاور رئیس مجلس درباره روند پیگیری حقوقی برای دریافت دیه شهدای منا از عربستان، گفت: اقدامات خوبی در این عرصه صورت گرفته و مسئولان وزارت خارجه به دنبال طرح دعوا در مجامع بین المللی هستند.

به گزارش خانه ملت، منصور حقیقت پور مشاور رئیس مجلس در تشریح نشست مشترک کمیته پیگیری حادثه منا مجلس با خانواده شهدای منا، گفت: این نشست با حضور علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، محمدی سرپرست سازمان حج و زیارت، قشقاوی معاون پارلمانی وزیر خارجه و نمایندگان خانواده های منا برای رسیدگی به اقدامات صورت گرفته در رابطه با پرونده حادثه منا برگزار شد.

وی ادامه داد: بعد از وقوع فاجعه منا، مجلس شورای اسلامی به تبع وظایف قانونی خود برای حل مشکلات خانواده معظم شهدا اقداماتی را انجام داد و نشست امروز پنجمین جلسه برای پیگیری پرونده حادثه منا بود.

حقیقت پور گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته از سوی مجلس شورای اسلامی، از این پس خانواده شهدای منا مانند خانواده شهدای دیگر خدمات یکسان از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت می کنند و خانواده شهدا منا می‌توانند از تمام امتیازات فرهنگی و غیرفرهنگی در این حوزه بهره مند شوند.

وی درباره روند پیگیری حقوقی برای دریافت دیه شهدای منا از عربستان، گفت: اقدامات خوبی در این عرصه صورت گرفته و مسئولان وزارت خارجه به دنبال طرح دعوا در مجامع بین المللی هستند و تلاش های مثبتی در این عرصه صورت گرفته است.

مشاور رئیس مجلس ادامه داد: همچنین درباره شهدای مفقود الاثر حادثه منا مقرر شد که خانواده های این شهدا برای انجام آزمایش های DNA و  تعیین هویت به عربستان اعزام شوند، از طرف دیگر در رابطه با شهدایی که در مقبره الشهدای مکه دفن هستند، تعیین شد که نمایندگانی از هر خانواده برای زیارت قبور شهدایشان در ایام حج عمره به عربستان اعزام شوند.

وی گفت: همچنین مقرر شد که با هماهنگی های صورت گرفته، نمادهایی از شهدای منا در شهرستان های مربوطه ساخته شود، از طرف دیگر این مسئله تعیین شد که که پیشنهادی مبنی بر نام گذاری روز دوم مهر ماه هر سال در تقویم به عنوان روز شهدای منا، مطرح شود.
 
 
کلمات کلیدی : شهدای منا+عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.