توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426365
ظریف و دهقان مسکو را به مقصد تهران ترک کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۶
وزیر امور خارجه به همراه وزیر دفاع و هیأت همراه دقایقی قبل مسکو را به مقصد تهران ترک کردند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به همراه سردار حسین دهقان وزیر دفاع و هیأت همراه دقایقی قبل مسکو را به مقصد تهران ترک کردند.
ظریف در این سفر یک روزه با وزرای خارجه روسیه و ترکیه در خصوص راه‌حل‌های سیاسی حل بحران سوریه و برقراری آتش بس و لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به سراسر کشور سوریه و مبارزه مشترک با گروه‌های تروریستی گفت‌وگو و تبادل نظر کرده و به توافق رسیدند.
وزرای خارجه سه کشور در پایان یک بیانیه مشترک در هشت بند صادر کردند.
در این بیانیه آمده است: وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه تلاش‌های مشترک در حلب شرقی که موجبات تخلیه داوطلبانه غیرنظامیان و عزیمت سازمان یافته معارضه مسلح را فراهم کرد، مورد استقبال قرار می‌دهند و همچنین از تخلیه نسبی غیرنظامیان از فوعه، کفریا، زبدانی و مضایا استقبال می‌کنند. آنها متعهد می‌شوند تضمین کنند که این فرایند بدون وقفه و به نحوی ایمن تکمیل شود.
رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین دیداری دوجانبه با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه داشت و لاوروف هم پیش از این دیدار با مولود چاووش اوغلو به صورت دوجانبه گفت‌وگو کرد.
وزیر دفاع ایران نیز با همتای روس خود به گفت‌وگو نشست.
 
کلمات کلیدی : ظریف+روسیه+نشست سه جانبه مسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.