نظر منتشر شده
۱۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358064
آیا واقعا امتحانات نهایی کشوری سخت بود؟
بخش اجتماعی الف، 11 خرداد 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
اعتراض دانش‌آموزان به امتحانات نهایی در شرایطی از امتحان شیمی آغاز شد که هم‌اکنون در سراسر کشور موجی از اعتراض به دشواری امتحانات نهایی شکل گرفته و دامنه آن از یک درس فراتر رفته است.

اعتراض دانش‌آموزان به دشواری سوالات امتحانات نهایی از درس شیمی آغاز شد اما پس از آن بود که با برگزاری امتحان ریاضی، ادبیات و دینی نیز تجمعات اعتراضی در شهرهایی مانند مشهد، اصفهان و تهران مقابل ادارات کل آموزش‌وپرورش شکل گرفت.

و حالا سراسر کشور شاهد موجی از اعتراضات گسترده دانش‌آموزان به دشواری سوالات طراحی است، سرنوشت نمرات امتحانات نهایی از آنجایی برای دانش‌آموزان اهمیت دارد که نمرات امتحانات سال سوم دبیرستان در کنکور و راهیابی به دانشگاه تأثیرگذار است.

دانش‌آموزان معترض می‌گویند: سوالات بسیار سخت و مفهومی طراحی شده است و سؤالاتی در امتحانات وجود داشت که معلم اصلاً آنها را سرکلاس درس برایشان توضیح نداده بود.

آموزش و پرورش به هیچ عنوان اعتراضات را نمی‌پذیرد و به شدت از طراحی سوالات امتحانی دفاع می‌کند و معتقد است دانش‌آموزان کتاب‌های درسی را به خوبی مطالعه نمی‌کنند.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «خود دانش‌آموزان اظهار می‌کنند سؤالات امتحانات نهایی سخت است و آیا این موضوع را می‌پذیرید؟»، گفت: گفته دانش‌آموزان برای ما ملاک نیست. وی افزود: ما به نمایندگان دانش‌آموزان که در خصوص مطرح کردن سختی سؤالات در مرکز سنجش حضور یافتند، اعلام کردیم اگر نکته‌ای در خصوص سؤالات دارید به دبیران و گروه‌های آموزشی مراجعه کنید.

*سؤالات از کتاب طرح می‌شود نه جزوات
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر یک سؤال خارج از کتاب، ناخوانا و مشکلی داشته باشد بررسی می‌شود، تصریح کرد: اما اگر به طور کلی گفته می‌شود سؤالات سخت بوده و کتاب را نخوانده‌ام و باید از جزوات سؤال طرح می‌شد، اعلام می‌کنم که از جزوات سؤال طرح نمی‌کنیم و از کتاب طرح سؤال انجام می‌دهیم. وی افزود: مشکل بسیاری از دانش‌آموزان این است که سؤالات امتحانی سال‌های گذشته را مطالعه کرده و فکر می‌کنند حتماً از آنها، سوال طرح می‌شود یا اینکه جزوات خارج از کتاب را مطالعه می‌کنند.عمادی تأکید کرد: اصل موضوع کتاب درسی است و دانش‌آموز باید محتوای کتب درسی را مطالعه کند.

*ثبت اعتراض به نمرات امتحانی تا ۴ روز پس از اعلام نتایج
وی در خصوص اعتراض به امتحانات، گفت: اگر دانش‌آموزی نسبت به نمره و تصحیح اوراق امتحانی اعتراض داشته باشد می‌تواند تا ۴ روز پس از اعلام نتایج اعتراض خود را ثبت کند.

*سوالات امتحانات نهایی از آسان به سمت دشوار بود
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «اساساً در خصوص سختی سؤالات چیزی به عنوان اعتراض داریم؟»، عنوان کرد: خیر، چیزی تحت عنوان سختی سؤالات نداریم. وی افزود: در خصوص سختی سؤالات نظرات گروه‌های آموزشی و نظرات حوزه‌های تصحیح را گرفتیم؛ سؤالات از آسان به سمت دشوار بوده و کاملاً متناسب با میانگین دانش‌آموزان بوده است.

*۵۰ درصد دانش‌آموزان تهرانی نمرات بین ۱۶ تا ۲۰ گرفته‌اند
عمادی با بیان اینکه نتایج نشان می‌دهد که سؤالات امتحانات نهایی سخت نبوده است، گفت: به عنوان نمونهدر شهر تهران حدود ۵۰ درصد نمرات دانش‌آموزان بین ۱۶ تا ۲۰ بوده است و این نمره خوبی تلقی می‌شود و نشان می‌دهد سوالات اصلاً سخت نیست.

اخیراً نیز خبری در فضای مجازی منتشر شده است که از نامه معلمان گروه درس ریاضی استان قم به مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش خبر می‌دهد، نامه‌ای که در آن ایرادات سوالات طراحی شده امتحان نهایی درس ریاضی مطرح شده است اما رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش این خبر را کذب می‌داند.

همچنین در شهر تهران اعتراضات زیادی به دشواری سوالات امتحان نهایی درس دینی صورت گرفت اما اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت از قبولی ۱۵ درصد دانش‌آموزان پایتخت در امتحان دینی با نمره ۲۰ خبر داده و میانگین نمره این درس را ۱۶ می‌داند.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش نیز میانگین نمرات دانش‌آموزان در درس‌های دین و زندگی۳، شیمی ۳ و آزمایشگاه، عربی ۳ و جبر و احتمال را به ترتیب ۱۲.۹۵، ۱۲.۰۳، ۱۱.۸۷ و ۱۴.۱۸ اعلام می‌کند.

آموزش و پرورش هرگونه تغییر در نمرات را غیرممکن می‌داند و معتقد است که نمی‌توان بر مبنای اعتراضات دانش‌آموزان روند طراحی سوالات نهایی را تغییر داد.

طبق گفته‌های محمد فاضل مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش موج اعتراضات به امتحانات نهایی عجیب بوده و ممکن است سیاسی باشد.

امتحانات نهایی امسال با حاشیه‌های بسیاری همراه بوده است از اعتراضات گسترده به دشواری سوالات تا برخی اخبار در خصوص لو رفتن سوالات در دروسی مانند جغرافی و آمادگی دفاعی، هر چند آموزش و پرورش هر دو مورد را نمی‌پذیرد.

موج اعتراضات گسترده دانش‌آموزان به دشواری سوالات امتحانات نهایی می‌تواند تأییدی بر ماجرای ضعف آموزش در مدارس باشد، ضعفی علمی دانش‌آموزان که در ناتوانی آنها از پاسخ دهی به سوالات مفهومی امتحانات نهایی خود را نشان می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : آموزش و پرورش+امتحانات نهایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۱:۳۰:۴۸
اقای طراح سوالات ایا برای جنگ با دانش اموزان پیروز شدی (3734417) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۵۳:۵۹
دانش آموزان تنبل شدن
فرق دختر من که خوب درس میخونه با دیگران که نمیخونن چی میشه (3734810) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۳۷:۱۳
باید بحال سیستم آموزشی گریست

