نظر منتشر شده
۲۷۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 161918
جنبش دانشجوئی "تنگه هرمز" را ببندد
مسعود یارضوی، 13 تیر 91
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۲
هرچند که دیرگاهی است صدایی از جنبش دانشجویی شنیده نمی شود اما شاید چالش برانگیزی بزنگاه فعلی و تحریم شدن نفت ایران توسط غرب و آمریکا توانسته باشد آستانه های حساسیت فعالان جنبش را بالا ببرد.    
 
غرب با حمایت آمریکا و البته با اتکا به ذخایر به تاراج رفته نفت در لیبی و البته عربستان، طرح تحریم خرید نفت از جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرده است.   
 
تحلیلگران معتقدند که این اقدام، بزرگترین کارممکن بود که می توانست در راستای تحریم ایران صورت پذیرد و سیر اقدامات غرب وآمریکا علیه کشورمان، در صورت عدم توفیق در این پروژه شوم، به اجبار رو به افول خواهد گذاشت.   
 
در مقابل این اقدام غرب، هر شخص موثر و هر قشرخاص در داخل ایران، یک یا چند وظیفه بر دوش دارد که باید آن را به نحو احسن انجامدهد. اقداماتی که بد نیست بدانیم غرب نیز در مقطع فعلی مشغول تست و نتیجه گیری از آنها در عرصه های مختلف است و از برآیند دانسته های خود نیز، بعدها استفاده خواهدکرد.   
 
آنچه که جنبش دانشجویی در مقطع فعلی بر عهده دارد ورود جدی به عرصه حمایت از جمهوری اسلامی ایران و انجام اقدام موثر در مقابله با تحریم جدید غربی هاست.   
 
اقدام موثری که دشمنان ایران هُرم هیبت آن را به وضوح احساس کنند و تاثیرگذاری آن ضرورتاً از یک بیانیه ساده و یا چند مصاحبه بیشتر باشد. 
 
راه چاره ای که به نظر می رسد آن است که تشکل های دانشجویی بستن تنگه هرمز را از مسئولین با جدیت و هشدار مطالبه کنند.تنگه هرمز در دستان ماست و از دیپلماسی ایرانی! ومکتب ایرانی نیز بخاری برنخواهد خواست.  
 
نسل سابق جنبش دانشجویی ایران، تاسیسات اتمی نطنز را با سپر انسانی خود بست و اینک نوبت نسل فعلی است که برای بستن تنگه هرمز خیز بردارد و آنرا با قاطعیت از مسئولین مطالبه کند.  
 
بستن تنگه هرمز مطالبه ای است که امام راحل ما نیز سال ها قبل اشارت هایی را به آن مطرح کرد. اشارت هایی که اگر هم وقتی برای تحقق آنها بوده باشد، آن وقت هم اکنون است و بس.   
 
هم اکنون که تمام تنگه هرمز در دست اقتدار ما و نیروهای مسلح کشورمان است اما در داخل کشور، صدای اعتراض تعدادی از نمایندگان مجلسبه کم بودن 100 میلیون تومان ها بلند است و وزیر امور خارجه در قبال اعدام 18 ایرانی در عربستان از کارهایی می گوید که شاید به ذهنش نرسیده و دولت نیز مشغول مکتب ایرانی است و ... 
 
تنگه هرمز جنبش دانشجویی را می خواند. مطالبه بستن این تنگه استراتژیک و یا حتی ایجاد کنترل بر روی آن توسط جمهوری اسلامی ایران، چنگ آمریکای جنایتکار و مجانین  زنجیری اش در منطقه و جهان را خواهد شکست.
 
چه بهتر که این راه افتخار آمیز با حضور فعالان جنبش دانشجویی ایران اسلامی آغاز شود.
 
کلمات کلیدی : تنگه هرمز+بستن+حمله+آمریکا+نفت+تحریم
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۷:۰۷
همانگونه که آنها ما را تحریم می کنند ما هم باید جواب قاطعی به آنها بدهیم در غیر این صورت اینها ما را راسته قورت می دهد ، دانشمندان هسته ای ما را ترور کردند چکار کردیم ؟ تحریم کردند چکار کردیم توهین کردند چکار کردیم . ایندفه دیگر بس است ما هم می توانیم کاری کنیم که زندگی به کام آنها سخت شود . (873968) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۸:۱۰
هرچند آمريكايي‌ها طي اين سال‌ها در اقصي نقاط جهان ضرر و صدمات زيادي متحمل شده‌اند ليكن بايد در انتظار ضربات سهمگين‌تر باشند. آن روز دور نيست و همانا وعده خداوند حتمي است. «اليس الصبح بقريب». (874318) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۴:۵۱
شعار کافی است. نباید به انتظار معجزه بود.باید دست به کار شئ. ترس در نحوه عمل مسولین کاملا هویداست.
و ما للانسان الا ما سعی (874795) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۱۷:۴۵:۱۹
استکبار به سرکردگی شیطان بزرگ از ابتدای انقلاب آرزو دارد که ملت ایران خسته شود اما باید بداند که این ملت ایران است که آنها را خسته خواهد کرد. (878914) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۰:۱۳
تحريم هايي كه عليه كشورمان اعمال شده، سنگين ترين و شديدترين تحريم هايي است كه تا به حال عليه يک كشور اعمال شده است و البته اين تصور دشمنان كه بتوانند با اين تحريم ها ايران را در موضع ضعف قرار دهند، اشتباه و ناشي از حساب وكتاب هاي صرفا مادي است. (874923) (moderator102)
 
دن کیشوت
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۰:۱۳:۰۸
می خواهند مانند عراق با ما رفتار کنند. با تحریم کشور را ضعیف و مردم را نارضی کنند. سپس به ما حمله کنند.

راهکار اصلی این است که مسولین یک تغییر اساسی در برخورد با مردم بکنند.
با مردم صادق باشند+ به جنگ بیکاری و فقر بروند+ افراد نالایق که خیلی زیاد هم هستند از سر کار برداشته شوند و با معیار شایستگی نه وابستگی ظاهری
انتخاب شوند. خط قرمزها برداشته شود و...

فراموش نکنیم تحریم عراق صدام را میلیاردر کرد چون در بازار سیاه نفت را می فروخت و کسی هم نمی توانست یا نمی دانست به او اعتراض کند. همین امر نیز در ایران ممکن است اتفاق بفتد برای همین یک عده همیشه می گن تحریم فرصت است!! (876571) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۵:۵۸:۱۲
ملت ایران در صحنه حضور دارد و بصیر و موقع شناس است و دشمن خود را هم به خوبی می شناسد و فریب تظاهر ریاکارانه او به دوستی را نیز نمی خورد. (877602) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۱۷:۴۶:۳۷
آرزوی دشمنان این است که ما در اصول سازش کنیم و دست از شعارهای اصولی انقلابی بر داریم اما ملت ایران به پیروی از قرآن کریم، ذره‌ای در اصول خود کوتاه نخواهد آمد. (878917) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۰۱:۲۰
تحریم ها جدی است و برای برون رفت از مشکلات آن باید به منازعات میان خود پایان دهیم. (877611) (moderator102)
 
شوالیه عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۲۷:۱۱
درود بر دن کیشوت دانا
.
متأسفانه ما الان در مرحله آخر هستیم....
.
کیشوت جان آماده نبرد باش. (877668) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۹:۵۲
ما اگه این شرایط رو نخوایم کیو باید ببینیم؟ بابا تا کی با همه دنیا باید بجنگیم؟ (874351) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۸:۰۱
لطفا از خودت مایه بذار (874916) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۱:۰۰
بايد در مقابل فشارها ايستادگي و از اين مقطع سرافرازانه عبور كنيم و پاسخ سياستهاي خصمانه دشمن را با گذر مقتدرانه از تحريم ها بدهيم. (874929) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۳:۱۰:۵۲
شما که این حرف رو می زنی : حداقل بگو . برای چی و برای کی باید این فشار ها رو تحمل کرد .....برای این که یه کروات نمی تونه ادم بزنه . برای این که افراد سیاسی ما هر کاری که دلشئن می خواد انجام بدن یا شاید بچه هاشون در اسایش باشند یا برای اینکه به فکر مردومشون هستند یا مثل مردوم زندگی می کنند...........چرااااااااااااااااااااااااا (876193) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۵:۵۸:۴۲
ایران راهی را آغاز کرده است که به آن ادامه خواهد داد و به هیچ‌وجه از موفقیت‌های حاصله و حق خود عقب‌نشینی نمی‌کند (877604) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۰۲:۲۱
در شرایط کشمکش میان قدرتهای مادی، ملت ایران برای اینکه بتواند از حقوق خود و نسلهای آینده دفاع کند، باید همواره حضور در صحنه و هوشیاری را حفظ کند. (877612) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۱۷:۴۹:۴۳
در مدت 33 سال از انقلاب اسلامی، دشمنان کوشیده اند تا با توطئه‌های داخلی، جنگ، بحث هسته‌ای، فشارهای اقتصادی و تحریم‌های اخیر، ملت بزرگ ایران را نسبت به نظام ناامید کنند ولی به لطف خدا، راه به جایی نبرده اند. (878921) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۲۲:۵۸:۱۶
با وجود این‌همه دشمنى، این‌همه تبلیغات، این‌همه تهاجمهاى خصمانه و بدخواهانه، ملت ایران در طول این سالها با همه‌ى وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگى خود را در عرصه‌هاى گوناگون علمى و اجتماعى و سیاسى و اقتصادى نشان بدهد و اثبات کند. (879111) (moderator102)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۷ ۲۰:۰۳:۵۷
برای اسلام باید تحمل کرد. (881264) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۴:۰۸
شما مطمئنید حالتون خوبه؟؟؟ (876340) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۶ ۱۴:۵۴:۴۱
دشمني استكبار با جمهوري اسلامي برخاسته از ذات غارتگر سلطه طلبانه اوست. (879672) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۸:۵۲
چرا و تا کی .ایا بعد از جنگ با عراق چه دست گلی بر سر ما مردم زدند .بیکاری فقر. بدبختی در اکثر موارد .عقب افتادگی . اختلاسهای انچنانی . اقازادها و بستگان سرمایه دار و....... حالا انتظار داری بازما مردم بدبخت تحمل کنیم و تاوان چیزی را که نداریم بدهیم و بعد دوبار همان اش و همان کاسه (876862) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۴:۱۴
دوست عزیزی که در آمریکا سکونت داری، ما تا کی میخواهیم با همه دنیا بجنگیم یا آمریکا!!!؟

ما در این چند سال به چند کشور دنیا حمله کرده ایم؟ آمریکا به چند کشور؟
ما تا موقعی که آمریکا از حمله به کشورهای دیگه از جمله عراق و افغانستان و لییی و ... و تهدید کشورمون به حمله نظامی و تحریم دست برداره ما هم از تهدید کردن اون دست بر میداریم. (875178) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۷:۲۰
امریکا سکونت نداره مثل خودت از وی پی ان استفاده کرده (875613) (moderator102)
 
مجاز
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۰:۵۷
شما که اینجا تشریف ندارید که این شرایطو بخواید یا نخواید! (875622) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۱:۴۱
برای بدست آوردن انرژی هسته ای باید پی همه چیز را به خودمان بمالیم. ملت ایران باید با صبوری و وحدت این برهه جساس از زمان را با سربلندی پشت سر بگذارد. (874358) (moderator102)
 
مجاز
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۶:۱۰
مسئله فقط انرژی هسته ای نیست دوست عزیز.
انرژی هسته ای فقط یک نمونه ست. مسئله «پیشرفت بدون اتکای به غرب و شرق» هست.
مشکل دشمن هم همینه. از همین میسوزند این غربیها که قرنها علم و پیشرفت رو در انحصار خودشون نگه داشتند. اون میزان دانش هسته ای که برای تولید سلاح هسته ای لازم بود رو سالهاست که داریم. غنی سازی 20درصد هم لازم نداره.
مشکل اینا اگر سلاح هسته ا ی و جنگ داشتن ما بود، دیگه به 20درصد کاری نداشتند. مشکل اینا "وجود ماست" و مستقل بودن ما. (875632) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۶:۱۷:۵۶
کشوری که سوزن ته گرد وزونکن ومداد را هم از خارج خریداری می کند از کدام پیشرفت صحبت می کند؟ (876231) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۵:۵۵:۳۶
امروز ایران با اقتدار در تمام زمینه‌ها از چنان صلابتی برخوردار است که دوست و دشمن به آن اذعان دارند. (877594) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۲۳:۰۲:۰۳
امسال که به فرموده رهبری سال تولید ملی نام گرفته و نشان‌دهنده تدبیر و دغدغه ایشان برای مقابله با توطئه‌های رنگارنگ دشمن در عرصه‌های اقتصادی برای به زانو درآوردن ایران،بوده باید با مدیریت قوی به دنبال پیشرفت‌های اقتصادی باشیم تا در دفاع از منافع و منابع ملی دچار مشکل نشویم. (879115) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۰۲:۵۴
درست است که در تحریم‌ هستیم اما این چیز جدیدی نیست باید از تجریه‌ها استفاده کرد و آنها را به کار بست. ( (877615) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۵۸:۳۳
کشوری که انرژی هسته ای تولید می کند حتما می تواند سوزن ته گرد و زونکن و مداد هم تولید کند. اما فعلا که این کالا ها تحریم نشده اند بهتر است وقت خود را صرف تهیه چیز های مهمتری نماید. (877719) (moderator102)
 
