توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488862
درخواست انگلیس از محمدبن سلمان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۴
نخست‌وزیر انگلیس در مکالمه تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی از وی خواست تا برای رفع تنش‌ها با قطر تلاش کند.

به گزارش فارس، «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا روز دوشنبه از ولیعهد تازه منصوب شده عربستان خواست تا به کاهش تنش‌ها با قطر کمک کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که خانم می در مکالمه‌ای تلفنی با «محمد بن سلمان» ولیعهد جدید عربستان، مسئله بحران دیپلماتیک در حاشیه خلیج فارس را مطرح کرده است.

بنا بر این گزارش، در این بیانیه آمده است: «نخست‌وزیر بریتانیا مسئله انزوای در جریان قطر در منطقه را مطرح کرده است . وی همچنین بر ضرورت گام برداشتن فوری تمامی طرفین برای کاهش تنش در شرایط کنونی و همچنین حفظ اتحاد شورای همکاری خلیج [فارس] تأکید کرده است».

کشورهای عربستان سعودی، بحرین، مصر، یمن و امارات متحده عربی ضمن متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم روابط خود با دوحه را از اوایل ژوئن قطع کردند. آنها برای رفع تنش‌ها با قطر چندین پیش شرط تعیین کرده‌اند که از جمله آن می‌توان به کاهش روابط با ایران و تعطیلی شبکه «الجزیره» اشاره کرد. دوحه تا کنون این شرایط را نپذیرفته است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان+ کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.