دانش آموزان تنبل
مدرک کیلویی (3735093) (alef-3)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۲۲:۵۰:۴۸
آخه ما وقتی رشته مورد علاقه مون نیست چجوری درس بخونیم ؟ (3989763) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۲۷:۰۹
کجای کارید شما؟؟ سوالای کنکور سراسری رو جوری طراحی میکنند میانگین درصد درسی مثل ریاضی در رشته ریاضی و فیزیک کمتر از 10 درصده. من واقعا هدفشون رو نمیفهمم. چون با این میانگین کار تفکیک دانش آموزان و رتبه بندی سخت تر میشه. (3735163) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۰:۲۰
به جای یاد گرفتن مفاهیم درس رفتین تست زنی و کتابهای کمک اموزشی که همش سودجویانه است رو خوندین
سطح سوادتو پایین اومده (3736763) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۱۶:۳۰
هدف اینه که افراد شایسته انتخاب بشن .افراد شایسته که انتخاب نشن میشه همین معلمایی که میگن خودشون بلد نیستن ینی با اسون گرفتن یه سیر غلط ادامه پیدا میکنه (3744998) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۴۰:۳۶
درس نمیخونن مدام تو تلگرام واینستا پلاسن . ببین به کجا رسیدیم که مدرک کیلیویی به مدارس سرایت کرده (3735192) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۵:۰۰:۵۰
واقعا طراح سوالات نهایی مادانش اموزان روبه چشم تروریسم میبینند...
واقعااین سختی ازسطح امتحانات بی سابقس...متاسفم... (4418425) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۱:۳۱:۵۰
اون روز رفته بودم ورقه های نهایی زبان انگلیسی رو اصلاح کنم در حالیکه فقط یک و نیم ساعت! در هفته به زبان اختصاص داده شده و کتاب رو هم نمی شه کامل تموم کرد و بیشتر دانش اموزا حتی دو کلمه ساده رو هم نمی تونن بخونن یا بنویسن سوالات طوری طراحی شده بود انگار برای تیزهوشانه! چهار صفحه پر از سخت ترین متون! اینها اصلا یه جمله نمی تونن بخونن یا بفهمن اون وقت این امتحان معنیش چی بود؟! یعنی من در اموزشگاه های زبان هم سوالاتی به این سختی ندیدم! جالبه که با اینکه دانش آموزان هیچ کدوم از مدارس غیر از مداس نمونه نتونستن به سوالات امتحان جواب بدن مدیر مدرسه من از این مساله سو اسفاده کرده و از تدریس من در اداره شکایت کرده. حالا هرچقدر هم به اداره توضیح میدم که عزیز من هیچ کس نمی تونه به این سوالات جواب بده حتی نمی خوان قبول کنن چون از قرار معلوم قصد و غرضی در کاره. (3734421) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۲۲:۱۰
کم کاری کردی بهانه هم نیار باید تاوان بدی (3734735) (alef-1)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۳۷:۰۰
شما اصلا من رو می شناسی که تهمت می زنید؟ اکثر معلم های زبان با این تعداد ساعت نصف کتاب رو به زور تموم می کنن زبان باید هفته ای 4 ساعت باشه نه 2 ساعت و بارها اعتراض دادن ولی کو گوش شنوا؟ تازه تو کتاب های جدید علاوه بر خود کتاب یه کتاب کار هم هست. یعنی کتاب شده دو تا حجم و سختی مطالب چند برابر شده و زمان درس نصف شده! در ضمن شاگردای وسط شهر معلم های دیگه گرفتن 0.25 الی 1.5 من بالای کوه تو روستای درجه 3 که شاگردا فقط میان و میرن و درس خوندنی در کار نیست چنان درس دادم که شاگردام تو همچین ورقه ای گرفتن 3. هر جا هم میرم شاگردا التماس می کنن سال بعد معلمشون باشم. طراح سوالات باید این رو در نظر می گرفت که پاسخ دهنده ها همه تو مدارس تیزهوشان نیستن و اکثر دانش اموزای امروزی اصلا درس نمی خونن ولی متاسفانه سوالات رو میدن معلم های مدارس نمونه با معیار قرار دادن شارگدای خودشون که 4-5 سال رفتن اموزشگاه زبان سوال طرح می کنن. این شکایت مدیر هم سر خصومت شخصیه که داستانش طولانیه. گفتم سو استفاده کرده. (3734874) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۴۸:۳۴
سوالا واسه هرکی نخونه سخته .من خودم نمونه دولتی درس میخونم تو تهران ولی کل سال کتبمو باز نکردم معلومه 20نمیشم سالا واسم خیلیم سخت بود ولی اونایی که کلاس زبان میرن واسشون اسونه.و اینم بگم شما خوتونو مقصر ندونین بچه های ایران خودشون نمیخونن میگن معلم اشکال داره.بعدم زبان درسیه که علاقه میخواد وقتی من دوس ندارم معلم هزاریم خوب باشه بازم زبانم خوب نمیشه.پس اصلا ناراحت نباشین بچه های ایران مدیرای مدارس عادت به فرافکنی دارن خودشون کم کاری میکنن میندازن گردن یه فرد دیگه (3745066) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۱۶:۵۱
اکثر معلم های زبان با این تعداد ساعت نصف کتاب رو به زور تموم می کنن. تو کتاب های جدید علاوه بر خود کتاب یه کتاب کار هم هست. کتاب شده دو تا حجم و سختی مطالب چند برابر شده و زمان درس نصف. اکثر شاگردای وسط شهر معلم های دیگه گرفتن 0.25 الی 1.5 و حداکثر 5 اون هم شاگردایی که یکی دو سال رفتن آموزشگاه. من بالای کوه تو روستای درجه 3 که درس خوندنی در کار نیست شاگردام گرفتن 2 الی 3. طراح سوالات باید این رو در نظر بگیره که پاسخ دهنده ها همه تو مدارس تیزهوشان نیستن و اکثر دانش اموزای امروزی اصلا درس نمی خونن. در پایه هفتم و هشتم میگن از شاگردا نخواین بخونن یا بنویسن و فقط شفاهی کار کنید خب نتیجه اش می شه همین که شاگرد نهم روی سوال رو هم نمی تونه بخونه. این شاگردا از سال های قبل به من به ارث رسیده بودن. (3735057) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۵۲:۴۲
توجیه نکن (3735216) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۵۶:۱۶
دانش آموز محترم شما اول طرز برخورد با یک معلم رو یاد بگیرید بعد هم در مورد چیزی که در موردش هیچ گونه تخصصی ندارید و مشکلاتش رو نمی دونید نظر ندید. (3735563) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۲۰:۵۷:۲۴
من به چند تا از سوالات زبان دقت کردم مثل سوال درست کردن جمله با کلمات داده شده مربوط به درس 1 و نسبت به همین نمونه مثال های سالهای 91 تا 94 رو برسی کردم 5 صفت رو میخواست که مرتب کنیم در صورتی که در سال های گذشته حداکثر 3 صفت روداده بود یا سوال اخر درک مفهوم گزینه 3و1 هر دو استفاده میشن و هر دو درست اند و بعد از اون اخرین سوال متی رو داده بود و قسمت 3 ام سوالی در باره ی متن پرسیده بود در پاسخ نامه جواب رو به 3 نمره ی 25 صدمی تقسیم کرده بود که به هرکی نشون بدی نیم نمرش نیاز نبود اصلا نوشته بشه و شاید اگه بخوام از این مثال ها بزنم خیلی بشه من خودم 19.75 شدم . پس نمیگم برای من سخت بوده و میگم که از کتاب بوده ولی از بالاترین سطح کتاب (3740977) (alef-11)
 
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۴۷:۰۴
امتحان فردا رو میگید؟؟ (3735386) (alef-11)
 
دبیر زبان
France
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۱۴:۱۸
بنده هم دبیر زبان انگلیسی هستم و حرف های این همکار گرامی را کاملا تایید می کنم. هفتاد درصد شاگردان من ورقه را خالی تحویل دادند و بقیه نمرات بسیار پایینی کسب کرده اند. سطح سختی آزمون غیرمعقول و با توجه به محدودیت زمانی تدریس زبان بسیار غیرمنطقی می نمود. بقیه همکارانم نیز گله مند بودند و با همین مشکل روبرو شدند. (3735516) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۰۶:۵۱
آقا چرا مغلطه میکنین؟!
سوالات سخت بوده دیگه... درسته که دانش آموزان خیلی خوب درس نمی خونن. فرزند خودم علی رغم تلاش بسیار ، فکر نمی کنم بتونه حتی نمره متوسط رو هم کسب کنه... (3734477) (alef-13)
 
دبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۲:۲۸
سلام
به نظر بنده که یک معلم فیزیکم سوالات این درس(فیزیک 3) سوالات جامعی بود که تقریبا همه ی مباحث را پوشش داده بود.سوالات مناسب بود و هر سوال دیگری طرح می شد همیشه یک عده(دانش آموز یا دبیر) ساز مخالف می زدند.دانش آموزان ما متاسفانه بیش از گذشته تنبل و بی انگیزه شده اندو همچنین وابسته به جزوه و کلاس خصوصی همکارانی شده اند که مبنای تدریسشون کتابهای کمک آموزشی است که بهانه خوبی برای دانش آموزان متاسفانه وظیفه نشناس شده اند.و متاسفانه و متاسفانه دراین شرایط و اوضاع برای توجیه بعضی اتفاقات و نتایج غیرمنتظره ی امتحانی لی لی به لالای دانش آموز می زاریم. (3734495) (alef-13)
 
محصل
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۷:۰۷
آقا ی معلم سوال 14 قسمت ب فیزیک سوم تجربی از فرمولی استفاده کرده که تو کتاب نیست و فرمول تستی محسوب میشه .درسته سوال جوری که اگه کسی بخواد15 بگیره راحت میتونه ولی اگه بخواد 18.5 به بالا بگیره باید از هفت خان رستم رد بشه.نصف سوالای فیزیک امثال سوالای مفهومی حتی دبیرای زیادی اعتراض کردن البته بعید میدونم شما معلم باشی چون یه معلم درکش خیلی بیشتر از این چیزاست .در ضمن یه جوری میگی بچه های دارن تنبل میشن انگار نسل شما اتم میشکافتن. (3734851) (alef-1)
 
مدرس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۲۷:۳۰
من با نظر این معلم عزیز کاملا موافقم
من استاد دانشگاه علم و صنعتم
سطح علمی افرادی که تو این چند سال اخیر وارد دانشگاه شدن به شدت افت کرده به شدت
افرادی که 15 یا 20 سال پیش وارد دانشگاه میشدن اتم نمیشکافتن ولی همت داشتن و اراده برای یادگیری چیزی که الان اصلا در این نسل دیده نمیشه و دوست دارن همه چیز سهل و آسون در اختیارشون باشه (3735075) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۲:۰۷:۳۸
حق با شماست ولی خبلی از کساتی که الان وارد دانشگاه میشن اصلا نیازی ندارن که وارد دانشگاه بشن. انگاری وارد میشن چون ورود به دانشگاه تبدیل به یک عادت شده.