اياز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۱:۴۰
تنگه هرمز يك آبراه بين المللي است.همانطور كه يك فردي نمي تواند سر كوچه خود را به بهانه اينكه منزلش در آن كوچه است ببندد ما هم نمي توانيم حقوق ساير كشورها را زير پا بگذاريم. (874595) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۱:۰۷
چطور اونا غير قانوني ميتونن قطعنامه صادر كنن ؟ (874898) (moderator102)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۲:۴۲
میشه بگی طبق چه قانونی کار اونها غیر قانونیه؟ (875864) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۴:۴۱
اینو ما می گیم (876341) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۹:۰۰
تنگه هرمز فقط تا چند ماه دیگر یک گذارگاه استراتيیک است و با احداث خط لوله امارات عملا مانند دریای خزر خواهد شد
بنابراین مسئولین عاقل تر از این هستند که بخواهند این چند ماهه را تنش ایجاد کنند و بعدا فقط رسوایی آن برای ما بماند
از طرفی فرض را برا آن بگذاریم که تنگه هرمز تا 100 سال دیگر استراتژیک است با این اقدام ما به کل جهان اعلام جنگ کرده ایم نه روباه پیر و خرگوش سفید و اینگونه القاب
حال باید دید آیا توان مقابله با کل دنیا را خواهیم داشت یا خیر؟
به نظر من که کسی حاضر به امتحان گردنش نیست و اینها همه اش همان جنگ سرد و تهدید در برابر تهدید و تهدید در برابر تحریم است (876353) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۷:۰۱:۵۷
چقدر استدلال های شما شبیه هم است!
اگر ما تنگه هرمز را "فقط بر روی امریکا و انگلیس" ببندیم آنوقت دیگر با کل دنیا طرف نخواهیم بود. (877728) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۱:۴۱
اين انقلاب ميراث و مقدمه تکميل رسالت انبياست و به همين دليل روشن است که سينه به سينه همه مستکبران عالم و درگير با جبهه کفر خواهد بود. (874932) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۴:۵۷
آقا اياز
تنگه هرمز آب بين المللي نيست. تماماً در خاك ايران است. به ويژه در قسمت قابل كشتيراني. قضيه مانند كانال سوئز است. همه ما مي توانيم مخالف بستن تنگه باشيم ولي بايد مبناي استدلالمان دقيق و حقوقي باشد. از نظر حقوق بين الملل بستن تنگه هرمز بلا اشكال است ولي چه بسا به صلاح نباشد.
عزت زياد (875525) (moderator102)
 
قپانی
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۲:۲۰:۴۵
عزیز دل انگیز. جنابعالی که فرق تنکه و کانال را نمیدونی بهتره اظهار نظر نکنی حیف که فیلتر دست ما را بسته...!!!! (876161) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۵:۴۰:۱۳
قپانی جان

اول برو مطالعه کن بعدا اضهار نظر کن . تنگه هرمز در محدوده آبهای دریایی ایران و در واقع بین جزایر تنب بزرگ و ابو موسی واقع شده است.

در ضمن هنوز زود است فیلتر رو دستت بدن! (877563) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۲:۳۱:۰۴
به فرض محال که تنگه هرمز را بستیم خوب همین مقدار نفت را هم که داریم میفروشیم از کجا باید صادر کنیم و واردات خودمان را از چه طریق وارد کنیم بی شک ضرر خودما ن بیش از سود ان است (876907) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۷:۰۲
شما که اینقدر به حقوق بین الملل آشنا هستید، باید بدانید تحریم مردم یک کشور ظالمانه، وحشیانه و خلاف انسانیت است. بنابر این بستن تنگه هرمز دفاع مشروع ملت ایران است. (875582) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۶:۱۸
قبول، اما آیا آمریکا حقی ما برای غنی سازی صلج آمیز را به رسمیت می‏شناسد؟ دیگر بسیاری از نخبگان دنیا، ولو در غرب، می‏دانند که ایران به دنبال سلاح نیست؛ اما مرغ سرمایه‏داران صهیونیست یک پا دارد (دقت کنید نگفتم سرمایه داران یهودی). آن پا هم تسلط برتمام خلیج فارس برای تسلط بر بازار بین المللی است (یعنی چین، روسیه و حتی اروپایی ضعیف امروز)!
برای همین ما باید تحت فشار باشیم؛ طبیعتا باید فشار را به خودشان برگردانیم، و البته مواظب خقوق ملت‏ها هم باشیم، چه همسایگانمان و چه هرکس دیگر! (875754) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۳:۴۸
اینا واقعا دانشجوند من که بعید بدونم .شما یکبار از در سفارت رفتید بالا برامون بس بود (874623) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۰:۵۳
درود بر دانشجویانی که روباه پیر استعمار را از این مملکت فراری دادند. به امید فراری دادن شیطان بزرگ از خلیج فارس. صلوات (875049) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۹:۱۳
شما که از تسخیر سفارت خوشحالی پس بی زحمت ترتیب سفارت فرانسه و ترکیه و سویس و نروژ و ... را هم بکش (875616) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۹:۲۳
اونها دارن با ما می جنگند . شجاع باهوش . راستی چقدر بی بخاری
در جواب ما ا
ه این شرایط .............................. (875113) (moderator102)
 
مجاز
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۷:۵۲
مثل اینکه هرکی خلاف نظر شما رو داشته باشه دانشجو نیست!!!درسته؟! (875636) (moderator102)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۱:۰۳
درسته! دانشجو کار ناعاقلانه نمی‌کنه! (876097) (moderator102)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۶:۳۱
بستن تنگه‌ی هرمز یعنی اعلان جنگ به کشورهای خلیج فارس و مصرف‌کنندگان نفت این کشورها

اگر می‌خواهید با تمام این کشورها جنگ را شروع کنید
برای شروع جنگ روش‌های مستقیم هم وجود دارد و مزیت آن این است که به دلیل اینکه ۱۰۰درصد آماده نیستند حداقل چند موشک به آنجا اصابت خواهد کرد
بعدش که دیگر فرقی با هم ندارد (876106) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۵ ۰۲:۰۴:۱۸
دانشجو اگر دانش جو باشد که وقت نمیکنه سرشو بخارونه چه برسه به اینکه از فرط بیکاری از دیوار سفارت بکشه بالا .
درس نمیخونن از استاد هم بالاخره نمره میگیرن و با چیزهایی که یاد نگرفتن میخوان مملکتو آباد کنن

ما که بخیل نیستیم انشالله که بتونن (878376) (moderator19)
 
مرضیه فروزنده
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۰:۱۰:۱۴
راه صدام را با هواپیماهای روسی اش با سلاح شیمیایی آلمانیش با رادارهای فرانسوی ش با نقشه های آمریکاییش و با سربازان سعودی و اردنی و... اش بستیم.
تنگه ی هرمز را هم خواهیم بست.
اما به وقتش.یعنی «هروقت رهبرمان فرمان دهد»
یعنی برای مشکلات و تهدیدهای بزرگتر و جدیتر.
تحریم که چیزی نیست. سی سال است تحریمیم. (875653) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۵:۰۴
اگر راستگو بودی اسمت را برای گزینش و سو استفاده های بعدی نمی نوشتی (875867) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۷:۰۹:۴۵
به خاطر این طرز فکر جنابعالی متاسفم. (877736) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۲:۳۸:۲۸
مدت زمان بسیار کمی از تحریمهای واقعی گذشته نه بقول شما سی سال .و در این مدت بسیار کم نتیجه ان را به روشنی میبینیم (876929) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۸:۴۱
این "ما" که شما می فرمایید دقیقاً یعنی چه کسانی؟ این "ما"ی شما شامل بنده حقیر هم میشود؟ چون به خاطر ندارم چنین نظری داشته باشم... (875142) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۷:۳۸:۰۱
لابد شما در اقلیت هستی. دوموکراسی که میگن تا حالا نشنیدی! (877772) (moderator102)
 
حسین
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۹:۱۸
بابا سفارت انگلیس را تسخیر کردیم حالا تنگه هرمز را میبندیم تامشکل اقتصادی حل گردد (875282) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۴:۲۷
امیدوارم هنوز ادم هایی باشند که به عاقبت کار و نتیجه ان کمی فکر کنند ...و مثل این متن فکر نکنند ...و تصمیمات این چنین را به پای دانشجوها و مردم نگذارند... (876191) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۱:۲۸:۴۵
بستن تنگه هرمز تنها با مین گذاری وصیانت از مین ها امکان پذیر است ب این کار اولا ایران نیز قادر به صادرات نفت دیگر نخواهد بود یعنی کاری که غرب نتوانست بکند خودمون بکنیم ؟دوم اینکه عربستان از طریق لوله 2 میلیون بشکه نفت صادر می کند وامکان تاسیس لوله ودور زدن تنگه وجود دارد هرچند هزینه برار است وشامل همه نفت عربستان نمی شود
سوم اینکه غرب به یک فرصت طلایی دست می یابد تا ایران را خطری برای منطقه نشان داده وهمیشه در منطقه حضور پر رنگ داشته باشد
چهرم
افزایش قیمت نفت تقاضا برای دلار وویورو را افزایش می دهد واین فرصت مناسبی است تا بانک نرکزی امریکا واروپا با چاپ کاغذ مشکلات خود را حل کنند در واقع بستن تنگه یک برنده دارد انهم غرب است (876739) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۷ ۰۸:۰۴:۲۵
اولا توی رزمایش قبلی که برای چند ساعت تنگه هرمز بسته شد بدون استفاده از مین آبی وبا تهدید موشک انجام شد پس لزومی نداره که با مین گذاری راه واردات و صادرات خودمون بسته بشه.
ثانیا افزایش نقدینگی با چاپ دلار به ضرر آمریکا ویورو هست چون باعث افزایش تورم افزایش نرخ تنزیل افزایش نارضایتی عمومی و... میشه
ثالثا اصلا اونها برای چاپ دلار احتیاج به بهانه ندارند اما مضرات این کار اونهارو مجبور میکنه این کار رو انجام ندن.
رابعا البته به نظر بنده بستن تنگه به عنوان آخرین گزینه قبل از جنگ میتونه گزینه در خور توجهی باشه. (880245) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۴۳:۱۸
کدام جنبش؟همون هایی که سفارت انگلیس را بالا رفتن؟!اینها نماینده ما نیستن.کی گفته جنبش دانشجویی هستن.اقلیت مطلق در دانشگاه ها همین ها هستن.فقط صداشون بلند تره. (877686) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۳:۲۴
بستن تنگه هرمز در واقع اعلام جنگ نظامی از سوی ایران است. جنگ در عرصه های سیاسی، اقتصادی، سایبری و... مدتها است که آغاز شده است.

