توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428264
چرا دوترته چین را دوست دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
رییس جمهوری فیلیپین به این دلیل از چین خوشش می‌آید که این کشور از اقداماتش انتقاد نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری فوربس، رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین در ماه جاری میلادی گفته بود که خودش در دورانی که شهردار داوائو بوده، مجرمان را کشته است. از زمان روی کارآمدن او در 30 ژوئن 2016 تخمین زده می‌شود که 5000 تا 6000 تن بدون مجازات اعدام شده باشند. وی با وعده از میان برداشتن و ریشه کنی قاچاقچیان مواد مخدر روی کار آمده است.

در این میان بسیاری از کشورهای غربی به ویژه آمریکا با این کمپین برای مقابله با قاچاق مواد مخدر به شدت مخالفت کرده‌اند به طوریکه کمپانی چالش هزاره که یک آژانس مقابله با فقر در آمریکا است در ماه جاری میلادی کمک 433 میلیون دلاری به فیلیپین را به دلیل نگرانی‌ها درباره وضعیت حقوق بشری در این کشور متوقف کرده است.

دوترته همچنین تهدید کرده که اگر آمریکا دست از این انتقادها بر ندارد، از سازمان ملل خارج می شود.

اما چین کمپین مقابله با قاچاقچیان مواد توسط دوترته را مورد انتقاد قرار نداده است. گفته می‌شود در چین نیز چنین شرایطی حاکم است. به همین دلیل است که چین از این کمیپن در فیلیپین حمایت کرده است چون در فیلیپین نیز یک دلال مواد مخدر ممکن است بدون محاکمه اعدام شود.
 
 
کلمات کلیدی : رییس‌جمهوری فیلیپین+دوترته
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.