من یه مدتی در یکی از دانشگاه ها تدریس میکردم. اگه هفت نمره ارفاق نمیکردم از 25 نفر 3 نفر هم قبول نمیشدن. شاید تدریس من بد بوده ولی نوع یکی از درسها کاملا حفظی بود.

به نظرم در جامعه بیشتر از علم آموزی باید حرفه آموزی گسترش داده بشه.

دانشجو به صرف ابن میخونه که مادر و پدرش دکترا و ارشد دارن
دانشجو به صرف این میره دانشگاه که میخواد ارتقا رتبه شغلی بگیره
دانشجویی که زن و بچه و شغل مشخص هشت ساعت در روز داره مگه دانشجویه؟؟ (3735724) (alef-11)
 
کمالیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۰۴:۳۹
خیر جوان عزیز
سوال مذکور با درک صحیح از مفاهیم فیزیک به راحتی و بدون نیاز به فرمولهای تستی قابل حل می باشد
کلیه فرمولهای تستی حالت نمایشیی از مفاهیم پایه فیزیک هستند و خود هیچ جایگاهیی در درک و یادگیری درس ندارند
اگر عده ای سودجوی به جای اموزش مفاهیم فیزیک و ریاضی به فکر پر کردن جیب خود با فرمول سازی و تشکیل کلاسهای تقویتی هستند شما نباید فریب میخوردید (3735136) (alef-11)
 
محصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۳۶:۳۲
استاد عزیز شما پاسخنامه ای که از سازمان سنجش اومده رو دیدی به فرمول نمره داده درحالی که این فرمول تو کتاب درسی نیست من به شخصه سوال درست حل کردم ولی چون فکر میکردم قرمولش تو کتاب نیست ننوشتم .و نصف نمره رو از دست دادم .در ضمن هر فرمولی که تو کتاب نباشه فرمول تستیه.شما نگاهی به سوالات رشته ی ریاضی بیانداز با این که اسم رشته رشته ی اونا ریاضی -فیزیکه و زمانی رو که مارو درسی مثل زیست میرزایم اونا بیش تر می تونن تو درس هایی مثل فیزیک بزارن ولی امتحانا اونا به مراتب از ما خیلی راحت تره.همچنین سوالی ریاضی تجربی مارو با جبر واحتمال اونا مقایسه کنید باز مال ما سخت تره.! علت این موضوع چیه؟ در ضمن وقتی محتوای آموزشیه یک کتاب مثل همین فیزیک الان سالیان ساله نه تنها بیش تر نشده بلکه کمتر هم شده پس چرا امتحان ما باید از تمام سنوات گذشته حتی سال قبل چندین برابر سخت بشه!!شما حتی اگه قیافیه سوالا رو ببینی میفهمی خیلی سخت تر شده . (3735292) (alef-11)
 
کمالیان
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۵:۴۰
منظور شما را از گرفتن نصف نمره در سوال تستی متوجه نمیشم. در سوالات کنکور به جواب صحیح نمره میدن نه به فرمول یا روش حل . فکر کنم نیازه توضیح بشتری بدین تا منظورتون واضح تر بشه.فرمول تستی هم از فرمولهای پایه فقط برای امور نمایشی استفاده میشه اگر نه فرمولهای پایه کافی هستن.در خصوص اسانتر بودن ریاضیات در رشتیه ریاضی فیزیک نصبت به رشته تجربی رو اصلا قبول ندارم و به نظرم سوالات منطقی طراحی شده . (3736770) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۲۸:۲۲
فرمول تستی که از کره مریخ نیومده، شما اگر مفهوم رو درست یاد بگیرید میتونید همه این فرمول ها رو خودتون استخراج کنید، مگر امتحان تستی بوده و برای هر سوال یک دقیقه وقت داشتید که نیاز به فرمول تستی داشته باشید؟!!! تو شیمی یا ریاضی باید تمرین زیاد کرد و بخصوص در شیمی خیلی چیزها رو باید حفظ کرد، ولی فیزیک خالص مفهوم هست، مفهوم رو بلد باشید هیچ فرمول خاصی نیاز نخواهید داشت. (3735456) (alef-11)
 
اویس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۱۲:۲۲
ببین عزیزم
سوم هستی ولی امسال را امثال می نویسی!!! (3735646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۳۶:۲۵
سلام دوست عزیزم من نگفتم که سوالات خیلی ساده و پیش پا افتاده بود گفتم جامع بوده و تمام مطالب کتابو پوشش داده و واقعا درسته دوره بنده اتم نمیشکافتن ولی واقعا عمیق و مفهومی درس میخوندیم (برخلاف امروز( و هر چند نمرات خوبی هم شاید نمیگرفتیم ولی بجاش کلی سعی میکردیم درسو خوب یاد بگیریم و هیچگاه بنده نمره رو تنها ملاک یادگیری قرار نمیدم با ارزوی موفقیت برای شمت (3735663) (alef-13)
 
دبیر حسابان
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۱:۰۳:۵۲
بنده به عنوان دبیر حسابان میگویم که با سایر دبیران درس های دیگر در ارتباطم میگویم سوالات از حالت استاندارد امتحان نهایی خارج بودند همکاران و دبیران اگر کمی احساس مسئولیت داشته و خودخواه نبوده می دیدند که برای کسی که در روستا درس میخواند و از کمترین امکانات بهره مند هست این سوالات بسیا سخت هست و متاسفانه همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند نظام اموزشی ما کهنه هست امیدوارم دولت و وزارت اموزش پرورش مشکلات نظام اموزشی را برطرف کنند و به عنوان دبیر حسابان مدرسه شهید اژه ای (تیزهوشان)اصفهان به شما دانش اموزان عزیز میگویم برای درس حسابان کسانی که در مدارس عادی درس میخوانند کتاب گل واژه حسابان و مرات حسابان را بخوانند و پس از ان برخی از تمرینات کتاب را که برایشان سخت به نظر می اید حل کنند (3735677) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۰۸:۲۴
بنده به عنوان دبیر حسابان فرمایش شما رو قبول ندارم. کتاب درسی برای همه یکسانه و این من دبیرم که باید وقت بزارم و اموزش صحیح بدم تا همه به طور کامل از اموزش برخوردار بشن. وقتی من به وظیفه خودم عمل نکنم فرمایش شما پیش میاد. (3736775) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۵۳:۳۸
دقیقن همینه که میگید (3745075) (alef-3)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۵۵:۲۴
نه اصلن هم سخت نبود کم کاری دانش اموز ها رو توجیه نکنین لطفا من دانش اموزم دیگه میدونم جمع بچه ها چجوریه اکثرا فقط شب امتحان میخونن (3745085) (alef-3)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۵۰:۳۴
واقعا حرف درستی میزنید دانش اموزا و معلما سعی در فرافکنی دارند (3745068) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۹:۴۲
چندین سال بود که بعضی افرادمعلم نما با ارفاق نمره ودادن سئوالات امتحانی وداشتن درصد قبولی بیشتر تشویق شده وزحمات معلمان دلسوز به هدرمی رفت اما الان که ابزاری برای سبک وسنگین کردن سواددانش آموزان وکارایی تدریس معلمان بوجودآمده دادشاگردانی که پول lمی دادند ونمره میگرفتند درآمده ای کاش یک سیستمی هم برای دانشگاه طراحی میشد (3734501) (alef-13)
 