این عمل در واقع در راستای اجرای قانون "برای همه و یا هیچ کس" است و باید به عنوان آخرین گزینه از طرف ایران مد نظر باشد. (873985) (moderator102)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۰:۳۲
اتفاقا مخالفین نظام هم دقیقا همین نظر را دارند و منتظرند که آمریکا همراه با دیگر متحدینش به ایران حمله کنه تا شاید جمهوری اسلامی سقوط کنه. یادم میاد زمانی که اصلاح طلبان در حکومت بودند کوچکترین حرفی مشابه این، دشمن شاد کن و در راستای منافع استکبار قلمداد میشد، عجب دوره زمونه عوض شده! (875425) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۸:۲۹
سر راه، لطفا بحرين را هم از وجود آل خليفه پاك كنند. (874008) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۵:۲۱
امروز ايران در سطح جهاني و در سطح منطقه اي به يك قدرت بزرگ تبديل شده است . ما در طول تاريخ كمتر مي ديديم كه جرياناتي مانند جريانات بيداري اسلامي در منطقه كه سمت و سوي اسلامي دارند و با الگو گيري از انقلاب ايران حركت مي كنند، معادلات جهاني را برهم بزنند. لذا دشمنان با توجه به اين موضوع كه ملت ايران به عنوان يك الگو در برابر فشارها ايستادگي مي كند، هجمه را به سمت ايران افزايش مي دهند. نیروهای خداجوی سپاه، بسیج و ارتش ضمن هوشیاری و حفظ آمادگی ، باید در صورت لزوم چنان درسی به دشمنان بدهند که در تاریخ ثبت گردد. (875528) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۴:۵۸
قدرت بزرگی که کمیت اقتصادش لنگ که نه فلجه! برادر چشماتو باز کن شاید بهتر بتونی ببینی، البته نمی دونم یه سفر خارج ایران رفتی یا نه ولی اگه بری خیلی از حقایق رو به چشم می بینی و می فهمی که قدرت بزرگ!!!! هستیم یا نه (876069) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۵:۵۶:۱۵
مسئله برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حق مسلم ایران است و ملت هم درصدد است از این علم در پیشرفت‌های علمی استفاده کند و کسی حق سلب این انتخاب را ندارد. (877597) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۶:۰۴:۰۳
در شرایط کنونی، دشمن با همه توان وارد میدان شده تا دسترسی جمهوری اسلامی به این منابع و نقاط قوت را کاهش دهد اما از طرف دیگر مسئولان هم تمام توان خود را بکار گرفته اند تا این توطئه خنثی شود. (877618) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۶:۲۲:۲۴
کدامیک از تحولات منطقه ای درکشورهای عربی از ایران تاثیر پذیرفته است!؟ (876232) (moderator102)
 
زمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۸:۳۹
به نظر بنده حقیر دانشجوی دیروز و کارمند بازنشسته امروز می رسد؛ این که نباید برای این مشکل ، مشکل تراشید یعنی بحران زایی کرد ، بلکه باید با ایجاد سازو کار از این مرحله تهدید نیز گذر کرد آنهم با تکیه بر دانش علمی و بکارگیری عقل جمعی ، اینکه بخاری از این و آن بلند نمی شود و جنبش دانشجویی به داد برسد نیز مشکلی را حل نمی کند نهایتا اینکه به یکی و دو بیانیه و یک میتنگ اکتفا خواهد شد/ کمی بحث تحریم را جدی بگیرید و واقعیات را به مردم بگیم.. اشتباه نشود نه اینکه بهراسیم فقط جدی بگیریم تا برنامه ریزی قوی بکنیم / خلاصه اینکه باید در چنین مسایلی عزم عمومی ایجاد شود از بالا به پایین و بالعکس چون پای نظام و کشور و حیثیت همگان در میان هست .. بهرحال باید با واکاوی مجدد و به صحنه آوردن همه ظرفیت ها از ابعاد مختلف دیپلماسی رسمی ، جهادی و ... قدرت نمایی کنیم .. (874009) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۹:۳۸
دشمن و سرکرده آن آمریکا باید بداند ایران از حق مسلم خود در هیچ زمینه‌ای کوتاه نخواهد آمد. (874013) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۵:۵۴
لطفا از طرف من صحبت نکنید من به شخصه ، چون کم کم با این اوضاع اقتصادی از تامین حداقل های معیشت برای خانواده ام عاجزم از حق مسلمم که شما برایم تعیین نموده اید، گذشتم . (874402) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۲:۳۵
بايد تحريم را فرصتي ببينيم كه همين مقدار وابستگي بودجه كشور به نفت نيز رفع شده و استفاده از نفت به عنوان سلاحي براي تحريم براي هميشه از دست دشمن خارج شود. (874939) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۳:۴۰
مشکل اقتصادی کشور ناشی از تحریمها می باشد. دشمنان با اين تئوري كه ملت ايران بالاخره از مشكلات و مسائل جديد بوجود آمده از تحريم ها به سطوح مي آيد، روش تحريم را پيش گرفته است. (875056) (moderator102)
 
سیروس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۱:۳۸
نه خیر برادر مشکلات اقتصادی نتیجه بی لیاقتی مسولین هست و این تحریمها رو بهانه ای برای پر کردن جیبشون قرار دادن نفت رو بفروشیم یا نفروشیم فرقی به حال ما نداره نفت بشکه 12 دلاری دوران خاتمی رو دیدیم و 150 دلاری زمان احمدی نژاد شرایط اقتصادی دو دوره رو هم دیدیم (876429) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۶:۰۸
دشمن با ایجاد فشارهای اقتصادی سعی در جدا کردن مردم از نظام دارد. (875064) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۶:۰۰
شما که الان داری با پرچم آمریکا صحبت میکنی و تو آمریکا زندگی میکنی اونوقت چطوری میگی که از تامین حداقل معیشت برای خانواده عاجزی!!؟ اینقدر ضایع دروغ نگو. الف جان من سانسور نکن و منتشر کن. (875186) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۱:۱۶
المان چه خبر؟ (875744) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۷:۲۰
خب شما حق داريد. تو آمريكا وضع اقتصادي خيلي خرابه! تشريف بياوريد ايران تا مجبور نباشيد از حق مسلمتون چشم پوشي كنيد.
يا علي (875532) (moderator102)
 
Singapore
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۳:۱۸
لطفا از طرف هم من صحبت نکنید (875290) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۰۲:۱۹
اگر در جهاد اکبر که همان خودسازی است ببازیم در جهاد اصغر هم قطعا میبازیم.
اگر دروغ و رانت خواری و قانون گریزی و تبعیض و نابرابری و حیله گری و ریاکاری و پارتی بازی و جمع کردن و بدست آوردن مال دنیا با هر ترفندی و استفاده ابزاری از دین و .... در بین ما و برخی مسئولین ما رواج داشته باشد باید اول خودمان را اصلاح کنیم تا در دیگر عرصه ها هم پیروز شویم.
فکر کنیم الآن اگر حضرت رسول اکرم(ص) بودند چه میکردند؟ شعار تنها هرگز کافی نیست.
ببینیم واقعا چقدر شغل ایجاد کرده ایم و چقدر شغل را نیست و نابود کرده ایم؟
آیا امام زمان(عج) از ما راضی است؟ (881647) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۰:۳۱
شرايط امروز كشور شرايط بسيار حساس و پراهميتي است.

همه چه از زواياي داخلي و چه از زواياي بين المللي اين شرايط حساس را درك كنند. (874016) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۶:۰۳
اخبار زیاد گوش می دی؟؟؟ (875580) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۷:۱۷
لطفا" این شرایط حساس کی تمام میشود .بابا این مردم بدبخت همیشه در شرایط بقول شما حساس زندگی کردن و هیچگاه با ارامش زندگی نکردند یا جنگ بوده یا نیروی انتظامی گیر میداده یا فقر ول کن نبوده .اگر ارامش را دیدی سلام برسان (876958) (moderator22)
 
soheil
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۰:۵۶
با سلام
در چنین شرایطی کشور نیاز به انسجام و وحدت ملی دارد . اما خواسته یا نا خواسته مسولین نه تنها اقدامی در این خصوص انجام نمی دهند بلکه در مواردی مانع آن هم می شوند. ما نمی توانیم روزی که دانشجو از ما انتقاد می کند انتقادش را بر نتابیم و روزی که به حضورش نیاز داشته باشیم بخواهیم که خواسته ما را وظیفه خود بداند. (874019) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۰:۱۷
بجای اینکه در این شرایط حساس جو وحدت و همدلی در مملکت ایجاد شود، تو سرو کول همدیگر می زنیم. با این شرایط خودمان خودمان را از بین می بریم. (874383) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۱:۲۷
ا؟ جدن؟ حالا یاده شرایط حساس افتادی؟ عمرا یه قدم برای این دولت بر دارم (874784) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۵:۲۱
نكته انتقاديت را قبول دارم. امما كاش ميگفتي چه كساني تو سر و كول مردم مي كوبند؟ (874824) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۴:۳۱
دشمن به دنبال عقب‌نشینی ماست. ایران باید برنامه‌هایی در دست داشته باشد که غرب را وادار به عقب‌نشینی کند. بستن تنگه هرمز می تواند یکی از همین برنامه ها باشد. (874028) (moderator102)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۷:۰۴
از سال 76 کم کم جنبش دانشجویی را در سکوتی اجباری فرو برده اند
اگر تنگه هرمز مال ما میباشد میتوانین روی آن تصمیمات جدی بکیریم و باید بگیریم
و همچنین حالا از این جنبش انتظار حرکت و پویایی دارین ؟! (874037) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۷:۳۶
در ۳۳ سال گذشته ملت فهیم و کشور عزیز ما، بی‌وقفه در معرض توطئه همه قدرتهای جهانی بوده است اما به فضل الهی تلاش همه سلطه گران برای بیرون کردن ملت ایران از صحنه این بار نیز قطعاً و یقیناً ناکام خواهد ماند (874039) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۹:۰۰
این فضل الهی رو خوب اومدی (874866) (moderator102)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۴۲:۰۲
انشاالله و به فضل الهی (875199) (moderator102)
 
امین
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۰۹:۵۹:۱۴
یا رضوی و احساساتش، احساساتی نشو برادر (874079) (moderator102)
 
سالار
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۳:۰۶
عربستان به راحتی امکان صدور روزانه یک ملیون و نیم بشکه نفت را از طریق دریای سرخ دارد. لذا بستن تنگه هرمز بیشتر به زیان ایران است تا دیگر کشورها . (874094) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۰:۴۶
روزی 20 میلیون بشکه نفت از تنگه هرمز عبور می کند که در این میان 5/1 میلیون عربستان و 1 میلیون امارات از طریق خط لوله رقمی نیست. (874353) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۵:۵۰
ضمن آنکه خطوط لوله را نیز می توان خیلی راحت بست! (874909) (moderator102)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۸:۲۱
چرا منفي ميدي ؟ نكنه از عربستان براي صادرات نفت هوايي برنامه داريد ؟ (875442) (moderator102)
 
امینا
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۰:۱۴
1.5 میلیون بشکه در مقابل انتقال روزانه 70 میلیون بشکه از تنگه هرمز چیزی نیست برادر جان. بستن تنگه هرمز واسه همه هزینه داره درست اما یادمون باشه که این کار دنیا رو فلج می کنه... (874845) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۰:۴۴:۰۲
از کی تا حالا 70 میلیون بشکه از تنگه هرمز رد میشه؟ (876649) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۱:۲۶:۴۵
70 غلطه من شنیدم پونصد و هفلشت میلیون بشکه از تنگه رد میشه! (876736) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۳:۵۰
آقا جان شما یه بار به سفارت انگلیس حمله کردید برای ما بس است. حتی آقای توکلی هم تعجب کرد گفت به خدا قصد ما قطع رابطه نبود. (874100) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۹:۴۷
امروز قدرتهای زورگوی دنیا، تمام توان خود را متمرکز کرده اند تا شاید بتوانند به نظام جمهوری اسلامی و حرکت عظیم آن که الهام بخش دنیای اسلام است، خدشه ای وارد کنند اما کور خوانده اند. (874382) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۰:۵۸
کدوم الهام بخش اخه؟! چرا سرتون را از تو برف در نمياريد يک کشور و يا يک جنبش را نام ببريد که از جمهوري اسلامي الگو برداري کرده باشد؟؟ (875498) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۱:۴۱
امروز توانایی های ایران اسلامی در عرصه های مختلف در جهان سراسر مادی می درخشد و مثل خورشید نورافشانی می کند (874390) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۵:۱۵
منظورت توان برباد دادن 600میلیاد دلار درآمد نفت در طول هفت سال و وقوع بزرگترین اختلاسهای جهان که توان ثبت شدن در کتاب گینس رو دارند که ایشالا نیست؟! (875106) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۹:۴۵
تو انگار با عینک قبلی هنوز داری نگاه میکنی !نمره چشمات بالا رفته عینکتو از پشت چشات عوض کن!! (875248) (moderator102)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۴:۱۳
ما كه خيري از پول نفت نديديم، پس بگذار غصه تحريم نفت را انهائي بخورند كه خيري ازش ديدند (874102) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۷:۱۸
موافقم (874412) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۵۴:۴۲
می بینم که نفت تحریم شد و قیمتش بالا نرفت که هیچ پایین هم آمد .
من اگر به جای مسئولان تشنه خدمت و آقازاده ها و دزدان بیت المال و اختلاس گران و روسای بانکها بودم حتما بیانیه می دادم چون اگر دلارهای نفتی قطع شود ، آنها چه کنند ؟//
ولی به عنوان یک دانشجو سابق و یک تحصیلکرده بیکار امروز، فکر نکنم برایم مشکل خاصی پیش بیاید ، پس از همینجا به دانشجویان توصیه می کنم که مراقب باشید شما در این آتش هیزم نشوید. (874438) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۷:۱۶
از امروز دوباره شروع به بالا رفتن کرده است و قیمت نفت برنت در آستانه 100 دلار است. (874913) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۶:۳۲
یک سئوال :
اگر آمریکا تنگه هرمز را ببندد ما چکار کنیم ؟؟؟؟؟؟؟ (874111) (moderator102)
 
nima
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۲:۲۸
ببخشيد اين ملتي كه از جانب ايشان حرف مي زنيد كي اين خواسته رو با شما و هم ژالگي هاتون مطرح كردن؟ژيشنهاد من اينه كه شما و دار و دستتون ژاشين برين تنگه هرمز بست بشينين جلو ورود و خروج كشتي ها رو بگيرين افتخار شم مال شما ما نخواستيم فقط ملت رو درگير اين پارتيزان بازي تون نكنين. (874330) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۲:۰۸
ملت پیشگام ایران در دهه پیشرفت و عدالت حرکت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می دهد و جبهه ظلم و استکبار و زورگویی برخلاف هیاهوی ظاهری، رو به ضعف و اضمحلال است (874391) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۷:۲۸:۲۶
این روباته یا آدمه؟ شبیه رهبر کره شمالی حرف میزنه! (876261) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۹:۲۰:۴۹
کامنت های این بابا داره مثل موتور گازی روی اعصاب من راه می ره (877918) (moderator19)
 
