توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419968
ترامپ، دوترته را به آمریکا دعوت کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور فیلیپین امروز (شنبه ) با اعلام اینکه ترامپ از وی برای سفر به آمریکا دعوت کرده گفت که رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به او گفته است که مانیل در مسیر صحیحی با مواد مخدر می‌جنگد؛ این موضع‌گیری دقیقا خلاف موضع کنونی کاخ سفید است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فیلیپین شامگاه جمعه به وقت محلی با دونالد ترامپ تماس گرفت تا پیروزی او را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک بگوید. طبق گفته دوترته، ترامپ برای او در سرکوب جنجالی جرایم مرتبط با مواد مخدر که از ژوئن جان ۴۸۰۰ تن را گرفته است، آرزوی موفقیت کرده است.

دوترته در بیانیه‌ای گفت: او هم از نگرانی‌های ما مطلع بود و برای من آرزوی موفقیت کرد و گفت که ما آن را به عنوان یک کشور مستقل انجام می‌دهیم و در مسیر صحیحی قرار داریم.

رئیس‌جمهوری ۷۱ ساله فیلیپین کمپین بی‌سابقه‌ای را علیه مواد مخدر آغاز کرده است که موجی از اعتراضات جهانی را به همراه داشت. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا هم سپتامبر در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر کشتارهای فراقانونی، از دوترته خواست تا اقداماتش را درست کند.

دفتر ترامپ پس از این مکالمه با صدور بیانیه‌ای کوتاه گفت که دوترته به ترامپ تبریک گفته و طرفین برای همکاری نزدیکتر موافقت کرده‌اند.

دوترته ماه مه در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد و متعهد شد تا ده‌ها هزار تن از مظنونان قاچاقچی را بکشند. او گفت که در غیر اینصورت، فیلیپین به یک کشور مواد مخدر تبدیل می‌شود. 

ظاهرا در جریان این مکالمه تلفنی، ترامپ از رئیس‌جمهوری فیلیپین دعوت کرده تا سال آینده به آمریکا سفر کند. به گفته یکی از نزدیکان دوترته، مذاکره دو طرف "بسیار پویا و جذاب" بوده است.
 
کلمات کلیدی : رییس‌جمهوری فیلیپین+دوترته + دونالد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.