سردار بی ادعا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۲۹:۵۸
سلام امیدوارم دیگر آموزش وپرورش مقابل این خواسته دانش آموزان کوتاه نیاید واقعیت این است که دانش آموزان دیگر درس نمی خوانند در گذشته آموزش وپرورش همینتور کوتاه آمده و کتاب ها را در مقابل درس نخواندن کوچک وبی محتوا نموده مثلا درس ریاضی که در رشته تجربی ما می خواندیم(سالهای 75-77)اکنون رشته ریاضی نمی خواند دنیای مجازی ورسانه ها اوقات دانش آموزان را پر کرده اند و وقتی برای درس خواندن نمانده البته انگیزه درس خواندن هم بسیار کاهش یافته در سالهای اخیر با دادن نمرات کیلوی و برداشته شدن مردودی دانش آموزان پرتوقع یا دچار توهم شده اند این دانش آموزانی که تجمع نموده اند همان دانش آموزانی هستند که در این سالها با برداشته شدن مردودی سال اول دبیرستان انتظار قبولی نیز در سالهای دیگر را دارند کنکور بهانه است (3734510) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۲:۵۷:۰۰
من این دوران گذراندم
روز به روز دانش آموز و دانشجو از لحاظ علمی دارن ضعیف تر میشن
در همه مقاطع
علت اون هم عدم جایگاه مناسب قشر تحصیل کرده هست.
واسه همین سال به سال باید سوالات دانش آموزان و دانشجو ها رو آسان تر کرد
چون کسی انگیزه درس خودن نداره
وقتی میبینه اخرش حاصلی نداره
انسان وقتی هدف ی نداره یا میخونه که حالا بعدا شاید!! یک کاری گیرش بیاد. خوب معلومه روحیه درس خوندن نداره

من خودم رفتم دانشگاه فوق لیسانس گرفتم. رفیقم تو کارشناسی درس ول کرد رفت بازار
الان بچه اش دو سالش هست
من نشستم تو خونه ، مو سفید میکنم (3734564) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۰:۳۴
1- فاضل بسیار نادرست گفته، سیاسی نیست ولی می تواند بهره برداری سیاسی شود.
2-دانش آموزان کنونی با دیدگاه های مثل فاضل که دانش آموز 40 سال پیش است، متفاوت شده، به دلایل سرگرمی های مختلف، اکثر دانش آموزان توان تمرکز، فهم و درک مفهومی و بعد حفظ مطالب درسی را همانند گذشته ندارند. آموزش بیش تر به سمت تجربی- مهارتی جهت یافته، محفوظات به دلایل در اختیار داشتن انواع وسایل الکترونیکی شخصی، کاملا از اهمیت افتاده است.
3-در آن روزگار ذهن دانش آموزان به سمت تمرینات ذهنی کشش داشت و امروز به سوی تجربیات ذهنی- عینی و مهارتی.
4- آموزش و پرورش نیاز به تحول در روش های آموزشی دارد. (3734594) (alef-13)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۱:۳۴
دانش اموزان درس نمی خونند بعد هم انتظار دارند در این بین معجزه ای رخ بده و اونا نمره بگیرند.مشکل خود دانش اموز ان هستند نه سوالات (3734596) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۵۶:۲۰
دقیقا (3745090) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۴:۴۰
هم در درس فیزیک و هم ریاضی رشته تجربی سوالات ناقص و نامفهوم وجود داشت که ما به مدیر دبیرستان اعلام کردیم و ایشان هم قول پیگیری دادند. (3734603) (alef-13)
 
پیرمرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۹:۰۳
دلت خیلی خوشه. (3735008) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۰۷:۰۳
نشستی کلش زدی و بازی های رئال و تا اخرش دیدی بقیه وقتت توی تلگرام بودی
حقیقت اینه
دیگه دیره (3735139) (alef-11)
 
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۱۵:۳۸
تاثیر امتحان نهایی رو بردارید تورو خدا.ناعادلانه ترین سبک واسه انتخاب دانشگاهه..نه مصححان یک جور تصحیح میکنن. نه طراحان به اندازه طراحان کنکور روی سوالات وقت میذارن. تقلب هم که فراوون. تازه اون هایی هم که میگن کنکور خلاقیت رو از بچه ها میگیره ندیدن که بچه ها چجور جواب بی ربط و نادرست سوالات سال هی گذشته را حفظ میکنند. (3734606) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۵۹:۵۰
تقلب رو که قبول دارم واقعا کار بدیه .اما تاثیرش خوبه چون حق بچه های تلاشگر ضایع نمیشه .اونیم که تقلب میکنه نهایت 1نمره دیگه 19 -20نمیشه که (3745106) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۳۶:۵۶
آموزش عربی کتاب نیاز واقعی جامعه برآورده میکنه؟
نگید قرآن. چون آموزش قرآن و آشنایی با خواندن و حتی مختصر تفسیر و ترجمه هست. خودتون میدویند با این آموزش کسی عربی یاد نمیگره در مدراس و آموزش ناکافی حتی موجب درک نادرست قرآن میشه و باز خودتون میدویند نوع گویش قرآن با عربی معمول فرق داره.
این درس اختیاری کیند و از مواد آزمونها کنکور حذف کنید. بیخودی جوانها به زحمت نه اندازید (3734639) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۳۱:۵۵
همه جای دنیا دانش آموزان باید یک یا دو زبان خارجی یاد بگیرن، انگلیسی که زبان بین المللی هست، عربی هم چون بیشتر همسه های ما عرب هستن! اسپانیولی بهتون یاد بدن؟ یا ترکی استانبولی؟ یا روسی؟ هرکدام اینها را هم یادبدن میاید ایراد میگیرید. یاد گرفتن خوب هست سعی کنید یا بگیرید... (3735470) (alef-11)
 
علی
Ireland
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۳۸:۰۸
فارغ از میزان سختی آزمون مطرح شده، دانش اموزان به جزواتی که در کلاس یا از آموزشگاهها تهیه شده بسیار متکی هستند. رجوع به کتاب بسیار بسیار در بین دانش آموزان کم شده است. (3734641) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۹:۳۰
چی چی میگی برای خودت رجوع به کتاب بسیار بسیار کم شده است!
امروزه دانش آموزان هم باید کتابها رو از بر باشند هم کتابهای کمکی رو.
از طرفی این طرز سوال دادن، امروزه شده یک حرفه برای پول درآوردن یه عده
از استادی که برای یک جلسه 700/000 تومان میگره تا کلاسهای جبرانی در طول سال در مدارس با هزینه های جدا از شهریه ثبت نام سالیانه!
طراحان سوال به سبک تلفیقی مفهومی و صد پیچ و خم دیگه سوال میدن برای همین دانش آموز هر چی خودش و بکشه طراح سوال یا پیچ دیگه به سوال میده. (3734704) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۳۶:۴۳
همین! مسئله اینه که از بر میکنن! یاد نمیگیرن! (3735473) (alef-11)
 
طاهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۴۳:۳۰
من دختر خودم کلاس نهم است ( سال سوم دوره اول متوسطه) وضعیت آموزش بسیار بد و سرسری شده است کار بجای رسیده آست که در این مقطع هم معلمان اکثرا چندیدن سوال به دانش آموزان می دن و بعد از همان سوالات امتحان می گیرند بسیار وضعیت فراگیری فرمالیته شده است فقط شده کسب نمره های های عالی - و وقتی هم که امتحانی استاندارد از بچه ها گرفته می شود این جوری صدای همه در میاد بچه ها بجای در سخواندن و یادگرفتن - عادت کرده اند نمرات خوبی بگیرند
من از مدیر مدرسه دخترم پرسیدم چطور این همه درس دخترم خوب است همه نمراتش تقریبا 20 ولی در هیچ آزمونی نمره خوب کسب نمی کند اگر 20 می گیرد باید حداقل 70 درصد کتاب را خوب بلد باشد - جوابی نداشتند باز طبق معمول از مشکلات کمی حقوق معلمان می گویند - بخدا معلمان در این زمینه کمترین کار را می کنند و حقوقشان هم مثل سایر کارمندان است و قبلا 3 ماه تعطلات بود الان رسما 4 ماه بعد از 15 اسفند تا 15 فروردین که می شود 5 ماه و هر مناسبت و هر مورد دیگر هم تعطیلند (3734657) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۰۲:۵۸
بچه خودت استعداد نداره
مقصر معلم را میدونی
باید نمرات درسیشا پایین میدادند تا الان طلبکار نشی (3734915) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۴:۰۴
آقا یا خان طلبکار، حرف این بنده خدا همینه که نمره خودش رو بدن،نمره الکی ندن که بعدا دانش آموز گمراه بشه و فکر کنه با همون حد تلاش نمره عالی میاره (3734993) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۱:۳۵
ایشون درست میگن .خیلی از معلمها اندازه نصف پولی هم که میگیرند کار نمیکنند .حتی سواد و مطالعه کافی هم ندارند .خیلی از دبیرای زبان انگلیسی حتی دو تا جمله انگلیسی هم نمیتونند صحبت کنند .الان پرداختی معلمها میانگین بالای 1.5میلیون هست خیلی جاهای دیگه با سخت ترین شرایط کاری با اضافه کاری 1.5هم نمیگیرند حالا الان معلمین عزیز تا اول مهر تعطیل هستند استراحت میکنند.این استراحت برای افزودن اطلاعات و مطالعه هم هست که البته معلمین گرامی وقتی براش ندارند. (3735014) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۵:۴۰
یادش بخیر سال 76 امتحان درس حسابان سوم دبیرستان تنها من تو کل دبیرستان 19.75شدم همه از سختی امتحان ناراضی بودند .الان بعد 19 سال خیلی از همون دوستام که اون امتحان مردود شدند یا 13 نهایت 14 شدند از من تو زندگی جلوترند .بچه های الان هم سطح اگاهیشون به نسلت زمان ما بیشتر شده زیاد اهل سختی دادن به خودشون نیستند. (3735022) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۹:۲۶
یه مثبت بهت دادم
برای اینکه به خاطرات خوب گذشته خودت وفاداری (3735187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۶:۴۸
منم که 20 شدم سرنوشتم همینه دوستام از نظر مالی خیلی خیلی جلوترن ازمن ، تازه من جبرو احتمال رو هم 20 شدم
فیزیک 4 که از شدت سختی امتحانش دوباره برگزار شد من همون امتحان اول رو شدم 19.25، هی روزگاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار (3736542) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۴۲:۵۷
چه ایرادی داره؟
مثلا صدتا سوال بدهند و از اونا امتحان بگیرند
دانش آموز اگه از صد سوال نمره بگیره یعنی درسو یاد گرفته (3734992) (alef-11)
 
اویس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۲۰:۴۱
صد در صد موافقم.

من ریاضی تدریس میکنم.

معلم نیستم.
ولی دانش آموزی که از نظر من نمره اش ۱۲ میشه اونم با ارفاق

اون وقت توی امتحان بیست میگیره!!
آقا یه یه سر به دانشگاهها بزنید.

بی سوادی بیداد میکنه!! (3735654) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۲:۵۸:۰۱
کلا ساده ترین راه برای والدین و آموزش و پرورش و کلا همه، این شده که هرجا کم آوردند معلم رو مقصر بدانند. ولی هرگز هیچ کس جرات و جسارت این رو نداره که مسائل رو درست و ریشه ای ارزیابی کنه. من نمی خوام بگم معلمین بی تقصیرند ولی در بروز یک پدیده ی اجتماعی مثل همین بی سواد بار اومدن بچه‌ها عوامل متعددی دخیلند که معلم فقط بخشی از اونه. خانواده، مدرسه، جامعه، خود دانش‌آموز، و... شاید دهها مورد دیگر در این امر سهیمند. اگر ما ایرانی ها روزی یاد گرفتیم عادلانه قضاوت کنیم آنروز واقعا باید برای خودمان جشن بگیریم. ( یک معلم ) (3744658) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۳:۵۸:۱۹
در خصوص نظام آموزش و پرورش باید گفت چند سالی است که هیچیک از دانش آموزان ما از بار علمی برخوردار نیستند فقط میرن و میان ولی چیزی بلد نیستن معلمان دانا و کاردان و باسوادی ندارند که بتوانند درس ها را یادشان بدهند حواس بچه ها معلوم نیست کجاست همه سر به هوا شدن و اصلا" درس برایشان مهم نیست از پایه اول به همین شکل هستن و مقتصر اول و اصلی معلمین و مدیران مدارس و مقامات نظام آموزش و پرورش به هر دلیل هستند بچه ها 6 سال در مدرسه هستن اما فقط یک ساعت شاید برایشان مفید باشد معلمین دلسوزانه و با اخلاق درست تکالیف را پیگیری نمی کنن و برایشان فرقی نمی کند اصلا" چیزی یاد بگیرن یا نمره بالایی داشته باشند راندمان کلاس برایشان بی معنی است و اصلا" انگار کسی ازشون بازخواست نمی کنه و یا به نوعی حوصله خودشان را ندارند چه به رسد به بچه های مردم دوره ما سخت گیری و انسانیت بیشتر بود مدارس باری به هر جهت نبود علم و دانش از ارزش بالایی برخوردار بود هر معلمی می خواست کلاسش و یا دانش آموزانش بهترین باشد یک رابطه عاطفی بین بچه ها و معلمین بود سالهای خیلی دور را عرض می کنم دوران انقلاب و.....فقط همان چند سال را عرض می کنم الان 20 ساله که آموزش و پرورش هدر رفته همه متقلب شدن کسی دلش برای کسی نمی سوزه بچه ها خنگ تر شدن درس ها پیچیده تر شده معلمان بی سوادتر شدن کسی مشق نمی گوید بچه ها هم از خدا خواسته چیزی نمی نویسن و.... (3734682) (alef-13)
 
نادر
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۳:۰۷
سلام
به عنوان یک دبیر شیمی با 22 سال سابقه پس از بررسی سئوالات معتقدم سئوالات شیمی در مقایسه یا سال گذشته ساده تر هم بوده و در کل سوالات استاندارد و متناسب با سطح کتاب بوده و دانش آموزان متاسفانه به امتحاناتی عادت کرده اند که انتظار دارند عین همان سئوالاتی که برای آنها حل شده در آزمون بیایند حال آنکه اگر قرار است معدل یک درس نهایی به عنوان یک امتیاز برای آنها در کنکور در نظر گرفته شود خود را باید برای سئوالات سخت تر آماده کنند. (3734686) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۳:۳۹
کاملا صحیح میگید (3745119) (alef-3)
 
معلم شیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۱۱:۵۳
برای دانش آموزان ما سوالی خوب است که: عین همون سوال در کتاب باشه و معلم قبل از امتحان همون سوالها رو حل کرده باشه اگه سوالی که نیاز به فکر کردن داشته باشه و یا اگر از مفاهیم درسی در یک موقعیت جدید از اون سوال کنند توانایی پاسخ دادن رو ندارند و این سوال خارج از کتاب تصور می شود . این تصور اشتباهی است که همه نمره ۲۰ بگیرند . نمره امتحانات نهایی حدود ۲۵٪ در کنکور تاثیر داره ، پس علاوه بر اینکه مفهومی باید باشه، باید بتونه تا حدی دانش آموزان خوب رو از عالی جدا کنه. و سوالات امتحانی درس شیمی اصلا سخت نبود! (3734711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۱۸:۲۱
کاش نظام آموزشی کشور با سختگیری اداره شود تا هر بیسوادی نتواند به مراحل بالا راه پیدا کند. (3734727) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۵۷:۴۸
متاسفانه آموزش و پرورش مدیران را تحت فشار می ذارند تا قبولی بالا بشه، مدیر ها هم معلما رو تحت فشار می ذارند دیگه درس و مدرسه جایگاه گذشتش از دست داده و باید به جایگاه قبلی برگرده هر کی هم دید نمی تونه درس بخونه بره سمت صنعت واجب نیسیت همه تحصیل کرده بیسواد بشند. (3734907) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۲۸:۲۵
دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز اگر درس بخونید متوجه می شوید سوال سخت یعنی چه
طرف دو تا سوال میده که هر کدوم نیم صفحه است و 3 تا 4 ساعت هم برای پر کردن یک دفترچه وقت دارید. هیچکدام از سوالات رو قبلا ندیدین و باید بشینید ببینید میتونید معماهای داده شده رو حل کنید یا نه اگر هم راه حل رو پیدا کنید ممکنه توی حل ریاضی داستان گیر کنید و به انتگرالهای سخت تبدیل بشه و... (3734751) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۴۹:۲۴
من به عنوان یک استاد دانشگاه به عینه دارم میبینم سال به سال دانش آموزها بیسوادتر میشن و اصلا میمونم چطور با این سطح سواد تونستند دیپلم بگیرن و به دانشگاره راه پیدا کنند؟؟؟؟؟؟ (3734800) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۵۰:۱۴
حقتونه چون قدر ما دانشجوهای حوب رو نمیدونستید (3735212) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۴:۵۱:۳۶
حتی اگر حق با اموزش و پرورش هم باشد ابتدا باید شیوه تدریس خود اموزش و پرورش تغییر پیدا کند. خیلی ها انتقاد می کنند که توان علمی دانش اموزان پایین امده یا درس نمی خوانند یا اینکه کم عمق و راحت طلب شده اند. جز این است که دانش اموز و دانشجو در همین سیستم اموزشی تربیت شده اند. به نظرم بی انصافی است که وقتی شیوه تدریس و جو موجود در جامعه در رابطه با کنکور و مدرک گرایی به شکل کنونی است انتقام ان را از دانش اموز بگیریم. (3734805) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۰۷:۰۷
افراط و تفریط!
داستان همیشگی. (3734836) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۰:۰۸
وقتي دانشگاه آزاد داره به افرادي كه ديپلمشون با معدلهاي بسيار پايين گذروندن ، مدرك دكتراي برق ميده، اينهمه سخت گيري براي چيه؟ اصلا چرا بچه ها بايد درس بخونن. بابا همه چيز رو از بين برديد،بذارين همه راحت دكتر!!! بشن (3734839) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۲:۰۴
سلام
دختر من بسیار درس خونه وقتی میگه افتضاحه منم قبول میکنم بعضی از دروس مثل ریاضی که سوال اشتباه طرح شده بود!!! (3734841) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۰۹:۱۴
استدلال شما بسیار ضعیف است (3735141) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۱۳:۵۴
اوني که عرضه درس خوندنو نداره بره دنبال يه کار ديگه.مسخره بازي شده همه مي خوان جايگاه و پول مفت به دست بيارن (3734846) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۴۵:۵۶
بابا مفهومي چه معني مي دهد ايا معلم ها مفهومي درس داده اند اين ظلم است بايد از خود سوالات كتاب با تغييرات جزيي بياوريد مگر قرار موشك هوا كنيم (3734885) (alef-3)
 
مادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۶:۳۱
سیستم فعلی اموزش و پرورش نه به درد دانش اموز می خورد نه برازنده معلمین.در نتیجه هر دو طرف ناراضی اند به اضافه والدین دانش اموزان وزیرا هیچ کس به فکر نسل جدید نیست و چندین سال است که همین جوری باری به هر جهت می گذرد..ببینید کشورهای پیشرفته چه می کنند؟ (3735025) (alef-11)
 
آریو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۵:۴۶:۱۸
دانش آموزان عادت کرده اند که نمره مجانی بگیرند. متاسفانه در مدارس ما خلاقیت و ابتکار وجود ندارد. فقط مدرک و خرخونی. اینها خلاقیت را میکشه. (3734886) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۰:۵۳:۴۸
الان با این امتحانا دانش آموزامون خلاق شدن ؟؟؟؟؟ (3736125) (alef-3)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۶:۴۸
بله وقتی بچه از خودش یکم استدلال به خرج ببره فکرش پرورش پیدا میکنه.البته اگه اینکارو کرده باشید معنی حرفمو میفهمید (3745130) (alef-3)
 
سعید
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۱۱:۵۲
من از رو دست شاگرد زرنگ مدرسمون تقلب کردم ولی بعدش فهمیدم اون هم یک سوال رو اشتباه نوشته. خیلی حالم گرفته شد. شیمی رو اومده بود واسه بیست هم نمره خودش ۱۸ شد هم من. (3734928) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۷:۳۳:۲۱
احسنت.خوب کاری کردی (3735086) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۵۳:۲۱
ای یادش به خیر . سال 80 یه روز سر شیمی اونقدر به بچه ها تقلب رسوندم معلم کلافه شد گفت بسه دیگه همه از رو دستت نوشتن بردار بیار اون ورقه رو! (3735395) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۲:۰۲:۳۱
بقیه هم نتونستند کار شما رو انجام بدن , اومدن جلو اداره جمع شدن. (3735719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۲۰:۵۶
سوالات جبر و احتمال امسال را دیدم. با معلومات درس جبر و احتمال قابل حل بود. اما دانش آموز مجبور بود ابتکار و خلاقیت به خرج دهد که در شرایط استرس امتحان و توجه به این مطلب که نمره این امتحان در ورود به دانشگاه موثر است، امری دشوار است. به نظر من بعضی سوالات جبر و احتمال بیشتر مناسب میان ترم درس آمار و احتمال مهندسی دانشگاه بودند. (3734947) (alef-3)
 
عطا
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۲۳:۱۶
باید منتظر بحران های جدی تری در اموزش و پرورش بود این گونه بحران ها با توجه به سیستم فاسد اموزش و پروش قابل پیشبینی بود (3734952) (alef-3)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۹:۴۹
سیستم اموزش و پرورش فاسد نیست بی سر و سامان است .دلسوز واقعی ندارد و این مال امسال و پارسال نیست محصول چند دهه اخیر است.کاشتند حالا درو کنند .ویرانه است همه جا .شما یک سازمان یا وزارتخانه درست و درمان سراغ داری؟ (3735035) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۳:۴۲:۴۴
کاملا موافقم (3735624) (alef-11)
 
كارشناس ارشد بدبخت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۶:۵۱:۵۳
بابا درسو ميخاين چكار
بريد از الان پيشه ور و بازاري شيد بهتره
ما اينهمه خونديم تا ته بج با يك و نيم حقوق نميدونيم چجوري برنامه ريزي كنيم (3735016) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۳۵:۴۸
انسان مسافره
مسافر از جهل به دانش
بدبختی اینه الان در کشور ما عده ای سر این مسافران رو کلاه میذارن (3735175) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۳:۳۰:۳۲
قربون دهنت (3735749) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۸:۵۵:۳۳
ببا بچه ها خنگ شدن. از بس که سرشون تو تلگرام و شبکه های مجازیه!!!! (3735220) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۱:۰۷:۴۲
وقتی کادر آموزشی کار با کیفیت ارائه نمیده چرا بجه ها را زیر سوال میبرید؟؟ آموزش و پروش ما بعد ازاینهمه مدت هنوز به یه نتیجه خوب برای تنظیم برنامه آموزشی نرسیده اونوخ چطور توقع دارن دانش آموزانشون با خلاقیت به سوالایی که تو 15 سال گذشته از نظر سختی بی سابقه بوده جواب بدن (3736156) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۱۹:۴۳:۴۱
سلام به عنوان دبیر شیمی با سابقه با بررسی کامل سوالات 10 سال اخیر باید بگم تقریبا تمام سوالات شیمی تکراری بود و در سوالات سالهای قبل مشاهده میشد.
از طرفی سوالات نسبت به سال گذشته بسیار ساده تر بود. اما خود من روز قبل از آزمون چندین مدرسه برای جمعبندی رفتم و مشاهده کردم حتی ساده ترین سوالات هم براشون سنگین بود. (3735307) (alef-11)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۰:۰۵:۲۳
چرا و واقعا چرا سالهاست مسئولان اموزش و پرورش وقتی بسیار دقیق تر از اولیا می دانند که ,, معلمان از مقطع اول ابتدائی کلاسهای خود ( اموزش و امتحان ) را با جزوه و کتابهای کمک اموزشی ( گران قیمت و خرید اجباری ) برگزار و اداره می کنند ,, هیچ عکس العملی نشان نمی دهند که حالا دانش اموزان اینچنین دچار مشکل شوند و از نظر مسئولان مقصر هم دانش اموز باشد و نه روش ( اموزش و امتحانات ) گذشته . (3735342) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۱:۵۱:۴۷
من خودم دانش آموزي كه توي مدرسه نمونه دولتي تهران درس ميخونم و معدلم هم ١٩.٨٥ هست
ميخوام به شما بگم سوالات امسال واقعن سخت بود
مخصوصا دروس عربي و ديني
درس ديني مادر من دبير ديني فرهنگ هست
ميگويد سوالات كاملا غيراستاندارد و مفهومي و بذ طرح شده اند
خودتان قضاوت كنيد (3735496) (alef-11)
 