زمزم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۴:۳۲
اون موقع ما خيلي سر و صدا مي كنيم كه حقوق ساير ملتها زير پا گذاشته شده. اگر اينا ببندند ميگن مال ماست حق خودمونه ! (874602) (moderator102)
 
امینا
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۶:۰۶
از نظر نظامی آمریکا توانایی این کار رو نداره و اتفاقا هر اتفاقی که در منطقه تنگه درگیری به وجود بیاره در نتیجه به نفع ایران تموم می شه. اگه دو سه تا ناو امریکایی رو ایران در منطقه تنگه به قعر تنگه بفرسته دیگه اصلا نیازی نیست ایران بخواد واسه بستن تنگه کار خاصی بکنه... :-) (874830) (moderator102)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۴:۲۷
بابا چرا نمیفهمی جنگ به صلاح ما نیست
جنگ بدبختی واسه ما میاره و پول تسلیحاتش هم میره تو جیب دشمنامون
آخه عقل هم خوب چیزیه
دشمنان این مملکت همین وضعیت و همین امنیت حداقلی رو هم نمیتونن ببینند حالا هی دم از جنگ وبدبختی بزنید زورتون هم که بهشون نمیرسه (877410) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۷:۴۲
آمریکا میتونه این غلط را امتحان کنه تا ببینه چطوری تو دهنی میخوره از ملت و مردم (875189) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۴:۱۲
فعلا" که تو دهنی رو ملت ایران از مسوولین مملکتی خوردن البته با این اوضاع اقتصادی تو دهنی هم واسه خوردن باشه جای شکرش باقیه (876433) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۱۸:۲۹
هيچ كاري نميتونيم بكنيم جز شعار شعار شعار
بدبخت شدن ملت از اين شعارهاي پوچ و بي معنا و محتوا بريد خودتونو جمع كنيد
اقاقايون جنبش دانشجويي كه همه ميدانند كي هستند همان كار اشتباه گرفتن سفارت انگلستان
كه هزينه گزافي به اين مردم بدبخت وارد كرد كمه ميخوان جنگ هم راه بندازن تا كشور ويران شود همين الان اسلام در ايران زير ضربه با اين كار دين مردم هم ميره و جزو تاريخ ميشه
اقايان الف ميدونم چاپ نمي كنيد ولي تا كي بايد واقعيتها را انكار كنيد وشعار بدهيد (875737) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۲:۳۵
اقايون شما كاري كردين با مردم كه ديگه حق خودشونو نميخوان (875747) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۷:۰۱
احسنت . اين خواست و مطالبه همه ملت ايران است (874117) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۱:۵۹
بیخود از همه ی ملت مایه نذار (874360) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۹:۲۵
اگر ما پايبند به اصول باشيم، همواره با مستکبران که امروز سمبل آنها آمريکاست، درگير خواهيم بود. (874919) (moderator102)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۰:۵۹
والا ما مستکبرتر و زورگو تر از شماها که برای بقیه تکلیف مشخص می کنید ندیدیم. (875900) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۹:۱۳
چرا از طرف ملت حرف میزنی؟ (874529) (moderator102)
 
saman
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۸:۲۱
مطمئنی ...؟!؟! (874609) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۲:۴۰
خودتو همه ملت ندون (874645) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۶:۰۱
همه همه نکن از طرف خودت حرف بزن (874688) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۸:۳۳
جنبش دانشجویی نمی خواد تنگه هرمز رو ببنده!!!!هر چند واقعاجز وظایف ذاتی دانشجویی هم هست...!! بهتره فضای اختناق و سکون و رکود و بسته دانشگاه رو باز کنه (874123) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۸:۴۳
شما هیچ ایده ای از تنگه هرمز و عرض آن ندارید. فکر کردید که تنگه هرمز یک کانال 20 متری در داخل کشور است که هر وقت خواستیم آن را ببندیم؟
عرض تنگه هرمز حدود 47 کیلومتر است که بخش عمده آن را آبراه بین المللی تشکیل می دهد. بستن یک آبراه بین المللی، اعلام جنگ است به همه دنیا.
نتیجه آن یک قطعنامه 24 ساعته در شورای امنیت و درخواست از همه کشورها برای باز کردن آن است. نتیجه چنین اقدامی، چیزی شبیه جنگ لیبی خواهد شد و کل کشور را به باد خواهد داد. قبل از نوشتن مقاله های احساسی، لطفا کمی به عواقب احتمالی آن برای کشور فکر کنید. هدف همیشه حفظ کشور است نه تعدادی از سیاستمدارانی که کشور را به لبه پرتگاه می کشانند. (874124) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۸:۳۴
دمت گرم که گل گفتی مردم دارند میمیرند از بدبختی بریم تنگه ببندیم (874321) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۳:۱۴
باید برای شرایط سختر هم آماده باشیم. نباید با حرفها و انتقادات نابجا دشمنان را شاد کنیم (874395) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۴۲:۱۰
اول مشخص كنيد چه كساني دشمن و چه كساني دوست ايران هستند. اگر منظورتان دوستاني است كه ثروت مملكت رو چپاول مي كنند و درآمد هاي نفت فقط حق مسلم آقازاده ها و خودي هاشون است، ... پس همان بهتر كه آن نوع دوستان ناراحت شوند. (874873) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۴۲:۳۲
برادر! حرف دشمن شاد کن نزنیم که با تصمیمات احساسی و غیر عقلانی وضع کشور را از اینی که هست بدتر کنند؟! هر توهمی زدند دم بر نیاوریم که دشمن شاد می شود؟! (875200) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۴۸:۰۳
"یکی بر سر شاخ بن می برید..." (875214) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۵۱:۳۷
در شرایط کنونی، دشمن با همه توان وارد میدان شده تا دسترسی جمهوری اسلامی را به منابع و نقاط قوت خود کاهش دهد. این گونه حرفها کمکی به حل مشکلات کنونی نکرده و تنها دشمن را شادمان می کند. (874425) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۸:۳۵
کوتاه آتشین و در عین حال منطقی! (کامنتو می گم نه مقاله رو!) (874494) (moderator102)
 
امینا
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۵:۰۸
عزیز من این چه منطقیه که شما دارید؟ یه روز یکی از شاهزاده های همین کشورهای شیخ نشین گفت من نشستم محاسبه کردم ایران نمی تونه تنگه رو ببنده چون به قول شما فلان کیلومتر عرض تنگه است و ایران این همه کشتی نداره که کنار هم بچینه تا تنگه بسته بشه. در ضمن ایران برای بستن تنگه لزوما نیازی به راه اندازی جنگ نداره. می تونه با هزینه چندتا ناو از خودش و یا از مثلا دزدان دریای و یا حتی از آمریکایی ها تنگه رو عملا از کار بندازه یعنی تا بیان ناوها و کشتی ها رو دربیارن کل دنیا یک چندماهی بی نفت می مونه و این یعنی فاتحه غرب خونده شدن... (874857) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۹:۱۱
بعدش چی؟ فکرش را کرده ای؟! (881678) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۱:۵۱
دوست گرامی بستن و یا نبستن تنگه هرمز با صلاح دید مقامات و مسئولان ارشد کشور است و سخنان این دانشجویان عزیز ابراز عقاید و نظر انهاست و جبهه گرفتن شما در خصوص این ابراز عقیده نیز در حد حدود اطلاعات شماست و باید بدانید که تز بستن تنگه هرمز اگر یک بلوف سیاسی بود و بسته شدن ان فاقد مخاطره ای در امر صادرات انرژی بود کشور های عربی هرگز اقدام به احداث خط لوله از طریق خشکی و از راه کشور عربستان به دریاهای ازاد نمیکردند . در این خصوص باید به عرضتان برسانم که عمق تنگه به طور متوسط ۵۰ متر و عرض آن حدود ۴۸ کیلومتر است و ایران نیز در حواشی این تنگه به حدود ۳۶ جزیره تسلط کامل دارد مالکیت آبهای دریای ایران حدود ۲۱ کیلومتر است و جالب اینجاست که بدانید قسمت پر عمق و مناسب این تنگه در محدوده آبهای دریایی ایران و در واقع بین جزایر تنب بزرگ و ابو موسی واقع شده است که این قسمت حدودا ۲۸ کیلومتر است تمامی نفتکشهای غول پیکر و حتی ناوهای آمریکایی و کشتی های تجاری نیز برای عبور از این تنگه مجبور هستند از آبهای دریایی ایران و نه از آبهای سرزمینی گذر کنند و این ناوها ، نفتکشها و غیره هر روزه برای عبور و مرور از ایران اجازه عبور میگیرند و در واقع اعلام کد میکنندایران بیش از پنج سال است که بر روی این قضیه کار میکند وحتی زیر دریایی هایی که ان زمان ایران از روسیه خرید و خود تجهیزش کرد میتواند ابزاری برای این هدف باشد تمامی کارشناسان امور استراتزیک و جنگ های دریایی به اتفاق به اینکه ایران توانایی بستن تنگه هرمز را دارد صحه میگذارند پس طبیعتاً بستن تنگه هرمز با زنجیر نخواهد بود نیروهای مسلح ایران به مدت بیش از دو دهه است که با بودجه های قابل توجه و حمایت های گسترده مسوولان کشور ، مدرن ترین و متنوع ترین سلاح های ضدکشتی را تولید و انبار کرده اند.
اگر تا پیش از این بستن تنگه هرمز صرفاً با نیروهای دریایی و تجهیزات ساحل به دریا مسیر بود و دشمن نیز می توانست با غلبه بر نیروی دریایی و ساحلی قضیه را منتفی کند ، هم اکنون انواع موشک های ضدکشتی ایران می توانند نه تنها از سواحل که حتی از استان آذربایجان غربی و خراسان شمالی هم به سمت کشتی ها در تنگه هرمز شلیک شود.علاوه بر این موشک های بالستیک ، موشک های میان برد (مانند قارعه و نصر1) قادرند از کنار آب های خلیج فارس تا عمق خاک استان کرمان ، تنگه را مدام موشک باران کنند.
همچنین مین گذاری تنگه هرمز مخصوصاً با استفاده از قایق های تندرو - که به تیراژ زیاد در اختیار نیروهای مسلح ایران قرار دارند و بسیار هم مدرن و مجهزند - می تواند تنگه را ببندد ؛ حال بماند راکت ها و توپخانه ساحلی و قایق های پرنده و هواپیماهای بدون سرنشین و ... و یا به عبارت دیگر نامن کردن تنگه هرمز از بستن ان خطر ناکتر است (875120) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۷:۲۵
حتماً بقیه هم نشستند که ما همه این کارها را بکنیم. (875561) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۵:۱۵
علی اقا بقیه ننشسته اند و ما نیز نخواهیم نشست (876363) (moderator102)
 
دن کیشوت
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۰:۱۳
فراموش کردی هفته پیش امریکا دو ناو مین روب به منطقه فرستاد!!

اگر از توان تسلیحاتی ایران می گی ضرب در 100000 بکن میشه امریکا.

من طرفدار غرب هستم به قول شما!!!

