نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388278
واکنش وزیر ارشاد به شکایت عوامل فیلم «رستاخیز»/ جنتی: در مسئله کنسرت‌ها عقب نشینی نکردیم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علیرغم اینکه فیلم «رستاخیز» از نظر برخی از جمله حوزه علمیه ۲۵ اشکال دارد ما یک اشکال را مورد توجه قرار دادیم. تیم سازنده از ابتدا به ما گفتند که نظر همه مراجع را گرفته اند در حالی که این کار را نکرده بودند.

به گزارش فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه همایش «تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید» در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم برگزاری جلسات هیات نظارت برنشر بزرگسال اظهار داشت: از آقای دکتر صالحی معاون فرهنگی بپرسید بیش از یک جلسه برکزار شده است.

در مسئله کنسرت عقب نشینی نکردم/ رسانه‌ها این برداشت را دارند
وی در پاسخ به اینکه چرا در بحث کنسرت‌ها عقب نشینی کردید؟ گفت: یعنی چی عقب نشینی کرده‌ایم؟ این را شما رسانه ها به عنوان عقب نشینی تلقی می کنید. الان کار جدیدی صورت نگرفته است، در یازده سال در مشهد اجازه داده نشده کنسرتی برگزار شود و این چیزی نبوده است که تا پریروز داشته اجرا می شده و حالا می گوییم ما پذیرفته ایم که اجرا نکنید.

وزیر ارشاد افزود: اگر می توانستیم تغییری ایجاد می کردیم بنابراین ما گفتیم به احترام مرقد مطهر حضرت رضا(ع) در مشهد، فعلا با توجه به شرایطی که وجود دارد برنامه ای اجرا نخواهیم کرد ولی همانجا هم اشاره کردیم که حتما در تمام شهرهای استان خراسان و سایر نقاط کشور، برنامه ها طبق معمول اجرا می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سئوال دیگری درباره لفظ (فعلا) گفت: وظیفه ما این است که بر محتوا نظارت داشته باشیم و این کار را هم می کنیم چون جزو وظایف ذاتی ما است حالا اگر برخی از مشکلات گاهی با مسئولان قضایی به وجود می آید باید در سایه همکاری و همفکری و همدلی حل و فصل شود تا مشکلی پیش نیاید.

شکایت عوامل رستاخیز/ تیم سازنده از ابتدا به ما گفتند که نظر همه مراجع را گرفته اند در حالی که این کار را نکرده بودند
جنتی درباره این سوال که شکایت تیم سازندگان فیلم سینمایی «رستاخیر» چه شد؟ گفت: این فیلم هم مانند برخی فیلم های دیگری است که به آنها اصلاحیه می زنیم بر آن هم وارد شد.

وی ادامه داد: روی برخی از فیلم ها ده‌ها اصلاحیه اعمال می شود و سازندگانشان هم هیچ مشکلی ندارند. آقایان می گویند شورا مجوز داده بود و بعد از آنکه مجوز داده شده در چند سینما اکران شده و شما آن را لغو کرده اید. ادعای خسارتشان در مورد این ماجرا است.

وی ادامه داد: ما علیرغم اینکه فیلم «رستاخیز» از نظر برخی از جمله حوزه علمیه ۲۵ اشکال دارد یک اشکال را مورد توجه قرار دادیم. تیم سازنده از ابتدا به ما گفتند که نظر همه مراجع را گرفته اند در حالی که این کار را نکرده بودند. ما هم به آنها گفتیم به هر حال تنها اشکالی که ما به شما داریم نشان دادن چهره حضرت ابوالفضل (ع) است که آن را به صورت نورانی نشان بدهید و دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد. حالا آقایان حاضر نیستند این کار را انجام بدهند و رفته اند شکایت کرده و ادعای خسارت کرده اند.

خسارت ۴۰ میلیارد تومانی در میان نیست

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سئوالی در راستای پراخت وزارت ارشاد توسط از سوی قوه قضائیه در راستای خسارت به سازندگان فیلم «رستاخیز» گفت: نه، اصلا چنین چیزی نیست. بحث ۴۰ میلیارد تومان در میان نیست. ۵۷ درصد از بودجه این فیلم با مشارکت کسانی تامین شده که اصلا دنبال برگشت پولشان نیستند. ۳۵ درصد آنها خیرین کویتی هستند که بنده خودم یکی از کسانی بودم که بیشترین تلاش را کردم تا آنها را برای اسپانسر برای این فیلم دعوت کنم. ۲۲ درصد از هزینه فیلم هم توسط خیری در داخل کشور تامین شده است حالا تیم سازنده بدنبال چه چیزی از باقی این ۵۷ درصد هستند. به نظر می رسد بیشتر بدنبال مسائل مادی موضوع هستند تا مسائل معنوی.
 
کلمات کلیدی : وزیر ارشاد+رستاخیز+کنسرت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۸:۳۶
تبليغ فيلم سلام بمبئى را ديدم ، از قبل فكري به حال اين فيلم بكنيد و بازبيني هايش را انجام دهيد
كه بعدا مشكل پيش نيايد . (3918769) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.