و
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۱ ۲۲:۵۹:۱۸
راي بي طرفانه و منطقي و منصفانه:
اگر حتي يك سوال از خارج از كتاب طرح شده باشد حق با دانش آموزان و راي به نفع آنهاست مگر اينكه در قانون و درهمان كتاب درسي شان منبعي معرفي شده باشد كه سوالات از همان منبع طرح شده باشد
ولي اگر سوالات از متن كتاب طراحي شده باشد هيچ توجيهي مبني بر سخت بودن سوالات پذيرفته نيست و بايد بشدت جلوي چنين اعتراضاتي گرفته شود ولي نه با خشونت بلكه با استدلال قضائي و در محكمه اي كه نمايندگان دانش آموزان و اوليائشان حضور داشته باشند و پس از اتمام اخطار جدي سراسري داده شود كه خاطياني اينگونه از اين به بعد با محروميتها و تنبيهاتي متناسب با رفتار خود و ميزان تاثير منفي گذاشتن اقدامات خود روبرو خواهند شد كه در آينده شان آثار سوء خواهد داشت (3735568) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۲:۰۸:۴۷
بیا بچه های الان واقعا خنگ شدند , از بس سرشون رفته تو فضای مجازی هیچی نمیفهمند ,انگار تو ایران زندگی نمی کنند که بفهمند پرونده های دادگاه به ١٩ میلیون رسیده=-O (3735725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۲۳:۳۰
به نظر من سطح خلاقیت دانش آموزان کاهش پیدا کزده، و همین باعث عملکرد بدشون در حل سوالات شده.
دلیلش می تونه"
1- گذراندن مدت زمان زیاد در شبکه های اجتماعی
2- مشغول شدن ذهن دانش آموزان به تست زدن و کنکور و تلاش برای نمره به جای فهمیدن
3- آزمون های غیر استاندارد مدارس و قضاوت دانش آموزان برحسب نمره
باشه. اگر به آزمونهای هوشی که در مقطع های متفاوت از جمله اول دبیرستان از دانش آموزان گرفته میشه نگاه کنید، خواهید دید بسیاری از کسانی که در سطح متوسط یا پایین قرار دارند، هوشی همسطح با نفرات رو به بالای کلاس دارند، منتها آموزش در مدارس ما به نحوی نیست که اونها رو به سمت درس سوق بده و ترغیب و تشویقشون کنه.
بنده مدت 4 ساله در آموزشگاهها و مدارس دولتی و غیر دولتی دروس ریاضی و فیزیک رو تدریس می کنم. بشخصه می بینم ذهن دانش آموز انقدر درگیر نکات تستی و نحوه سوال آمدن در کنکور هست، و دانش آموز انقدر نگران درصد تست و رتبه و ترازش هست که ذهنش دو سه ماه مونده به کنکور قفل می کنه. (3735656) (alef-13)
 
ملاک ورود به دانشگاه فقط باید کنکور باشد نه معدل سوم
Netherlands
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۴:۴۷
نظرات متنوع را خواندم و بعضی از نظرات جای تامل دارد. اولا جوانانی که در این سن با تمام توان و وجود و فشار روحی حتی از سلامتشان مایه می گذارند و خود را برای شرایط سخت امتحان آماده می کنند عنوان کردن اینکه اینها درس نمی خوانند و تنبل هستند تهمتی بیش نیست. واقعا حق این بچه ها که بهترین جوانان کشور هستند باید نمره 20 باشد. با توجه به تجربه 30ساله چه بعنوان استاد دانشگاه و چه بعنوان شهروند عادی چند مشکل جهت در نظر گرفتن (3735674) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۰:۵۴:۵۰
ميشه از بزرگواران خواهش كنيم كه وضعيت آموزش و پرورش و آموزش عالي رو برگردونيد به دوران اوايل انقلاب( همون دهه ٦٠) و كمتر تز و برنامه توسط متخصصين امر داده بشه، لااقل اون زمان دوتا كارشناس واقعي در راس كار بودند و برنامه ريزي ميكردند. شما فقط استراحت كنيد و فقط نظارت بفرماييد. اگه اينكاررو بكنيد ملت و خداي اين ملت ازتون ممنون خواهند شد. (3735675) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۱:۱۷:۴۲
ده سال پیش تعداد بیشماری از دانش آموزانی که پتانسیل نابغگی داشتند قربانی سوء مدیریت " هر که دندان دهد ، نان هم دهد " شدند حالا با لشکری مواجهید که عمدتا تنبل ، وقیح و نا امید کننده هستند (3735692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۲۴:۲۱
یک بچه 16 - 17 ساله چی از زندگی می دونه که از حالا به او توهین می کنید؟ این بچه ها همونها هستند که ما پرورش دادیم به چه حقی توهین می کنید؟ تو وقیح و تنبل نباشی فرزندت تنبل نمی شه (3735800) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۶:۰۴
خب یکم دیگه صحبت کنی شما بهت مدال برترین دانش آموزان دوران راز بقا رو میدن...
این چه وضعه صحبت کردنه؟توهین و ناسزا براچی؟واقعا باید خجالت بکشید از این نوع صحبت...
نسل ما همونایی هستن که تو تمامی رشته های علمی و ورزشی و فرهنگی مدال آورن...قبل از توهین یه مقدار تحقیق کنین لطفا (3736298) (alef-11)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۳:۲۶:۴۴
معلمین عزیز شما لطفا خودتو نو با دانش آموزان مقایسه نکنید چون آون معلمی که میاد سر کلاس به بچه ها مردم درس یاد بده باید سوادش از سطح اون کتابی که تدریس میکنه یکم بالاتر باشه تا آگه یکی تو اون کلاس یک سوال یکم بالاتر از سطح کتاب پرسید ضایع نشه بعدشم شما ها مگه سوالات امتحان هندسه رو ندیدید حالا اون هیچی جبرررررررر چی اونم ندیدید واقعا متاسفم براتون پس احتمالا یک چیزی هست که کل کشور صداشون در اومدمه مسولین لطفا خواهش میکنم که رسیدگی کنن ممنون از سایت خوبتون (3735747) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۵:۴۲:۳۶
با توجه به اینکه در سال 2016 هستیم درس های الان به درد دانش اموزان نمیخوره در نتیجه ملت کمتر دنبال یادگیری میرن بچه های ریاضی چرا باید شیمی بخونند؟؟؟؟ چند درصد بچه های ریاضی قراره در آینده مهندس شیمی بشن ؟؟؟؟ یعنی واسه زیر 1درصد باید 99 درصد رو فدا کنیم ؟؟؟؟ به جای همون میتونن برای دانش اموزان icdl یا برنامه نویسی بزارن چون تو دانشگاه به کارشون میاد این موارد تو همه رشته ها هست
حالا دانش آموزی که از همه این موارد اطلاع داره انگیزه پیدا نمیکنه این درس ها رو بخونه . تو گذشته خود من از محتوی آموزشی دانشگاه اطلاع نداشتم و فکر میکردم مثلا شیمی به دردم میخوره حتی جدول تناوبی رو حفظ بودم چون فکر میکردم به دردم میخوره ولی بچه های الان میدونن به دردشون نمیخوره . نسل ما نمیدونست به دردشون نمیخوره ولی الان میدونن به دردشون نمیخوره این رو رو حساب تنبلی نزاریم . (3735782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۰۷:۲۲:۴۶
دختر من در یک مدرسه هیات امنایی خوب تهران درس می خونه و خیلی هم تلاش کردند. گرچه تا بحال با توجه به کلید امتحاناتش رو نسبتا خوب داده اما به شدت گلایه داره و میگه خیلی از سطح کتاب بالاتره.
در سوالات کشوری باید مدارس معمولی و شهرستان ها رو هم در نظر داشت
همه که امکانات مدارس خوب تهران رو ندارند (3735799) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۰:۰۹:۴۸
خانوم من تهران نمونه دولتی میخونم دوستای منم ائنای که نمیخونن بد دان ولی اونایی که میخونن خوب امتحان دادن .به معلم و مدرسه ربط نداره (3745139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۲:۱۶:۵۵
همین الان من میتونم مدرسه ای رو معرفی کنم که دانش اموز میتونه با معدل 20 بدون هیچگونه تلاشی فقط با پرداخت پول دیپلمش رو بگیره!
من 3 سال پشت کنکور موندم ولی تا الان موفق نشدم برم دانشگاه! (دانشگاه دولتی مشهد رشته پزشکی میخواستم :| ) فقط به خاطر این قانون مسخره تاثیر معدل سال سوم در کنکور!
ای کاش حداقل این مدارس ( حتی مدارس اموزش از راه دور! ) که نمره فله ای میدن(در واقع میفروشن ) باهاشون برخورد بشه تا حق بقیه ضایع نشه!
واقعا من چه گناهی کردم که نرفتم نخریدم دیپلممو؟! :|
مورد دیگه هم مدیران خود مدارس هستند! عملا امتحانات سال اول و دوم دبیرستان رو باید کشک دونست :| چون بعضی مدیرا فکر میکنن کار خوبی میکنن با دادن برگه امتحان به دانش اموزا :| در نتیجه دانش اموز بی سواد میشه عملا!
یعنی همون سوالات امتحانات داخلی رو هم نمیتونن حل کنن!!!!!!!!!
دوستی دارم که واقعا درس خون بود( با رفتن به مدرسه ای که مدیرش برگه های امتحانات خرداد ماه رو به دانش اموزا میداد ) عملا نابود شده! دانشگاه قبول شده تا الان 2 ترم رو مشروط شده و 100% این ترم رو هم مشروط میشه و تمام!
پایه درسی که ضعیف باشه اخر عاقبتش میشه همین اعتراضا!!! (3736257) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۱:۳۳:۲۶
سلام منم صادق حنفی زاده هستم سوم رشته انسانی میخواهم یه چیزی بگم امسال سوالات سخت نبود ما نخوندیم برعکس سوالات خیلی اسون بودند بخصوص انگلیسی ریاضی عربی ادبیات .... (3745304) (alef-3)
 