رمز موفقیت ایران در جنگ با عراق و متحدانش قدرت بر خواسته از عقیده اسلامی و وطن پرستی به امید فردای بهتر بود. ولی کسی جواب فداکاری های ملت را نداد!!؟؟ فکر کردند همه چی تموم شده

(ببخشید با بیکاری+ فقر+ اختلاس دادند)

به خدا اوایل انقلاب بود. حتی یک منفی هم نمی دیدی ولی حالا منفی مثبت را مقایسه کن (875605) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۱:۲۴
فکر کنم زیاد فیلم دیدی؟؟!!! (876099) (moderator102)
 
دن کیشوت
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۴:۲۷:۵۰
لطفا کتاب حمله عقاب ها که یک امیر ایرانی ان را نوشته و در بازار هم موجود است بخوان.

قسمتی از این کتاب ... هر سرباز امریکایی خود یک گردان است و (سال 88)

و به اندازه 30 میلیون تجهیزات دارد...

تنها برگ برنده ما قدرت اعتقادات دینی است که مسولین دارند با دروغ و خط قرمز و ... غیره از بین می برند (877355) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۴:۴۱
جناب دن کیشوت این توان ضرب در 100000 (امریکا, اسرائیل و انگلیس) را در جنگ 33 روزه باحزب الله لبنان دیدیم ضمنا مجاهدان راه خدا بر اساس اموزه های اسلام ناب محمدی و الگو قراردان راه ائمه و سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) به تکلیف خود عمل کرده و در اینده نیز اینگونه عمل خواهند کرد و هرگز اجر مجاهدت های خود را با متاع دنیوی معامله نخواهند کرد و علاوه بر اینکه در مقابل ظلم و نا عدالتی های اجتماعی ساکت نبوده و به اصلاح امور میپردازند , معتقدند که اگر کسی و یا جماعتی بهر شکلی(دزدی , ربا , اختلاس, کارشکنی , بی بندباری, بی حجابی و...) نسبت به ارمانهایی که انان به جهت ان جانفشانی کردند لطمه وارد سازد به خود و اجتماع ظلم کرده است و تبعات انرا در این دنیا و اخرت خواهد دید . (876464) (moderator102)
 
گرسنه
China
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۸:۱۸:۰۵
یواش برادر. مثل اینکه زیاد فیلم اکشن می بینی! مردم حال ندارن به سفره های بربادرفته شون اعتراض کنن. اگر دوست داری بریم همگی در عرض تنگه بخوابیم و ببندیمش خلاص. حداقل زن و بچه و فک و فامیل ادم بعدا به یه نون و نوایی می رسن!!! (877833) (moderator102)
 
پویان
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۴:۲۴
عزیزم منظور از بستن تنگه هرمز این نیست که سیم خاردار بکشن یا در بذارن که میگی 47 کیلومتره. 1 ذره مطالعه کن در مورد مسائل بعد نظرات آتشین بده (875435) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۶:۵۴
شما که فرد با مطالعه ای هستی بگو چه جوری می بندی که جنگ نشه.؟ (875634) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۵۲:۰۷
تنگه هرمز یکه آبراهه اتصالی با طول 38 کیلومتر است که تنها 3 کیلومتر آن قابل عبور برای کشتیها و ناوهای بزرگ است. (875789) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۵:۱۴
درست است . یک ساعت تفکر از هزار سال عبادت هم بهتر است. (881673) (moderator102)
 
من بیدارم
Sweden
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۰:۴۶
عزیزان چرا به این مشکلات دامن می زنید؟
چرا این مطالب را می نویسید. مگر ما کم مشکل داریم؟
به جای این کار، نیروها و متخصصین دانشگاهی و دانشجویان را بسیج کنید تا در زمینه انرژی های نو تحقیقات و پژوهش را شروع کنند و کلا ما را از نفت بی نیاز کنند.
والله آنقدر تحصیل کرده بیکار داریم که هر کدام اگر یک پیچ و مهره از یک نیروگاه خورشیدی و بادی را بسازند در تمام شهرها صدها نیروگاه ساخته می شود.
تو را به خدا به تحقیقات آلمان در زمینه انرژی نگاه کنید که داره چی کار می کنه. نیروگاه های اتمی را داره تعطیل می کنه و به جای اون انرژی های پاک را داره جایگزین می کنه. حتی ماشینهای با انرژی پاک را به صورت عملیاتی درآورده و در شهرهایی جایگاه هایی برای شارژ آنها ساخته.
من نمی گویم نیروگاه اتمی و تاسیسات نفتی را تعطیل کنیم امـــا به یک شکلی این کشورهای غربی را دور بزنیم و فعلا که دنیا درگیره مسائل خودش هست ما هم در زمینه های انرژی نو به صورت اساسی کار کنیم. قبل از اینکه دیر بشود. (874128) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۰:۳۲
حرف حق! اما کو گوش شنوا؟ (874503) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۹:۴۶
حادثه عظيم و فاجعه‌آميز حمله به هواپيماي مسافربري و كشتار مظلومانه صدها مرد و زن و كودك مسافر، خوي تجاوزكارانه و ددمنشانه آمريكاي جنايتكار كه نقاب آزادي و دفاع از حقوق بشر و مخالفت با تروريسم را بر چهره دارد و تنها به منافع و سياست‌هاي استعماري خود مي‌انديشد را نشان مي‌دهد. (874970) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۵:۰۶
منظور همان دانشجوهایی هستند که سفارت انگلستان رو فتح کردند؟
لازم به ذکر است که در تنگه هرمز علاوه بر آبزیان، ناوها و تفنگداران آمریکایی هم هستند!
مثل سفارت خانه و میتینگ نیست که این دانشجویان ویژه علاقه مند به آنها هستند!! (874520) (moderator102)
 
امینا
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۷:۲۸
ایده شما خوبه اما نه واسه زمانی که دشمن نون شبت رو داره تحریم می کنه. حرکت طولانی مدت عالیه و اصل هم بر همینه اما اقدام و عکس العمل فوری یک بعد دیگه از ماجراست. ما نمی تونیم به ملت بگیم امریکا مدام هر غلطی دلش بخواد بکنه و ما فعلا می خوایم انرژی های نو درست کنیم پس فعلا از با سختی ها راحت باشید. (874863) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۴۸:۰۱
آخه ميوني ... پول مفت نفت جذاب تره... تازه زحمت هم نداره... چرا بايد آقايان به خودشان رحمت بدهند و به متخصصين و تحصيل كرده هاي بيكار فكر بكنند.
اگر قرار باشه كه عدالت برقرار بشه و همه چيز و هر كس سر جاي خودش باشه آقايان و آقازاده ها و خودي ها چكار كنند؟ (874888) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۶:۳۴:۰۵
آخه از باانرژیهای نو نمیشود دنیا را تهدید کرد عزیز برادر! (876236) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۰:۵۵
تحریف افکار عمومی برای سرپوشیدن عدم مدیریت و غارت بیت المال توسط دوستان این جنبش یک نمونه اختلاس 300000000000000000000000000تومانی ضمنا اگر اقایان دانشجویان واقعی هستند باید بدانند که تنگه هرمز آب هایی بین المللی و هیچ کشوری نمی توانند ببند لطفا این بیانیه در سایت منتشر نکنید در دهات و روستا که طرف سواد بین المللی نداره بخش کنید اقایان جنبش دانشجویی ایران ژاپن اسلامی (874129) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۸:۴۶
امروز هرگونه واگرایی نیروها و قوای کشور، به ضرر منافع ملی است. بنابراین همه باید ضمن وحدت در عمل و حرف، با یکدیگر همکاری کنند تا دشمنان اسلام مایوس شوند. (874417) (moderator102)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۸:۴۹
دشمنان اسلام یا دشمنان شماها؟ بیخود خودتون با اسلام و ایران یکی نکنید (875911) (moderator102)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۲:۰۴
ان شا الله بعدا همین دانشجویان بروند با آمریکا بجنگند (874131) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۵:۳۶
آمریکا باید بداند که دود اقدامات ناشایست و خلاف قانونیش در مسئله تحریمها و دیگر فشارهای سیاسی و امنیتی در نهایت چشم خودش می رود. (874400) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۵۳:۳۱
ملت پیشگام ایران در دهه پیشرفت و عدالت حرکت پرشتاب خود را به سوی پیشرفت های بیشتر و تحقق عدالت ادامه می دهد و جبهه ظلم و استکبار و زورگویی برخلاف هیاهوی ظاهری، رو به ضعف و اضمحلال است. (874433) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۷:۴۶
برن اونقدر بجنگن تا علاقشون به جنگ کم بشه (875355) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۴:۳۳
؟؟ به گلواژه بیشتر شباهت دارد تا ... (874136) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۷:۵۴
كدام جنبش ؟ كدام دانشجو؟غربيها كه انچه گفتند عملي كردندونشان دادند كه مرد عمل هستند حال بايد ديد سرداران ما چه مي كنند ؟ (874144) (moderator102)
 
نکته گو!
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۸:۱۶
همیشه گفتند؛ ... که داد میزنه، نمی گیره! (874146) (moderator102)
 
اسي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۲۲:۴۷
موشك جواب موشك؟
يعني واقعا" راه حل بهتري نيست- چرا پاي قشري كه بايد فرهيخته باشند و راه حل هاي بهتري جهت حل بحران از خودشان صادر كنند وارد همچين كارزارهايي مي كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (874162) (moderator102)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۲۶:۳۵
سیاست شطرنج است و پیش بینی حرکات حریف از ابتدایی ترین الزامات آن میباشد. هم پیش بینی و هم آمادگی برای حرک بعدی حریف حیاتی است. از سادگی و احساس زدگی بپرهیزیم. در شرایط فعلی بهتر است این مشت بسته بماند. (874172) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۲۹:۴۴
یا حق
باید تنگه را ببندیم (874182) (moderator102)
 
Singapore
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۳۹:۴۸
جنبش دانشجویی سفارت بریتانیا رو تسخیر کرد کافیه...لازیم نیست دوباره بی عقلی بکنه... (874210) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۱:۴۸
ائنا دانشجو نبودند. اگر هم بودند، نماینده دانشجو ها نیستند. (874817) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۵:۳۲:۵۳
نتیجه این اقدام احساسی و به طمع جا و مقام این تحریم ها برای مردم بد بخت شد. (877545) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۰:۰۴
تازگی ها جنبش دانشجویی ( واقعا مبهمه این واژه) روی آب هم راه میرن نه؟ که میخوان تنگه رو ببندند؟ عینهو نظنز. (874211) (moderator102)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۳:۴۰
مگر تنگه هرمز یک آبراه بین المللی نیست؟ ایران به کدام قانون می خواهد آن را ببندد؟ (874221) (moderator102)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۴۵:۰۵
به همون قانونی که دارو از ما منع کرده اند (875209) (moderator102)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۳:۱۰:۱۶
مدرکتون برای تحریم دارو؟ (875916) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۴:۱۹
خب اگه ببندیم و بعد دو روز بیان بازش کنن که بی اعتبار میشیم زمانی میشه این حرف رو زد که بتونیم برای مدت طولانی بسته نگهش داریم (874224) (moderator102)
 
نکته بین
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۶:۰۴
از قدیم گفتند از شما حرکت از خدا برکت شما بفرما جلو و شروعش کن فقط خرف زدن کافی نیست عمل کن اگر حرفتان مثل بقیه شعار نیست و دنبال مقام نیستید تا ببینیم چه میشود مردم هم اگر در صحنه نبودند حتما پشت صحنه شما را مشایعت میکنند از قدیم گفته اند لقمه رو اندازه دهنت بردار این شعار ها تکراری و خسته کننده شده بهتر است بدانید واقعیت نزد مردم چیست و اگر تاکنون متوجه نشدید اب در هاون میکوبید. (874230) (moderator102)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۱:۲۸
من متوجه نشدم دقیقا باید چیکار کنند.
یعنی اعضای جنبش دانشجویی برن روی آب بایستن و در حالی که دستاشونو حلقه کردن به هم و دیوار انسانی تشکیل دادن، از عبور ناوهای آمریکایی جلوگیری کنند؟ (874273) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۸:۵۸
شما که می گویید تحریم برکته .ومبارکه...واز این حرفها..........چرا ترسیدید؟! چرا دستپاچه شدید؟؟!!!!!!!! (874292) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۸:۱۰
حالا م - ر گفت برکته و استقبال میکنیم شما چرا باور میکنی اخوی؟! (875159) (moderator102)
 
