نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314512
نانو پوشش آب‌گریز در ایران ساخته شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵
محققان یک شرکت دانش‌ بنیان، نانوپوشش‌های آب‌گریز ساختمانی عرضه کردند که با اعمال این محصول بر روی ساختمان، می‌توان از نفوذ آب و رطوبت در سطوح آن و مشکلات ناشی از این پدیده جلوگیری کرد.

هر ساله نفوذ رطوبت و آب به درون اجزای ساختمان، ضررها و آسیب‌های زیادی وارد می‌آورد. به عنوان مثال اگر دمای هوا به زیر صفر برسد، آبی که به داخل مصالح ساختمان نفوذ کرده پس از انجماد منبسط شده و باعث ایجاد ترک و شکاف در مصالح می‌شود.

علاوه بر تخریب مصالح، ظهور قارچ‌ها و آلودگی‌ها در ساختمان از جمله تأثیرات دیگر هجوم رطوبت و ماندگاری آن است. به همین دلیل آب‌گرﯾﺰ کردن ﺳﻄﻮح ساختمان به منظور جلوگیری از این مشکلات، از اﻫﻤﯿﺖ ﺧﺎﺻﯽ ﺑﺮﺧﻮردار است. این محصول تولیدی با بهره‌گیری از اندازه نانو مقیاس خود، منجر به ایجاد خاصیت آب‌گریزی و در نهایت محافظت‌کنندگی سطح در برابر رطوبت می‌شود.

استفاده از این عایق علاوه بر مقاوم‌سازی ساختمان، از چسبیدن ذرات گرد و غبار به سطح جلوگیری می‌کند؛ به طوری که با اولین بارندگی و یا شست‌وشوی ساده‌ سطح کاملاً تمیز می‌شود.

برپایه این گزارش، محصول تولیدی به دلیل برخورداری از ساختار نانو مولکولی، می‌تواند به عمق منافذ داخلی مصالح نفوذ کرده و با انجام یک واکنش شیمیایی منجر به ایجاد موادی با خاصیت آب‌ گریزی بر روی سطح شود و شرایط آب‌گریزی و عدم نفوذ آب در سطح را بدون آن که فیلمی بر روی سطح ایجاد شود و یا جلوه اولیه‌ سطح را تغییر دهد، ایجاد می‌کند.
منبع: ایسنا
 
کلمات کلیدی : نانو
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۱۰:۱۱:۱۶
متاسفانه از اين اخبار زياد ميشنويم اما يا به توليد انبوه نميرسه يا اگر در بازار بياد با كيفيت پايين هست كه حاشيه سود زياد داشته باشه كاش كه چينيش رو وارد كنن (3362265) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.