...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۴:۳۹
کاش امسالم اسونن باشه من از الان استرس دارم (4031115) (alef-11)
 
فرهاد
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۷:۴۵:۲۹
سوالات امسال خوب بود ولی برای منی که تو یه شهر بزرگ درس میخونم وضعیت مالی خوبی دارم و می تونم معلم خصوصی داشته باشم نه برای اون بچه ای که توی رو ستا درس می خونه.ایا حق اون اینه که بیفته .این ضعف اموزشیه ماست. (3746097) (alef-13)
 
سروین
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۱ ۱۷:۰۵:۰۴
به نظر من اشکال از هر دو طرفه وقتی یه معلم خوبه دانش امزوایی هستن که دل به درس نمیدن و خستش میکنن وقتی دانش آموزا خوبن معلم خوب نیست فقط یه چیزی چرا وقتی داش آموزا نتونستن یاد گرفتن رو یا بگیرن مشکل رو از اونا میدونید ؟ من اسمالد یگه میرم کلاس نهم اکه بخوام حقیقت رو بگم از کلاس اول تا شیشم دبستان نمرم هیج وقت خوب نبود و همیشه هم میخوندم درسایی مثل علوم و اجتماعی ور ولی نمیفهمیدم هیچ وقت نمره خوبی نمیاوردم تا این که کلاس ششم معلممون خانوم توکلی برای اولین بار تو این چند سال تنها معلمی بود که همت کرد و به ما گفت بچه ها طوطی وار نخونید یاد بگیرید حفظ نکنید واقعا خدا خیرش بده نمیدونم چطوری ازش تشکر کنم یه مدت تمام تلاشش رو کرد ما این عادت طوطی وارنه حفظ کردن ور تر کنیم یه سریا تونسن یه سریا نه از همون سال درسم عالی شد با کمترین میزان درس خون کسایی که از من بیشتر میخوندن نمراتشون پایین تر بود هنوزم همینم درسته درس میخونم ولی خب همون اندازه جواب میگرم تا الانم راضیم ولی همیشه تو درس ریاضی ضعف دارم میدونید چرا ؟ کلاس چهارم دبستا ن یه معلم داشتم این خانوم یه کاری کرد من تا ته عمر از ریاضی متنفر بشم شیو ه ی ایشون این بود که کلا باید کتاب رو حفظ نید برای درسایی مثل اجتماعی و علوم ... سر ریاضی هم من واقعا آدمیم که از معلم میترسم دست خودمم نیست میدونم خیلی هاشون آدمای خوبی هستن ولی خب ترسه ! یه بار جرعت کردم وقتی داشت میبرد پای تخته منو بگم خانوم من اینو یاد نگرفتم دقیاق همون درسی بود که همون موقع بهمون توضیح داده بود خب رسما یه کاری کرد گریم گرفت واقعا بد رفتار کرد و من وجداننن گوش کرده بودم عادتمه سر کلاس همیشه حواسم هست ولی خب متوجه نشدم دیگه پیش میاد ! از اون موقع نه تنها دیگه کلا منی که بین اون همه درس داغمن فقط ریاضیم 20 بود نه تنها از ریاضی متنفر شدم دیگه تا امروز هر چقدر تلاضش کردم هر چقدر تمرین کردم یاد گرفتم نتونستم اونی که تو ریاضی بودم بشم هر دفعه تو امتجان به یه سوال میرسم و بلد نیستم دیگه هول میکنم سر کلاس سوالی دارم نمیتونم بپرسم میترسم معلم عصبی شه درسای دیگم هم معلم کلاس شیشم نجات داد الان یخلیا هست اون سبک حفظ کردن تو ذهنشون مونده و واقعا هم دست خودشون نیست نمیتونن یاد بگیرین من قبول دارم معلمای خوب زیادی وجود دارن ولی به همون اندازه معلم های وجود دارن که زحمت بقیه رو خراب میکنن اینم قبول دارم که دانش اموزای کم کار هم هستن این که چرا خیلی از داشن آموزا هم تنبلشدن بحثش واقعا بزرگه خیلی اوقات نمیشه انداخت تقصیرشونه امتحانا سخت نشده مفهومی شده حتی برای ما سال پایین ترا یه ذره به این نکته توجه کنید خیلی از داشن آموزا هستن که درس میخون ولی نمیدونن چه شکلی باید بخونن کی باید بهشون یاد بده خودشون به خودشون ؟ یا معلم ؟ (3774639) (alef-11)
 
nazanin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۶:۱۷:۴۹
امسال دروس عمومی واقعا اسون بود مثل عربی ادبیات دینی اما دروس تخصصی واقعا مشکل بود مخصوصا ریاضی وزیست (3799683) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۲:۴۶
من باهات موافقم (3895311) (alef-3)
 
معصومه
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۵-۳۱ ۱۶:۵۳:۴۴
شیمی مخصوصا خیلی سخت بود (3895312) (alef-3)
 
Zeynab
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۲:۴۴:۰۹
سلام. واقعا خیلی نامردیه که میگید درس نمیخونن بچه های الان. من سوم تجربی ام. انقدررررررر استرس کنکور و نهایی رو دارم که همه چیزم بهم ریخته. صبح تاشب شب تا صبح باید درس بخونیم. چه وضعشه؟ کتابو میخونی میگن جزوه بخون کنکور داری. جزوه میخونی میگن یاد بگیر چطوری تشریحی بنویسی که نمره بگیری. تشریحی مینویسی میگن تست کار کن راه حل تستی یاد بگیر.آدم دیوونه میشه. کشور های اروپایی رو ببینید نظام آموزشی شون چطوره. اخه این همه استرس واسه یه بچه ی 17 ساله درسته؟؟ آخرشم که کار نیست. با این وجود انتظار دارید بچه ها علاقه به خوندن داشته باشن؟؟ (4180945) (alef-11)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۲۹:۱۷
سلام بچه ها برای امتحانات نهایی جزوات فرزانگان را بخونم خوبه (4238628) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۴:۴۴
سلام من امسال امتحان نهایی دارم
خیلی میترسم (4325546) (alef-11)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۳۳:۴۱
امسال واقعا سوالات نهایی سخت است (4404777) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۳:۲۸:۵۸
من سوم انسانی هستم چرا انقدریاضی امسالوسخت گرفتین من نمومه سوال های سال های قبلوخوندم ولی خیییییییلییییی راحت ترازامسال بود اصلاهم دلیلشودرک نمیکنم که چراانقدر سخت گرفتین (4422035) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۵:۴۴:۰۷
سلام واقعا متأسفم برای همه از معلم گرفته تا نظام اموزشی ممگه ی ادم چقدر کشش داره بنده روزی دوازده ساعت درس خوندم رفتم سر امتحان ریاضی زیست میخواستم از همش برم ماخ رمضان اول دهن روزه معلکاتون از صد درصد سی درصدشون سواد داره بقیه همه فقط در حد ی دانش اموزن والله من خودم درس میخونم بهتر میتونم توضیح بدم تا توضیح ک معلمم میده ب من بخدا بنده از استرس زیاد چند تا امتحانو واقعا خراب کردم ب،،، ب مهلم ریاضیمون میگفتیم خانوم کتاب حل کن میگفت سوالای کتاب استاندارد نیت تمام بنی هاشمو نمونه سوال امتحان نهایی حل کردم ب قران سر امتحانش شاید بگم سه ی چهار سوالش مثل تونستیم حل کنیم معلم وضیفش هست ک مفهومی با بچهها کار کنه ن این ک بیاد متن کتابو توضیح بدخ (4429078) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.