علیرضا عشقی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۰:۴۷
اره داداش همون جنبش دانشجوئی که رفتن سفارت انگلیس رو بستن؟؟!!!
اره همونارو بفرستید برن تنگه هرمزو ببندند تا وضعمون از اینم بدتر بشه....
گوشت و مرغ و میوه وخیلی چیزهای دیگه که از توی سفرمون کشیدید بیرون عیبی نداره بازم با تمام دنیا کل کل کنید تا همین نون خالی رو هم از توی سفرمون قطع کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سیاست شما فقط کل کل کردن با کل دنیاست....
تمام دنیا بد هستن فقط شما خوبید!!!!!!!!!!!!!!!!! (874296) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۱:۲۷
اگر نفت ملی بود وبه صورت عمومی اداره می شد آیا امکان تحریم نفت بود ویا اصلا غرب به دنبال تحریم بود اصرار بر دولتی بودن نفت برای تامین منافع افراد خاص نهایتا ملت را این چنین گرفتار کرد (874298) (moderator102)
 
Malaysia
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۱:۵۱
کاری به عملی و غیر عملی بودن این حرف ندارم ولیکن نیروی دریایی ارتش و سپاه جمهوری اسلامی مستقیما تحت امر فرماندهی کل قوا هستند و هر زمان ایشان صلاح بدانند با قاطعیت عمل می کنند. آیا نوشتن چنین مقاله ای، مخالفت با تصمیمات ایشان تلقی نمی شود؟ (874301) (moderator102)
 
تيمور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۰:۵۷
سللام
رهبر معظم انقلاب وفرمانده محترم كل قوا چندي پيش به درستي راهبرد نظامي ج.ا.ا. را ترسيم كردند و فرمودند ازاين پس دربرابر هر تهديد يك تهديد .
ليكن براي اجراي هر تصميمي بايد جوانب امر و مولفه هاي بسياري را درنظر گرفت.
فكر ميكنم دراين مقطع نبايد كار آخر را اول انجام داد ‘ بستن تنگه هرمز در قبال تهديدات نفتي دشمنان ‘ امري عجولانه است.
وانگهي :
ما خودمان قبل از تصميم اروپا ييها ‘ شيرهاي نفتمان را به روي آنها بستيم.
بازار اروپا فقط 18 درصد صادرات نفت مارا در برميگرفت كه رقم بزرگي نيست .
خود غربيها بخصوص آمريكاييها بعد از به اصطلاح تشديد تحريمها‘ كم كم تعدادي از كشورها را از تحريم خريد نفت ايران مستثني كردند.
غربيها اكنون در بحران اقتصادي به سر ميبرند كه روز بروز بردامنه ي آن افزوده ميشود. چنانچه شاهد هستيم كه ورشسكستگي اقتصاد دول غربي ‘ بانكها وموسسات مالي و استقراض دولتها و بدهيهاي اقتصادي ‘ بيكاري و بي خانماني و تعطيلي بنگاهها وكارخانه ها ي توليدي و صنعتي و .....سير صعودي را طي ميكند.بورسها وضع خوبي ندارند وضع مردم در غرب نيز بسيار بدتر از آن چيزيست كه اخبارش مخابره ميشود.
همين اوضاع واحوال نتوانسته به حضور نظاميان دول غربي در عراق وافغانستان تداوم بخشد و در بخشهايي نيز از تامين هزينه هاي جنگ وحتي حقوق نظاميان عاجز مانده اندو مجبور به خروج از اين كشورها گرديده اند.
حتي نفت عراق كه اكنون هم دست آمريكاييهاست نتوانسته پاسخگوي نيازهاي اقتصاد دول غربي بخصوص آمريكا باشد.
شايدمرا ساده انديش بدانيد ولي معتقدم با روند كنوني اقتصاد جهاني و بحرانهاي پي در پي و تعطيلي بنگاهها و.....در آينده اي نه چندان دور ‘ كلا" نياز به نفت و تقاضا ي اين محصول در سطح بين المللي كاهش خواهد يافت و درآنصورت است كه تعجيل در بستن تنگه هرمز ‘ تلاشي بيهوده نشان داده خواهد شد.
از اينرو بنده معتقدم نبايد براي استفاده از ابزارها و برگ برنده ها تعجيل كرد.
والسلام (874325) (moderator102)
 
پژمان
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۳:۴۹
شما تیمور لنگ نیستی؟ (874983) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۸:۵۳
زیاد اخبار تلویزیون می بینی نه؟ (875045) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۱:۵۵
شما اخبار صدا و سیمای جمهوری اسلامی رو بیشتر دنبال کن
برات خوبه (875173) (moderator102)
 
Singapore
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۰:۳۷
خیلی فکر خوبیه. دانشجوهایی که سفارت بریتانیا رو تسخیر کرد برن. من ار اینجا تشویقشون می کنم (875312) (moderator102)
 
spy
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۱:۲۱
دوست عزیز با فرض صحیح بودن عدد 18% شما (که نیست) بیا با هم یه حساب و کتابی بکنیم
2,500,000 میلیون بشکه در روز صادرات نفت ایرانه
ضزبدر 18% شما میشه 450,000 بشکه در روز
ضربدر بشکه ای 100 دلار میشه 45,000,000 دلار درامد ایران در روز
ضربدر دلاری 1,600 تومان (که دیگه خواب و خباله) میشه 72 میلیارد تومان در روز
ضربدر 30 روز هر ماه میشه 2هزار و 160 میلیارد تومان
این عدد خیلی به برزگترین اختلاس قرن نزدیکه! و این 18% درامئ نفتی ایرانه که از نظر شما خیلی عدد بزرگ و مهمی نیست!

واقعا " به یزدان اگر ما خرد داشتیم کجا این سر انجام بد داشتیم؟" (875338) (moderator102)
 
تيمور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۵:۵۲
سلام برهمه شما كه اظهار فضل نموديد
بله من تلويزيون و بخصوص اخبار زياد ميبينم ‘
تقريبا" تموم خبرها را ازهمه نوعش دنبال ميكنم ‘ ايراني وخارجي و...
حتي وضعيتي كه براتون توصيف كردم از نزديك درهمين كشورها درسفرها شخصي كه داشته ام ديده ام ‘
ضمنا" تيمور لنگ نيستم‘ بي ادب هم نيستم‘
شما دارين به كاري تشويق ميكنين كه بعدا" احتمالا" هيچكدومتون در كارزار حضور نخواهيد داشت‘ مثل من شكمتون از تير و تركش چندين بار پاره نشده‘ بخشي از رودتونو بخاطر شيميايي نبريده اند.
مثل من تركش گلوله ي كاتيوشا روي صورتتونو نبريده‘
مثل من گلوله از سمت راست شكمتون فرو نرفته تا از پشت درش بيارن.
بله من تمام وجودم وتمام زندگي وهستيمو براي حفظ نظام ميدم و حساب دودوتا چهارتاي دنيارو نميكنم ‘ حساب ريالي ودلاري نميكنم
وانگهي رياضي شما خيلي ضعيفه
من سرانجامم را بد نميدانم. بلكه به اقتداري كه ايران اسلامي دردنيا دارد وافزايش اين قدرت فكر ميكنم .
بله با حساب دودوتا چهار دلاري كه شما دارين ‘ بايد نشست و از اجنبي توسري بخوريم
برخي براي حفظ دلار واقتصاد و.... دينشان را ميفروشند. اما من اينگونه نيستم.
بله من به نظام جمهوري اسلامي ايران افتخار ميكنم ‘ به درايت و تدبير و عقل وشعور نظام اعتماد دارم ‘ به ولي فقيه ورهبر مسلمين جهان اعتماد واعتقاد دارم.
والسلام (876507) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۱:۵۳
با تمام احترام، شما مشکلات اساسی داری و تحلیلت هم خیلی ضعیفه! (877092) (moderator102)
 
مجيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۳:۲۵
واقعا چه راحلي انديشيدايد.حتمادنيا هم ميشينه مارو نگاه ميكنه.همين افكار و سياستهاهس كه كشور رو به اين روز انداخته (874333) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۲۳:۲۵
باید یکی دو تا از این ناوهای آمریکایی را غرق کرد تا بفهمند با دم شیر بازی کردن یعنی چه !
ما که تحریم هستیم یک جنگ هم راه بیندازیم . آب که از سر گذشت چه یک وجب چه 10 وجب ! (874334) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۷:۱۳
جدي جدي تصميم به خودكشي گرفته اي؟ يعني راه دگه براي خودكشي سراغ نداري؟ (874912) (moderator102)
 
هادی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۶:۱۸
من مخالف بستن تنگه هرمز هستم. چون به فرموده مسئولان نظام هیچ کشوری به این تحریم ها تن نداده و غرب تنها مانده است.! با این وجود چه کاریست که تنگه را ببندیم !!!
iهر دم از این باغ بری می رسد. (874373) (moderator102)
 
كوروش
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۸:۴۸
خوب اگه مي تونيد ببنديد (874377) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۰:۳۹
از یک طرف روز و شب در صدا و سیما مسئولان فریاد می کنند که تحریم ها بی اثر است، داد می زنند که چه خوب شد تحریم شدیم کاش زودتر می شدیم، حالا همه چیز را خودمان می سازیم، ما به آنها وایسته نیستیم و.... هر روز خبر می رسد که ما در فلان صنایع خودکفا هستیم، نه قطعات صنعت نفت می خواهیم و نه قطعات خودروسازی، می گویند اگر ما اخم کنیم خودروسازی فرانسه در هم می ریزد و .... اما از طرف دیگر به گونه ای از تحریم حرف می زنیم و تهدید بستن تنگه هرمز می کنیم که انگار یادمان رفته که خودمان هم طرفدار تحریم بودیم!!
تصور می فرمایید که دنیا نشسته و زانوی غم بغل گرفته که نکند ما بزنیم و این تنگه را ببندیم، مگر یادتان نیست اروپا که تحریم نفتی ایران را تایید کرد چقدر نفتی هایمان گفتند که قیمت نفت چنین و چنان می شود، اروپا با بحران اقتصادی که دارد بیچاره می شود، به ضرر خودشان است و.... اما فردای تحریم قیمت نفت کمتر از آن میزان کم هم که بود شد....
قدری قبل از گفتن اندیشه کنیم! بدانیم که آنها در باطل خود متحدند و ما در حق خود متفرق، آنها مدیریت اندیشه دارند و ما مدیریت شعار! (874386) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۶:۱۰
اگه تنگه هرمز بسته شه اون موقع خودمون هم نمی تونیم چیزی وترد و صادر کنیم آخه یه خورده فکر کنید بعدا تصمیم بگیرید. چرا ماها هی می خوایم جواب سنگ و با سنگ بدیم (874404) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۶:۱۱
من عاشق جنگم ، ممکنه با جنگ کردن کشور صدمه ببینه ، اما خیلی چیزها عوض میشه ، با فرض پیروزی در جنگ ما دشمن خودمون رو کنار میزنیم ، و با فرض شکست که احتمالش ضعیفه ما بازم سربلند هستیم چون زیر بار ظلم نمیریم ، ما همین طوری با تحریم ها مردیم (875352) (moderator102)
 
علی
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۸:۵۶
عزیزم شما جونت رو دوست نداری تشریف ببرید خود کشی. ما واسه جون خودمون ارزش قائلیم. (875878) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۷:۳۵:۵۰
خودکشی حرام است. چطور نمی دانید؟ (877770) (moderator102)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۶:۴۶
خدا پدرت را بیامرزد که با گفتن "من عاشق جنگم" اصل حرفتو زدی.

من فقط یک سؤال دارم. آیا شما برای رسیدن به عشقتان برای من و افراد خانواده ام که بجای جنگ عاشق چیزهای دیگری مثل صلح ، بهروزی ایرانیان ، عدالت ، انصاف ، گسترش فرهنگ و بالا رفتن بنیه اقتصادی و صنعتی و علمی ایران هستیم آیا حقی قائل هستید؟

من و افراد خانواده ام به جنک به عنوان یک انتخاب نا خوشایند و بعنوان آخرین راه و انهم تنها در صورتی که مورد تجاوز قرار گرفتیم فکر میکنیم.

