توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507662
وزیر بهداشت: تعداد پرستاران متناسب با تخت‌های بیمارستانی نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که سیاست اصلی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم تقدم پیشگیری بر درمان است، گفت: توجه به درمان و دارو و توسعه تخت های بیمارستانی امری لازم و ضروری است اما شرط عقل این است که به سلامت و پیشگیری توجه ویژه ای داشته باشیم تا از ابتلا به انواع بیماری ها جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه افتتاح بیمارستان 186 تختخوابی شهید قدوسی نهاوند استان همدان ضمن اشاره به افتتاح این بیمارستان، گفت: امیدواریم ظرف دو ماه آینده این بیمارستان به بهره برداری کامل برسد و در حال حاضر تجهیزات بیمارستانی کامل است و با تامین نیروی انسانی متخصص بتواند در حد مطلوب و با تمام توان به مردم این منطقه خدمات درمانی مناسب ارائه دهد.

وی با اشاره به افتتاح و بهره برداری همزمان از 152 پروژه بهداشتی و درمانی در استان همدان، گفت: در حال حاضر پروژه های زیادی در این استان و در سطح کشور وجود دارد که باید با سرعت قابل قبولی دنبال شود.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت در دولت یازدهم شروع شد، تاکید کرد: باید بتوانیم وسیله پایداری منابع این طرح را چه در حوزه بیمه و چه در حوزه ارائه خدمات برای همیشه فراهم کنیم.

هاشمی بر لزوم توجه به بهداشت عمومی و رعایت نکات مربوط به سلامت مردم تاکید کرد و افزود: باید به دستگاه‌های آسیب‌رسان به سلامت توجه کرد و باید سواد بهداشتی مردم در راستای کاهش بیماری ها افزایش یابد.

وی افزود: توجه به درمان و دارو و توسعه تخت‌های بیمارستانی امری لازم و ضروری است، اما شرط عقل این است که به سلامت و پیشگیری توجه ویژه ای داشته باشیم تا از ابتلا به انواع بیماری ها جلوگیری شود.
وزیر بهداشت با بیان اینکه سلامتی همانند تاجی است که انسان روی سرش نمیبیند، افزود: جوانان، نوجوانانی که در مقاطع متوسطه و یا دبستان تحصیل می کنند باید به سلامت خود توجه کنند و در این زمینه از آموزش و پرورش نیز تشکر می‌کنم که همراهی مناسبی با حوزه سلامت دارد.

هاشمی افزود: در حوزه پیشگیری و توجه به سلامت، سازمان صدا و سیما، آموزش و پرورش، آموزش عالی، جامعه و والدین نیز باید کمک کنند، چرا که پیشگیری بر درمان مقدم است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست اصلی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم تقدم پیشگیری بر درمان است، افزود: در این دولت باید اساس کار خود را بر پیشگیری بگذاریم و باید همه دستگاه های ذیربط نیز کمک کنند چرا که بخشی از بیماری ها توسط دستگاه های اجرایی ایجاد می شود بنابراین باید همه دستگاه های اجرایی برای فعالیت ها و پروژه های خود پیوست سلامت داشته باشند و البته بخشی از این پیشگیری نیز به دست خود مردم است و باید موارد و نکات بهداشتی و پیشگیری را رعایت کنند تا در آینده مردم سالم تری داشته باشیم.

وزیر بهداشت در ادامه درخصوص حوزه پرستاری و مشکلات مربوط به این قشر گفت: یکی از مشکلات عمده پرستاران فشار کاری بیش از حد است که البته در کنار پرستاران، ماماها، آزمایشگاهیان، رادیولوژیست ها هم دارای فشار کار زیاد هستند.

هاشمی با بیان این که تعداد نیروی انسانی پرستار متناسب با تعداد تخت های بیمارستانی نیست، افزود: به همین دلیل فشار کار بر پرستاران شاغل بیشتر است و باید در این حوزه برای تامین نیروی انسانی، دستگاه‌های مسئول دیدی متفاوت با سایر دستگاه ها داشته باشند چراکه کار بیمارستان و پرستاران کاری اورژانسی است و بستگی به جان مردم دارد بنابراین شغل حساسی است.

وی ابراز امیدواری کرد تا در حوزه پرستاری کمبود نیرو با اخذ مجوزهای لازم استخدامی مرتفع شود.

براساس گزارش وبدا،  وزیر بهداشت با تاکید بر ایجاد شرایط اقتصادی مناسب تر برای بیمارستان ها، افزود: اگر شرایط اقتصادی بیمارستان ها مطلوب شود قطعا گشایش های بیشتری در دریافتی و معیشت پرستاران فراهم می شود.
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۳:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۲ ۱۲:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۰۹:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۰۸:۳۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
 
کلمات کلیدی : سلامت + پرستاران + طرح تحول سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.