اگر من به فرزند خودم زور بگویم و بعد شعار ایستادگی در مقابل زورگویی همسایه ام را بدهم آیا فرزند من حق ندارد به من بگوید تو اول درون خانه را درست کن و حق ما را نخور بعد سراغ گرفتن حق ما از همسایه برو؟ (876072) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۵:۳۸
احتمالا شما با این پیشنهادت جزء مجاهدین(منافقین) نیستی؟! آخه اونا هم خیلی دوست دارن جنگ بشه (876365) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۳۵:۵۱
شما نگران نباش ما یه مقار راه را برا خودمون باز میذاریم (876485) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۱:۵۹:۰۹
خوب اونا نمی خوان نفت ما رو بخرن مگه زوره ؟ اختیار کشور خودشون رو که دارن. چون اونا نمی خوان نفت ما رو بخرن ما باید بیایم یک کار غیر قانونی کنیم و آبراه بین المللی رو ببندیم ؟ (874446) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۶:۱۹
خودتون رو گول نزنید. گرچه بهتر از من می دونید که جنبش دانشجوئی چه مطالباتی داره و بسیج دانشگاه تهران نماینده جنبش دانشجوئی نیست. راستی پروژه جدید جنبش دانشجوئی خودجوش سازیه؟؟؟؟ (874488) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۰:۲۰
ببندیم بعدش چیکار کنیم؟ (874501) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۶:۵۵
به جای بستن تنگه هرمز سیاست خارجی ایران را از دستان اعراب خارج کنید تا ایران برای ایران نه اعراب باشد آنگاه اتحادیه اروپا تحریم ها را لغو می کند واوباما یار غار اعراب دست خالی بر می گردد (874526) (moderator102)
 
قنبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۸:۳۷
احتمالاً منظور شما بسیج دانشجویی است... (874528) (moderator102)
 
بابک
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۹:۱۶
تنگه چه ربطی به جنبش داره!!!؟؟؟
جنبش دانشجویی باید با محدودیت های تو دانشگاه و جامعه مبارزه کنه (874530) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۹:۵۳
فقط شعار !!!! (874532) (moderator102)
 
Kuwait
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۹:۰۸
داشتن انرژی هسته ای به چه قیمت? اگه این همه هزینه که داریم برای انرژی هسته ای می کنیم رو صرف توسعه پارس جنوبی کرده بودیم الان درآمد قطر از این میدان مشترک ده برابر ما نبود. چوب حراج به نفتمون زدیم که بیان بخرن. مگه باید با همه دنیا جنگید? ما که داریم به روسیه و چین باج میدیم دیگه چه افتخاریه که میگیم باج به آمریکا نمیدیم? احتمالا این دانشجوها همون هایی هستن که خودجوش سفارت انگلیس رو اشغال کردن ولی عکسشون رو که دیدیم زیاد هم به دانشجو شبیه نبودن. (874559) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۸:۳۱
هم باج ميدهيم و هم بي شخصيت شده ايم. ببينيد با هر شخصي كه با پاسپورت به هر كشوري كه برود (چه براي زيارت و چه براي سياحت و يا كار تجاري يا فرهنگي و ورزشي و ...) چه بي احترامي ها ميكنند. از نظر سياسي و امنيتي هم كه همه به ايران مي تازند... تازه فسقلي هائي هم مثل قطر و عمارات و اخيرا افقانستان هم براي ايران شاخ و شانه ميكشن. (874961) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۲:۴۹
اين ها همه اش شعار شعار من در اوردي نه ايران ميتونه تنگه را ببندد نه جامعه ي جهاني اجازه اين كار را ميدهدتنگه ي هرمز 37 كيلو متر عرض دارد كه بر فرض محال بستن ان هاه ها طول ميكشد واز همه بيشتر ايران لطمه خواهد خورد تحريم 2روز است شروع شده اقايان به جاي فريب ملت بهتر است فكر جاره باشند (874576) (moderator102)
 
Hassan
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۴:۳۷
این مطلب را که خواندم متوجه شدم به جنبش دانشجویی هم بی خودی امیدوار بودم.

بچه هایی که تحت تاثیر شعارهای رسانه ای شلوغ می کنند و مثل آن تبلیغ موسسه رسانه های دیجیتال توی خیالاتشان تفنگ به دست گرفته اند و کیو کیو کیو می کنند

جنبش دانشجویی حزب اللهی اگر نگاهش به وقایع این باشد همان بهتر که ساکت ش کنند (874627) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۴:۱۹
تنگه ی هرمز یک آبراه بین المللی است و بستن آن یعنی اعلان جنگ به تمام دنیا! این حرکت مثل سایر حرکات عجیب و غریب دیگر تنها در مسیر منافع عربستان است! آخر چرا یکبار هم که شده دانشجویان ارزشی به مردم فکر نمی کنند؟ مگر مردم ایران چه گناهی کردند؟ چرا مردم ایران باید تاوان رجز خوانی های سیاسی افرادی را بدهند که تنها هدفشان رسیدن به قدرت است؟ هرکس میخواهد بگوید شجاع و قاطع است از منافع این مردم مایه میگذارد! دقت کردید به جای اینکه رهبری به عنوان فرمانده کل قوا از بستن تنگه ی هرمز بگوید این آقای "م ر" است که صبح تا شب از جنگ صحبت میکند؟ سوال من از دوستان این است که اگر ما اختلاس ها را فراموش کنیم آیا حاضرند دست از سر مردم ایران ور دارند؟ مگر این کشور رهبر ندارد؟ چرا هرکسی اجازه دارد از جنگ صحبت کند و آب در آسیاب دشمنان دیرین ایران بریزد؟ (874682) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۴:۰۲
آفرین به تحلیلت. این م.ر عجب رویی داره (875058) (moderator102)
 
خیالباف
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۴:۲۰
کلا ما حرف میزنیم و به آخر و عاقبت این کارهامون هم توجه نداریم و همیشه هم ضربه میخوریم بعد ژست میگیریم که "اقتدار ماست". (874706) (moderator102)
 
ف.ا
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۷:۳۲
تنگه رو ببندیم یعنی چی 33 سال وقت داشتن که یه کاری واسه اقتصاد این مملکت یه کاری بکنن و هیچ کاری نکردن فکر کنم تمام این مدت تو فکر این بودن که چه جور تنگه رو ببندن, کشوری که اینجور شهرونداش رو تو عربستان اعدام میکنن و دم نمیزنه چطور میخواد تنگه ببنده بعدشم تا کی باید به داشتن موشک و توپ دلمون رو خوش کنیم پاکستان هم بمب اتم داره چیزی که ما نداریم اقتصاد قویه بخاطر همین به فکر بستن تنگه افتادیم (874713) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۵:۳۱
اینها همش نتیجه ماجراجویی های اقای رئیس جمهوره (874825) (moderator102)
 
ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۰:۵۰
اقای یار رضوی عزیز من که دقیق شما رو از دانشگاه کرمان میشناسم.
انتظاری جز این ... ازشما نداشتم
اما حقا دغدغه ملت این چیزهاست؟
فساد وگرانی بیداد کرده داری جهت رو عوض می کنی؟
خدا نکنه به امثال شما مسئولیت برسه
برا الف متاسفم
یکی از دانشجویان عدالتخواه
منتشر هم نشد اشکال نداره (874927) (moderator102)
 
پشت دانشگاه مونده ی حسرت دانشجو شدن!
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۷:۰۳
حالا که قرار شد ببندیم باید اساسی ببندیم.نباید دلمون را با بستن تنگه هرمز خوش کنیم.بیایید یکدفعه اقیانوس هند و اقیانوس آرام را ببندیم و کلیدش را بندازیم توی دریای چین تا دیگه کسی نتونه بازش کنه!!!!! (875015) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۱:۱۷
جدا شما دانشجو هستین؟ الان آقا بایرام بقال سر کوچه ما هم که اسمشو بزور می نویسه می دونه اینکار یعنی جنگ با دنیا. مرد حسابی فکرشو کردی چقدر ایرانی کشته می شوند؟ اصلا تو به سرباز یا افسر ارتشی زن و بچه داری که باید روی اون ناو بخاطر هیجانات جوانی شما جونش را کف دستش بگیره و جلوی ناوهایی مثل اینترپرایز، آبراهام لینکن و هزار کوفت و زهرمار دیگه را بگیره فکر کردی؟
اصلا فکر کن ناوشکن جماران ما زد اینترپرایز را ترکوند اونا به انداره 2 برابر موشکهای ما ناو و هواپیما دارند. شما هم برادر سانسورچی الف بخاطر خون اون سربازا و افسرای بیچاره اینبار اینو سانسور نکن تا این اخوی بلکه از جو بزنه بیرون (875095) (moderator102)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۵۱:۲۷
ما بعد از آمریکا و روسیه و چین ابرقدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی هستیم . همش تقصیر شما ترسو هاست که دارید باج سبیل به این کشور های یاغی می‌دهید .
ارتش و سپاه ما اراده کند اسرائیل و آمریکا محو خواهد شد .
هماطور که امام خمینی گفت آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند .
مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر انگلیس . (875787) (moderator102)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۶:۲۵:۲۱
میبینم که راحت از کانادا فرمایش میکنی یا نکنه از ابزار فوق حرام فیلترشکن استفاده می کنی؟
اگر کانادا پیش اخوی گرامی خاوری جان هستی سلام برسون!!! (876234) (moderator102)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۷:۵۱:۱۷
عزیزم یه استامینوفن کدئین بخور حالت بهتر میشه دیگه هذیون نمیگی! (876289) (moderator102)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۰:۱۵
از خواب بلند شو
منم صدا و سیما و فارس نیوز میبینم اینجوری میشم! (876542) (moderator102)
 
ر
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۵:۳۶
من نمیدانم چرا ما باید با شما وحدت کنیم!؟چرا شما با ما وحدت نمیکنید تا کی یک عده محدود برای ما تصمیم میگیرد تا کی باید قربانی افکار پوسیده شما باشیم تا کی با دنیا مانند دیوانه رفتار کنیم تا کجا دنبال کور راه برویم پس چرا شما هرچه میکنید جواب برعکس میگیرید چه شد ان همه قیل وقال اصلا شما غیراز شعار وگیر دادن به روسری چند دختر بچه؟!مگر کار دیگری هم بلدید؟؟؟شرف داشته باش چاپ کن (875133) (moderator102)
 
ح-چ
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۸:۵۵
اصلا این جنبش دانشجویی که میگید چیه ؟ کجاست؟ رئیسش کیه؟ حزبه؟ جناح؟ گروه جنگ های نامنظمه؟ اصلا دارید راجع به چی صحبت می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (875164) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۷:۴۸
دمتون گرم! یه چند وقتی بود حسابی نخندیده بودم!
:-)))))))))))) (875190) (moderator102)
 
spy
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۶:۵۲
تو اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی! (875303) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۱:۳۰
ادم عاقل گلوی خود را نمیگیرد و بفشارد تا خفه شود (875314) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۹:۴۲
پس این کشورهائی که امروز با ما قرارداد بستند چه جوری باید نفتشان را ببرند (875335) (moderator102)
 
مجید
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۶:۴۰
مطمئن باشید که سستن تنگه هرمز چیزی است که غربی ها می خواهند مگر یادتان نیست که صدام حسین برای اینکه قیمت نفت بالاتر برود ذر سال 1990 کویت رادر 12ساعت تصرف کرد و قیمت نفت از بشکه ای 7دلار به 40 دلار صعود کرد اما پس از ان اوتلافی بزرگ از کشورهای مختلف حتی مصر و عربستان امدند و صدام که می گفت تمام نقاط اسرائیل و پایگا های امریکا زیر تیر راس موشک هایش است ان توان موشکی هم نتوانست برایش برگ برنده باشد و در 43 روز از نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا شکست خورد و خیلی از کارشناسان می گفتند که اگر ان جنگ فقط دو هفته دیگر ادامه می یافت کل بغداد هم فتح می شد و صدام در همان سال 1990 سرنگون می شد ومطمئن باشید که سرنوشت ایران در صورت بستن تنگه هرمز مانند سرنوشت صدام در سال 1990 خواهد شد> (875406) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۵:۱۴
مجید جان مردم عراق از صدام دل خوشی نداشتند که انگیزه دفاع از کشورشون را داشته باشند و الا اون جنگی را که عراقی ها در مقابل ما کردند یک ماه در مقابل امریکا انجام میدادند امریکا دمشو میذاشت رو کولش و دیگه این طرف ها پیداش نمیشد. (876505) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۱۵:۱۹
آره بابا مگه نمی بینی این روزها مردم از دیدن اینهمه اختلاس ها و تورم وفقر و فحشا و بیکاری همه دارند پشتک می زنند تو خیابون از خوشحالی ، نمیبینی؟ (877072) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۴:۱۰
اوهو! مردم ما نه انگیزه دارند نه رمق! (877102) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۴:۱۶
آقا به من چه خود هرمز بره تنگشو بگیره (875506) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۶:۱۸
حالا این یعنی چی (875633) (moderator102)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۳:۲۵
قبل از هر چیز و هر کاری باید خوب به عواقب و تبعات اون کار توجه و فکر کرد در حال حاضر به نظر من باید با ایجاد همدلی و توجه به مشکلات مردم و احترام گذاشتن به مردم و ایجاد شادی و احساس امنیت در کشور و پرهیز از ایجاد تنش بیشتر با دنیا به سمت ساختن و ایجاد رفاه بیشتر برای مردم بود. و از دروغ گفتن و فریب دادن مردم با آمار سازی پرهیز کرد و مردم را صادقانه دعوت به همکاری کنند آنگاه مردم خود کشور را در تمامی شرایط همراهی و مدیریت میکنند. (875555) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۰:۵۸:۵۱
مرغ 5200 شد؟؟ (875712) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۱:۵۲:۲۰
اين طرح در سال 1390 توسط دكترجواد محمد قلي نيا و همكاران تحقيقاتي وي با نام تحريم متقابل نفتي .......... ، ارايه شده و رونمايي گرديده بود. خبرهاي مربوط به ان نيز بصورت وسيعي در رسانه ها و خبرگزاري هاي رسمي كشور انعكاس يافته است. (875790) (moderator102)
 
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۳:۵۷
بررسي من كه نشون ميده اين كامنت درسته نمي دونم چرا بعضي ها به اون راي منفي دادن. سرچ كنيند به صحت حرف هاي بالا مي رسين (877101) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۲:۱۲:۲۶
به نظر من بهتره يه لشكركشي چندجانبه راه بندازيم، الآن آمريكايي ها دم دستن،‌هم تو عراق بهشون حمله مي كنيم هم تو افغانستان، مردم اين كشورها هم ميان به كمكمون بعد هم تنگه رو مي بنديم و بحرين و امارات را فتح مي كنيم!

ا.... خواب بودم! توهم زدم! (875814) (moderator102)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۲:۱۵:۴۱
چرا باید تنگه هرمز را ببندیم؟؟؟؟؟؟
مسوولین می گویند در تحریم نفتی ایران، اتحادیه اروپا ضرر میکند.
مگر یکی از اهداف مسوولین مبارزه با استکبار نیست!!!
قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دو خروس را؟؟ (875820) (moderator102)
 
پ
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۱:۴۸
تنگه ای که بعد از 6 ساعت نه 24 ساعت فوقش با ذلالت و خواری باز میکنند چرا ببندیم چرا حرف از روی باد معده میزنین ای مجلسیانی که برای 100 میلیون ودیعه مسکن افتادید به دست و پا زدن و دنبال ثروت و مال اندوزی هستین چطور شده به فکر بستن تنگه هرمز افتادین (875901) (moderator102)
 
شهر ند
Latvia
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۲۳:۳۸:۳۹
تدبير لازم است نه شعار
عربستان وإمارات كه خطوط لوله خود را از تنكه هرمز جدا كرده اند عراق وقطر هم به سران خودمان دوستان ماستند هرجند كه انها هم مسيرهاي جاي كزين دارند. ظاهراً تنكه را به روي خود ودوستانمان مي بنديم نكند هم جوب را بخوريم وهم بياز را
ببخشيد كه دستكاه من حروف اصلي فارسي را ندارد شايد همين هم نشانه ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ (875979) (moderator102)
 
Mirza
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۳:۱۴
به بهانه باز کردن تنگه هرمز آمریکا پس ازگزراندن یک قطعنامه 24 ساعته در شورای امنیت و اتلافی از همه کشورها تمامی ساختارهای اقتصادی ونظامي ما را نابود خواهد كرد. (876038) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۷:۴۳
بستن تنگه های بین المللی خلاف قواعد و مقررات حقوق بین الملل دریاهاست. مسدودکردن باید با کاشتن مین صورت گیرد که توسل به زور است و مطابق منشور سازمان ملل و اصل بنیادی حقوق بین الملل هیچ کشوری حق توسل به زور را ندارد مگر در دفاع مشروع در برابر حمله مسلحانه یا در مقام اجرای تصمیمات شورای امنیت. بنابراین بستن تنگه هرمز از نظر قانونی نقض قواعد بین المللی است و صلح و امنیت بین المللی را تهدید می کند. کشورهایی که متوسل به تحریم شده اند یا اتحادیه اروپا می توان گفت عمل غیرقانونی انجام نداده اند چون هیچ قاعده ای در حقوق بین الملل نیست که نخریدن یک کالا از یک کشور را منع کند. تحریمهای غیرنفتی هم نوعا در اجرای تصمیمات و قطعنامه های شورای امنیت است که مطابق منشور سازمان ملل بر همه کشورهای عضو سازمان الزامی است. نمی توان گفت قطعنامه های شورای امنیت غیرقانونی است چون قانون در روابط بین المللی همان مقررات منشور سازمان ملل است که قریب به اتفاق کشورها و از جمله کشور ما آن را ذیرفته اند. در همین منشور به شورای امنیت اختیار داده شده در مواردی که تشخیص داد صلح و امنیت بین المللی مورد تهدید واقع شده دست به اقدام بزند که تحریمها پله اول این اقدامات است. (876092) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۷:۳۳:۰۶
شما که آشنا به مقررات حقوق بین الملل هستید لطفا به این سوال ها نیز پاسخ دهید:

کودتای 28 مرداد بر اساس چه قانونی به اجرا در آمد؟
طبق چه قانونی صدام به ایران حمله کرد؟
بر اساس کدام معاهده امریکا و شوروی و آلمان و... از صدام بر علیه ما حمایت کردند؟
بر اساس کدام تبصره از این قانون امریکا به افغانستان حمله کرد؟
بر اساس کدام بند از ان پی تی امریکا و اسرائیل سلاح هسته ای تولید کرده اند؟
کدام قانون بین المللی است که به امریکا حق استفاده از بمب اتمی را می دهد؟
بر اساس کدام "منطق" قانونی به 5 عضو دائمی شورای امنیت حق وتو داده شده است؟
آیا حمله امریکا به عراق بر اساس منشور سازمان ملل بوده است؟
آیا حملات اسرائیل به لبنان قانونی است؟
آیا ترور دانشمندان ما بر اساس منشور سازمان ملل انجام شده است؟
آیا ...


( لطفا منتشر کنید ) (877764) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۰۶:۳۶
به این سوالها جواب دادم ولی الف مصلحت دید منتشر نکند! (881650) (moderator102)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۲:۳۴:۳۳
آقا جان تو را به خدا بزارین این مردم زندگیشون بکنن بزارین یه آب خشک از گلوشون

بره پایین آخه بابا جان چی کاربه تنگه هرمز دارین بابا به پیر به پیغمر اکثر مردم با

مشکل دارن زندگی را میچرخونن به خدا من یه مهندسم سه ماه حقوق نگرفتم من

به قرآن پیش خودم وخانوادم شرمنده هستم حالا تنگه هرمز را ببندیم به من حقوق

میدن (876174) (moderator102)
 
poorya
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۲:۳۶:۰۵
آقا تنگه هرمز مال ماست اگر به این باشه باید به ما مالیات بدن بابت هر عبورو خروجب اگر به ضور باشه ما هم تگه هرمز رو نا امن میکنیم برای گوش چشم نشون دادن تا کی باید سوکوت کرد الاموقع نشون دادن قدرته (876176) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۷:۳۲:۵۱
جنبش دانشجویی باید خود را از سیاست به دور نگه دارد و سیاسی کاری نکند (876265) (moderator102)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۷:۴۱:۳۰
تو اگر خدای نکرده توی خونه با پدرت مشکل پیدا کنی و از اخلاقش برات مشکل ساز بشه ، با اینحال راضی میشی کسی که توی محل به زورگیزی و جنایت و دزدی معروفه ، بیاد خونه تون و تو را از این وضع نجات بده؟ یا اگر این آدم بخواد وارد منزلتون بشه جلوش وای می ایستی ؟ (876274) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۴:۵۱:۲۳
خیلی مثالت بی ربط بود چون پدر آدم هم خون آدمه ؛ حق داره گردن آدم و اخلاقش هر مدلی باشه وظیفه فرزنده که احترامش را نگه داره ولی ببخشید این آقایون حروف الفبایی که الان دارند محاکمه میشن چه نسبتی با ما دارند اصلا چه حقی گردن ما دارند؟ جز دزدی و غارت بیت المال چکار دیگه ای انجام دادند؟ چرا نباید مجازات بشن؟ اصلا جنگ بشه ما بریم جبهه شهید شیم ، که چی بشه؟ که آقایون همچنان به دزدی خود ادامه بدن؟ (877432) (moderator102)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۰۹:۳۲:۵۹
اين دانشجوياني كه شعار مي دهند آيا موقع جنگ هم مي رن بجنگن يا مي گن ما معافيت تحصيلي داريم و نمي رن جنگ؟ (876480) (moderator102)
 
افشین
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۲:۵۲:۲۶
خود ما با دانشجوها چکار کردیم ؟ خود ما با ملتمون چکار کردیم ؟ حالا که کار به اینجا رسیده از دانشجوها مایه می زارند ؟ (876984) (moderator102)
 
بهنام
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۴:۳۸:۳۱
ملل مغلوب در فرهنگ و رفتار تابع ملل غالب اند.ما هم اکنون اگر توان تولید و استعداد قدرت یافتن هم داشته باشیم مغلوبیم.این فرهنگ مغلوب است که ما را عقب نگه داشته . (877390) (moderator102)
 
امارگیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۸:۲۳
جهت اطلاع به استحضارتان میرسانم که از 125 نظر اول تا این لحظه 13045 نفر نظر داده اند که در کل 12041نفر مخالف این طرح (بستن تنکه هرمز)و 1004 نفر موافق یعنی 92درصد مخالف و 8 درصد موافق

خیلی جالبه
لطفا خودتان در مورد سایر موضوات امار بگرید نتایج جالبی بدست میاید

در اکثر موارد رای مخالفان بیشتر است ولیکن نتیجه چیز دیگریست (877420) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۴:۵۱:۲۰
ما دانشجویان اصلا این کار را نمیکنیم چون نمیخوام کشورمون بدبخت بشه (877431) (moderator102)
 
ali
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۷:۲۶:۱۵
بابا این همه تنگه برای بستن آخه چرا هرمز از یکی کوچکتر شروع کنید (877753) (moderator102)
 
1360
۱۳۹۱-۰۴-۱۶ ۲۰:۱۷:۵۷
یک دانشجو عوام نیست که اسیر جو گیری بشود اگه هی ما تهدید به بستن تنگه کنیم این تنگه اهمیت استراتزیکی خود را از دست خواهد داد ما در مقابل تهدیدات دشمنان اهرمهای دیگه مانند عراق و افغانستانو باید پیش بکشیم (879932) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۷ ۲۳:۴۰:۴۰
آفرین به تو دانای کل
جنبش دانشجویی روجمع کن ببر تنگه هرمزو ببندن .میتونی از دوستانی استفاده کنی که از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتن.اونا کارشونو بلدن و خیلی هم پایه این برنامه ها هستن.اصلا چادر بزنید وسط تنگه هرمز.هر کی رد شد باتیر کمون بزنید.
عزیز من آخه آبراهی که حداقل عرض نزدیک 60 کیلومتر و 160 کیلومتر طول داره مگه بچه بازیه بستنش.بعدشم اصلا فرض کنیم شما بتونید برید و تنگه هرمزو ببندید.اولا که مگه تصمیم بستن تنگه هرمز با شخص شماست که فراخوان میدی واسه خودت.بعدشم بستن تنگه هرمز یعنی جنگ...مگه فکر کردی اونا انگشت به دهان از فرط شگفتی می ایستن شمارو نیگا میکنن که تنگه رو بستین..گذشت دوره این حرفا بابا جمع کن بساطو.
واقعا که هرچی این ملت میکشه به خاطر سر کار بودن مسئولین بی کفایت و کم مایه است که هر جا یه خرابکاری میکنن اینجور میگن.الف تو هم طبق معمول سانسور کن. (881561) (moderator102)
 
hadi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۴-۱۸ ۰۱:۲۱:۴۱
مگه سیاست بچه بازیه که هر تشکلی از هر جا که دلش خواست بلند شه و بخواد راجع به تجارت بین الملل اقدامی انجام بده ؟؟؟؟
اگه اینکار بخواد توسط ارتش یا سپاه هم انجام بشه باید فکر عواقب این کار به دقت پیش بینی بشه چون از این تنگه فقط امریکا معاش نمیکنه بلکه بر کل خاورمیانه و آسیای مرکزی و شرقی تاثیر گذاره! پس یکم عقلانی فکر کنید !!!!مگه سیاست بچه بازیه که هر تشکلی از هر جا که دلش خواست بلند شه و بخواد راجع به تجارت بین الملل اقدامی انجام بده ؟؟؟؟
اگه اینکار بخواد توسط ارتش یا سپاه هم انجام بشه باید فکر عواقب این کار به دقت پیش بینی بشه چون از این تنگه فقط امریکا معاش نمیکنه بلکه بر کل خاورمیانه و آسیای مرکزی و شرقی تاثیر گذاره! پس یکم عقلانی فکر کنید !!!! (881669) (moderator102)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.